www.greys-anatomy.cz Právě je 10 dub 2020, 07:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nevkročíš dvakrát do téže řeky...
PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 21:41 

Pohlaví: žena
Nejoblíbenější postava: Callie Torres
jestli to tak půjde dál tak se už, pomalu přestávám těšit na tu 7. serii :lol: :lol:
POKRAČOVAT!! POKRAČOVAT!! :lol:

Callie: You're hot, too.
Arizona: No, you're hot.
Callie: Oh, okay, thanks.
Arizona: No, no, no. You have a fever. You-You have-You have a fever. What is that?
Callie: What?
Arizona: Oh, my God.
Callie: What?
Arizona: Pox! Pox! You have Chicken Pox!

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 21:53 

Pohlaví: muž
Nejoblíbenější postava: Lexie Grey
čtvrtý kousek, už se to začíná rýsovat... :-xx

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 22:54 

Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
Ja ten tvoj pribeh uplne žerem :D
Ale miestami mi čítaš myšlienky. Lebo aj ja som sa pohrávala s tým, na čo Lexie myslela keď na nu Clark mieril ale nakoniec som to tam nedala.

PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 12:18 

Kapitola 2
Brainstorming

MARK
Stále přemýšlel nad Derekovými slovy. Jak měl znovu najít cestu k Lexii, jak jí měl přesvědčit, že mu může důvěřovat, že jí už nikdy neublíží? Bylo to tak těžké… Chystal se k Derekovi na návštěvu, věděl, že dnes večer se v jeho domě sejdou všichni jeho přátelé z SGH, kteří zrovna mají volno. Věděl, že může počítat s Teddy, Cristinou a Owenem, možná se zastaví i Arizona, nebo Callie. A on si připravil něco, co určitě Dereka zaujme a pomůže mu to lépe snášet nečinnost způsobenou postřelením… Bude tam i Meredith a Lexie, napadlo ho.
Zatímco všichni posedávali po místnosti, jedli chlebíčky, popíjeli a bavili se o všem možném, připravil si notebook s diaprojektorem.
„Chtěl bych vám něco ukázat…“, začal.
„Dnes přišel na kliniku 56letý muž, u kterého Lexie správně diagnostikovala nádor. Podívejte se…“ Promítl na zeď trojrozměrný obraz nádoru, který vytvořil počítač na základě tomografických snímků a rezonance.
„Jak vidíte, nádor začíná v mozku, napájejí ho tyto tepny zde. Prorůstá však kostí čelistní až do lícní kosti. Zde, vidíte?“ Ukazoval detailní záběry.
„Když ho Smith uviděl, řekl, že je neoperovatelný. Pacient má stálé bolesti, nádor může kdykoliv prasknout, což by znamenalo krvácení do mozku a smrt. Prorůstání kostmi vylučuje chemoterapii nebo ozařování…“
Viděl, že všichni přítomní visí očima na obraze. Byli chirurgové. Takto komplikovaný nádor byl výzvou. Jako by se jim vysmíval, jako by je dráždil…
„Což o to, oddělit nádor tady a tady od mozkových tepen by zase nebylo tak těžké“, přemýšlel nahlas Derek.“Jak se ale k němu dostat? Pokud to zkusíme tudy, narušíme nádor v kosti a praskne nám. Pokud bychom zkusili jít někudy tudy, kde už je kost zdravá, nikdy žádným nástrojem nedokážeme dosáhnout k přívodním tepnám, úhel je příliš ostrý. Poškodili bychom mozek… Opravdu to vypadá neoperovatelně…“
I ostatní postupně přiznávali porážku. Nespouštěl oči z Lexie. Viděl, jak si kouše spodní ret. To byl u ní výraz naprostého soustředění, přemýšlení.
„Co tě napadá?“, obrátil se přímo na ni.
„Četla jsem o jedné operaci, bylo to v Journal of Medical Science, červen 2008. Popisovali tam trochu podobnou operaci. A napadá mne…“
„Á, Lexipedie!“, slyšel, jak se zasmála Cristina. Mávnutím ruky ji utišil. „Pokračuj…“
„Podívejte, kdybychom odřízli celou tuhle zasaženou oblast lebky,“ kreslila Lexie rychle po zdi fixem. „Mohli bychom…“
„Jasně, to by šlo, ale tou kostí stejně nemůžeme hnout, ihned bychom přetrhli přívodní tepny…“ skočil jí do řeči Derek.
„Ale co kdybychom tady tento okraj odříznuté kosti pružně upevnili a tady, na té vzdálené straně nadzvedli. Jako víčko u krabičky. Tím bychom získali asi 4-5 milimetrovou mezeru, kterou by bylo možno zasunout mikrochirurgický manipulátor. Potom by šlo postupně oddělovat jednotlivé drobné tepny…“
„Ano, to by šlo!“ vykřikl vzrušeně Derek. „Tady, vidíte? Sem bychom mohli zasunout například něco podobného, jako jsme s Markem připravili na tu operaci malého chlapce o vánocích…“
„Možná by bylo vhodné to provádět v hypotermii,“ napadlo Teddy. „Ochladit pacienta a odpojit mu přívod krve do mozku. Mozek by mohl zůstat živý až 30 minut, zároveň by se ale snížil tlak v mozkových tepnách a zmenšila se možnost jejich protržení…“
„Museli bychom mu tady a tady provést incize na obličeji a obličej sloupnout tak, aby nedošlo k poškození svalů a nervů. Pak by bylo možné oddělit nádor. Potom bychom mohli takto znovu připojit zdravé části kosti, ty prorostlé nádorem bychom nahradili titanovými implantáty,“ slyšel sám sebe, jak se zapojuje do hry.
Všichni byli plní vzrušení, každý přispíval dalšími a dalšími nápady.
„Ale stejně je to na nic,“ zchladila je nakonec Teddy. „Ty, Dereku, ještě několik týdnů nebudeš schopen operovat. Smith do toho nepůjde. A při vší úctě, Meredith, tohle je ještě pořád mimo tvou ligu. Byl bys schopen něco takového provést?“ obrátila se na něj.
Musel přiznat, že nikoliv. Jeho zkušenosti s neurochirurgií zdaleka nepostačovaly…
Nadšení vystřídalo zklamané ticho.

LEXIE
Viděla, jak její kolegové znovu ztrácejí naději. To nechtěla. Starala se o pacienta, pro ní to nebyl někdo anonymní. Věděla, že se jmenuje Bill Ward. Kdysi býval podnikatelem, v nedávné krizi ale zkrachoval a přišel téměř o vše. Před půl rokem mu manželka zahynula při autonehodě…
Bill jí prozradil, proč se obrátil na SGH. „Víte, moje žena hodně dala na charitu. Dokud jsme měli peníze, nebyl to problém. Tak jsme se stali i sponzory této nemocnice. Nebyly to nijak horentní částky, ale platili jsme pravidelně. Po pěti letech jsme získali zlatou kartu, která nám v této nemocnici zajišťovala jakoukoliv péči, jakou je nemocnice schopná poskytnout. Přišel jsem skoro o vše, i o zdravotní pojistku, nemám kam jít. Pokud mi má někdo pomoci, musí to být tady…“
Ještě před několika týdny, dokud byl Derek zdráv, měl by Bill naději. Teddy měla pravdu, v nemocnici nebyl nikdo, kdo by byl na této úrovni schopen Dereka zastoupit. Bude ho muset zklamat, poslat ho pryč? Stane se Bill další, nepřímou Clarkovou obětí?
„Teleoperace!“, vyhrkla náhle.
„Co? ... Cože? … Co tím myslíš?“ slyšela reakce svých spolupracovníků. Jen Mark se na ni jen s uznáním povzbudivě díval. Byla mu za to vděčná.
„Četli jste o tom přece? Vedoucí operace je někde daleko, připojen přes počítač na operační sál. Ukazuje méně zkušeným chirurgům, jak operaci provést. Derek by mohl být v nemocničním pokoji u počítače. Sledoval by vše na monitoru. Pomocí kurzoru by mohl vyznačovat místa řezů. Měl by stálé spojení s lidmi na operačním sále…“
„To zní jako sci-fi… Ale asi by to šlo udělat,“ podpořil jí Owen.
„Jasně, něco podobného přece dělal Burke při té náhradě chlopně,“ vzpomněla si Cristina.
„Co ty na to Dereku?“ obrátil se Mark na mlčícího Dereka.
„Takže já mám být oči a mozek a ruce mi bude dělat někdo jiný? Je jen jeden člověk, kterému věřím tak, že může být mýma rukama…“
Všichni se zadívali na Meredith.
„Myslíš to vážně?... Tak dobrá,“ viděla, jak těžce polkla.
„No a zbývá jen maličkost – přesvědčit Šéfa, aby to schválil…“, zašklebil se Owen.
Mark se na ni stále díval. Jinak než jindy. Teď v jeho očích viděla obdiv a uznání - trochu jako když navrhla prozatímní připojení amputované paže zraněného k jeho břichu. Zahřálo jí to mnohem více, než si byla ochotna připustit.

OWEN
Přátelé v místnosti stále ještě vzrušeně diskutovali o navrhované operaci, on se ale chtěl trochu nadýchat čerstvého vzduchu. Vůbec se Shepardovi nedivil. Jeho průstřel ramene byl mnohem méně závažným zraněním, hojil se výborně, dokonce se mohl vrátit i ke každodenní práci v Traumacentru, přesto si o náročných operacích musel nechat jen zdát. Přes všechno cvičení, přes všechny rehabilitace probíhal návrat k plné obratnosti a výkonnosti jen k zbláznění pomalu… Chápal, že Derek ze sezení doma začíná vyšilovat a je ochoten nadchnout se pro cokoliv, co by ho alespoň přiblížilo chirurgii. Přesto – Lexiin nápad se mu líbil. Určitě ho u Richarda podpořím, pomyslel si.
Uslyšel vrznout dveře. Ani se nemusel otáčet, okamžitě poznal její parfém. Cristina. Chvilku se spolu dívali, jak mezi mraky nad Seattlem problikávají tu a tam hvězdy.
„Nikdy jsem si nemyslela, že je Lexie tak „hard-core“. Dělala jsem s ní na té transplantaci plic ex vitro, vím, čeho je schopná. Ale tady jsem zůstala koukat, opravdu. Ani Teddy to od ní nečekala…“
Teddy. Vždy mu připadalo divné, jak skvěle ty dvě spolu vycházely.
„Není ti to zvláštní? Jsme spolu, víš o tom, co mezi mnou a Teddy bylo, dokonce jsi se kvůli tomu se mnou i rozešla. Přesto ale Teddy pořád bereš jako kamarádku…“
„Tehdy ale přece vůbec nešlo o Teddy,“ usmála se jemně svou asijskou tváří. „Milovala tě a chtěla tě. Já také. Přesto nikdy neudělala nic podlého nebo záludného. Naopak, nikdy jsem neměla tak skvělou učitelku. Ten problém přece nebyla Teddy, problém jsi byl ty…“
Zasmála se, když viděla jeho překvapený výraz.
„To ty sis nebyl schopen vybrat jednu z nás. Kdyby sis vybral ji, moc by mne to bolelo, byla bych nešťastná – ale stejně bych chtěla, aby mne Teddy učila dál. Potřebuju jí!“
Neklidně přešla po terase, pak se k němu prudce otočila.
„Umíš si představit, jaké to je, když někdo o tolik zkušenější než ty tě bere, respektuje, váží si tě, podporuje tě? Když ti při tom dává prostor pro tvou vlastní práci? Inspiruje, radí. Pomůže v okamžiku nouze. Když mám takovou učitelku, vím, že jednou strčím do kapsy Evanse, Burka, Marllowa a všechna další kardio esa. To je takové štěstí…“
Na chvilku se zarazila, pak se k němu něžně přitiskla.
„A moc bych ocenila, kdybych alespoň kousek takové důvěry a podpory vždy cítila i od tebe…“
Když odcházeli zpět do místnosti, střetl se s zamyšleným pohledem Marka Sloana. Že by je byl poslouchal?

Naposledy upravil zdendap dne 27 črc 2010, 14:52, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 14:03 

Nejoblíbenější postava: Meredith Grey
Dostáváš mě čím dál tím víc :) Skvělá práce, prahnu po další části.. :D

Obrázek

PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 14:50 
Moderátor

Nejoblíbenější postava: Owen Hunt
Já čekám na Owena. :-xx :lol:

PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 14:51 

Nejoblíbenější postava: Callie Torres
:D:D:D Já zas na Calzonu :DDD Ale jinak super, pokračuj :)) A souhlas - přidej se na fb :DD

Can you just.... Can you live? Can you live...for me? Please, live for me!

Obrázek

PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 14:56 

KevSpa píše:
Já čekám na Owena. :-xx :lol:

Přijďte, poradíme, posloužíme... :lol: Už ho tam máš! ;)

PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 14:57 

missygreys píše:
:D:D:D Já zas na Calzonu :DDD Ale jinak super, pokračuj :)) A souhlas - přidej se na fb :DD

Dočkej času, jako husa klasu! ;)

PříspěvekNapsal: 27 črc 2010, 15:08 

Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
mne je uplne jedno o koho tam ide ja beriem všetkých. toto je ako droga :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina