www.greys-anatomy.cz Právě je 16 črc 2020, 17:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nový život, staré časy
PříspěvekNapsal: 24 srp 2010, 18:55 

Pohlaví: žena
Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
Tinnie : Tak až teraz som si všimla novu kapitolu a je fakt skvela sice sa tam toho veľa neudialo ale už len spôsob akým si to pisala ...uplne chapanie Cristiny :PP: A ta cast so slavnymi v rodine :hahahi: Super citanie! ;)

PříspěvekNapsal: 25 srp 2010, 22:04 
Moderátor

thank you... thank you... THANK YOU... z blížící zkoušky mi jde hlava kolem.. a já věděla, proč si fanfiction schovávat nepřečtenou.. krásně sem si při tom čtení oddáchla :) jinak k Teddy, pročpa si ji poslala pryč, ty ji nemáš ráda, resp. není ti její povaha tak blízká, aby se ti o ní dobře psalo? :)

PříspěvekNapsal: 25 srp 2010, 23:32 

Som rada že mám ďalšieho čitateľa :)
no a k Teddy. Jednak neviem čo by som pre ňu vymyslela, ale hlavne som ju odstránila aby Cristina zasa mala nudzu o kardiochirurga a ja som tam mohla viac zakomponovať Jenny. Sú postavy o ktorých jednoducho neviem nič napísať.

PříspěvekNapsal: 29 srp 2010, 21:06 

Konečne prišla inšpirácia, tak vám dávam 7. kapitolu. A nezabudnite na komenty :-xx

„Prevezte ho na trauma jednotku a pípnite Shepherdovi.“ Koordinoval George stážistov na pohotovosti zatiaľ čo zo sanitky vykladali doktori ďalšieho pacienta.
„Čo tu máme?“ pribehla Cristina a v rýchlosti prebehla očami po zhone na pohotovosti.
„Dvaja lupiči prepadli banku a pri tom postrelili niekoľko ľudí v nej.“
„Strelná rana v ľavej časti hrudníka. Tlak kolísa. Na mieste dostal dve jednotky krvi.“ Hlásil sanitár a podával Georgovi kartu pacienta.
„Cristina prevezmeš to?“ spýtal sa George, no nečakal na odpoveď a rovno podal kartu Cristine ktorá trochu váhavo pozerala na raneného pacienta.
„Cristina...“ pozrel na ňu Jackson ustarosteným pohľadom.
„To je dobré zvládnem to.“
„Ak by čokoľvek...“
„Nemaj obavy. Som za tým. Ok?“ zhlboka sa nadýchla a spolu s pacientom smerovala k najbližšiemu možnému lôžku. Jackson ju ešte stále znepokojene sledoval. Vedel aké ťažké pre ňu bolo vysporiadať sa s traumou ktorú zažila práve pri takomto prípade a bál sa, že by v nej tento pacient mohol znovu vyvolať nepríjemné spomienky. Nemal však čas dlhšie uvažovať lebo George mu už do ruky podával kartu ďalšieho pacienta ktorého práve priviezli.

-----------------------------------------------------------------------------

„Je to iba na pár dní. Potom sa uvidí čo bude ďalej.“ Jenny mala na tvári rovnaký výraz ako jej brat keď bol s niečím nespokojný. „Seattle sa mi celkom pozdáva tak uvidíme ako sa mi zapáči práca v nemocnici.“
„Neviem či je to najlepší nápad. Veď predsa tvoje deti celý život žili v Chicagu prečo to chceš teraz meniť?“ Derek ešte stále nechápal prečo sa jeho sestra aj so svojimi piatimi deťmi chce presťahovať do Seattlu.
„Zmena je život. A navyše dvojčatá sú ešte malé na to aby im tá zmena vadila. Ale či sa ti to páči alebo nie v Chicagu nezostanem.“
Derek nevedel čo povedať. Jeho staršia sestra ho vždy vedela uzemniť a tak bol rád keď mu zapípal pager kvôli prípadu na pohotovosti.
„Musím ísť. Pohotovosť volá.“ Pokrčil plecami a s nevinným výrazom na tvári zbehol dole schodmi smerom k pohotovosti.
„To si celý ty. Ešte že sa máš na čo vyhovoriť.“ Kričala za ním Jenny keď v tom sa ozval aj jej pager. Je čas vrhnúť sa k jej prvému prípadu v Seattli.

--------------------------------------------------------------------------------

„Nebol to práve najlepší začiatok v novej nemocnici.“ Povzdychla si Jenny keď si po namáhavom dni v nemocnici vychutnávala svoj obľúbený čaj v Meredithinej kuchyni. „Ale mala si pravdu. Doktorka Yangová má veľký talent. Raz z nej bude výnimočný kardiochirurg. Aj keď...“
„Čo?“ nechápavo sa spýtala Meredith, lebo nevedela čo by Jenny mohla Cristine vytknúť.“
„No. Po tej operácii sa mi zdala akási nesvoja. Ale neviem. Od vtedy som sa s ňou nevidela.“
„Počkaj. Ty si s ňou robila tú operáciu strelnú ranu v hrudníku?“
„Áno prečo?“ Jenny nechápala kam tým Meredith smeruje. „ Bola to operácia ako každá iná.“
„Bojím sa že pre Cristinu nie.“ Meredith mala na tvári ustarostený výraz, no keďže Jenny na ňu stále iba nechápavo hľadela, prerozprávala jej celý príbeh ktorý sa odohral v deň Derekovho postrelenia. Ešte stále bolo pre ňu ťažké o tom hovoriť, ale Jenny by mala vedieť čo sa vtedy odohralo. Iba tak bude môcť pochopiť Cristinine správanie.

--------------------------------------------------------------------------------------------

„Tak aká bola prvá operácia s doktorkou Whiteovou?“ spýtal sa Jackson v okamihu keď vo dverách bytu zahliadol Cristinine tmavé kučery.
Cristina zo seba iba mlčky zhodila bundu a nehybne sa opierala o vchodové dvere. Jackson podľa jej výrazu v tvári ihneď pochopil čo sa stalo. Oni dvaja nikdy nepotrebovali slová aby sa dorozumievali a inak tomu nebolo ani teraz.
„Ale nie.“ Zmizol Jacksnovi úsmev z tváre a pomaly sa priblížil ku Cristine. Tá stále iba upierala pohľad do zeme a oči sa jej začínali plniť slzami. Boli to slzy zúfalstva a bezmocnosti. Znova a znova sa jej pred očami zobrazoval obraz Garyho Clarka a v hlave jej neustále hučali jeho slová. „Prestaň operovať. Prestaň operovať.“ Myslela si, že celú tú traumatickú vec už prekonala, no po dnešku sa jej dlho potlačované pocity znova dostali na povrch. Nevedela čo robiť ani čo povedať a tak tam iba tak stála a hľadela do zeme. V tom pocítila Jacksnove mocné ruky ako ju pomaly ovíjajú. Hlavou si položila na jeho hruď a v tichosti načúvala kľudnému tlkotu jeho srdca. Jednou rukou ju stále pevne držal okolo pásu a druhou jej jemne prechádzal po vlasoch.
„Jackson.“ Zašepkala so strachom v hlase. „Čo ak... Čo ak nikdy nebudem môcť operovať? Čo ak ma nočné mory nikdy neprejdú? Čo potom?“ Jej nešťastné oči upierala na Jacksna a dúfala, že bude mať pochopenie pre obdobie ktorým znova prechádzala.
„To sa nestane. Prisahám. TY to dokážeš. MY to dokážeme.“

PříspěvekNapsal: 01 zář 2010, 11:04 

Nejoblíbenější postava: April Kepner
Dobré.Teším sa na pokračovanie.Naj sú pre mňa Jackson a Cristina. :PP:

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010, 13:48 

tinnie Krásna LoveStory :love: Akurát škoda, že to s Cristinou a Jacksnom nam nevyjde aj v skutočnom seriali :|

PříspěvekNapsal: 02 zář 2010, 13:50 

Ďakujem :-)
a o to viac ma baví o nich písať, lebo je to také neskutočné.

PříspěvekNapsal: 05 zář 2010, 18:47 

Nejoblíbenější postava: Callie Torres
:PP: :PP: :PP:

Can you just.... Can you live? Can you live...for me? Please, live for me!

Obrázek

PříspěvekNapsal: 17 zář 2010, 22:08 

Teraz pozerám na dátum poslania poslednej kapitoly a uvedomujem si ako čas letí. Takže ďalšia kapitola. Konečne je to aj o iných ako o CJ :-xx ale samozrejme aj ich tam je dosť :love:

„Post traumatický stres môže byť potlačovaný aj roky. Stačí jediný spúšťač a všetko sa vám začína vracať. Síce sa takéto prípady nevyskytujú často, ale stáva sa to. Doktorka Yangová ja vám môžem pomôcť. Ale musíte o svojej traume hovoriť. Rozprávanie je najpodstatnejšia časť terapie.“
Doktorka Wayettová sa kľudným hlasom prihovárala ku Cristine, ale tá vôbec nevyzerala kľudne. Na jej tvári bola vidieť únava a v očiach mala strach. Doktorka sa stretla už s rôznymi prípadmi post traumatickej stresovej poruchy, ale u Cristiny to bolo ťažké. Nebol problém v traume ktorú zažila, ale v jej osobnosti. Ak sa Cristina bála hovoriť o svojej traume pred doktorkou, bolo treba nájsť iný spôsob.“
„Prosím vás. Nevolajte ma doktorka. Čo som to za doktorku ak nemôžem operovať? Už sú to dva týždne od kedy sa to znovu začalo a ja si operáciu ani nemôžem predstaviť.“
Cristinu desila predstava, že nemohla vykonávať jednu zo svojich najobľúbenejších činností. Operovať. Zachraňovať ľudské životy. Vždy bola predsa najlepšia. Bola najlepšou na škole, najlepšou z rezidentov. A teraz sa jej pri predstave operačného sálu vybaví iba jediná vec. Gary Clark, pištoľ pri jej hlave. Dobre vedela, že to celé je už minulosť ale spomienky boli také živé a také presvedčivé.
Doktorka Wayettová pomohla mnohým doktorom v nemocnici prekonať ich traumu. Keď bola Cristina u nej prvý krát, jediné čo chcela bolo vrátiť sa do práce. Tak veľmi chcela operovať, že presvedčil samú seba že jej nič nie je. A teraz tu sedela pred ňou a pri slove operácia mala hrôzu v očiach. Ak sa Cristina nechcela zveriť jej, musela doktorka vymyslieť niečo iné. Po chvíli ticha sa zdvihla a na druhej strane jej ordinácie uskutočnila krátky telefonát. Cristina nevedela o čo sa jedná, no dúfala, že doktorka konečne prišla na spôsob ako jej pomôcť. Chcela späť svoj život. Bez nočných môr a depresií, aby sa mohla na plno oddať svojej kariére .
„Je tu osoba ktorá by vám mohla pomôcť.“ Začala doktorka Wayettová, keď sa vrátila späť ku Cristine. „Chápem, že je pre vás ťažké sa mi zveriť, lebo som tam nebola a neviem aké to pre vás bolo. To sa dá očakávať. Preto dúfam, že keď tu bude s vami niekto komu dôverujete, budete sa cítiť bezpečnejšie a poviete mi o svojej traume. Iba tak sa môžeme posunúť ďalej.“
Cristina pozorne počúvala doktorku, no nevedela ako by jej mohla prítomnosť niekoho iného pomôcť. No ak chcela svoj život vrátiť do starých koľají, nemohla protestovať.
Kým Cristina bola stále zahĺbená do svojich myšlienok niekto zaklopal a doktorka sa pobrala otvoriť dvere.
„Jackson?“ spýtala sa Cristina začudovane, lebo nevedela ako by jej on mohol pomôcť. Síce Jackson milovala a skutočne sa s ním cítila v bezpečí, nevedela ako by jej on mohol pomôcť pri terapii. Nebol predsa žiadny psychológ ani nič podobné.
Doktorka Wayettová rukou naznačila Jacksonovi aby si sadol a začala Cristine vysvetľovať, ako môže blízka osoba prítomná na terapii pomôcť a urýchliť terapiu. Cristina ešte chvíľu vyzerala zmätene, no napokon bola rada, že doktorka prišla s týmto nápadom.
Krátky pohľad do Jacksonovích očí stačil Cristine na to, aby pochopila že nemá čo stratiť.
„Tak dobre.“ Zhlboka sa nadýchla, chytila Jacksnovu ruku a začala rozprávať.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
„Nemôžem uveriť tomu, že sa dnes sťahujeme. Do nášho nového bytu.“ Callie zvýraznila slovo nášho a porozhliadla sa po byte v ktorom zatiaľ boli iba tie najzákladnejšie veci a kopa nevybalených krabíc.
„Ty a Arizona sa sťahujete, ja sa o pár mesiacov žením a Derek bude otcom.“ Konštatoval Mark zatiaľ čo na stôl ukladal poslednú krabicu ktorú práve priniesol.
„Dospievame.“ Usmiala sa Callie a všetkým trom naliala víno ktoré mali s Arizonou prichystané na túto príležitosť. „Ja už viac nie som tá divná ortopedička bývajúca v nemocnici ktorá sa vydala za stážistu a ty nespíš so všetkým čo sa pohne. Vrátane Derekovej utajovanej manželky.“
„Dospievame.“ Zopakoval ešte raz Mark a všetci traja sa rozosmiali.
„A kde je Lexie.“ Spýtala sa Arizona po tom, čo smiech trochu utíchol.
„Lexie má horúčku. Teda svadobnú horúčku.“ Znova sa zasmial Mark. „Pozvánky musíme rozoslať, obrúsky musia ladiť, kvety nesmú príliš voňať...“ napodobňoval Lexie a zasa sa všetci rozosmiali.
--------------------------------------------------------------------------------------------
„Rozumieš tomu. On nechce pozvať nikoho zo svojej rodiny.“ Rozčuľovala sa Lexie keď s Meredith už asi po stí krát preberala zasadací poriadok na svadbe. „Veď ja som pozvala aj tetu Agnes.“
„Počkaj myslíš tetu Agnes čo každý rok na Vianoce pošle bonboniéru po záruke a ponožky?“ zhrozene sa pozerala Meredith na zúfalú Lexie, ktorá donekonečna prehadzovala menovky na jej modeli zasadacieho poriadku.
„No a čo? Je to rodina. Na svadbe musí byť rodina. Svadba bez rodiny nie je svadba.“
„Na mojej svadbe takmer žiadna rodina nebola.“ Opatrne podotkla Mer a vytrhla Lexie menovky z ruky.
„To teraz nerieš.“ Odfrkla Lexie. „Mark síce pozval Addison, Sama, Naomi a ešte nejakých starých kamarátov z New Yorku ale žiadnu rodinu. Chápeš to?“
Meredith síce celkom chápala Marka, lebo ani ona na svoju svadbu nepozvala z rodinu nikoho iného ako Lexie a jej otca, ale neodvážila sa v tejto situácii Lexie odporovať. Musela ju nejak ukľudniť, aj keď si ešte nebola úplne istá ako.
„Lexie. Ak tam Mark nechce rodinu, nemôžeš ho nútiť. Je to váš deň. Na ostatných nezáleží. A už aj tak ta máš koľko? Sto hosťov?“ chytila Lexie za plece a snažila sa ju skľudniť.
„Stodvanásť. Stoštrnásť ak prídu aj Hunt a Altmanová, ale tí zatiaľ neodpovedali na pozvánku. Patrilo by sa oznámiť či prídu alebo nie.“ Lexie znova začala zúrivo zapichovať menovky do modelu zasadacieho poriadku a neustále si niečo mrmlala.
„Keď si v programe lekári bez hraníc nemáš veľa času odpovedať na pozvánky na svadbu.“ Zašepkala Meredith pre seba aby ju Lexie nepočula.
„Hovorila si niečo?“ otočila sa Lexie a prestala si vybíjať svoje pocity na menovkách.
„Nie nič. Len že by si si možno mohla spraviť prestávku. Predstav si, mám novú fotku z ultrazvuku.“ Snažila sa Meredith rýchlo stočiť tému inam, len aby sa už Lexie prestala stresovať kvôli svadbe.

PříspěvekNapsal: 17 zář 2010, 22:28 
Moderátor

skvělé, další část... už mi to připadalo jako věčnost... tyhle FF ze mě dělají závisláka sakraš :-D :-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina