www.greys-anatomy.cz Právě je 26 čer 2019, 03:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tleskejte, přátelé...
PříspěvekNapsal: 20 říj 2010, 10:13 

Pohlaví: muž
Nejoblíbenější postava: Lexie Grey
Před nedávnem tu proběhla diskuze mezi KevSpa a Tinnií. KevSpa oceňovala, že GA je "ze života" a není v ní moc nasládlých happy endů, Tinnie si takový happy end pro svou oblíbenou postavu Cristiny přála. Nějaký čas mi to vrtalo hlavou, říkal jsem si, že v reálném životě je "happy end" nesmysl, protože pokud je něco "happy", určitě to není "end" atd.
No a tak jsem vymyslel takový "happy end" pro svou oblíbenou dvojku Mark - Lexie.
Asi se vám nebude moc líbit, ale prostě jsem to potřeboval napsat...

Předmět příspěvku: Re: Tleskejte, přátelé...
PříspěvekNapsal: 20 říj 2010, 10:21 

Tleskejte, přátelé...

MARK
I přes sedativa z kapačky cítil bolest. To ale byla maličkost, šlo o vážnější věci. Dobře poznával ten výraz na tvářích lékařů kolem sebe, na všech těch tak známých a mladých tvářích... Na to byl už chirurgem příliš dlouho, než aby nepoznal výraz “udělali jsme, co jsme mohli”. Sám ho také nejednou nasazoval, tehdy, v těch letech...
Rozpačitá a nešťastná Davidova tvář: “Neměl jsem tě sem dnes tahat, je náledí...”
“To je jedno, ten opilec mohl do mne nabourat klidně dnes, zítra, kdykoliv. A já jsem vždycky rád, když mne můj nejlepší žák požádá o konzultaci!”. Dokonce se mu povedlo vyloudit na tváři náznak úsměvu. “Alespoň si nepřipadám tak starý a opotřebovaný...”
Viděl Carolyninu plačící tvář. “Strýčku...”
“Zavolala jsi jí?”
“Ano, jede sem...”
“A tátovi to radši řekni sama...”
Nedomluvil. Prudká bolest ho zkroutila. Na čele se mu objevil pot. Ani ne tak bolestí, spíše tím, co cítil za ní. Odkudsi se k němu blížil děsivý chlad a temnota. Měl strach, nechtěl ale, aby ho viděli. Byl přece legendární McSteamy...
“Chceš trochu morfinu?”
“Ne, na některé věci chci radši mít čistou hlavu...” To tak, odejít omámený a bez myšlenek, pocitů!
Otevřely se dveře. V tu chvíli přestal pro něj nemocniční pokoj existovat. Jediné, co vnímal, byly ohromné, hnědé oči. Přišla!
Na okamžik měl strach, že mu vyčte jejich ranní hádku, nechtěla, aby v tomhle marastu jezdil do nemocnice, měla pravdu, jako vždy. Je tak těžké žít se ženskou, která má vždycky pravdu! Pak ho napadlo, že se určitě pokusí udělat nějaký zázrak, aby ho zase zachránila, jako už tolikrát v jejich společném životě. Byla vynikající chirurg, jeden z nejlepších, jaké kdy potkal. Jak jí měl říci, že už to nemá cenu?
Ale když se jí podíval do očí, poznal to. Věděla!
A pak ho znovu zaskočila, i po tolika letech.
“Ven!!!” Vystrčila z pokoje všechny lékaře a sestry. Sundala si kabát... Co chce dělat?
Ucítil teplo jejího těla, tak důvěrně známé, bezpečné.
“To je dobré, Marku, vše je v pořádku. Jsem u tebe, šššš...”
Ucítil její ruku ve svých vlasech. Tak jako tolikrát, tak jako tehdy, prvně, když ležel zmatený, zahambený a rozbolavělý se zlomeným penisem v nemocnici.
Pocítil najednou příliv klidu a štěstí. Chlad a tma už nebyly důležité. Byla s ním, všechno to mělo smysl, bylo to dobré...
Svět se rozplýval, ale on stále cítil její ruku ve svých vlasech...

LEXIE
Ležela u něj, stále ho hladila po vlasech, i když pod rukou už cítila postupující chlad. Věděla, že to jednou příjde. Věkový rozdíl byl neúprosný. Věděla, že jednou zůstane sama, rozumem to chápala. Ale když to přišlo, stejně na to nebyla připravena. Na něco takového se prostě připravit nelze...
Pomalu vstala z postele, bude muset vyjít ven z pokoje, k ostatním lidem. Říci jim, že Mark odešel. Byla si jista, že Carolyn dá zprávu svým rodičům, nebude to tedy muset říkat Derekovi a Meredith. Snad zavolá i Callie... Na ní bude, aby to řekla dětem. Susan se sem z Bostonu dostane tak do zítřejšího večera, dvojčata z Harvardu asi také tak. A ona zatím bude mít čas přijít na to, jak bude vůbec možné dál žít - dál po tom...
Pomalu vykročila ke dveřím. A najednou to pocítila. Jako by Mark stál vedle ní, jako by stačilo jen pootočit hlavu a zase by ho viděla... Ten pocit byl tak silný!
Na okamžik se zarazila, pak se pro sebe usmála. Po téměř čtyřiceti letech společného života, života tak rušného, plného hádek a rozchodů, ale i nádherných chvil a lásky, společné práce, úspěchů i neúspěchů, vzestupů i pádů - po takovém životě jí Mark nemohl jen tak opustit! Najednou si byla jistá. Ať už je nějaký život po smrti, či nikoliv, ona má Marka pevně v sobě. Nikdy nebude sama...

DEREK
Pomalu vystoupil na pódium. Lexie ho požádala, aby promluvil na Markově pohřbu. Souhlasil, ale jak měl mluvit o někom, koho znal a měl rád prakticky celý svůj život? Kdo byl ve skutečnosti jeho bratrem? Jak to shrnout, co říci?
Rozhlédl se po auditoriu, očima pozdravil Lexii, sedící mezi svými dětmi v první řadě, zalétl pohledem i k Meredith vedle ní... Je to možné, tolik let?
Odhodlaně se nadechnul a začal:
“Legenda říká, že když umíral první římský císař Augustus, řekl prý svým plačícím přátelům: “Tleskejte, přátelé...” Chtěl, aby místo nářku nad jeho odchodem oslavovali to, že měl to štěstí prožít dlouhý, plný život. Myslím, že náš přítel, Mark Sloan, který nás opustil ve věku nedožitých 82 let, by mohl říci totéž...”

Naposledy upravil zdendap dne 20 říj 2010, 15:35, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 20 říj 2010, 14:12 

Pohlaví: žena
Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
Krásna fanfiction :ach:
a aj keď to končilo viacmenej tragicky smrť je súčasť života a to, že Mark zomrel nerobí túto FF takou smutnou. Páčilo sa mi ako si v pár riadkoch spomenul všetko, čo sa tam za tie roky udialo. :PP:

PříspěvekNapsal: 20 říj 2010, 15:29 

Nejoblíbenější postava: Mark Sloan
pekné :) aj ked ta smrt, ale prezili si 40 rokov :)

PříspěvekNapsal: 20 říj 2010, 18:45 

Nejoblíbenější postava: Miranda Bailey
Wow, mám husinu. Ikdyž smutné moc pěkně napsané. Četla jsem i ostatní tvoje FF a jsou výborné. Zhltla jsem je jedním dechem.

Obrázek

This sig was created by KevSpa. Many thanx.

PříspěvekNapsal: 22 říj 2010, 07:22 

Díky za komentáře... :blush:
Jinak mne překvapuje, že to cítíte jako smutný příběh. Copak může vztah Mark - Lexie mít nějaký lepší konec, než že spolu prožijí rušných a plodných čtyřicet let a on nakonec umře spokojený a klidný v jejím náručí? Chápu, není to zrovna seriálový happy end, ale zase KevSpa má ráda tu realitu... ;)

PříspěvekNapsal: 22 říj 2010, 15:51 
Moderátor

Nejoblíbenější postava: Owen Hunt
KevSpa má ráda realitu, protože je to holt realita. A člověk musí být rád za každou maličkost, která mu zvedne náladu... třeba seriál... ehm... jak se to jmenuje? Jooooo... Grey's Anatomy! :hahahi: :srdce:

Maybe love is unlimited if we're just brave enough to decide love is limitless. Maybe there's enough happy for everyone. Or maybe...give me a minute."

- Meredith Grey

Obrázek
http://facebook.com/KevSpa
http://www.edna.cz/uzivatele/kevspa

PříspěvekNapsal: 26 říj 2010, 14:58 

Nejoblíbenější postava: Callie Torres
:PP: :PP: jako vždy si nezklamal, jenom by mě zajímalo, jestli bys nám mohl osvětlit všechny postavy příběhu :D:D Zajímá mě kdo je čí syn, synovec atd ;) Tohle já ráda :D:D:D:D

Can you just.... Can you live? Can you live...for me? Please, live for me!

Obrázek

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2016, 05:32 

Nejoblíbenější postava: Erica Hahn
čo sa tam za tie roky udialo. :PP:
สมัคคาสิโน

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina