www.greys-anatomy.cz Právě je 16 črc 2020, 18:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cantem rose
PříspěvekNapsal: 21 pro 2010, 20:21 

Pohlaví: žena
Nezvyčajné situácie

„Ďalšia nudná služba.“ Povzdychla si Cristina, keď vychádzala s nemocnice po dlhej, namáhavej noci. Kráčala smerom k svojej motorke a po vreckách hľadala kľúče.
„Kde zas sú?“ Šomrala. Rukou zrazu nahmatala kov.
„Konečne.“ Odfúkla si a vybrala ho. Na tú vec vo svojich rukách sa pozerala s neskrývaním prekvapením. Neschopná slov tam stála na mieste a očami hypnotizovala medailón. Na krku ucítila niečo studené. Otočila hlavou tak, že teraz sa pozerala do hlavne zbrane . Roztriasla sa. Od tej rukojemníckej drámy v nemocnici a únose Jacksona Averyho rovno spred jej očí sa zbraní vyslovene desila. A teraz mala znovu jednu pred očami. Naprázdno otvárala a zatvárala ústa.
„Prepáč, to bude moje.“ Riekol muž v kukle, ktorý ju ohrozoval. Ani nevedela čo robí, len ten medailón odtiahla, keď po ňom muž chmatol rukou.
„A ako sa dostal ku mne?“ Vyzvedala a snažila sa získať čas. Dúfala, že muža zo zbraňou niekto vyruší.
„Dal som ti ho do vrecka ráno v potravinách.“ Cristina sa chcela rozpamätať na dnešné ráno, no na niekoho, kto by do nej vrazil alebo sa okolo jej osoby obšmietal vo svojich spomienkach nenarazila.
„Tak fajn, nech sa páči. Na čo by mi asi bol?“ Vystrela ruku smerom k nemu. Opatrne aby ju nevydesil si medailón vzal a zastrčil si ho do zadného vrecka svojich Levisiek. Keď odchádzal, Cristine sa uľavilo. Zrazu sa však otočila prehovoril. Ona mu nič nerozumela.
„Kľúče máš vo vnútornom vrecku bundy.“ Zopakoval a odišiel preč. Cristina si ako v tranze siahla do bundy a prekvapene vytiahla kľúče od motorky. Rozhodla sa to viac neriešiť. Nasadla na svojho miláčika a vyštartovala domov.

Ráno ju prebudila nočná mora. Bola to tá istá, ktorá ju prenasledovala už pol roka. Stále ten istý scenár. Pred nemocnicou zastaví auto, z neho vystúpi muž a namieri na Cristinu zbraň. Jackson začne vyjednávať a únosca unesie namiesto jej Jacksona. Už ho nikto nikdy nevidí. A potom... Potom sa zobudí s krikom a celá spotená. Ide ku kalendáru a tam odškrtne ďalší deň od onej udalosti. Povzdychla si a zopakovala tento úkon aj dnešný ráno. Šesť mesiacov a štrnásť dní a stále nič.
Uvarila si kávu. Chutila nejako zvláštne, zvyšok vliala do termosky. Nechala ju na kuchynskom stole a prezliekla sa do jeansou a voľného trička. Vzala kabelku, obula sa a vyrazila do obchoďáku. Kúpila Meredith darček k narodeninám a odišla do kaviarne.
Bola už v polke malinového zákusku, keď si k nej niekto prisadol. Zvedavo zodvihla hlavu a zadívala sa do bledomodrých podmanivých očí.
„Ahoj“ Riekol chlapík a kúzelne sa usmial. Nemala rada, keď niekto stál v ceste jej zákusku do jej žalúdka. Zamračila sa a prehltla sústo.
„Dobrý deň.“ Odzdravila, snažila sa naznačiť mu jej postoj.
„Nie sme v nemocnici, tak čo tak formálne?“ Tento človek ju evidentne pozná. „Ja som Damon.“ Pokračoval muž a ponúkol žene svoju ruku. Prijala ju.
„Ehm... Ja som Cristina.“ Predstavila sa a pokračovala v jedení.
„Nechcel som ťa vyrušovať pri raňajkách. Nie, vlastne chcel.“ Zrazu bol arogantný. Upútal pozornosť na svoje oči a začal ju nimi hypnotizovať.
„Daj mi ten medailón a zabudni! Hm... A ešte, pobozkaj ma! To ho naštve.“ Šepkal. Pozerala sa naňho ako na blázna, keď sa začal približovať k jej perám. Bol už úplne blízko a to sa Cristine nepáčilo. Odsotila ho nabok.
„Šibe ti? Čo si to dovoľuješ?“ Zahrmela.
Damon to nechápal. Jeho schopnosti zatiaľ vždy fungovali. Musel nastúpiť na plán B.
„Tak fajn, prepáč mi to. Neviem čo to do mňa vošlo. Si taká kúzelná, ťažko ti odolať.“ Toto tolerovať nebude.
„Musím ísť. Za chvíľu mi začína služba.“
„Klameš! Máš až poobednú.“ Konečne mu to došlo. Ani jeho šarm nepomáha. Na sto percent má v sebe tú prekliatu bylinu. Všetok železník by dal vypáliť.
„Ten hajzel! Poistil si to.“ Zašepkal si len tak pre seba. Ešteže má skoro 150 rokov skúseností.
„A nezašla by si zajtra trebárs na večeru?“ Zažmurkal a zvodne sa usmial.
„Nezašla.“ Odsekla, na stôl hodila bankovku a odišla domov.
Osprchovala sa, navliekla si na seba čisté tričko lebo to z rána bolo od malinového želé a tie isté jeany. Zľahka sa namaľovala a učesala si čierne vlnité vlasy. Termosku s ešte stále horúcou kávou strčila do batohu spolu s vypratým lekárskym úborom. Kľúče od motorky si zastrčila do vrecka a bundu si vzala len tak do ruky. Tenisky mala obuté bleskovo.

„Dobrý deň, Mary.“ Pozdravila starú pani na invalidnom vozíku a zároveň svoju pacientku.
„Debbie, je tu doktor Hunt?“ Spýtala sa hlavnej sestry, keď došla na recepciu.
„Áno, doktorka... Myslím, že šiel do lekárskej izby.“ Odvetila nezaujato žena v stredných rokoch.
Cristina sa najprv prezliekla v šatniach a potom sa vydala za svojím manželom. V ruke držala papiere, ktoré jej mali zmeniť život. Neobťažovala sa klopaním, no vzápätí to oľutovala.
„Nenechajte sa rušiť.“ Snažila sa zachovať si kamennú tvár, avšak pri pohľade na plaziacu sa Teddy po Owenovi sa jej hrnuli slzy do očí. „Mám tu pre teba tieto papiere, Stačí keď to podpíšeš.“
Hodila mu ich na stôl a vyšla von z miestnosti. Owen si začal tie dokumenty prezerať. Rýchlosťou blesku vyletel na chodbu za Cristinou a volal za ňou jej meno. Ona však len zrýchlila. Surovo ju schytil za ruku a otočil si ju čelom k sebe.
„Ja sa nechcem rozviesť, zošalela si? To sa nikdy nestane!“ Kričal jej do tváre.
„Myslíš, že som o tom nevedela? Celá nemocnica vie, že spávaš s Teddy. A ja mám toho akurát tak dosť. Kašlem na teba, mám svoj život.“ Snažila sa mu vrátiť pomyselný úder.
No rana, ktorú jej zasadil Owen pomyselná nebola. Vrazil je takú facku až si sadla na zadok.
„Nenávidím ho!“ Kričala na seba v duchu. Oznámila Richardovi náhlu nevoľnosť a odišla domov. Zrútila sa na posteľ, zúfalo plakala. Vyčerpaním zaspala, prebudil ju až zvuk zabuchovania dverí.
„Som doma!“ Zakričal Owen a s kyticou ruží v rukách vošiel do spálne. Slepo ich prijala. Bohužiaľ nevedela, že to bola vstupenka na priami spoj do pekla.

Moja prvotina... :D :D Prosím o vyjadrenie vašeho názoru. Ďakujem. :bzz: :drlove:

Předmět příspěvku: Re: Cantem rose
PříspěvekNapsal: 21 pro 2010, 21:05 

Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
Konečne nejaká nová FF na tomto fóre. A ešte k tomu o Cristine :srdce:
Vyvíja sa to dosť zaujímavo. Damon v kaviarni ma celkom desí. Som zvedavá čo ma za lubom. :safra:
A Owen dal Cristine facku :shock: to som len čumela.
Dúfam, že budeš čoskoro pokračovať, lebo je to napínavé. Trochu mimo deja čo sa ozaj stal, ale o tom predsa FF je. :svato:

PříspěvekNapsal: 22 pro 2010, 09:27 

Pohlaví: muž
Nejoblíbenější postava: Lexie Grey
Jsem zvědav, co se z toho vyklube! Jsem rád, že vánoční pauza vyvolává potřebu psát... ;)

PříspěvekNapsal: 22 pro 2010, 14:31 
Moderátor

Nejoblíbenější postava: Owen Hunt
Já vím, že to je jen Fan Fiction, ale neměly by i v takové povídce zůstat postavám alespoň základní povahové rysy? Owen jako násilník a smilník, to je hodně mimo mísu. Ale mě si nevšímejte. :-xx

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina