www.greys-anatomy.cz Právě je 10 dub 2020, 07:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: :: Sink Or Swim
PříspěvekNapsal: 09 zář 2011, 22:37 

Pohlaví: muž
Nejoblíbenější postava: Lexie Grey
Začíná vznikat to správné erotické dusno... ;) Paráda! :PP:

PříspěvekNapsal: 13 zář 2011, 12:20 

Pohlaví: žena
Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
Ďakujem. To som rada že sa páčilo :-)
Teraz mám kvôli škole menej času na písanie, ale hádam sa čoskoro dočkáte ďalšej kapitoly ;)

PříspěvekNapsal: 15 zář 2011, 22:27 

Nejoblíbenější postava: Izzie Stevens
tesim sa na dalsiu :)

PříspěvekNapsal: 20 zář 2011, 15:29 

Velká poklona !!! :flower: Perfektně si vystihla postavy a používáš skvělý hlášky :PP: Už se těším na další čtení :yeah:

PříspěvekNapsal: 23 zář 2011, 22:17 

1x03 - Time Of Our Lives

„Dnešok nebude stáť za nič.“ Posťažovala sa Cristina a odložila svoje oblečenie do skrinky v šatni rezidentov. „Meredith so svojou šťastnou rodinkou ráno odletela do New Yorku a mňa tu nechala na pospas osudu. Pri mojom šťastí dnes skončím na pediatrii. A to sa ani nemám komu vyrozprávať.“ Prevrátila očami a Lexie počúvajúca jej sťažnosti sa rozosmiala.
„Myslím, že na pediatriu ťa nevpustia. Údajne mučíš deti.“ Uškrnula sa a sadla si na lavičku vedľa Cristiny. „A ak chceš, môžeš sa vyrozprávať mne.“
„Za prvé, ja som nikoho nemučila. Len som sa tomu dieťaťu snažila pichnúť injekciu. A za druhé, si síce Greyová, ale tak dobre aby som sa ti zverila s tým, čo mi nedá spávať sa nepoznáme.“ Potriasla hlavou a obliekla si plášť, keď v tom sa dvere na šatni otvorili a April vkročila dnu s novým rozpisom služieb.
„Dobré ráno,“ pozdravila s až prehnane širokým úsmevom a začala čítať rozdelenie rezidentov pre nasledujúci deň. „...doktorka Yangová na kardiológii doktorka...“
„Čože? Na kardio? Ja som myslela, že dnes sa má vrátiť Altmanová.“ Začudovane hľadela na April, keď začula svoje meno a zobrala jej papiere z ruky, aby sa na vlastné oči presvedčila, že je pripísaná na kardiológiu.
„Vrátila sa a vyžiadala si vás.“ Prikývla a zobrala si späť papiere s rozpisom. „Dovolenka jej zrejme prospela, lebo sa usmievala tak, ako ešte nikdy.“ Cristina ešte chvíľu prekvapene pozerala pred seba a potom rýchlo schmatla svoj fonendoskop a ponáhľala sa za Teddy. Po niekoľkých mesiacoch počas ktorých sa nedostala k poriadnemu kardiologickému prípadu si nemohla za žiadnu cenu nechať túto príležitosť ujsť.

-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-x-

„Doktorka Yangová,“ zvolala Teddy keď zbadala Cristinu. „Som rada že vás opäť vidím.“
Cristina na ňu prekvapene hľadela, ale nenechala sa vyviesť z miery a taktiež ju s úsmevom pozdravila. „Aj ja som rada, doktorka Altmanová.“ Teddy jej veľký úsmev opätovala, čo ju prekvapilo ešte viac. Nikdy totiž nepatrila k doktorom, ktorí mali na tvárach obrovské hollywoodske úsmevy. Do tej skupiny patrila Arizona. Ale Teddy... Teddy bola v skupine tých, čo sa mračili, výnimočne uškrnuli alebo rozosmiali. Niečo ako Cristina. Usmiata tvár na nej vyzerala nezvyčajne.
„Dnes mám naplánovanú riskantnú resekciu tumoru, tak dúfam, že ste pripravená.“ Vytrhla ju z myšlienok a podala jej pacientovu kartu. „Budem vás totiž potrebovať.“
„Viac ako nikdy.“ Prikývla a začala študovať informácie o jej nadchádzajúcom prípade.
„To som rada. Pretože uvažujem nad tým, že by som väčšiu časť operácie prenechala na vás.“ Po týchto slovách sa už aj na Cristininej tvári zjavil drobný úsmev. Možno že dnešok nebude taký zlý, ako som si myslela. Napadlo jej a ďalej nasledovala Teddy.

„Doktor Avery. Som rada, že ste sa nakoniec rozhodli prísť do práce,“ povedala Miranda ironicky, keď konečne zazrela Jacksona mieriaceho k nej.
„Prepáčte že meškám. Zrejme som prepočul budík alebo také niečo.“ Snažil sa vykrúcať a nasadil veľký úsmev, ktorý zvyčajne odzbrojil každú ženu. Doktorka Baileyová však nebola ako iné ženy. Ju len tak nejaký milý pohľad a krásny úsmev neobmäkčil.
„Kým som ja bola šéfrezidentka, tak sa takéto veci nestávali.“ Potriasla hlavou a do ruky mu strčila pacientovu kartu. Všetci dobre vedeli, že April pozíciu šéfrezidenta nezvládla práve najlepšie, ale nikto o tom nehovoril. Síce bola veľmi organizovaná a sústredená na prácu, nemala rešpekt ostatných doktorov.
Jackson začal študovať informácie napísané v karte, ale nemohol sa sústrediť. Tak ako celú noc, aj teraz mu jeho myšlienky neustále odbiehali smerom ku Cristine. Vlastne ona bola dôvodom, prečo dnes prišiel neskoro. Ale nemohol ju za to viniť. Ona predsa nemohla zmeniť to, že z nej nemohol spustiť oči a že kvôli ich ‘skoro bozku‘ strávil noc pozeraním do plafónu a rozmýšľaním, čo by sa stalo, keby Meredith neprišla. Keby aspoň tušil, čo sa v jej hlave odohráva. Možno by mu to pomohlo aspoň na chvíľu sa sústrediť na prácu. Ale možno aj nie.

Po úspešne zvládnutej operácii už Cristine škvŕkanie v bruchu nedalo pokoj, a tak sa rozhodla, že si konečne zájde pre nejaký obed. „Altmanová je asi na drogách.“ Uškrnula sa a sadla si vedľa Lexie, ktorá sedela na posteli v podzemných tuneloch nemocnice.
„Huh?“ Pozrela na ňu nechápavo Lexie.
„Vypýtala si ma do služby po tom, čo ma niekoľko mesiacov úspešne ignorovala a celý deň sa prehnane usmieva. Určite v niečom ide. Dokonca ma nechala takmer samú operovať pacienta, a to ma pred mesiacom ani nechcela vidieť. Stávala sa z nej druhá Hahnová.“
„Ja som počula, že sa dala dokopy s tým jej manželom. S tým pacientom.“ Lexie zdvihla pohľad od časopisu, ktorý práve čítala. „Asi je len zamilovaná.“
„To nie je zamilovanosť.“ Potriasla hlavou. „V tom sú určite nejaké drogy.“
„Ako myslíš.“ Pokrčila plecami. „Ale ak si niekedy bola zamilovaná, myslím naozaj veľmi, tak by si ten pocit poznala. Ten zvláštny pocit, ako by si mala motýle v bruchu a niečo, čo ťa núti usmievať sa, či sním si, alebo nie.“
„Že ja som ti aj niečo hovorila.“ Povzdychla si a Lexie sa uškrnula, keď v tom zbadala ako sa k ním blíži Mark a úškrn sa zmenil na veľký úsmev.
„Ahoj. Všade som ťa hľadal,“ pozdravil ju a jemne ju pobozkal. „Myslel som, že sme mali dohodnutý obed v kafetérii.“
„Oh, ja som úplne zabudla. Prepáč.“ Lexie nasadila ospravedlňujúci výraz a očami strateného šteniatka pozrela na Marka. „Ale snažím sa skryť pred Ariznou. Snažila sa ma presvedčiť, aby som si nasadila toto.“ Spoza chrbta vytiahla farebnú čiapku s malo vrtuľkou na vrchu. Keď to Cristina a Mark zbadali, obaja vybuchli do smiechu.
„Tak to je dobrý dôvod na skrývanie.“ Skonštatoval Mark, keď ho smiech konečne prešiel. „Ale som si istý, že by si v tom vyzeralo rozkošne. A čo ty Yangová, pred kým sa skrývaš ty?“ spýtal sa a skúmavo hľadel na Cristinu, ktorá sa tvárila, že ho nepočuje. Keď však jeho pohľad neuhýbal, zdvihla oči od svojho obedu a pozrela späť na Marka.
„Ja sa nemusím pred nikým skrývať.“ Zaklamala, pretože ona sama dobre vedela, že sa už od rána snaží vyhnúť stretnutiu s Jacksonom. To však nebolo niečo, o čom by mala chuť hovoriť so Sloanom. „Aj keď Altmanová mi jej prehnane dobrou náladou naháňa strach.“
„Údajne sa zamilovala do jej pacienta. Toho, ktorého si vzala kvôli poisteniu, ale nakoniec sa kvôli nemu rozišla aj s tým podivným psychiatrom. Vraj spolu strávili dvojtýždennú dovolenku v Paríži a asi nezostali len pri pozeraní pamiatok,“ chrlil informácie Mark.
„A že vraj ženy sú klebetné.“ Potriasla hlavou Cristina.
„Keď je to pravda, nie sú to klebety.“ Uškrnul sa a chytil Lexie za ruku. „Radšej poďme, kým ťa Yangová nakazí tou svojou zlou náladou.“ Obaja sa usmiali a ruku v ruke odišli preč.
Ja nemám zlú náladu. Pomyslela si Cristina a vrátila sa späť k svojmu obedu.

„Deje sa niečo?“ spýtala sa April, keď jej už Jacksonove nervózne podupávanie nohou začalo liezť na nervy. Jeho služba síce skončila už pred viac ako štvrť hodinou, ale domov sa mu ísť nechcelo. Cristinu celý deň nevidel a aj keď ani netušil, čo sa odohráva v jej hlave, desilo ho to.
„Nie. Prečo?“
„Lebo už dobrých pätnásť minút tu nervózne nadskakuješ a vyzeráš, že sa ma chce niečo spýtať, ale vždy si to napokon rozmyslíš. Takže deje sa niečo?“ Zopakovala svoju otázku a zrak nespúšťala z Jacksonovej tváre, na ktorej sa miešal zamyslený a nervózny výraz.
„Ok. Ale musíš mi sľúbiť, že to nikomu nepovieš.“
„Sľubujem.“ Prevrátila očami, lebo netušila, prečo robí Jackson také tajnosti.
„No, dajme tomu, že som sa takmer bozkával s jednou ženou. Teda nebolo to prvý krát, ale...“ Bľabotajúc sa snažil April vysvetliť o čo ide, ale ani on sám si nebol istý situáciou, do ktorej sa dostal.
„Oh, bože. Len mi netvrď že ty a Lexie...“ vyhŕkla zdesene.
„Čože? Nie! Ako ťa to napadlo. Vieš si predstaviť čo by so mnou Sloan spravil? Tu ide o niekoho úplne iného.“
„Aha. Dobre. Tak pokračuj.“
„Takže, ako som už povedal, takmer sme sa pobozkali a ona vyzerala, že sa to naozaj chce, ale potom nás niekto prerušil a nič sa nestalo. Teraz mám pocit, že sa mi vyhýba a neviem čo si mám o tom myslieť.“
„Rada by som ti pomohla, ale... Neviem či som ja tá pravá osoba, ktorej by si sa mal pýtať niečo takéto. Asi by si mal zájsť za niekým, kto má viac, veď vieš, skúseností,“ povedala sa a sklonila hlavu, aby Jackson nevidel, ako jej horia líca. „Skús ísť, napríklad za Crisitnou. Tá ti určite bude vedieť poradiť.“
„Umm... Nemyslím si, že je to najlepší nápad.“
„Asi máš pravdu. Cristina ťa moc nemusí.“ Zamýšľala sa April nahlas, čo Jacksonovi príliš odvahy nedodalo. „Ale dobre. Pokúsim sa ti poradiť.“ Na chvíľu sa zamyslela, lebo si nebola istá, čo mu povedať. Nebola predsa na Jacksonovom mieste ani na mieste tej neznámej ženy. Ako sa teda mohla vcítiť do situácie? „Predpokladám, že si na ňu buď príliš tlačil alebo si naopak netlačil vôbec. Vieš, Jackson, ak by si s ňou naozaj chcel niečo mať, nesmieš zaváhať. Nesmieš ju nechať o tebe pochybovať. Musí si byť istá, že to chceš a že sa s ňou len nezahrávaš. Lebo nič nebolí viac, ako keď ťa niekto využije,“ povedala a zamyslene si hrýzla spodnú peru. „Mal by si ju nájsť a skúsiť to. Aj za cenu toho, že by ťa odmietla.“ Žmurkla naňho a Jackson v tom momente presne vedel čo robiť. Musel to jednoducho skúsiť.

Keď Jackson vstúpil do kuchyne, zbadal Cristinu stojac pri kuchynskom pulte chrbtom otočená k nemu. Pousmial sa, napol potešene, keďže mal konečne šancu sa s ňou porozprávať, napol s obavami, že ho znova odmietne. Avšak musel to skúsiť. V jeho pozícii už aj tak nemal čo stratiť. Bez slova k nej pristúpil a jemne sa dotkol jej ruky aby upútal jej pozornosť.
„Cristina...“ oslovil ju a ona pevne stisla jej pery. Celý deň sa úspešne snažila vyhýbať konverzácií s ním, ale teraz stál iba pár centimetrov od nej a ona vedela, že ich rozhovoru už niet úniku. Po predchádzajúcej noci sa cítila dosť trápne a nemala tušenia ako ten pocit zmeniť. Dobre vedela, že Jackson bude mať kopu otázok, no nebola si istá, ako na ne odpovedať.
„Ja som sa práve chystala...“ Pokúšala sa vyhnúť ďalšiemu trápnemu momentu, ale Jackson položil obe svoje ruky na kraj kuchynského pultu a Cristina zostala uväznená medzi jeho mohutnými pažami.
„Mám taký pocit, že sa mi vyhýbaš.“ Uškrnul sa a ona iba sklopila pohľad. „A Cristina Yangová sa veciam nevyhýba. Alebo sa mýlim?“
Cristina potriasla hlavou a stále nespúšťala oči z podlahy.
„Tak potom? Zdalo sa mi, že včera sme sa celkom dobre bavili. A keby neprišla Meredith...“
„Tak čo?“ vyhŕkla hlasnejšie než možno chcela a Jackson spravil krok späť.
„Hej, hej. Len kľud. Ja ti predsa z hlavy odhryznúť nechcem.“
„Prepáč.“ zašomrala a Jackson sa len usmial. „Ale už mám po krk mužov, ktorí nevedia čo chcú a zbytočne plytvajú mojou energiou.“
„To som nechcel.“ povedal, jeho jasné oči stále sledujúc každý jej pohyb. „Ja viem čo chcem a ak by si mi dala šancu tak...“
„Tak?“ Konečne zdvihla pohľad od drevenej podlahy a pozrela na Jacksona, na ktorého tvári sa zračil úprimný úsmev zmiešaný s nervóznym výrazom. Ale on predsa nemal byť prečo nervózny. To ona v noci nemohla spať, lebo jej myšlienky stále uchádzali k nemu, zatiaľ čo cez deň sa k nemu správala ako mrcha, aj keď presne nevedela prečo. Ona by mala byť nervózna, lebo netušila čo sa odohráva v jeho hlave.
„Cristina.“ zašepkal znova a jeho jemný hlboký hlas jej spôsobil pocit, ako by ňou prešla elektrina. Jeho prenikavé oči jej nedovolili uhnúť pohľadom, a tak tam iba nemo postávala, čakajúc, čo sa bude diať. Opäť sa k nej pomaly priblížil a jej dlaň položil na jeho hruď. Rýchly tlkot jeho srdca ju prinútil zabudnúť na všetky otázky a skôr ako sa nazdala, Jacksonove pery boli na jej a jeho ruky boli pevne ovinuté okolo jej štíhleho pásu. „Ver mi, ja viem čo chcem.“ zašepkal po niekoľkých sekundách keď sa ich pery oddelili, aby mohli znova nabrať kyslík do pľúc.
„Neviem či je to správne,“ povedala s obavami.
„Nie vždy to čo je správne, je pre nás to najlepšie.“ Oprel si jeho čelo o jej a zastrčil jej prameň dlhých vlasov za ucho bez toho, aby čo i len na sekundu prerušil ich očný kontakt.
„Kiež by si sa k tomuto odhodlal už dávno,“ zašepkala s úškrnom a znova svoje pery pritisla k jeho. Ona sama teraz ľutovala, že sa k niečomu takémuto neodhodlala už dávno. Keď pocítila jeho jazyk v jej ústach, pred očami jej znova prebehla scéna z večera, keď sa prvý krát pobozkali. A aj keď od vtedy už prešlo veľa času, chuť jeho pier zostala nezmenená. Jeho prsty vchádzali do jej dlhých kučeravých vlasov, keď v tom ju Jackson pevne chytil za boky a ona sa zrazu ocitla sediac na kuchynskom pulte. Keby jej pred pár dňami niekto povedal, že skončí takto, vysmiala by ho. Teraz však netúžila po ničom inom, ako po jeho horúcich bozkoch.
„Ja si hovorím presne to isté.“ povedal potichu a perami jej zľahka prešiel po ušnom lalôčiku, čo ju prinútilo zalapať po dychu a pritiahnuť si ho bližšie k sebe. „Krásne voniaš.“ zašepkal medzi niekoľkými vlhkými bozkami, ktorými obdarúval jej krk. Cristina nič nepovedala, iba sa usmiala. Ani jeden z nich si neuvedomoval, ako rýchlo čas ubiehal. V tomto momente to ale nebolo niečo, na čom by záležalo. Ako jej rukou jemne prechádzal po stehne, jej ruky vkĺzli pod jeho voľné tričko a končeky jej prstov skúmali jeho vypracované telo, ktorého obraz jej nedal spávať. Všetko šlo veľmi rýchlo, ale ani jeden z nich nemal pochybnosti o tom, čo sa dialo. Obaja dobre vedeli, že chémia medzi nimi panovala už od prvého dňa, aj keď Cristina si to až do nedávna nechcela pripustiť. Aj napriek všetkému čo sa odohrala medzi ňou a Owenom by ho nikdy nedokázala podviesť. Teraz však bola znovu slobodná a jediné čo ju trápilo bolo, že Jackson mal na sebe ešte stále nohavice. Jej ruky sa rýchlo presunuli k spodku jeho trička a okraju jeho džínsov a jej prsty netrpezlivo hľadali gombík.
„Umm... Nemienim ťa prerušovať v tom, čo robíš, ale nechcela by si sa z kuchyne radšej presunúť hore?“ zamumlal a usmial sa, keď zbadal, že Cristina zrejme úplne zabudla, že sa ešte stále nachádzajú v Meredithinej kuchyni. Ona si iba ovinula jej nohy pevnejšie okolo jeho pásu a venovala mu ďalší vášnivý bozk. Jackson to zobral ako kladnú odpoveď, a tak ju zdvihol a odniesol hore do svojej izby. Kto by si pomyslel, že dnešok skončí tak dobre. Preblesklo mu mysľou a na jeho tvári sa zjavil jemný úškrn. A to ešte zďaleka nebol koniec.

Predpokladám že tí, čo ma trochu poznáte, ste neboli prekvapení :hahahi: Inak ďakujem za komentáre. Snáď sa teraz keď už nám náš seriál znova začal okruh čitateľov rozšíri. :-)

PříspěvekNapsal: 08 říj 2011, 22:24 

1x04 - Questions and answers

Keď sa nasledujúce ráno Jackson prebudil, prvé čo uvidel, bola Cristina pokojne spiaca vedľa neho. Tmavé kučery mala rozprestreté po vankúši a na tvári sa jej črtal pokojný výraz, aký u nej ešte nevidel. Jemne ju pohladil po líci a usmial sa. Ale aj keď teraz ležala tu, v jeho posteli, stále ho trápila myšlienka, či to naozaj chcela. Obával sa, že je pre ňu iba náplasť, ktorou zakrýva ranu po jej nedávno ukončenom manželstve. Teraz však spala vedľa neho a jediné, čo si mohol priať bolo, aby to tak zostalo navždy. Nechápal čo sa v jej hlave odohrávalo za predchádzajúce týždne, no v žiadnom prípade nemal potrebu jej to vyhovárať. Nikdy si neboli veľmi blízky, ale od kedy sa pridala k osadenstvu Meredithinho domu, mal pocit, že sa aspoň trochu stávali priateľmi. Stále mal v živej pamäti ten večer, keď sa vrátil domov a v našiel ju v obývačke so sklesnutým výrazom v tvári.
Flashback
„Oh, prepáč. Zobudil som ťa?“ spýtal sa Jackson keď zasvietil svetlo v obývačke a zbadal Cristinu ležiac na pohovke.
„Nie. Aj tak nemôžem spať.“ Pokrútila hlavou a posadila sa. „Prečo sa tu po dome prechádzaš tak neskoro?“
„Niečo podobné som sa chcel spýtať ja teba. Myslel som, že prespávanie tu ťa už prešlo.“
„To áno ale... Ja tu teraz tak nejak bývam. A potom, čo Mer vykopla Alexa je tu aj tak jedna izba voľná.“
„Môžem sa spýtať čo sa stalo? Teda ak ti nevadí o tom hovoriť.“ Prisadol si k nej a Cristina sa zamyslela, či mu má povedať dôvod jej náhleho sťahovania alebo nie. S Jacksonom sa nikdy o ničom vážnejšom nerozprávala, ale na druhú stranu už aj tak nemala čo stratiť.
„Owen ma vykopol z domu, lebo som sa rozhodla ísť na potrat bez toho, aby mi to odsúhlasil,“ povedala so sarkazmom na poslednom slove a pevne stisla pery dokopy. Nikdy by ju nenapadlo, že niečo takéto vysloví, nie to ešte dvakrát v ten istý deň.
Prekvapenie v jeho tvári bolo znateľné, ale chápal jej rozhodnutie. „A to som si myslel, že ja som mal zlý deň.“ Povzdychol si a Cristina naňho pozrela s otázkou v očiach. „Lexie si uvedomila, že ešte stále miluje Sloana a že to s ním chce znova skúsiť,“ povedal keď zachytil jej zvedavý pohľad.
„To mi je ľúto.“
„Asi to tak bude lepšie. Ak ho stále miluje, tak nemá dôvod zostávať so mnou. Každý by mal ísť za tým, čo si myslí, že je preňho najlepšie. Nikdy nebudú spokojní všetci.“
„Tak to mi hovoríš z duše.“ Prikývla Cristina po chvíli ticha.
„No, už je neskoro. Asi je čas ísť spať. Tak dobrú noc.“ Pokúsil sa o úsmev a pobral sa na odchod.
„Dobrú.“ zašepkala a znovu si ľahla.
Koniec flashbacku

Zrazu sa ozvalo nepríjemné drnčanie budíka a prerušilo jeho myšlienky. „Vypni ten prekliaty zvuk,“ zamrmlala Cristina a preložila si vankúš cez hlavu.
Jackson rýchlo zaklapol budík a otočil sa späť k nej. „Aj tebe dobré ráno.“ Uškrnul sa, odhrnul jej vankúš z tváre a jemne ju pobozkal skôr ako stihla čokoľvek povedať alebo urobiť.
„Včerajší večer,“ začala Cristina a pomaly sa posadila pretierajúc si rozospaté oči.
„Sa zvrtol dosť rýchlo. A ja viem, že si myslíš, že to bola chyba, ale...“
„Nemyslím si že to bola chyba.“ Prerušila ho s jemným úsmevom na perách. „Ale zatiaľ by som ocenila, ak by si sa s tým nikomu nechválil. Raz predsa môžem mať nejaké malé tajomstvo aj ja. Či nie?“ Rozosmiala sa a hlavu položila späť na vankúš.
Jej slová ho prekvapili a potešili zároveň. Možno že pre ňu skutočne znamenal viac ako len náplasť. „Myslíš si, že sa je čím chváliť?“ Podpichoval ju Jackson s úškrnom na tvári a privinul si ju bližšie k sebe.
Cristina sa zatvárila urazene a našpúlila pery. „Včera si sa tváril inak.“ Rukou mu prešla po odhalenej hrudi a pobozkala ho. „Ale ak ti nie som dosť dobrá, môžem ísť.“ Pokrčila plecami a otočila sa na odchod, keď v tom ju chytil okolo pása a pritiahol ju späť k sebe.
„Beriem späť čo som povedal,“ zahlásil so sladkým úsmevom a znovu ju pobozkal. „Čo keby sme spolu skočili do sprchy a potom si dali nejaké dobré raňajky?“ navrhol po chvíli ticha, ktoré medzi nimi zavládlo, zatiaľ čo sa na seba iba milo usmievali.
„Ty si ma snáď vôbec nepočúval.“ Zamračila sa Cristina a prekrížila si ruky na hrudi. Keď však zbadala Jacksonov previnilý výraz v tvári, znova sa rozosmiala. „Tento dom je preplnený ľuďmi a šanca, že nás niekto uvidí je priveľká. Neviem čo presne medzi nami je a rada by som to zistila skôr, ako ostatní. Najskôr ťa musím trochu spoznať a to môže trvať dlho. Ale ak budeš dobrý, možno ťa večer prídem pozrieť.“ Žmurkla naňho a na jeho tvári sa znova zjavil úsmev. Toto vôbec neznelo ako Cristina, ktorú poznal, ale páčilo sa mu to. Táto žena si s ním robila čo chcela a on sa tomu vôbec nebránil.

Cristina sedela v rohu jedálne a čítala nejaký nezáživný lekársky časopis. Celý deň sa iba pomaly vliekol a nepodarilo sa jej dostať k žiadnemu poriadnemu prípadu. Chýbala jej Meredith. Ona a jej večné problémy jej vždy vedeli spestriť nezáživný deň.
„Kávu?“ spýtal sa Jackson s úsmevom, keď si prisadol k nej.
„Nenosíme si kávu,“ povedala, keď ho uvidela s dvoma papierovými pohármi v rukách. „A už vôbec spolu neobedujeme.“
„Toto nie je obed. Iba káva. Tvoja obľúbená. Bez cukru a s mliekom.“ Cristina naňho ešte raz váhavo pozrela a potom si vzala nápoj, ktorý jej práve ponúkal.
„Ako vieš, akú kávu pijem?“ spýtala sa ho a s chuťou sa napila.
„Ale prosím ťa.“ Uškrnul sa. „Ak si si nevšimla, už spolu bývame okolo mesiaca. Nemusím byť Sherlocke Holmes aby som to zistil.“ Pokrčil plecami na znak toho, že o nič veľké nejde. „Mimochodom dnes ti to veľmi pristane. Mala by si sa usmievať častejšie.“
V tom obaja začuli dva známe hlasy približujúce sa k nim.
„Stavím sa, že novým šéfom bude Hunt. Baileyová proti nemu nemá žiadnu šancu,“ povedala April a sadla si k stolu vedľa Cristiny a Jacksona.
„Hovorím ti, že Baileyová to má už dávno vo vrecku,“ odvetila Lexie rozhodne a položila si tácku s obedom na stôl.
„O čom je reč?“ spýtal sa Jackson, lebo nerozumel, o čom sa tie dve bavia.
„Webber odstupuje z funkcie šéfa,“ povedali obe naraz.
„A s April sa nevieme dohodnúť, kto bude novým šéfom,“ dodala Lexie.
„Tiež by som stavila na Baileyovú. Owen na to nemá. Najskôr by niekoho vyhodil a potom by sa k nemu doplazil so slzami v očiach a prosil ho o návrat,“ povedala Cristina ľahkovážne a všetci traja na ňu prekvapene pozreli. „Čo je?“
„Nič,“ povedala April. „Ale po nemocnici sa šíria rôzne klebety o tom, ako si ho využila, a tak som myslela... Au!“ skríkla, keď pocítila, ako ju niekto kopol do nohy, aby ju umlčal.
„Medzi mnou a ním je koniec. Bodka. A bola by som rada, ak by ste to nerozoberali,“ povedala Cristina naštvane, zdvihla sa od stola a s pohárom kávy v ruke odišla z jedálne.

„Ehm, Cristina,“ oslovila ju April váhavo, keď zbadala, ako Cristina vychádza z kúpeľne , oblečená iba v pyžame. Predpokladala, že sa chystá spať, a tak sa jej chcela stihnúť ospravedlniť. Celý deň totiž mala pocit, že je na ňu Cristina naštvaná. „Ja... Chcela by som sa ospravedlniť za ten dnešok v jedálni. Naozaj som sa nechcela miešať do tvojho vzťahu s doktorom Huntom, len som chcela pomôcť. Nechcem aby si na mňa bola naštvaná.“
„Ah, April.“ Povzdychla si a prevrátila očami. „Mne a Owenovi sa už nedá pomôcť. Idem ďalej a tak by som ocenila, keby sa ma naňho všetci prestali vypytovať a šíriť nepravdivé klebety. Fakt mi to lezie na nervy“
„Prepáč.“ Začervenala sa a sklonila hlavu. „Tak, teda, dobrú noc,“ povedala a pobrala sa do svojej izby.
Cristina ešte chvíľu ticho postávala na chodbe, rozmýšľajúc nad všetkými klebetami, ktoré sa za posledné týždne šírili nemocnicou a potom sa otočila a zaklopala na dvere Jacksonovej izby.
Po niekoľkých sekundách sa dvere otvorili a Jackson sa usmial. „Už som myslel, že si si to rozmyslela,“ povedal. „Poď ďalej.“
Cristina nič nepovedala, len potriasla hlavou a vstúpila dnu. Sadla si na okraj postele a zamyslene hľadela pred seba.
„Deje sa niečo?“ spýtal sa Jackson, keď zbadal jej neprítomný pohľad.
„Nie. Ja len... Nič dôležité,“ odpovedala stroho.
Jackson sa posadil za ňu, chytil ju za plecia a jemne ju pobozkal na líce. „Máš sexy pyžamo,“ zašepkal.
Cristina sa otočila a nechápavo naňho pozerala. „Čože?“ spýtala sa so smiechom a prezrela si ružovo-fialové pyžamo, ktoré jej nepripadalo sexy, ale skôr detinské.
„Tak predsa sa mi podarilo rozosmiať ťa,“ povedal a lišiacky sa na ňu usmial. „A nejako som predsa konverzáciu začať musel. Inak by si tu do rána pozerala na stenu.“
„Takže dnes chceš konverzovať?“ spýtala sa a prižmúrila oči, lebo si nebola istá, čo presne mal Jackson na mysli.
„No, dnes ráno si povedala, že ma chceš lepšie spoznať a ja by som tiež ocenil, keby mi o sebe niečo preradíš. Tak prečo nezačať hneď teraz.“
„Tak dobre,“ povedala po chvíli premýšľania. „Ale len ak sa môžem pýtať prvá.“
„Pokojne.“ Pokrčil plecami a pohodlne sa usadil.
„Prečo ja?“ spýtala sa po niekoľkých sekundách, ktoré si nechala na rozmyslenie svojej prvej otázky.
„Huh?“ Pozrel na ňu nechápavo, lebo nevedel, čo sa ho snaží spýtať.
„Prečo si si vybral mňa? Myslím tým, prečo si si nevybral nejaké jednoduché pekné dievča, ktoré by bolo z teba celé bez seba, ale namiesto toho si sa rozhodol neustále doliezať za mnou, aj napriek tomu, že som ťa niekoľko krát nepekne odbila?“
Jackson sa rozosmial. Cristina mala v podstate pravdu. Neprestal to skúšať keď ho odbila a nezabránil mu v tom ani fakt, že mala priateľa. Bol jednoducho vytrvalý, aj napriek zlým podmienkam. A možno práve vďaka tomu, tu teraz sedela na jeho posteli odetá len v ľahkom pyžame a vôbec ju k tomu nemusel nútiť. „Musím priznať, že som čakal otázky typu: Kde si vyrástol? Psy alebo mačky? Ale ok, keď ťa to zaujíma, tak ti odpoviem. Ako si si isto všimla, tak som vážne neodolateľný, ale taktiež aj veľmi vyberavý a už ma omrzeli všetky dievčatá čo sa na mňa lepili ako muchy. Preto som sa rozhodol nájsť ženu, ktorá o mňa nemá záujem a presvedčiť ju o opaku.“ Uškrnul sa a Cristina prevrátila očami.
„Ale teraz pravdu.“
„Tak dobre.“ Usmial sa a zhlboka sa nadýchol. „Už v prvý deň keď som ťa stretol, tak si ma zaujala. Divoké kučery a nebojácny výraz v tvári bolo to prvé, čo som si na tebe všimol. Dlho som sa však odhodlával osloviť ťa.“ Cristina naňho začudovane pozrela. Nikdy by ju nenapadlo, že Jackson by mal problém bližšie sa spoznať s nejakou ženou. „No a vždy keď som sa pokúsil o nejaký kontakt,“ pokračoval Jackson, „odbila si ma nejakou zo svojich trefných poznámok. A keď som sa za pomoci alkoholu konečne odhodlal pobozkať ťa na tej Arizoninej párty a na zlomok sekundy pocítil tvoje pery, uvedomil som si, že nechcem aby to bolo naposledy.“ Na jeho tvári sa zjavil drobný úsmev, keď si spomenul na ich krátky, ale nezabudnuteľný prvý bozk. „Bohužiaľ ty si v tej dobe už mala priateľa, z ktorého sa po čase stal manžel a moja šanca sa rozplynula. Povedal som si, že je všetko stratené a snažil sa pohnúť ďalej. Nevieš si predstaviť, aký som zostal prekvapený, keď som ťa v ten večer našiel ležať dole na gauči s výrazom opusteného šteniatka. Jediné, čo som v tej chvíli chcel, bolo silno ťa objať a povedať ti, aký je Hunt hlupák, že si ťa nechal ujsť pred nosom. V tom momente mi to ale prišlo priveľa. No a zvyšok príbehu už myslím poznáš.“
Keď Jackson dorozprával, Cristina sa pousmiala. Nikdy totiž nerozmýšľala nad tým, aký bol Jackson vytrvalý a ak nie kvôli ničom inému, tak aspoň kvôli tomuto by mu mala dať šancu. „Tak dobre. Si na rade. Pýtaj sa.“
„Prečo v skutočnosti nechceš, aby on nás niekto vedel? A nehovor mi, že je to len preto, lebo chceš mať nejaké tajomstvo. Ak to s nami dvoma nemyslíš vážne a ak si si na dennom svetle uvedomila, že včerajšok bol pre teba chybou, tak mi to prosím povedz. Nie je to tak dávno, čo som bol vo vzťahu so ženou, pre ktorú som bol iba náhrada, keď mala problémy s osobou ktorú miluje.“
Cristina len sklopila zrak a pevne stisla pery. „Ja to s nami myslím vážne,“ zašepkala. „Ale... Ešte stále na chodbách nemocnice počujem klebety o tom, aká som bezcitná a hlúpa keď som odišla od Owena. A ja... Ja nechcem aby si ľudia mysleli, že si pre mňa iba útecha. A nechcem aby si si to o mne myslel ešte aj ty. Pretože... Čo ak nám to nevyjde? Čo ak si po dvoch týždňoch uvedomíme, že to medzi nami nemôže fungovať? Neviem či by som zniesla ďalšiu vlnu klebiet o tom, ako som poslala k vode ešte aj teba.“ povedala so smútkom v hlase a Jackson by mohol prisahať, že na jej tvári zazrel slzu. Rýchlo však odvrátila tvár a chrbtom ruky si utrela vlhké líca.
„Oh, Cristina, prečo si mi to nepovedala hneď?“ spýtal sa a ovinul si ruky okolo jej štíhleho tela. „Nevedel som, že ťa tie klebety tak trápia.“ Jemne ju pobozkal na vrch hlavy a privinul si ju bližšie k sebe. „Nie si bezcitná a už vôbec nie hlúpa.“
„Ale čo ak...“ začala namietať Cristina, no Jackson ju zastavil.
„Žiadne ak. Si múdra krásna a pred sebou máš úspešný život.“
„Prestaň.“ Napomenula ho, lebo jeho komplimenty jej hnali červeň do tváre a na to nebola zvyknutá.
„Jediná vec čo ti chýba, je optimizmus,“ dodal na záver. „Ale s tým ti snáď môžem pomôcť.“ Sladko sa usmial a Cristina sa rozosmiala.
„Ty si neuveriteľný,“ povedala a úškrn neopúšťal jej tvár.
„Neuveriteľné skvelý a optimistický.“ Žmurkol na ňu a znova sa obaja rozosmiali. „A teraz, ak ťa už prešla pochmúrna chvíľka, tak sa ma spýtaj ďalšiu otázku a ja sa pokúsim ju zodpovedať tak úprimne a optimisticky, ako to len pôjde,“ povedal keď ich smiech utíchol.
Nakoniec sa rozprávali dlho do noci, až kým ich nepremohla únava a obaja pokojne nezaspali.

PříspěvekNapsal: 19 říj 2011, 20:36 

Já vím, jak to zamrzí, když nikdo nereaguje na Tvou FF. Také znám Tvůj sen o Jacksonovi a Cristině. Jenže - nějak se teď do Tvého alternativního vesmíru nedokážu vžít. Shondina interpretace dvojice Owen-Cristina náhle v seriálu získala novou dimenzi potratem a Owenovou reakcí na něj. Navíc právě frčí spor, zda Lexie zůstane s Jacksonem, nebo se vrátí k Markovi, stoupence MerDer trápí jejich spor a osud Zoly... Prostě těžká konkurence... Přesto jsem zvědav, kam Tvoje dějová linie nakonec povede, tak když budeš mít chuť, určitě pokračuj! :PP:

PříspěvekNapsal: 30 říj 2011, 19:59 

Našťastie toto nie je jediné miesto kde moju FF pridávam, takže nejaké reakcie na dej mám, aj keď samozrejme keby ich je viac, bolo by to lepšie, ale píšem to hlavne pre seba :svato: Ja viem že v seriály sa odohralo veľa príbehov, ktoré som ja úplne posunula do úzadia, ale nikdy ma nebavilo písať o niečom, čo môžeme vidieť, ale skôr niečo čo sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nestane. Napriek tomu, že nikto nereaguje ale neprestanem diely pridávať, lebo je vždy šanca, že to niekto nájde a možno sa mu to bude aj páčiť :svato:

1x05

„Do frasa!“ zanadávala Cristina a nervózne prehadzovala veci v Jacksonovej izbe z jednej strany na druhú.
„Hľadáš niečo?“ spýtal sa Jackson viac-menej zbytočnú otázku, lebo posledných pár minút bolo očividné, že Cristina niečo intenzívne hľadá a zrejme to nemôže nájsť.
„Nohavičky,“ odpovedala stroho a ešte raz sa zohla, aby sa pozrela pod posteľ. „Čierne, čipkované. Nevidel si ich?“
„Nohavičky sú väčšinou to, čo nechcem ani vidieť.“ Uškrnul sa Jackson, no Cristina naňho iba zlovestne pozrela a hodila mu do tváre vankúš. „Chcel som tým povedať , že som ich nevidel.“
„Och, už som ako Meredith. Teraz ich nájde tvoja mesiace utajovaná manželka a vyvesí ich v nemocnici. Čo som komu urobila?“ Vyvádzala Cristina, zatiaľ čo Jackson vyzeral zmätene.
„Môžeš mi to zopakovať? Lebo mám pocit, že som sa stratil v tej časti, kde mám utajovanú manželku.“
„To je jedno. Radšej mi pomôž hľadať. April má budík nastavený na 6:15 a teraz je...“ Naklonila sa k hodinám aby sa pozrela, koľko času jej zostáva, kým April vstane. „...6:13. Do frasa! Musím ísť.“ Rýchlo schmatla jej zvyšné veci, ktoré ležali pohodené na zemi a otočila sa na odchod, keď v tom ju Jackson schytil za ruku a pritiahol si ju bližšie k sebe.
„Nestresuj sa hneď z rána,“ povedal s jemným úsmevom a pobozkal ju. „Už je to pár dní a ty každé ráno zmizneš ako prízrak. Keď nás April odhalí, nič sa nestane.“
„Ale...“ Snažila sa namietať, no Jackson ju umlčal ďalším bozkom.
„Už je 6:14, mala by si ísť.“ Zasmial sa a postrčil ju k dverám. „Uvidíme sa neskôr.“

„Oh, Cristina. Vďaka Bohu že si tu,“ zvolala Callie, keď zbadala Cristinu, ako sedí v nemocničných tuneloch. V jednej ruke držala neposedne sa vrtiacu Sofiu a v druhej tašku s jej vecami.
„Deje sa niečo?“ spýtala sa, keď vzhliadla od pacientovej karty, ktorú práve vyplňovala.
„Práve ma zavolali k urgentnej operácii a nemá mi kto postrážiť malú. Nedohliadla by si na ňu na chvíľu?“ požiadala ju dúfajúc, že Cristina neodmietne, lebo bola jej jedinou záchranou. „Markova operácia má skončiť asi za hodinu a potom by ju vyzdvihol.“
„Nenapadlo ťa využiť nemocničné jasle?“ spýtala sa Cristina jej zvyčajným sarkastickým tónom. Vedľa seba mala hŕbu kariet, ktoré musela dodatočne vyplniť a predstava, že by popri tom mala strážiť dieťa jej kamarátky sa jej práve nepozdávala.
„V jasliach sa šíri chrípka. Nechcem tam Sofiu zbytočne nechávať,“ vysvetlila jej. „Tak postrážiš ju, či nie? Si predsa jej krstná mama a nastal čas aby si sa tak aj správala.“ Callie na ňu prosebne zažmurkala dúfajúc, že jej Cristina vyjde v ústrety.
„No tak dobre.“ Povzdychla si Cristina po chvíľke váhania. „Daj ju sem,“ povedala napokon, keď videla Callin zúfalý výraz a vzala si Sofiu do náruče.
„A nie že na ňu budeš zlá,“ zakričala na ňu, keď sa už ponáhľala preč.
„Normálne ti ju zjem,“ povedala ironicky a prevrátila očami. Nechápala, prečo si všetci ľudia okolo nej mysleli, že nemá na práci nič iné, než trýzniť deti. „Len ma prosím neoslintaj,“ zašepkala a Sofia na ňu iba nechápavo pozerala jej veľkými očami. „No nepozeraj na mňa tak. Ja nemôžem za to, že si to tvoji rodičia nevedia lepšie zorganizovať.“ Cristina sa snažila vrátiť späť k doplňovaniu kariet, ale Sofia si po chvíli uvedomila, že jej mama odišla a spustila hlasný plač. „Ale nie. Len neplač. Ja viem, že sa ti so mnou asi nepáči, ale ja fakt neviem ako utíšiť deti ako si ty. Ja bábätkám nerozumiem a oni ma nemajú radi. O chvíľu príde jeden z tvojich mnohých rodičov a zoberie si ťa. Ale dovtedy prosím neplač,“ povedala zúfalo. Akokoľvek sa ale snažila, Sofiin plač aj po niekoľkých minútach nie a nie prestať.
„Ušlo mi niečo?“ spýtal sa Jackson s úškrnom, keď sa zjavil na chodbe a videl, ako sa Cristina bezvýsledne snaží utíšiť plačúce dieťa.
„Nezačínaj ešte aj ty.“ Hodila po ňom zlovestný pohľad a neprestajne hojdala Sofiu na rukách.
„Prepáč,“ povedal a sadol si vedľa nej. „Čo sa stalo, že máš malú na starosti ty?“
„No, aj napriek tomu, že má štyroch rodičov, sú všetci príliš zaneprázdnení a tak napokon prišiel rad na mňa. Nikdy som nemala súhlasiť s tým, aby som bola krstnou mamou.“ Pokrútila hlavou a naďalej sa snažila utíšiť dieťa v jej rukách. „A teraz Sofia nechce prestať plakať a to už som skúsila takmer všetko. Ja fakt neviem čo robiť.“ Pozrela naňho zúfalo, zatiaľ čo Sofiin plač sa stále ozýval po celej chodbe.
„Chceš aby som ju podržal?“ spýtal sa, aj keď odpoveď mu bola vopred jasná.
„Ani nevieš ako by som to ocenila,“ odvetila a podala mu ju.
„No poď fešanda,“ povedal Jackson a vzal si Sofiu do náruče. Tá v momente prestala plakať. „Ani sa nečudujem, že ti Lexie podľahla,“ povedal s úsmevom a pošteklil ju na bruchu, keď v tom pocítil Cristinin uprený pohľad. „Ale no tak. Veď sme sa o tom už rozprávali. Lexie ma nikdy nemilovala a ja som sa cez to už preniesol.“
„Uh-uh,“ zamumlala Cristina nedôverčivo a naďalej sa tvárila, že vyplňuje karty.
„Snáď nežiarliš,“ povedal s úškrnom.
„Nie.“ Potriasla hlavou. „Prečo by som mala? Až tak vážne to medzi nami nie je. A ak chceš, môžeš sa kľudne vrátiť k Lexie,“ povedala rozhodne, aj keď v skutočnosti sa sama obávala, že Jackson k Lexie ešte stále prechováva nejaké city.
„Veď vieš, že ja chcem len teba.“ Usmial sa a venoval jej dlhý bozk.
„Hej!“ okríkla ho, keď sa ich pery oddelili. „Nie sme tu sami. Nemôžeš mi len tak hocikedy strčiť jazyk do krku,“ napomenula ho naštvane, aj keď v kútiku duše sa jej jeho spontánnosť páčila.
„Ale no tak. Táto malá to predsa nikomu nepovie,“ povedal Jackson a pozrel na Sofiu, ktorá už dávno neplakala a iba sa rozkošne smiala.
„No, ak je po otcovi, tak to do piatich minút vie celá nemocnica.“ Potriasla hlavou so smiechom.
„Hneď by bolo všetko jednoduchšie,“ povedal. „Ale dobre, akceptujem tvoje rozhodnutie o tom, že si to zatiaľ necháme pre seba.“ Dodal po chvíli ticha, keď zbadal, že Cristina strnula.
„Ďakujem,“ zašepkala a jemne ho pobozkala na líce, čo mu vyčarilo prekvapený výraz, lebo u Cristiny nebol na takéto gestá zvyknutý. „Sľubujem, že to nebude trvať dlho,“ dodala po chvíli a potom sa už skutočne vrátili k vyplňovaniu kariet.

„No ja to myslím smrteľne vážne. Celé dni sa len usmieva. Až z nej ide strach,“ povedala Cristina do telefónu a Meredith, ktorá počúvala na druhej strane linky sa zasmiala. „Dnes ráno som ju dokonca počula, ako si niečo pospevuje.“
„Podľa mňa má Lexie pravdu. Teddy je zamilovaná.“ Prikývla Meredith, aj keď Cristina ju v tom momente nemohla vidieť. „A ty by si mala byť len rada. Hovorila si predsa, že si ťa teraz pýta na všetky zložité operácie. Tak kde je problém?“
„Nie je to problém. Len mi to celé príde trochu divné.“ Pokrčila plecami a odpila si z kávy, ktorú práve držala v ruke. „Nie je to tak dávno, čo ma nechcela učiť a teraz za mnou doslova dolieza. Bojím sa, že každú chvíľu tá jej radosť pominie a z nej bude ešte horšia mrcha ako predtým.“
„Nikdy si o nej nepovedala, že je mrcha.“
„Veď vieš ako to myslím. To jedno. Hlavné je, že sa správa divne.“
„Na láske predsa nie je nič divné.“ Odporovala jej Meredith. „Uvidíš, že čoskoro to zistíš aj ty. Určite sa v tvojom živote zjaví nejaký nový muž a ty budeš chodiť ešte vysmiatejšia ako Teddy.“
„No to určite,“ povedala a prevrátila očami. „Radšej mi už konečne povedz, ako prebieha návšteva tvojej novej rodinky. Ešte si sa nerozhodla po čas noci tajne utiecť domov?“ Snažila sa zmeniť tému, lebo vedela o mužovi, ktorý jej posledné dni prinášal úsmev na tvár. Ale telefonát nebol najlepšia cesta, ako jej o tom povedať. Keby však Meredith stála pri nej a videla jej líca, ktoré nadobúdali červenú farbu, určite by si neodpustila ďalšie otázky.
„To našťastie nie je treba,“ povedala s úsmevom. „Všetky Derekove sestry sú ku mne veľmi milé. A to dokonca aj Nancy, ktorej som sa dosť obávala. A keby si mohla vidieť Zolu ako sa teší zo všetkých svojich bratrancov, sesterníc, tiet a inej rodiny.“ Rozplývala sa Meredith, zatiaľ čo Cristina iba ticho počúvala. „Vôbec by mi nevadilo tu zostať aj celý mesiac. Ale o dva týždne sa musíme vrátiť,“ povedala sklamane. Síce spočiatku sa návštevy v New Yorku dosť obávala, za tých pár dní nadobudla pocit, ako keby tam patrila. Kríza medzi ňou a Derekom už vyzerala byť úspešne zažehnaná a to, že na nejaký čas opustili Seattle im len pomáhalo. „Musím končiť. Carolyn práve upiekla úžasne voniaci koláč a volá nás ku stolu. Tak sa maj.“
Skôr ako ju Cristina stihla odzdraviť, ozvalo sa pípnutie a hovor sa vypol.

„Mmmm... Cristina, môžem sa ťa niečo spýtať?“ spýtala sa April sediac pri kuchynskom stole, zatiaľ čo Cristina si vyberala pizzu z mikrovlnky.
„Už sa pýtaš,“ odvetila Cristina sarkasticky a prisadla si k nej. „No dobre. Čo potrebuješ?“
„Vieš ja... Myslím si, že s Jacksonom sa niečo deje,.“ povedala s obavami v hlase.
„Niečo?“ Cristina nadvihla obočie, lebo netušila o čom April hovorí.
„No... Myslím si, že Jackson je jeden z tých mužov čo... Čo si radi obliekajú ženské oblečenie. Myslím tým spodné prádlo,“ povedala s úplnou vážnosťou v hlase a vystrašene vyvalila oči.
Cristina vyprskla od smiechu až jej takmer zabehol kúsok pizze, ktorý si práve vložila do úst. „Ako si na to prišla?“ spýtala sa so smiechom po krátkom záchvate kašľa.
„Keď som dnes upratovala dom, tak som v jeho izbe našla... Ženské nohavičky.“ April zašepkala so zhrozeným výrazom v tvári a Cristina sa mierne začervenala. Dobre totiž vedela, že tie spomínané nohavičky neboli Jacksonove, ale tie, ktoré v to ráno hľadala.
„Ummm... A nenapadlo ťa, že Jackson mal jednoducho... Ženskú spoločnosť?“
„Nie. To nie je možné. Od kedy tu Alex nebýva, žiadna cudzia žena tu nebola. To by som si určite všimla.“ Potriasla hlavou a Cristina rozmýšľala, ako April vyviesť z omylu bez toho, aby musela prezradiť jej a Jacksonove malé tajomstvo. Nemohla ju predsa nechať myslieť si o ňom, že ma nejaký zvláštny druh úchylky, keď vedela, že pravda je úplne iná. „Myslíš že by som sa o tom mala s Jacksonom porozprávať? Dá sa vlastne niečo také liečiť?“ April ďalej pokračovala a nevnímala Cristininu zamyslenú tvár.
„Hovorím ti, že to čo si myslíš, nie je pravda. Ver mi.“ Naďalej sa jej snažila nepravdivú teóriu vyhovoriť, no April bola stále presvedčená o tom svojom.
„Ale... Ako to môžeš vedieť?“
„Jednoducho to viem.“ Snažila sa ukončiť konverzáciu a vrátiť sa späť k svojej večeri, ale Aprilin zvedavý pohľad jej stále nedal pokoj. Keď cítila, že sa a ňu chystá vychrliť ďalšiu várku nezmyselných otázok zastavila ju. „Tie nohavičky boli moje. Stačí?“
Aprilna sánka klesla dole a neveriacky pozerala na Cristinu ktorá sa už zase venovala svojej večeri a tvárila sa, že ju nevidí. „Ako sa tvoje... To predsa nie je možné.“ Zvraštila tvár, lebo si myslela, že Cristina ju vodí za nos iba aby jej už konečne dala pokoj.
„Oh, bože. Netvrď mi že ti to nedošlo.“ Prevrátila očami otrávene, lebo neverila, že by April mohla byť taká hlúpa.
„Ty si zo mňa uťahuješ. Chceš sa ma zbaviť.“ April pokrútila hlavou a zamračila sa. Nemohla uveriť tomu, že jej takmer naletela. Na malú chvíľu uverila, že by medzi Cristinou a Jacksonom skutočne mohlo niečo byť, ale rýchlo tie myšlienky zahnala. Tí dvaja by predsa nikdy nemohli skončiť spolu.
„Ty mi stále neveríš?“ Cristina sa uškrnula a zdvihla sa od stola. „Počkaj a uvidíš.“ Prešla na chodbu a zavolala Jacksona do kuchyne.
„Čo sa deje?“ spýtal sa Jackson keď vstúpil do kuchyne a zbadal April ako si ho so zvláštnym pohľadom premeriava. Cristina k nemu bez slova pristúpila a vášnivo ho pobozkala. Apriline ústa sa v ten večer už po druhý krát neveriacky otvorili a nemo pozorovala bozkávajúci sa párik.
„To nie je možné,“ zašepkala po chvíli keď sa Cristina s Jacksonom od seba odtiahli s veľkými úsmevmi na ich tvárach.
„Povie mi konečne niekto čo sa tu deje? A čo sa stalo s našim malým tajomstvom?“ Uškrnul sa na Cristinu ktorá mala svoje ruky ešte stále ovinuté okolo jeho krku a na tvári mala pobavený výraz.
„April našla v tvojej izbe moje nohavičky a myslela si, že si jeden z tých mužov, čo sa obliekajú to ženského prádla.“ Znova sa rozosmiala a Jacksonova tvár tiež nezostala vážna. „Tak som jej to musela nejako vysvetliť.“
„Tento druh vysvetľovania sa mi páči,“ povedal so sladkým úsmevom na perách a znova ju jemne pobozkal. „Chutíš ako pizza,“ zašepkal keď sa ich pery oddelili a rozosmial sa. „Veľmi chutná pizza.“
April ešte stále sedela ako prikovaná a jej tvár pripomínala červenú papriku. Teraz jej už bolo všetko jasné a nechápala, prečo jej to nedošlo skôr. „Tak ja asi radšej pôjdem,“ povedala potichu a zdvihla sa na odchod.
„April, počkaj,“ zavolala na ňu Cristina, keď ju videla odchádzať. „Prosím nikomu tu nehovor. Aspoň zatiaľ.“
„Ok. Nemaj obavy,“ odvetila stručne a odišla.
„Vyzerala vydesene,“ povedala Cristina po chvíli.
„Asi len bola prekvapená.“ Pokrčil plecami Jackson. „Ale nemaj strach, ona to nikomu nepovie.“
„No, neviem... Mne príde dosť ukecaná.“
„Nebuď na ňu zlá. Takmer nikto ju tu nemá rád, ale keď ju spoznáš, vie byť dobrá kamarátka. Pre niektorých ľudí je síce otravná, no vie ťa podržať, keď to potrebuješ, “ povedal Jackson, stále držiac Cristinu okolo pásu.
„Veď ja nechcem byť zlá. Ja len... Nie je to typ človeka s ktorým by som si rozumela.“
„A ja som taký typ?“ spýtal sa s úškrnom a Cristina len našpúlila pery.
„Nie si. Ale zvykám si.“ Zľahka ho pobozkala a so záhadným s úsmevom na perách odišla z kuchyne. „A ak chceš, tu pizzu môžeš dojesť,“ povedala tesne pred tým, než zmizla za dverami.
Jackson sa so spokojným výrazom usadil k stolu a pustil sa do večere, ktorú mu tam Cristina nechala, keď v tom sa ozvalo zvonenie jeho mobilu a on prekvapene hľadel na meno na displeji.
„No ahoj. Už som myslel, že si zabudla, že existujem,“ povedal sarkasticky po krátkom momente a na druhej strane sa ozval smiech. „Čo sa deje? Dlho si sa neozvala?“ Chvíľu počúval ženský hlas z druhej strany telefónu a potom sa na jeho tvári zjavil ustaraný výraz. „Ako to že mi to nemôžeš povedať do telefónu?“ spýtal sa s obavami. „Tak dobre. Uvidíme sa. Ešte ti zavolám.“ Po týchto slovách stlačil červené tlačidlo na mobile a zamyslene hľadel pred seba. Muselo to byť vážne keď mu to nechcela povedať do telefónu, ale vôbec netušil, o čo ide.

PříspěvekNapsal: 03 lis 2011, 21:32 

Hádám: volala mu maminka? Ta se mi v GA dost líbila... ;) Nepíšeš náhodou anglickou FF jako tinnie75 (např na fanfiction.net)? Pokud ano, tak máš mou úctu. Umím anglicky docela dobře, jeden čas jsem si i přivydělával překladatelstvím, ale psát FF anglicky bych si netroufal... :PP:

PříspěvekNapsal: 13 lis 2011, 15:21 

To, kto mu volal a prečo bude v ďalšej časti. Aj keď neviem kedy to bude, lebo časti v zálohe mi rapídne ubudaju :safra:
A áno som to ja. Moja angličtina nie je bohvieaká, ale ak sa chcem zlepšovať, tak písanie FF mi príde ako dobrá voľba. Aj keď som si vedomá toho, že tam mám milióny chýb a väčšinou nedokážem napísať to, čo chcem a potom je ten dej o ničom. Ale ďakujem :srdce:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina