www.greys-anatomy.cz Právě je 01 čer 2020, 06:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Verze pro tisk Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nevkročíš dvakrát do téže řeky...
PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 19:57 

Pohlaví: muž
Nejoblíbenější postava: Lexie Grey
Tak jsem závislák, přiznávám se. Nedá mi to a píšu další pohádku. Měla by se odehrávat asi tři týdny po "Den poté", zde už má fatazie mnohem větší pole působnosti. Takže začínám prvním kouskem, uvidíme, kam nás to dovede. Opět díky za jakékoliv komentáře a kritiku...
:-xx :-xx :-xx

Předmět příspěvku: Re: Nevkročíš dvakrát do téže řeky...
PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 19:59 

Nevkročíš dvakrát do téže řeky…
Kapitola 1
Následky

DEREK
Seděl nad tou stavebnicí už od rána. Teddy mu jí přinesla od nějaké kamarádky rehabilitační sestry. „Procvičuj si koordinaci ruky a očí“, řekla mu, když překvapeně kulil oči na drobné díly, spojované důmyslnými zámečky. A tak se s tím už třetí den mořil…
Před týdnem ho Teddy propustila z JIP do domácího ošetřování. Podmínkou bylo, že bude přísně dodržovat všechny její pokyny. Nebyl si jist, zda sestavování kostiček stavebnice patřilo mezi zásadní lékařské pokyny, nechtěl ale nic riskovat. Navíc to dávalo smysl. Pokud se měl kdy vrátit k chirurgii, musel znovu perfektně obnovit svou šikovnost…
„KRUCINÁLHIMLHERGOTFAGOTSAKRA!“ – kostička vyklouzla ze zámečku a pracně sestavený díl stavebnice se rozložil zpět na prvočinitele.
Zlepšovalo se to jen pomalu. Zpočátku téměř nedokázal drobné kostičky ani uchopit špičkami prstů. Později si všiml, že obratnost pravé ruky se rychle vrací na úroveň, na jakou byl zvyklý. Zato levá ruka… Bylo to logické, měl střelnou ránu v levé části hrudníku, pravděpodobně při tom došlo k poškození drobných svalů a nervů. Kdyby byl pacientem někdo jiný, než on sám, radil by k trpělivosti a cvičení…
Když byla Meredith doma, nedával svou frustraci najevo. Teď, dopoledne, však byla v nemocnici a on si mohl v klidu ulevit kletbou…
„Takový velký kluk, a hraje si s kostičkami…“, uslyšel Markův hlas. V soustředění na práci nepostřehl, že vůbec vešel do domu.
„Tak co, je Meredith pryč? Není tu někdo jiný?“, zeptal se Mark.
„Kdo by tu tak mohl být? Jestli doufáš, že tu najdeš Lexii, tak ta odešla ráno s Mer do práce. Matka i sestry se předevčírem musely vrátit domů. Už mohu popocházet po domě, nepotřebuji stálou péči…“
„To je dobře, to je dobře,“ radoval se jeho nejlepší kamarád. „Kdyby mne některá z nich chytla, měl bych peklo na zemi. Ale něco jsem ti přinesl…“
Sáhl do kapsy a vytáhl dvě plechovky vychlazeného piva. Teddy Derekovi striktně zakázala jakýkoliv alkohol, Mark ale věděl, že troška jeho kamaráda nezabije, ale zároveň potěší. Ještě před něj postavil poloprázdnou plechovku 7up s tím, že kdyby někdo přišel, mohou předstírat, že jí pije Derek a pivo je jen pro něj. Spiklenecky se zasmáli, znovu měli pocit, jako když bývali malí kluci a připravovali nějaká alotria.
Pořádně se spolu napili, hořký nápoj ladil ke kamarádským řečem.
„Poslyš, myslel jsem, že jste se dali s Lexii dohromady. Pak jsem ale zjistil, že bydlí dál tady u Meredith. Jak to vlastně je?“

MARK
Když tehdy přivedl Lexii z nemocnice po jejím rozchodu s Karevem, zdálo se mu, že vše je jasné, že ve svém vztahu naváží tam, kde před několika měsíci skončili. Zapůsobilo na něj jako studená sprcha, když se ráno sebrala, poděkovala mu za pomoc a vrátila se zpět do Meredithina domu.
„Netlač na mne, Marku. Děj nám čas…“, bylo vše, co mu řekla.
A tak jí dával čas. Snažil se být pozorný, ohleduplný, laskavý, chápající… Ale zdálo se, že to není k ničemu. Lexie se k němu chovala přátelsky, mile, usmívala se na něj, ale stále si udržovala odstup. Nejprve si myslel, že je to následek jejího traumatu se setkání s Clarkem, jejího pocitu viny, ale stejně mu to nedávalo smysl.
I když se s ní Karev rozešel a ona to tehdy oplakala, bavila se teď s Alexem úplně normálně, každý den za ním zaskočila na JIP, zdálo se, že se spolu kamarádí. S ním byla ochotná jít na oběd, přijala růže, které jí koupil, ale pořád jako by byla trochu vzdálená. Občas mívala v očích takový zvláštní výraz… Jako uštvané zvířátko, napadlo ho.
Nevěděl si rady. Prvně v životě usiloval o nějakou ženu a nevěděl si přitom rady!
Derek ho pozorně poslouchal, bylo vidět, že přemýšlí.
„Poslyš, ono to není tak jednoduché. My jsme si s Meredith také vzájemně udělali leccos a bylo pak velmi těžké najít k sobě zpátky cestu. Není stejná, jako byla před tím, než jste se rozešli. Ani ty nejsi stejný. Pokud ti mohu poradit, hledej nějakou úplně novou cestu, jak jí ukázat, že ti na ní záleží…“
„Myslíš něco jako tvůj výtah, ve kterém jsi Velkou Greyovou požádal o ruku?“
Oba se při té vzpomínce trochu zasmáli, ale Derek rychle zvážněl.
„Jestli chceš znovu vybudovat spálené mosty, musíš vymyslet něco svého…“

MEREDITH
„… Ale já ho mám ráda!“, vyhrkla na její otázku Lexie. „Mám ho moc ráda, nemyslím skoro na nic jiného, než jen na něj. Připadá mi, že na mně každý musí tu zamilovanost poznat. Ale bojím se. Ublížil mi, moc to bolelo. Co když to udělá znova? Já vím, říká, že mne miluje, že by si mě chtěl vzít za ženu, založit se mnou rodinu. Ale miluje mne opravdu? Nemiluje jen svou vlastní představu, něco, co nejsem a nechci být…?“
Setřela své mladší sestře slzy z očí a povzdechla si. Moc dobře jí chápala. Vzpomínala na to, jak velkou jí dalo práci se k Derekovi opět vrátit po té, kdy chodil s Rose… Znovu mu uvěřit, po tom, kdy jí neřekl, že je ženatý… S chlapama je potíž, napadlo jí…
„A potom, slyšela jsem, jak si o něm Teddy povídá s Baileyovou. Prý se s Teddy začal nudit a našel si pak Reed. Co když se se mnou také začne nudit? Nedokážu být pořád jen zábavná, veselá holčička, jak by mne chtěl mít…“
„Myslím, že se Mark také dost změnil. Řekla bych, že teď už ví mnohem lépe než dříve co vlastně chce. A chce tebe, to je zřejmé. Nemůžu ti tady kázat, po tom, jak moc jsem vyšilovala kvůli Derekovi, než jsem přišla na to, že ho opravdu miluji, že ho chci, že chci být jeho ženou, mít jeho děti. Jenže pak mi málem umřel před očima a najednou to vše nebylo důležité. I ty jsi málem umřela. Na co jsi myslela ve chvíli, kdy na tebe Clark mířil?“
„Na to, že Markovi nikdy neřeknu, jak ho mám ráda…“
„Tak vidíš. Já zase myslela na to, že už mne Derek nikdy neobejme…“
V tu chvíli už plakaly obě. Objala svou mladší sestru, chvilku tak spolu poseděly.
„Musíme jít, jinak se bude Baileyová rozčilovat, že se někde poflakujeme…“, usmála se Lexie mezi slzami.

LEXIE
Utřela si slzy a vyběhla z umývárny. Nebylo to poprvé, co se s Meredith o Markovi bavily. Měla pocit, že starostí o ní Meredith přehlušuje svou vlastní bolest ze ztráty dítěte. Alespoň o tom už spolu dlouho nemluvily. Alespoň k něčemu je to trápení dobré, ušklíbla se pro sebe.
Nemohla si dovolit strávit příliš mnoho času úvahami o muži, kterého milovala, kterému zatím stále nebyla ochotna zcela důvěřovat a kterého se také, to si musela přiznat, docela bála. Byla si jistá, že kdyby mu dovolila se přiblížit, obejmout ji, políbit, úplně by ztratila hlavu, opět by mu dala své srdce na pospas…
A potom by už dále jen žila ve strachu, kdy přijde první rána…
Rázně si tyto myšlenky zakázala. Dopolední služba jí teprve začínala, čekala jí málo záživná práce na klinice. Ošetřování drobných, banálních onemocnění s nezajímavým průběhem…
S povzdechem se vrhla do práce.
Odbavila už několik pacientů, když jí sestra odvolala k nově příchozímu staršímu muži.
Stěžoval si na stálou intenzivní bolest hlavy a silnou rýmu.
Zánět dutin, napadlo ji. Přesto ale věnovala vyšetření pozornost, nikdy nechtěla něco přehlédnout nebo zanedbat. První, co ji zarazilo, byla viditelná deformace pravé lícní kosti. Jemně na ni poklepala a pacient prudce vykřikl bolestí.
To na zánět dutin nevypadalo. Také hlen se zdál mít podivnou barvu. Poslechla své instinkty a přesvědčila pacienta, aby souhlasil s CT vyšetřením hlavy.
Když se na stínítku začaly objevovat obrazy, málem vykřikla. Její tušení bylo správné.
Nádor. Ale jaký, takový ještě neviděla… Povzdechla si a pípla Smithovi, nástupci zabitého Dr. Nelsona na neurochirurgii. Chvilku zaváhala, ale nakonec pípla i Markovi. Tohle mohl být případ i pro něj…

Naposledy upravil zdendap dne 26 črc 2010, 21:52, celkově upraveno 3

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 20:08 

Pohlaví: žena
Nejoblíbenější postava: Cristina Yang
To je super že ďalej píšeš. Zas sa nebudem môcť dočkať pokračovania

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 20:19 

Další kousek :-xx

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 20:32 
Moderátor

Nejoblíbenější postava: Owen Hunt
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Sorry zdendo, já se fakt musím smát téhle naší závislosti. :devil:

(a taky bys už mohl jít na ten Facebook :andab: )

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 20:38 

Třetí kousek... :-xx
Pochop, KevSpa, já to píšu pro Tebe, abych Tě potěšil... :love: , ale na ksichtoknihu mne nedostaneš! :devil:

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 21:04 
Moderátor

Na to ti neskočím. :ihaha: Kdyby to bylo pro mě, tak tam bude hoooodně dominantního Owena. :lol:

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 21:27 

KevSpa píše:
Na to ti neskočím. :ihaha: Kdyby to bylo pro mě, tak tam bude hoooodně dominantního Owena. :lol:

Já se polepším... :blush: :oops: ;)

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 21:29 
Moderátor

Jako, když půjdeš na FB, tak už s tím Owenem nebudu otravovat. :love: :devil: :D

PříspěvekNapsal: 26 črc 2010, 21:31 

KevSpa píše:
Jako, když půjdeš na FB, tak už s tím Owenem nebudu otravovat. :love: :devil: :D

Toho bohdá nikdy nebude, aby český zdendap na facebook vkročil! :devil: To radši vypotím nějaké ty scény s Owenem... :-xx

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina