www.greys-anatomy.cz Právě je 10 dub 2020, 07:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Osamělí rváči
PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 19:51 
Moderátor

Pohlaví: žena
Nejoblíbenější postava: Owen Hunt
Zdendap natolik okouzlil místní osazenstvo, že už se o něm píšou i statusy na Facebooku!!! ;) :D :lol:

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 20:01 
Moderátor

Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
:) tak musím říct, že prozatím se mi ze všech příběhů, cos tu psal, líbí tento nejvíc :)

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010, 20:03 

KevSpa píše:
Zdendap natolik okouzlil místní osazenstvo, že už se o něm píšou i statusy na Facebooku!!! ;) :D :lol:

keby tam chodil vie o tom :-xx

PříspěvekNapsal: 04 srp 2010, 07:30 

Pohlaví: muž
Nejoblíbenější postava: Lexie Grey
Dopsána 2. kapitola. :)
Pěkně prosím, co že to mám? Status na facebooku? A není to nakažlivé...? Asi se budu muset zeptat dcery, co to vlastně znamená... :-xx :-xx

PříspěvekNapsal: 04 srp 2010, 07:59 

Kapitola 3
Běh na dlouhé tratě

OWEN
Stál u pultu Traumacentra, listoval kartami přijatých pacientů a podvědomě si při tom procvičoval hojící se levou ruku. Měl pocit, že už je téměř v pořádku. To „téměř“ však znamenalo, že stále ještě nemohl provádět žádnou větší operaci. Na příjmu diagnostikoval pacienty, prováděl rychlé zákroky, rozhodoval o postupu. Vlastní operace pak mohl pouze řídit, řezání musel nechávat kolegům. Musel si přiznat, že ho to rozčiluje, jak jde vše pomalu…
Uviděl Teddy. Šla po chodbě, Cristina byla jako vždy po jejím boku. Třetí s nimi – Jackson Avery. Probírají nějakou kardio operaci, napadlo ho. Viděl, jak Teddy mladším kolegům něco vysvětluje, pak je posílá pryč. Na okamžik se zarazila, když si ho všimla. Potom zamířila k němu.
„Tak co dělá rameno?“, zeptala se.
„Jde to pomalu,“ odpověděl.
Chvilku váhala, ale pak pokračovala.
„Potřebovala bych tvou pomoc, Owene. Pustila jsem Alexe do domácího ošetření, budu teď za ním docházet k Meredith…“
„Slyšel jsem, že se ti povedlo ho rozhýbat. Gratuluji, tvá metoda zabrala. Ale získala sis tak tady dost divnou pověst – včera mi jedna sestra blahopřála, že jsem si vybral Cristinu a ne tebe. Prý mít tě doma, uhonila bys mne jako psa…“, zasmál se.
Smála se také. Rozuměli si. Alex může být ještě rád, že s ním Teddy zachází tak mírně. Vzpomněl si, jak jednomu obzvláště tvrdohlavému námořnímu pěšákovi, který odmítal udělat po operaci první kroky mimo lůžko, Teddy v noci pustila do postele štípavé pouštní mravence…
„Dobrá, co potřebuješ?“
„Chci, abys tam chodil také. Budu provádět rehabilitaci s vámi všemi třemi. Ty budeš napřed, Derek a Alexem budou tak trochu soutěžit, aby tě dotáhli. To by je mohlo namotivovat…“
„Neboj se, nedám jim nic zadarmo,“ zasmál se. „Spolehni se, budu ideálním pacientem na rehabilitaci. A taky mi to snad pomůže dát si tu zatracenou levou ruku úplně do pořádku…“

MEREDITH
Těžce dopadla do židle a lapala po dechu. Teddy musí být šílená! Snad to myslí dobře, ale tohle opravdu přehnala!
Začala s tím hned, jak se Alex vrátil z nemocnice domů. Vpadla do jejich domu, přitáhla Owena a vytáhla ho i s Derekem a Alexem ven. Pak je nechala běhat kolem domu. Běhat! Od té chvíle se to opakovalo každý den. Dokonce přinutila běhat i ji a Cristinu, prý aby to mužům lépe šlo. Ony přece nikdy neběhaly… Tehdy, před lety, kdy měla problém s Derekem a Cristina se potýkala s Burkem, tehdy zkoušely běhat. Ale nevydrželo to, pochopitelně. Tolik zbytečného pohybu…
Navíc byla Teddy pěkně jedovatá, zvláště na Alexe. Chudák, tak se snažil. A ona mu pořád jen předhazovala, oč to jde Derekovi a Owenovi lépe! Dnes je všechny vytáhla na dobře pětikilometrový okruh po parcích kolem jejich domu. Trochu ji potěšilo, když viděla zničený Cristitnin výraz v obličeji. Jen Teddy vypadala, jako by se právě vrátila z procházky.
Sledovala, jak Teddy popohání všechny tři muže do dalšího úkolu, tentokrát šlo o zklidnění rukou a o šikovnost při skládání jakéhosi hlavolamu. Podívala se pozorně. Owen občas bleskl po Teddy pobaveným pohledem. Na Derekovi viděla, že se celou situací dobře baví. Alex to bral smrtelně vážně, snažil se za každou cenu vyrovnat oběma ostatním…
Došlo jí, co Teddy vlastně provádí. Snaží se Alexe přinutit, aby se co nejrychleji dostal do kondice – a používá k tomu jeho typickou mužskou ješitnost a soutěživost. Uvědomila si, že to funguje. Alex dělal skutečně výrazné pokroky…
„Nemusíš na něj tolik tlačit,“ přitočila se k Teddy.
„Musím. Rehabilitace je běh na dlouhé tratě. Alex je už z deprese venku, ale jen jednou nohou. Kdyby ta zatracená Izzie přijela a nalila mu trochu radosti a motivace do žil… Už mi chvílemi dochází fantazie, čím ho dále pohánět,“ odpověděla jí.
„Možná je čas ho alespoň trochu zase pustit do práce, nemyslíš?“
Viděla, jak Teddy přistupuje k mužům.
„Pokud tohle zvládneš, pustím tě už do nemocnice dělat jednodušší práci, Dereku“, pak se otočila k Alexovi. „To platí i pro vás, Alexi“.

TEDDY
Před chvílí předala Alexe Arizoně, aby ho opět vzala na Pediatrii. Důsledně nařídila, že nesmí zatím dělat žádné samostatné zákroky, jen se dívat. I tak měl ve tváři výraz malého kluka, kterého náhle vezmou do cukrárny. Alexův návrat pouhý týden po Derekovi byl jasný úspěch. Teď ještě aby neztratil dech a dotáhl rehabilitaci až do konce…
Musela si přiznat, že jí péče o Alexe na jedné straně dost unavuje, ale na druhé zase hrozně baví. Alex se nikdy nedozví, kolik musela mít doma pokusů, než dokázala bezpečně trefit koš levou i pravou rukou, nebo se naučila různé triky s hlavolamy, také mu nikdy neřekne, jak lapala po dechu, když začala běhat v lese za svou chatou a připravovat se na běhy s ním, Owenem a Derekem. Nikdy by si nemyslela, že za ten rok, co odešla z armády, se její fyzická kondice tak zhoršila… Ale jeho naivita, kterou skrýval za pózu drsňáka a rváče, byla tak kouzelná, každý pokrok rehabilitace si tak zasloužil.
Změnila trochu taktiku, tu a tam jej i pochválila. Dávala si dobrý pozor, aby to bylo jen v případech, kdy si pochvalu skutečně tvrdě zasloužil. Rozzářil se vždy při tom, jako malý chlapec, i když chtěl předstírat, že mu na tom vůbec nezáleží.
Vůbec teď na Alexe myslela nějak častěji, než by si byla přála. To bude tou samotou, pomyslela si. Definitivním rozchodem s Owenem. Není divu, že pak jako blázen myslím na mladé kluky, zasmála se sama sobě.
Dokonce jsem mu po jednom vydařeném cvičení i dovolila, aby mi říkal Teddy, místo Dr. Altmanová…

ALEX
Nemohl Teddy dostat z hlavy. Stále vzpomínal na to, jak se jeho postoj k ní náhle změnil. Štvala ho, prudila, dráždila, provokovala… Nesnášel jí! Pak si jednou při soutěži s Huntem a Shepherdem všiml její tváře, když si myslela, že se nedívá. Ona mu fandila! Bylo to úplně jasné, jakmile však zvedl hlavu, hned se vrátila ke svému obvyklému nepřístupně blahosklonnému výrazu. Od té chvíle ji pozorně sledoval. Nebylo to tak, že by se před ostatními přetvařovala a jen on sám viděl, jaká je ve skutečnosti megera. Dlouho si to myslel, ale bylo to přesně naopak. Před ostatními ukazovala svou skutečnou tvář, byla klidná, vlídná, laskavá. To jen před ním se přetvařovala.
Chvilku nemohl přijít na to proč. Pak mu to došlo! Byl slepý trouba, Teddy s ním manipulovala, jak chtěla. Vzpomněl si, jak na tom byl, když s ním začínala. Teď už mohl zase do nemocnice a začínal pracovat. A byla to její zásluha, to ona ho k tomu dokopala…
Chtěl jí říci, že už vše prohlédl. Tím by ale přišel o potěšení z jejich společné hry, a to by ho moc mrzelo. Těšil se na její nápady a zkoušky. Byl si teď celkem jist i tím, že to byl její nápad, že za ním před několika dny začala zase chodit Lexie. Nosila různé odborné články, konzultovala s ním. Jeho to přinutilo číst, obnovovat si své znalosti. Stával se zase chirurgem.
Jak by mohl Teddy poděkovat?

Naposledy upravil zdendap dne 04 srp 2010, 13:39, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 04 srp 2010, 10:25 
Moderátor

Zdendo, oprav si prosím tu větičku v první kapitole (viz moji korekturu pod tím), já na ni pořád musím koukat a nedá mi to spát. :-xx :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 04 srp 2010, 11:21 
Moderátor

Zdendap: a važ si toho, že tě KevSpa stále ještě prosí a neprovede korekturu ze zoufalosti už sama :D :lol: :D

EDIT: až teď jsem si všimla, že jsi přidal další kousek - fakt výborný! nevím, jestli si to tak zamýšlel, ale já se při scénkám Teddy/Alex šíleně bavím :)

PříspěvekNapsal: 04 srp 2010, 11:30 

KevSpa píše:
Zdendo, oprav si prosím tu větičku v první kapitole (viz moji korekturu pod tím), já na ni pořád musím koukat a nedá mi to spát. :-xx :lol: :lol: :lol:

Provedeno. Cokoliv vám umožní v noci lépe spát, doktorko... ;)

PříspěvekNapsal: 04 srp 2010, 12:04 
Moderátor

Zdendap: Děkuji za opravu... to je fakt profesionální deformace... :geek:

phoebess: No to by nebylo až tak nemožné, vzhledem k tomu, že hned ve vedlejším okně mám redakční systém Filmwebu a tam provádím korektury... tak by se mi taky mohlo stát, že se ukliknu a udělám korekturu tady zdendovi... :lol: :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 04 srp 2010, 13:05 
Moderátor

Tak jsem si přečetla další kapitolu. Je to stále lepší! Ještě, ještě, ještě! :PP: :devil: :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina