www.greys-anatomy.cz Právě je 10 dub 2020, 07:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: :: Sink Or Swim
PříspěvekNapsal: 12 srp 2011, 18:36 

Pohlaví: žena
Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
Sink or Swim

Obrázek

Tam kde jeden dej zastal, iný pokračuje. Dokážu sa postavy odraziť od dna na ktoré spadli alebo sa potopia ešte hlbšie? Kto sa vráti späť k svojmu doterajšiemu životu a kto s pokúsi o nový začiatok? Oľutuje niekto svoje rozhodnutia alebo sa rozhodne stáť si za svojim až do konca života? A kto sa rozhodne zabojovať o lásku svojho života a kto si ju nechá odplávať pred nosom? Odpovede na tieto otázky a nie len to nájdete vo voľnom pokračovaní úspešného amerického seriálu.

Promo

Předmět příspěvku: Re: :: Sink Or Swim
PříspěvekNapsal: 12 srp 2011, 18:41 

Tak prvá kapitola sľubovanej fanfiction už čoskoro :-) Narozdiel od tej predošlej to mám už aspoň trochu premyslené, tak dúfam, že to dôjde do úspešného konca, poprípade že to bude fungovať pre ostatných ako podnet na napísanie niečoho vlastného.
No a ešte by som rada povedala, že niektoré moje nápady/rozhodnutia postáv sa vám nemusia páčiť alebo vám prídu mimo charakteru, ale o tom fanfiction je. Tak ma prosím neukameňujte a keď sa vám to nebude páčiť, tak to nečítajte.
No a pre tých ostatných, ktorý to s touto FF vydržia, tak dúfam, že sa vám to bude páčiť :svato:

PříspěvekNapsal: 12 srp 2011, 20:33 

Nejoblíbenější postava: Callie Torres
áááá děleeej piš! :D..teď se ti hodí, že Owen vyrazil Cristinu viď? :D..jinak znova to promo je Ú-Ž-A-S-N-Ý! :yeah: :yeah: :yeah:

PříspěvekNapsal: 15 srp 2011, 19:43 

1. Kaptiola

Cristina sa zobudila na detský plač ozývajúci sa z vedľajšej izby. Bol to už takmer mesiac od kedy sa presťahovala k Meredith, ale ešte stále si nezvykla na to, že ju každé ráno namiesto slnečných lúčov bude budiť Zolin plač. Pretrela si oči a pomaly sa posadila. Alexova izba v ktorej teraz bývala nebola práve najväčšia a najútulnejšia, ale aspoň v nej mala trochu súkromia, čo sa nedalo povedať o ostatných miestnostiach v dome. Zo skrinky naproti postele schmatla niekoľko kusov oblečenia a rýchlym krokom sa vydala do kúpeľne. Ako každé ráno, tak aj dnes sa to v dome hemžilo množstvom doktorov, a tak uchmatnúť si sprchu pre seba aspoň na pár minút bolo takmer nemožné. Keď sa ubezpečila, že v kúpeľni nikto nie je, zhodila zo seba voľné tričko a kraťasy v ktorých spávala a vliezla pod horúcu sprchu. Vôňa jej obľúbeného kokosového šampónu sa rozprestierala po celej miestnosti a Cristina si pohmkávala pieseň, ktorá je v hlave znela už od kedy sa zobudila. Po niekoľkých minútach, ktoré pobudla pod prúdom horúcej vody zastavila sprchu a vyšla von z vane. Skôr ako však stihla do ruky chytiť uterák sa dvere na kúpeľni roztvorili a dovnútra vstúpil Jackson Avery.
„Čo tu do frasa...“ vykríkla Cristina keď zbadala Jacksona stojaceho priamo pred ňou. Schmatla uterák a ovinula si ho okolo seba.
„Ja... Pre.. Prepáč. Nevedel som že tu niekto je. Asi som mal zaklopať,“ koktal Jackson a červeň sa mu nahrnula do tváre.
Tak to si teda mal. Pomyslela si a zahryzla si do spodnej pery. Väčšina žien v nemocnici by dala čokoľvek za to, aby im muž ako Jackson vstúpil do kúpeľne, ale Cristina medzi ne nepatrila. Nikdy sa totiž nezaraďovala k tým, čo svoje nahé telo vystavovali pred cudzími ľuďmi.
„Ešte raz prepáč.“ Rýchlo sa otočil a o sekundu neskôr bol preč.
Keď sa dvere na kúpeľni znova zatvorili, Cristina prešla smerom k zrkadlo a zbadala, že jej líca majú jasnočervenú farbu. Do umývadla pustila prúd ľadovej vody a opláchla si ňou horiacu tvár. Skôr ako zo seba znova zhodila uterák zamkla dvere, aby sa uistila, že tento krát ju už v kúpeľni nikto nečakane neprepadne. To by bolo totiž to posledné, čo v to ráno potrebovala.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

Po chvíli strávenej v kúpeľni Cristina zišla dolu schodmi a namierila si to priamo do kuchyne. Tak ako vždy tam panoval zhon a neporiadok. Kým Meredith sa snažila nakŕmiť Zolu, ktorá sa neposedne vrtela v detskej stoličke, April sa pokúšala dokončiť rozpis služieb na ďalší týždeň. Preplnenou kuchyňou sa predrala ku kanvici s kávou , a keď sa naťahovala po svoju termosku, kútikom oka zahliadla Jacksona, ktorý mal pri pohľade na ňu ešte stále červené líca. Naliala si kávu a rýchlym krokom mierila smerom k svojmu autu. Po ceste von si ešte stihla uchmatnúť jeden z lievancov, ktoré Lexie pripravovala takmer každé ráno.
„Hej, Cristina!“ Začula za sebou hlas keď nastupovala do auta. „Mohla by si ma zviesť?“ spýtala sa Lexie keď konečne dobehla k nej.
„McStemy na teba dnes zabudol?“ odvetila so sarkazmom v hlase a rukou jej naznačila, aby nasadla. Od kedy sa Lexie a Mark udobrili, každé ráno pred domom zastalo jeho auto a spoločne sa zviezli do nemocnice. Ale dnešok bol zrejme iný.
„Nie, nezabudol,“ odvrkla Lexie a sadla si na sedadlo spolujazdca. „Dnes ráno má totiž dôležitú operáciu a nemal čas ma vyzdvihnúť. Jeden jeho pacient totiž...“
„Zabudni že som sa pýtala.“ Prerušila ju Cristina a zapla si pás. O malú chvíľu už boli obe na ceste do nemocnice, tento krát však potichu.

Cristina zaklopala na dvere Owenovej kancelárie a bez čakania na odpoveď vstúpila dnu. Keď ju Owen zbadala, zjavil sa mu na tvári prekvapený výraz. Od kedy sa Cristina odsťahovala sotva spolu prehodili niekoľko slov.
„Cristina...“ Snažil sa začať rozhovor, avšak ona ho prerušila.
„Pre vás je to doktorka Yangová,“ odsekla a nevenovala mu jediný pohľad.
„Ja... Ja viem že sa toho veľa udialo, ale ešte stále si moja žena.“ Snažil sa chytiť ju za ruku, ale ona sa odtiahla.
„Dúfam, že už nie na dlho.“ Potriasla hlavou a na stôl mu položila niekoľko papierov. „Podpíš to a večer si ich vyzdvihnem.“
Owen neveriacky pozeral na štós papierov ktoré jeho manželka práve položila pred neho. „Cristina, to snáď nemyslíš vážne. Som predsa tvoj manžel. Manžel.“
„Oh, myslíš ten manžel ktorý ma vyhodil z domu lebo som mu nechcela robiť živý inkubátor?“ odvetila sarkasticky. „Ten, ktorý tu nebol keď som ho potrebovala? Nie, ďakujem. O takého manžela záujem nemám.“ Tresla dverami a už jej nebolo. Owen sa nezmohol na viac ako zízať na miesto kde ešte pred chvíľou stále jeho žena. Ak ju tak vlastne ešte môže označovať.

„Tak ako to šlo?“ spýtala sa Meredith keď si v jedálni prisadla ku Cristine, ktorá sa so zamysleným výrazom rýpala vo svojom obede.
„Neviem.“ Pokrčila ramenami a ani nezdvihla pohľad od stola.
„Akoto že nevieš? Bola si za ním? Čo povedal? Ako zareagoval?“ Nedočkavo zo seba chrlila otázky.
„Bola. Ale skôr ako stihol niečo zmysluplné povedať som odišla. Nemôžem sa pozerať na to, ako a tvári, že je všetko v poriadku. Vyhodil ma z domu a teraz si myslí, že sa mu ospravedlním a poprosím ho, či sa môžem vrátiť. Skôr či neskôr by zase začal hovoriť o deťoch a na to ja už nemám dosť síl.“ Pokrútila hlavou a Meredith jemne ovinula jej ruku okolo Cristinich pliec. Pravdupovediac, Meredith nikdy nemala Owena v obľube, ale bol to manžel jej najlepšej kamarátky, a tak sa ho snažila rešpektovať. Ale potom ako Cristinu vyhodil z domu už svoje nesympatie k nemu nemohla ďalej skrývať.
„Bez neho ti bude lepšie,“ zašepkala s úsmevom, lebo obe dúfali, že je to pravda.

„Cristina! Doktorka Yangová.“ Cristina za sebou začula Owenov hlas keď kráčala smerom do šatne. V ruke držal papiere ktoré mu dala v to ráno a na tvári mal výraz opusteného šteniatka.
„Čo chceš?“ odvrkla namrzene a prekrížila si ruky na hrudi.
„Chcem sa porozprávať. Prosím.“ Po malej chvíli presviedčania sa obaja usadli v jeho kancelárii. Cristina stále s chladným výrazom v tvári a Owen s malou kôpkou nádeje v jeho duši.
„Už mi konečne povedz čo chceš a podpíš tie prekliate papiere.“ Prerušila ticho ktoré medzi nimi panovalo.
„Chcem ešte jednu šancu,“ povedal potichu a Cristina prevrátila očami. „Chcem ešte jednu šancu pre nás dvoch. A ak nám dáš šancu, tak možno... Možno sa dokážem preniesť cez to, čo si urobila.“
„Tu nie je žiadna šanca pre nás. Stále to nechápeš? Našu poslednú šancu si zahodil keď si sa ma snažil prinútiť mať s tebou dieťa ktoré som nechcela. Keď si ma vyhodil lebo som mala iný názor ako ty. Ty sa možno dokážeš preniesť cez to, čo som spravila, ale ja sa nedokážem preniesť cez to, čo si urobil ty. Medzi nami už nič viac nie je a nikdy nebude.“ Jej hlas naberal na hlasitosti až ku koncu úplne kričala. „A ak si myslíš, že s tebou zostanem ak tie papiere nepodpíšeš, tak si na veľkom omyle. Nemôžem zostať s niekým koho už viac nemilujem.“
Owen na ňu iba nemo pozeral. Nemohol uveriť tomu čo práve povedala. Vedel že je naňho naštvaná za to, čo sa stalo, ale ako mu mohla povedať že ho už viac nemiluje. Po tom všetkom čo spolu prežili. Ľútosť ktorú v sebe nosil posledný mesiac sa začala meniť na zlosť. Napokon z vrecka vytiahol pero a podpísal rozvodové papiere ktoré pred nim ležali na stole.
„Raz pochopíš akú veľkú chybu si spravila keď si ma opustila. Ale už bude neskoro,“ povedal so zlosťou hlase a s tresknutím dverí opustil miestnosť.

Po tom čo Cristina odišla z nemocnice zaniesla Owenom podpísané papiere právnikovi. Už ich viac nemohla nosiť pri sebe. Boli ako balvan ktorý ju ťahal ku dnu a znemožňoval jej pohnúť sa ďalej. Keď prišla do Meredithinho domu, bolo tam nezvyčajne ticho.
To mám oslavovať sama? Pomyslela si keď prešla všetky miestnosti v dome a zistila, že tam nikto nie je. Vybrala teda z chladničky debničku piva a s úsmevom na tvári si sadla ku kuchynskému stolu. Nikdy nechápala prečo sú ľudia po rozvode zatrpknutý a mrzutý, keď u nej to skôr vyvolávalo pocit šťastia a slobody. Zrazu začula zaškrípanie vchodových dverí a dúfala, že je to Meredith aby spolu zapili jej úspešný deň. V kuchynských dverách ale zbadala Jacksona. Ten keď uvidel Cristinu sediacu pri stole zvrtol sa na odchod, ale ona ho zastavila.
„Ale no tak! Do kedy sa mi budeš vyhýbať? Ja by som mala byť tá zahanbená.“ Cristina sa usmiala a podala mu fľašku piva. „A nemôžem predsa oslavovať sama.“
„Hmm, naveky?“ Pokrčil plecami Jackson, zobral si pivo a sadol si vedľa nej. „A ty sa rozhodne nemáš za čo hanbiť. Čo to teda oslavujeme?“ spýtal sa aby zmenil tému.
„No, ešte to nie je oficiálne, ale od dnes som znovu slobodná.“
„Tak teda gratulujem. Alebo také niečo.“ Uškrnul sa a odpil si z piva ktoré mu podala. „Znamená to, že ak sa ťa pokúsim zbaliť, už to nie je žiadny manžel ktorý by mi vrazil?“ spýtal sa so smiechom a Cristina iba prevrátila očami.
„Manžel možno nie, ale ja ti vraziť môžem.“ Zo žartu ho udrela do pleca a Jackson predstieral neúnosnú bolesť.
„Tak to by som si mal dávať pozor na to, čo hovorím.“ Cristina prikývla a obaja so rozosmiali.
V tom do domu vstúpila Meredith a spolu so Zolou v jej náručí vkročila do kuchyne. „Čo je také vtipné?“ spýtala sa, keď videla, ako sa Cristina s Jacksonom smejú.
„Cristina Yangová je znovu slobodná. Už viac žiadne záväzky, iba plná sústredenosť na prácu. Tak ako kedysi,“ zvolala Cristina víťazoslávne a podala jej najlepšej kamarátke jedno z pív.
„Gratulujem.“ Usmiala sa Meredith. „Teraz už hádam budeš šťastná.“

Tak dpfam, že si to tu nájde viac ako jedného čitateľa :hahahi: Samozrejme platí, že ak sa vám to nepáči, tak to nečítajte.
A ak by mal niekto nápad pre názov kaptioly, tak mi ho prosím pošlite. Ja totiž neviem vymýšľať názvy :svato:

PříspěvekNapsal: 15 srp 2011, 20:54 

pekné, pekné! už se těším až tam bude Callie! :dokola: :D ..až skončí pll mohla bys tez napsat ff k nim :D

PříspěvekNapsal: 16 srp 2011, 08:00 

Pohlaví: muž
Nejoblíbenější postava: Lexie Grey
Prima, rozvíjí se to zajímavě. Ale co Derek? Je zase s Mer, nebo spolu měsíc nemluví? :safra: :PP:

PříspěvekNapsal: 16 srp 2011, 08:59 

Jsem sice fanoušek Owena ale tohle je vážně povedené ;) Jsi fakt talent :ach: Už se těším na to jak to dopadne s Mer a Derekem :yeah: ( ale stále doufám, že Cristina se umoudří a vrátí se k Owenovi ;) ) Snad pokračování bude rychle :dokola:

Owen Hunt

Obrázek

Obrázek Obrázek

PříspěvekNapsal: 17 srp 2011, 22:57 

Ďakujem za komentáre :srdce:
MerDer sú znovu spolu, bude to spomenuté v ďalšej kapitole ;)
slidak tak na PLL si netrúfam. Tam je to celé príliš tajomné a zamotané :svato:

PříspěvekNapsal: 03 zář 2011, 11:35 

2. Kapitola

Nasledujúce ráno sa Cristina zobudila s ukrutnou bolesťou hlavy. Do frasa! Nemala som toľko piť. Zanadávala si v duchu a pomalým pohybom sa pozviechala z postele. V ústach ešte stále cítila zvláštnu pachuť piva a iných neidentifikovateľných druhov alkoholu. Prvé čo teda musela urobiť, bolo umyť si zuby. Odtackala sa do kúpeľne a predtým ako vliezla pod studenú sprchu dôkladne skontrolovala, či sú dvere skutočne zamknuté.
Keď po niekoľkých minútach opustila kúpeľňu v hlave jej ešte stále trešťalo, ale aspoň dych už bol príjemnejší. V dome bolo nezvyčajné ticho a tak sa Cristina rozhodla zísť dolu, aby zistila, kde sa podeli jej inak hluční spolubývajúci. Keď prekročila prah kuchyne, oči jej padli na hodiny visiace nad kuchynskou linkou, ktoré práve ukazovali deväť hodín ráno. Niet divu že tu už nikto nie je. Pokrútila hlavou a začala prehľadávať skrinky, aby našla niečo na zahnanie bolesti hlavy a nepríjemného pocitu v žalúdku.
„Nebodaj ťa bolí hlava,“ povedal Jackson so smiechom keď sa zrazu zjavil v kuchyni.
„To nie je vtipné.“ Zamračila sa Cristina a ďalej pokračovala v neúspešnom hľadaní nejakých tabletiek, ktoré by jej uľavili. „Radšej mi povedz, kde Meredith skladuje niečo čo mi pomôže od tej hroznej bolesti hlavy.“
„Myslím, že hľadáš toto.“ Otvoril chladničku a vytiahol z nej pohár kyslých uhoriek. „Lepší liek na opicu tu nenájdeš.“ Cristina mu krátkym kývnutím hlavy poďakovala a s pohárom v rukách sa usadila ku kuchynskému stolu. „Včera si sa teda pekne rozbehla.“ Uškrnul sa Jackson a so šálkou kávy v jednej ruke a niečím na raňajky v druhej si sadol naproti nej.
Cristina iba potriasla hlavou a odhryzla si z uhorky. „Ja si takmer na nič nepamätám.“
„Tak to sa ti ani nečudujem. Po tom, čo došlo pivo si do seba začala liať všetko čo si našla v bare. A nebolo toho málo.“ Usmial sa, no Cristina očervenela. Jej malá oslava sa zrejme strhla nesprávnym smerom a najhoršie bolo, že si na nič z toho nespomínala. „Po tom, čo si odkväcla na gauči som ťa musel odniesť do izby.“ Vrhla naňho vražedný pohľad, ale Jackson len nevinne zdvihol ruky pred seba. „Vo všetkej počestnosti samozrejme.“ Obaja sa rozosmiali, keď v tom Cristinin zrak znovu padol na hodiny, ktoré tento krát ukazovali štvrť na desať.
„Do frasa! Musím ísť lebo zmeškám.“ Schytila kabát visiaci na chodbe a tašku ležiacu pri dverách. „Ďakujem za raňajky.“ Rýchlo sa poďakovala a už jej nebolo.

„Doktorka Lexie Greyová dnes na ortopédii, doktorka Meredith Greyová ako zvyčajne na neurochirurgii...“ April pred sebou mávala perom, zatiaľ čo rezidentom rozdeľovala služby pre nastávajúci deň.
„Derek sa správa divne,“ zašepkala Meredith, zatiaľ čo sa nakláňala ku Cristine, ktorá ležala na lavičke v šatni a so zatvorenými očami sa snažila ignorovať bolesť hlavy. Kyslé uhorky jej síce pomohli od bolestí žalúdka, ale bolesť hlavy sa po chvíli znova vrátila.
„Ja som myslela, že je to už medzi vami v poriadku. Či nie?“ Pokrčila plecami bez toho, aby otvorila oči.
„Veď áno, ale on si zrazu zmyslel, že pôjdeme pozrieť jeho rodinu do New Yorku. A to ma trochu desí.“
„Tak je to trochu rýchly zvrat, ale pár nocí bez strechy nad hlavou mu zjavne prečistili mozog. Uži si to, kým znova nezblbne.“
„Kiežby a spamätal aj Alex a konečne sa vrátil späť. Dr. Webber povedal, že si vybral všetku svoju dovolenku a ešte aj nejaké neplatné voľno, ale už sú to tri týždne a stále nikto nevie kde je. Nechala som mu viac než tucet odkazov, ale nereagoval na ne.“ Povzdychla si Meredith a zobrala karty, ktoré jej do ruky podávala April. „Ja tých mužov snáď nikdy nepochopím,“ povedala a s úškrnom opustila šatňu.
„Kdeže si ma dnes priradila?“ spýtala sa Cristina nahliadajúc do Apriliných papierov.
„No, pôvodne som ťa mala pripísanú na všeobecnú, ale vzhľadom k okolnostiam si myslím, že by bolo lepšie, ak by si sa dnes od pacientov držala ďalej. Vieš, pre ich bezpečnosť.“
„Čože?“ Pozrela na ňu nechápavo. „Vzhľadom k akým okolnostiam?“
„Umm... Vieš... Videla som koľko si toho včera vypila a nemyslím si... Nemyslím si, že je vhodné aby si dnes operovala. Skús... Skús pre dnešok nejakú administratívnu prácu. Karty, formuláre a tak.“
„Som v pohode. Ok? Už som operovala aj v horšom stave takže ma tam pokojne znovu pripíš.“
April len pokrútila hlavou. „Prepáč. Ale taký je protokol. Toto si na svedomie nevezmem.“ Ospravedlňujúco na ňu pozrela a otočila sa na odchod.
„Protokol? Aký do frasa? Ten čo si sama vymyslela?“ kričala za ňou naštvane, ale April si z toho nerobila ťažkú hlavu. Od kedy sa stala šéfrezidentkou zvykla si, že na ňu väčšina iba nadáva. „Tak karty. Skvelé.“ hlesla Cristina a sadla si späť na lavičku. Dnešok bude zrejme dlhý deň.

„Čo sa deje? Dobrá nálada zo včera už vyprchala?“ spýtala sa Meredith s úškrnom, keď Cristina zlostne hodila tácku s obedom na stôl.
„Tá prekliata Kepnerka si myslí, že som nejakým spôsobom nebezpečná pre pacientov alebo také niečo. Celý deň ma núti robiť karty a nazýva to administratívnou prácou.“
„Od kedy ju tvoj manžel spravil šéfrezidentkou je ešte neznesiteľnejšia ako dovtedy. A to sa veru ťažko prekonáva.“ Prevrátila očami a pohľadom sa vrátila späť k svojmu obedu.
„Bývalý. Bývalý manžel.“ Opravila ju Cristina s dôrazom. „A čo tvoj našťastie-ešte-stále-manžel a návšteva jeho rodiny? Nerozmyslel si to?“
Meredith len pokrútila hlavou. „Zajtra ráno odchádzame a ja mám z toho čím ďalej, tým divnejší pocit. Čo ak ma jeho rodina neprijme? A čo ak im povedal o tom čo sa medzi nami nedávno stalo? Budú ma nenávidieť, že som takmer potopila jeho kariéru a...“
„Prestaň panikáriť. Veď ste si to predsa vysvetlili a silno pochybujem, že sa im hneď bežal sťažovať. Takže buď v pokoji. A ak by sa pokúsil o niečo proti tebe, tak jednoducho unes Zolu a a citovo ho vydieraj. To zaberie vždy.“ Sprisahanecky na ňu žmurkla a obe sa rozosmiali. Dobre vedeli, že Derek je na ich malú dcéru zaťažený a urobil by pre ňu čokoľvek. „A nejaký čas v New Yorku ti neuškodí. K operáciám aj tak nemáš prístup ešte mesiac, tak ti to aspoň rýchlejšie ubehne.“
„Asi máš pravdu. Mala by som sa na nejaký čas venovať rodine. Jednoducho vypnúť. A ty by si mala spraviť to isté.“
„Kiežby to bolo také jednoduché.“ Povzdychla si Cristina. „Kiežby.“

Cristina pomalým krokom vyšla schodmi vedúcimi do jej starého bytu, ktorý ešte pred niekoľkými týždňami šťastne zdieľala s Owenom. Nikdy si k tomu bytu v starej hasičskej stanici nevytvorila vzťah, ale Owen to tam mal rád a jej to bolo viac-menej jedno. Porozhliadla sa po miestnosti a uvedomila si, že jej odchodom sa tam takmer nič nezmenilo. Teda okrem toho, že už sa tam viac nepovaľovalo jej oblečenie a obaly od polotovarov. Aj napriek žiadnej zreteľnej zmene jej to tam už ale nepripadalo ako doma. Už to viac nebol jej byt.
„Cristina?“ ozval sa zrazu Owenov hlas, keď vyšiel z kúpeľne.
„Myslela som, že tu nie si,“ povedala potichu a otočila sa tvárou k nemu. Okolo pásu mal ovinutý uterák a z vlasov mu kvapkala voda, čo naznačovalo, že práve vyšiel zo sprchy. Avšak jeho čerstvo umytá vôňa už s Cristinou nič nerobila. Po tom, koľko nocí kvôli nemu preplakala, sa zlosť, ktorú k nemu cítila, zmenila na ľahostajnosť.
„Len som si na chvíľu odskočil. Čo... Čo tu robíš? Nebodaj si sa rozhodla...“ Nestihol ani len dokončiť vetu, keď v tom ho Cristina prerušila.
„Nerob si nádeje. Len som si prišla vziať zvyšne veci, ktoré tu ešte zostali. Dúfam že s tým nemáš problém.“ Owen pokrútil hlavou, čo Cristina pochopila ako súhlas.
Po niekoľkých minútach prehrabávania skrine a zásuviek v spálni mala konečne všetko pobalené. „Toto už viac nebudem potrebovať.“ Podala mu kľúč od vchodových dverí a pobrala sa na odchod, keď v tom sa otočila a z kabelky vytiahla dva prstene. Jeden zásnubný a druhý svadobný. „Toto už tiež viac potrebovať nebudem.“ Položila ich na stôl a bez slova odišla.

„Nevidel si Mer?“ spýtala sa Cristina keď vstúpila do obývačky a zrak jej padol na Jacksona, ktorý niečo hľadal v stolíku pod televízorom.
„Netuším. Ale pravdepodobne je niekde s Derekom a Zolou.“ Pokrčil plecami bez toho aby zdvihol zrak od veľkej krabice, ktorú práve vytiahol spod televízora.
„A ty sa práve snažíš...“ spýtala sa zvedavo sledujúc ho ako sa zaujato prehrabuje v škatuli so starými kazetami a obalmi od DVD.
„Nájsť nejaký film ktorým zabijem voľný večer. Máš záujem?
„Prečo nie? Aká je ponuka?“
„No na výber je tu len nejaký horor a romantická komédia. Výber je na tebe.“ Podal jej dva obaly s DVD a Cristina len nadvihla obočie.
„To tam fakt nič iné nie je?“ Pokrútila hlavou prezerajúc si zadnú stranu filmov ktoré jej Jackson podal.
„Okrem tohto som našiel už iba nejaké Zoline rozprávky, ale tie som vyradil bez opýtania. Jedine ak by si mala záujem,“ povedal so smiechom, zatiaľ čo Cristina stále váhala ktorý film si pustia.
„Hmm... Presladený film s Katherine Heigl verzus krvavý horor bez pointy.“
„Bojíš sa hororov? Lebo ak chceš, môžem ťa celý čas držať za ruku,“ povedal so sladkým úsmevom na tvári, ale Cristina len prevrátila očami.
„Snažíš sa ma zbaliť?“
„Možno že áno.“ Lišiacky sa usmial. „A možno aj nie.“
„To si asi radšej pustime tú komédiu.“ Podišla k DVD prehrávaču a vložila doň disk s filmom. Počas úvodných titulkov vybrala z baru balík čipsov a usadila sa na gauč.
Po asi dvoch hodinách strávených takmer bez slova sa na televíznej obrazovke zjavili záverečné titulky a Jackson sa so zamysleným výrazom otočil ku Cristine. „To si fakt vy ženy myslíte, že mužom ide iba o jedno?“ spýtal sa krútiac hlavou.
„A nie je to tak? Okrem toho nás potrebujete len na to, aby ste sa potom, keď nás necháte stáť pred oltárom alebo vyhodíte z domu lebo nechceme deti cítili mocnejší,“ povedala s trpkosťou v hlase a v jej očiach sa dala čítať bolesť a sklamanie.
„To mi je ľúto, že ťa život prinútil vidieť veci takto.“
„Nepotrebujem nikoho ľútosť.“
„Cristina.“ Jemne ju chytil za ruku a v duchu sa modlil, aby hu neodtiahla alebo mu nebodaj nedala facku. „Prečo nechceš uveriť tomu, že niektorým ľuďom na tebe naozaj záleží? Že niekto ťa možno má rád preto, aká si.“
„Napríklad?“
„Nie si hlúpa. Dobre vieš o kom hovorím.“ Jemne jej rukou prešiel po vlasoch, ktoré lemovali jej tvár. Cristina zdvihla zrak a zahľadela sa do Jacksonových jasných očí. Na perách mal jemný úsmev a v tvári úprimný výraz. Ona však z hlavy nemohla vyhnať myšlienku, že je to možno iba pretvárka. Keď sa však k nej priblížil tak blízko, ako len mohol, neuhla. Srdce jej búchalo ako o život a nechápala, čo ju núti neuhýbať jeho prenikavému pohľadu. Chvíľu na seba iba nemo hľadeli, zatiaľ čo ich tváre sa váhavo približovali k sebe. Ich pery sa takmer dotýkali, keď v tom sa otvorili vchodové dvere a oni sa od seba odtiahli rýchlosťou blesku.
„Meredith!“ vykríkla Cristina a v momente stála pri nej, aby jej pomohla s množstvom tašiek ktoré držala v rukách. „Musím ti povedať, že výber filmov ktoré tu máš je dosť o ničom. Keď sa vrátite z New Yorku musíme spolu zájsť do obchodu a niečo kúpiť.“ O niekoľko sekúnd spolu s Meredith zmizla za kuchynskými dverami a Jacksonovi nezostalo nič iné, ako hľadieť na miesto, kde ešte pred chvíľou sedela.

V tú noc sa Cristina nervózne prehadzovala v posteli a nemohla zaspať. Jej myšlienky sa stál uberali k jej “skoro bozku“ s Jacksonom. S Meredithom o tom nehovorila, lebo ona bola príliš zaneprázdnená balením kufrov, a tak nevedela, čo si má o tom myslieť. Nebuď hlúpa. Aj tak by sa nič nestalo. A ak by ťa pobozkal, tak jedine z ľútosti nad tvojím úbohým životom. Snažila sa presvedčiť sama seba, že o nič nešlo, no neúspešne. Kedykoľvek totiž zavrela oči v snahe zaspať, znova pred sebou videla jeho pery a cítila jeho horúci dych na jej pokožke. Čo sa to s tebou deje? Spytovala sa v duchu, ako keby jej niekto mohol odpovedať. Čím viac nad tým uvažovala, tým viac si uvedomovala, aký je k nej Jackson v poslednom čase milý. Vlastne, keď sa tak nad tým zamyslela, on k nej bol milý vždy. Aj napriek tomu, že ona sa k nemu väčšinou správala ako mrcha. Ale taká už Cristina bola. Sarkazmus a nemilé poznámky používala ako istý druh ochranného mechanizmu. Takého, cez ktorý sa k nej dostali len tí najvytrvalejší.

Keď nezaspala ani v nasledujúcej polhodine, pomaly vstala a zišla dolu do kuchyne. Napustila si pohár vody a sadla si ku kuchynskému stolu. Tak nejak dúfala, že sa v kuchyni zjaví Jackson a všetko si vysvetlia, ale hneď tú myšlienku zahnala preč. Čo by mu asi tak povedala? Po niekoľkých minútach, ktoré strávila bezcieľnym pozeraním do stola , odložila pohár a pobrala sa späť do izby. Tento krát ale dúfajúc, že na Jacksona nenarazí.
Potichu zavrela dvere na svojej izbe, snažiac sa nezobudiť ostatných, avšak skôr než sa uložila späť do postele, začula vrzgot na chodbe. Zvedavosť jej nedala pokoj ,a tak znovu podišla k dverám a nenápadne ich otvorila. Na chodbe nestál nikto iný ako Jackson Avery. Avšak teraz mal na sebe iba pyžamové nohavice a Cristina si tak mohla prehliadnuť jeho dokonale vypracovanú hruď. Nevedela prečo, ale nemohla od jeho tela odtrhnúť zrak. Tak teraz už vôbec nezaspíš. Pomyslela si a rýchlo znova zatvorila dvere. Ak by ju uvidel ako ho hltá pohľadom, bola by to tá najtrápnejšia vec, ktorá by sa jej v tej chvíli mohla prihodiť. Rýchlo zaliezla späť do postele, aj keď dobre vedela, že tak skoro zrejme nezaspí.

PříspěvekNapsal: 08 zář 2011, 10:37 

konecne jsem docetla nemela jsem moc cas, ale uz jsem si rikala kdy prijde jackson-cristina moment :D :D :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina