12 .řada

Obsahy k jednotlivým epizodám pro vás připravuje Misshu.

Meredith si k sobě do domu nastěhuje své sestry Maggie a Amelii. Meredith nevychází s Amélií dvakrát nejlíp a Maggie je uprostřed jejich každodenních hádek a stížností.

Dnes se má vrátit April, ale Jacksonovi je to jedno. Víc mu vadí, že ho všichni na ní ptají. Richard s Catherine rozhodují o nové šéfce nemocnice. Bude to Miranda Baileyová, nebo Catherinina favoritka doktorka McConnellová. Z té je nadšený i Richard, i když by to místo přál Baileyové.

Nemocnice řeší případ dvou studentek, které srazil vlak, ale přežily. Tvrdí, že se znají jen ze školy, ale Callie zjistí, že mají stejná tetování. Jedna z nich se Callie svěří, že je lesbička, a ta druhá je její přítelkyně. Rodiče s tím ale nesouhlasí, a tak se rozhodly spolu umřít.

Arizona hledá spolubydlícího, a neví, proč s ní nikdo bydlet nechce. Edwardsová jí řekne, že je to proto, že jí v nemocnici vnímají jako „superženu“, a nakonec to vypadá, že bude bydlet se stážistou DeLucou.

Baileyová zatím ve své pozici hraje jen „druhé housle“, což je pro ni ponižující. Je možné, že se historie bude opakovat a ona místo znovu nedostane?? Miranda to nechce znovu zažít, a tak se rozhodne, že to vzdá. To jí Ben ale nedovolí, a tak Miranda zapůsobí přímo ze sálu a místo získá.

Jackson se rozhodne přespat v nemocnici, aby se s April nepotkal, ale protože mají ti dva podobné myšlení, nakonec se v nemocnici stejně potkají. April prosí, jestli by si s ní zítra promluvil.

Pro Amélii končí večer vášnivým polibkem Owena, ale vše překazí Maggie, která chce jednou provždy vyřešit jejich sesterský problém.

Novou šéfku čeká první den v její nové pozici – kolegové jí chystají oslavu, ale nebyla by to ona kdyby je místo toho nenahnala do práce. Amélie řeší své včerejší rande s Owenem. Bylo to rande, nebo jak to mezi nimi je? Vypadá to, že Callie potkala někoho, s kým by mohla být zase šťastná.

April se vrátila z mise s velkou vyrážkou na zádech. Zatím se neví, co to je, a tak April zůstává v karanténě. Doufá, že si bude moc promluvit s Jacksonem. Ten o to ale zatím moc nestojí.

Tým chirurgů čeká operace ženy, která díky nádoru na hypofýze pořád roste. Už má 219 cm a zdá se, že ještě poroste. Nádor se musí rychle vyndat. Pacientka jim ale kvůli důležitosti své práce (chce zavést internet v Africe) dává jen 4 hodiny. Je možné za tu dobu vymyslet reálný plán?

Všichni využívají April v karanténě jako zpovědnici. Chodí se jí svěřovat se svými problémy. Většinou mluví moc dlouho a monology, do kterých se April nemůže, zapojit jí nedělají dobře.

Baileyové se i přes veškerou snahu nedaří moc dobře. Zdá se, že byla na svůj tým příliš tvrdá. Zapomněla na to, že musí se svými lékaři také mluvit. To, co ona za celý den neviděla, to slyšel Ben a není to pro něj příliš hezký pohled. I Webber je zklamaný, ale nakonec v tom Mirandu nenechá a poradí jí, jak to zvládnout.

April se nakonec podaří i s Jacksonem promluvit, ale až čas ukáže, jestli mají ti dva šanci najít k sobě zpátky cestu.

Baileyová se rozhodne předat své bývalé místo šéfa obecné chirurgie, Meredith.

April se snaží zachránit své manželství. Jackson jí v tom ale zatím moc nepomáhá. Meredith má novou „šéfovskou“ smlouvu. Podle všech v ní má ale méně peněz, než by měla mít.

Maggie dostala pozvánku na svatbu od svého bývalého přítele Ethana. Byli spolu půl roku, a on jí teď poslal pozvánku na svatbu s jinou. Přirozeně to nebere příliš dobře, i když se snaží být statečná. Potřebuje panáka, a tak zajde do baru, kde se setká se stážistou DeLucou a políbí ho.

Alex dnes musí vyřešit případ dvojčat, která se narodila s nádorem na játrech. Vhodným dárcem je ale jen otec, což znamená, že pro druhé miminko zatím není dárce. Jo řeší s Alexem, jestli by s ní chtěl mít jednou dítě. Zjistila totiž, že Alex s Izzie si nechali zmrazit Izziina vajíčka oplodněná Alexovými spermiemi. Alexovi zatím neřekne, že to ví. Alex ujistí Jo, že pokud chce miminko, může ho mít klidně hned. Miluje jí a zdá se mu to jako dobrý nápad. Částečně možná i proto, že jedno z dvojčat operaci nepřežilo.

Miranda dala Meredith menší peníze schválně. Čekala, jestli bude bojovat o to, aby to tak nebylo. Miranda tím totiž usilovala o to, aby se Meredith znovu postavila na vlastní nohy. Richard jí nemůže opatrovat donekonečna. A Meredith zabojuje…

Jackson chce, aby se April odstěhovala, ale ta to s nimi nechce vzdát. Protože se April nechtěla odstěhovat, odstěhoval se Jackson. Prozatím k Benovi.

Na nemocnici se valí tzv. „stříbrná vlna“, což je podle doktorů svátkem zlomenin. Konkrétně zlomenin a odřenin seniorů. Stážisté se učí sdělovat úmrtí rodinným příslušníkům.

Maggie se ráno probudí a uvědomí si, co se stalo. Měla spoustu sexu se stážistou. DeLuca se snaží nenápadně vypařit, ale zahlédne ho Amélie, a tak se celá noční situace řeší v autě po cestě do práce.

Maggie řeší s Meredith svůj noční sex a Meredith přitom dojde, že nemyslela na sex od doby, co Derek zemřel. Uvědomuje si, že je z ní vdova a doba sexu už je asi nejspíš za ní. Jedna z babiček mezi pacienty ji ale ujistí, že to tak není.

Dnes také zaskřípe přátelství mezi Edwardsovou a Jo. Jedná se o obyčejný boj o místo, ale pro Edwardsovou je to v tu chvíli zásadní, protože řekla Jo tajemství, a ta ho zneužila.

Maggie vysvětluje DeLucovi, že I když byla minulá noc krásná, už se to nikdy nemůže opakovat. Ani jeden tomu ale skutečně nevěří a tak netrvá dlouho a stane se to znovu.

Arizonu čeká seznámení s Caliinou novou přítelkyní Penny. Věřila tomu, že to zvládne. Teď ale v, že bude potřebovat trochu víc alkoholu. Ještě větším překvapením je ovšem Penny pro Meredith, protože Penny je ta, co jí nedokázala zachránit Dereka.

Všichni se snaží Penny mile přivítat, ale Meredith se kvůli tomu vrátí vzpomínky na Dereka. Zatímco se Meredith snaží vzpamatovat, vyšiluje Maggie ze sexu se stážistou.

Maggie se bojí, že má z velkého množství sexu zánět a možná ještě něco horšího. O to horší pro ni je, když zjistí, že by měl být ten večer na gynekologii jejím lékařem. Rozhodne se si s ním radši promluvit.

Aby toho nebylo málo, Meredith se dozví, že by Penny měla pracovat u nich v nemocnici. To už je na ní moc a všem řekne, co se stalo. Do toho všeho se vrací Callie s dobrou náladou a veze sebou Owena. Potom ale co se dozví, co se děje, večeři odzvonil konec. Nikdo nemá náladu se bavit a Penny chce odjet. Callie nechápe, proč jí to Penny neřekla, ale ta se jí to snaží všechno vysvětlit. Alex se snaží Meredith pomoc a Owen zase Amélii. Jo se nakonec podaří usmířit se s Edwardsovou, ale na poslední chvíli opět plácne něco, co Edwardsovou naštve.

Protože je Meredith lékařka, rozhodne se možná dát Penny šanci.

Amélie se na Meredith pořád zlobí za to, že věděla, kdo je Penny a neřekla jí to. Dnes je Penny svůj první den v nové práci.

Pochopitelně ti, kdo s byli včera u večeře s Penny, s ní nemluví, i když Callie se o to ve výtahu pokusila. První den by měla sloužit právě s Meredith, a protože je Meredith profesionálka, rozhodne se, že to zvládne, i když jí Baileyová nabídne pomoc.

Jackson s Benem dnes budou operovat klučinu s velkými nádory na rukou. Díky nim nemá téměř vidět prsty. April ale Jacksonovi o závažnosti problému malého chlapce lhala a tak, i když to na večeři vypadalo, že by spolu mohli začít trochu mluvit, už se zase hádají.

Richard se přijde podívat, jak to Penny první den jde. Ta právě provádí s Meredith operaci a navádí její operační kroky. Kdyby ale prováděla operaci ona, vynechala by jeden důležitý krok a pacient by zemřel. Tak jako Derek. Je pochopitelné, že je Meredith naštvaná. Je přesvědčená o tom, že tam Penny nepatří. Ale co když je to jen kvůli tomu, jak moc je na ní naštvaná?

April i Jackson jsou rádi, že operace dopadla líp, než čekali a Jackson poprvé potom všem April obejme.

Nakonec si všechno vysvětlí i Callie a Penny a vypadá to, že to časem bude vše dobré.

Penny se snaží být u Meredith co nejlepší, což se ale odráží na jejím vztahu s Callie, protože je hodně unavená. Callie se to rozhodne řešit s Richardem. Do nemocnice nastupuje nový lékař Nathan Riggs.

Jo pořád mrzí to, co jí Stephanie řekla. Baileyová chce, aby si už Jackson našel nějaké bydlení. Alex se stará o kluka, který spolkl míček, který se rozsvítí pokaždé, když zakašle, nebo se zasměje.

April jde večer s Jacksonem na večeři. Je nadšená a věří, že je to nový začátek. To ještě netuší, že Jackson bude chtít mluvit o rozvodu.

Ten večer má problém i Owen. Vypadá to, že mluvil ze spaní a našel ho přitom stážista Cross. Byl hodně překvapený z toho, v jakém stavu Owena viděl. Vypadá to, že byl z něčeho opravdu hodně vyděšený.

Arizona hledá někoho, kdo by s ní šel na skleničku, aby jí pomohl dělat dohazovače. Chtěla by znovu začít randit, ale netroufá si po tak dlouhé době sama začít. Co netuší, je to, že se jí nabídne právě Richard. Chvíli si myslí, že to bude naprostý propadák, ale Richard jí hodně překvapí.

Všichni vidí napětí mezi Owenem a Nathanem, ale nikdo netuší, o co se tu jedná. Nathan se snaží spřátelit se s Meredith, ale ta mu vysvětlí, že už je kamarádka s Owenem.

Všichni se snaží přijít na to, co se děje mezi Huntem a Riggsem. Do nemocnice míří 40 raněných hasičů, ze záchranné akce a Bayleyová slíbila, že je všechny ošetří v její nemocnici, i když ví, že to bude těžké.

Maggie si dál užívá sex se stážistou DeLucou, ale ví, že se i přesto musí oba chovat profesionálně. Tohle je pro ni opravdu důležité.

Alex celý den „kuje“ něco s Meredith a Jo, je z toho víc než nervózní. Ten den se na Alexe hodně zlobí.

Arizona se seznámí se sympatickou pacientkou a chtěla by ji pozvat na rande. Dokonce poprosí o pomoc Richarda, který ale trvá na tom, že to zvládne sama. Arizona se odhodlá, ale nakonec zjistí, že pacientka už svou lásku má.

Mezi zraněnými hasiči je i přítel Huntovy matky. Riggs ho ošetřuje a Hunt zásadně nesouhlasí. Amelie se snaží zjistit, co se děje, ale nejde jí to. O to víc ji rozzlobí, když zjistí, že si Huntova matka popovídala s Meredith. Pohádají se a Meredith jí vyhodí z domu. Hunt už to nedokáže dál vydržet a zbije Riggse

Jackson měl sex s April, i když pořád uvažuje o rozvodu. I tak ho ale překvapí, že po té báječné noci od něj celý den Aprill utíká. Najednou si nedokáže změnu v jejím chování vysvětlit. Ona si jen ale nechce zatím připustit, že to byl vlastně sex na rozloučenou.

Jo se znovu snaží usmířit se Stephanií. Unavená se vrací domů a oznamuje Alexovi, že se na pár dní stěhuje ke Stephanii. Alex pro ni ale připravil překvapení. Celý den připravoval to, jak ji večer požádá o ruku. Co asi Jo odpoví?

Meredith, Alex a Maggie spěchají do práce, ale uvíznou v koloně díky dopravní nehodě. Do práce tak dorazí v sanitkách přímo od nehody. Meredith ošetřuje jednoho ze zraněných mužů jménem Lou, který s ní během ošetřování vtipkuje.

Zničehonic ale dostane záchvat a upadne do bezvědomí. Meredith ho stabilizuje a dělá svou práci na počítači. Mezitím se ale Lou probudí, a protože je dezorientovaný, bezdůvodně Meredith napadne. Protože tam s ním byla sama, trvá dlouho, než ji kolegové najdou a jsou zděšení.

Zranění je opravdu mnoho, včetně zlomené čelisti a ztráty sluchu. Zděšená je i Amélie, protože s Meredith nemluví, a teď si dává za vinu, že nepřišla, když ji Meredith volala ke konzultaci.

Meredith dá po dlouhé době volný průchod slzám. V tu chvíli je u ní její věrný přítel Alex. Meredith se díky bohu vrátí sluch. Zatím ale ještě nemůže mluvit, protože má zdrátovanou čelist.

Meredith zahlédne na chodbě Amélii, ale trvá to dlouho, než za ní přijde. Arizona připravuje Meredith na návštěvu jejích dětí. Ty ale na návštěvu nejsou připravené a nechtějí k ní jít. To traumatizovaná Meredith nezvládne a zachvátí jí záchvat úzkosti. V tu chvíli jí naštěstí pomůže Penny.

Richard vezme Meredith ven a zkouší jí to všechno říct a vysvětlit. Meredith na nic takového nemá náladu, ale Richard jí vysvětlí, že až bude schopná odpustit všem, co jí za poslední dobu ublížili, všechno bude lepší.

Než Meredith opustí nemocnici, aby se doléčila doma, čeká jí ještě jeden úkol. Setkat se s Louem a jeho rodinou a vyslechnout si jeho omluvu. Z celého incidentu si bohužel nic nepamatuje.

Meredith je doma a Alex odchází po dlouhé době domů k Jo.

Meredith dochází kvůli napadení k psychologovi a snaží se být co nejvíc milá, aby to měla co nejdříve za sebou. Kepnerová dostane na starosti usmířit Hunta a Riggse.

Alex se bude starat o 15letou dívku s rakovinou v hrudníku. Protože dívka ale není s jeho nápadem úplně spokojená, poprosí o pomoc Callie, která se po bližším prozkoumání případu rozhodne vytisknout hrudní koš na 3D tiskárně.

Meredithin psychiatr je starší pán, který by jí mohl dělat otce a Meredith má k němu kupodivu tak pozitivní vztah, že mu vypráví i o vztazích svých přátel. Postupně přichází na to, že jí vadí, že u ní v bytě pořád někdo je. Radši by byla chvíli sama.

Jo vzala Alexe zpět do svého bytu, ale přesto to mezi nimi moc nefunguje.

Richard vyzvedává Arizonu a setká se v jejím domě s DeLucou, který se rozpovídá o tom, jak se těší na své rande. Richard s ním vede „mužský“ rozhovor, až je DeLuca překvapený, jak hladce to jde. Jméno své vyvolené ale neprozradí.

Owen pozve Amelii na večeři, ale nakonec se mu na ní nechce. Není to ale kvůli ní, ale kvůli Riggsovi. To ale Amelie neví a tak mu vynadá, že jí pořád „živí“ planými nadějemi… A Owen jí konečně řekne, co se mezi ním a Riggsem stalo.

Meredith dospěje k závěru, že sice tak moc chtěla být sama, ale vlastně už nechce. Nebyl to pro ni příjemný pocit, protože vždycky okolo sebe někoho měla, a najednou neví, kdo je a co chce.

Při odchodu z nemocnice potká Richard DeLucu ve výtahu s Maggie  a celé mu to dojde… Callie potká Penny a řekne jí, jak moc jí chybí. I Jo chce na chvíli zapomenout na své starosti s Alexem.

Tento díl je z velké části věnovaný Jacksonovi a April. Jak jejich pohádka skončí?

Máme možnost znovu vidět vývoj jejich vztahu. Jak spolu byli šťastní, když společně utekli s Apriliny svatby proto, aby se mohli vzít oni dva, až po pád na totální dno poté, co jim umřel syn Samuel a April se rozhodla odjet si léčit bolavou duši do Jordánska. I Jacksona to tehdy bolelo, ale chtěl být pro ni silný, a tak nic nedal najevo. April v tu chvíli bohužel viděla jen svou bolest a opustila ho. Zůstal tak na to úplně sám, ale přežil.

Po celou dobu, co Jackson řešil svůj manželský problém, staral se v nemocnici o ženu Tatianu, kterou někdo polil na ulici kyselinou. Dnes se i její příběh chýlí ke konci,  je z ní krásná žena, kterou právě on Jackson povede k oltáři.

Dnes ale Jackson sedí s April u rozvodového právníka a protože April pochopí, že bude asi lepší, když už se Jackson nebude trápit, a že jejich vztah nejde slepit, vzdá svou snahu, a papíry podepíše. Tím jejich pohádka končí. Nebo ne? Večer totiž April oznamuje Arizoně, že je podle ranního testu těhotná.

Do nemocnice se vrací Derekova pacientka Katie. Meredith si pamatuje, že ji přijali, když měla svůj první den v práci. Operaci má provést Amélie, ale Katie nevěří, že je tak dobrá, jako její bratr. To Amélii zrovna nepřidá. Mererdith se díky ní vrací vzpomínky na Dereka, a taky na to, že nebyla vždycky za „hvězdu“.

Maggie si stěžuje Amélii, že má DeLuca moc práce u Webbera, a ona je tak na rozdíl od ní už pěkných pár dní bez sexu. Richard ho zaměstnává opravdu hodně, protože nechce, aby měl s jeho dcerou vůbec nějaký sex. Maggie řekne DeLucovi, že Richard je její biologický otec.

Arizona si užívá jedno rande za druhým. Richard chce na jednu stranu vědět všechno, a na druhou stranu si myslí, že má na víc, než na to, strávit každou noc s někým jiným. Arizona si chce ale hlavně užívat.

April se k Jacksonovi chová po rozvodu jako by nic, a ten je z toho překvapený. Arizona nabádá April, aby mu řekla, že je těhotná. April září štěstí, protože je skutečně těhotná. Toho si všimne i Alex a nabízí jí pomoc, kdyby bylo potřeba.

Meredith nemá Riggse ráda, stejně jako Owen, ale zeptá se ho, co se mezi nimi stalo. Riggs jí tedy řekne pravdu. S Owenovou sestrou spadla pří převozu pacienta helikoptéra, a Owen ho dodnes nenávidí za to, že jí v letu nezabránil.

Maggie prosí Richarda, aby DeLucu tolik nezaměstnával, protože je to dobrý chlap a má ho ráda. Poděkuje mu za to, že si o ní dělá starosti a pozve ho na večeři.

Amélie se rozhodne dát vztahu s Owenem další šanci, ale tentokrát chce skutečný vztah, a tak musí oba začít úplně od začátku.

April se k Jacksonovi chová po rozvodu jako by nic, a ten je z toho překvapený. Arizona nabádá April, aby mu řekla, že je těhotná.

Callie odjíždí s Jacksonem, Meredith, Baileyovou a Jo do vojenské nemocnice provést unikátní operaci amputované nohy. Problémem je, že měli čas nacvičit si operaci jen jednou. Všichni jsou tedy trochu nervózní, ale Callie věří, že to dokážou.

Ve vojenské nemocnici na naše doktory už všichni čekají. Jediný, kdo z nich není nadšený, je major Thorpe, pacientův ošetřující lékař.

Alexe a Edwardsovou čeká v nemocnici náročný den s týmem mladých roztleskávaček.

Ben se přichomýtne k případu na psychiatrii a kvůli naléhavosti poruší pravidla, nepočká na nadřízeného, a sám mu rozřízne hrudník, aby ho zachránil.

Arizona se zlobí na April, že o svém těhotenství řekla Alexovi a Jacksonovi ještě ne.

Thorpovi se potvrdí jeho domněnka, že lékaři vůbec neví, co dělají, když Callie odchází telefonovat. Zjistí totiž, že musí změnit postup operace, ale zatím neví jak. Nakonec na to ale přijde, a operace se podaří. Tým může zase odjet. Ale ještě předtím než odjedou, poprosí Thorpe Meredith o číslo.

Miranda je na Bena hodně naštvaná, za to co provedl. Na druhou stranu je na něj ale pyšná a chce vědět, jak to dokázal.

DeLuca chce přestat tajit svůj vztah k Maggie. Ta udělá to, co po ní chce. Přizná, že spolu mají románek. Najednou ale DeLuca neví, jestli to bylo správné.

Richard má pocit, že stážisté příliš zpohodlněli, a tak se rozhodne rozházet zaběhnuté týmy. To se ale nelíbí nadřízeným ani stážistům. Arizona se mimo jiné musí také poprat s případem čtyřčat, kdy jedno z nich chce na svět příliš brzy. Rozhodne se, že zkusí porodit pouze jedno miminko.

Caliie přemlouvá Meredith, aby šla s doktorem Thorpem na rande. Jackson měl rande, ale zatím to nechci April říct. Stejně tak jako ona mu nechce říct, že je těhotná.

Vypadá to, že se trochu prolomí ledy mezi Jo a Meredith. Meredith jí konečně vysvětlí, proč je na ni tak tvrdá a Jo se to snaží pochopit. Meredith se snaží Alexe co nejvíc chránit, ale pevně věří, že to Jo s Alexem zvládnou.

Po celém dni se Meredith odhodlá Thorpeovi zavolat, ale on má pro ni jiné překvapení. Čeká na ni před nemocnicí. Konečně to vypadá, že kývne na rande. I April se odhodlá promluvit si s Jacksonem. Bohužel ji ale předběhne Arizona.

Jackson je naštvaný na April, že mu o svém těhotenství neřekla dřív. Ještě horší pro něj je, že to věděla ještě před rozvodem. Meredith souhlasí se skleničkou s Willem Thorpem a Maggie s Callie jí dodávají odvahu, aby na to rande určitě šla, ovšem Alex se s nadšením drží zpátky.

Arizona hledá někoho, kdo by jí podpořil v tom, že s April neudělala chybu, ale všichni si myslí pravý opak.

Merredith se rozhodne schůzku zrušit. Přesně tak, jak Alex předpovídal. Pak jí ale na sále vysvětlí, že by mu možná měla dát šanci. Ujišťuje ji, že to nikdo nebude chápat, jako by na Dereka zapomněla.

Díky Riggsovi se Owenovi nepovede další večer s Amelií. Jackson se přijde April omluvit, ale dlouho mu to bohužel nevydrží. Meredith stráví příjemnou večeři s Willem v autě.

Meredith má další povedené rande s Willem. Will u ní přespí, ale ona ho ráno hodně drsně vyhodí a začne uklízet dům. Nikdo tomu nerozumí, ale všichni jí pomáhají. Amelia se pořád vyhýbá Owenovi. Není připravená se s ním setkat.

Do nemocnice se chystá Jacksonova matka. I přesto, jak to teď Jackson s April má, ji prosí, aby April nechala na pokoji. Catherine ale Jacksona neposlechne a jde si s April promluvit. K jejímu překvapení je to docela příjemný rozhovor a April si chce promluvit i s Jacksonem. Ten je překvapený, ale souhlasí.

I Maggie cítí, že to mezi ní a DeLucou není v pořádku. To jí ostatně potvrdí i Meredith a Amelia. Maggie ale nechce čekat na to, až se s ní rozejde, a tak se s ním rozejde ona.

Meredith při úklidu našla i Derekovu deku, kterou neměla moc ráda. V tu chvíli se objeví Will a ona mu vysvětlí, jak se věci mají. Má ho ráda, ale není připravená na to, aby se vedle ní ráno probouzel. Will je ale rozhodnutý počkat, Mer mu za to stojí.

Penny řekne Callie, že ji miluje, ale Callie jí to neřekne. Ale rozhodne se Penny představit Sofii. Chce, aby věděla, jak moc je pro ni důležitá.

Owen se večer zastaví u Amelie, ale ta mu vysvětlí, že vzhledem k tomu, že je vyléčená závislačka, nezvládne ho vidět takhle opilého a ukončí to.

Rozhovor Catherine a April nebyl tak nevinný, jak se zdál. Catherine se totiž rozhodne April zničit za to, že Jacksona svým rozhodnutím neříct mu o těhotenství před rozvodem podvedla.

Rezidenti soutěží o to, kdo dostane výzkumný grant. Penny se jako nový rezident zúčastnit nechce, ale Callie se ji snaží přesvědčit o opaku. Do nemocnice je přijatý kytarista Kyle kvůli třesu v ruce. Dr. Edwardsová mu okamžitě padne do oka, ale ona ho má za nafoukance.

Owen se opět chytne s Riggsem. Tentokrát je to kvůli tomu, že Riggs koupil před několika měsíci Amelii pití, protože nevěděl, že je závislá.

Catherine s Richardem pořád řeší April a ta jejich debatu zaslechne. Vyděsí ji, co uslyší, protože Catherine bude usilovat o to, aby Jackson získal dítě do péče.

Penny se nakonec rozhodne do soutěže taky přihlásit, a vypadá to nadějně. Tím si to ale rozleje u Jo a Stephanie, zvlášť když Penny nakonec skutečně vyberou. Callie má radost, ale zároveň ji to trochu zaskočí, protože ta práce je v New Yorku.

Protože má April velký strach, udělá vše proto, aby své dítě ochránila. Pošle Jacksonovi předvolání k soudu kvůli zákazu přiblížení. Doma od něj ale najde dětskou postýlku a uvědomí si, jakou chybu udělala.

V nemocnici se ztratí malý nemocný chlapec a Karev trvá na tom, aby Miranda vyhlásila růžový poplach. To ale znamená neprodyšně uzavřít nemocnici, dokud se chlapec nenajde. Té se do toho nechce, ale nakonec to udělá. To ale způsobí řadu komplikací, i když Karev chlapce po chvíli najde.

Ben například musel odrodit ženu císařským řezem na chodbě u výtahu. Skutečně ale musel? Baileyová její případ zná, a tak nechápe, co se stalo. Když ji opouštěla, byla v pořádku a teď to vypadá, že nepřežije. Začíná tedy vyšetřování, co se stalo… Jak se ukáže, nepřežije to ani matka, ani dítě. Zbudou po ní tři děti a manžel, který sám musel podstoupit vážnou operaci. O to víc se rozjíždí vyšetřování, které pro Bena nebude snadné.

Atmosféra mezi Mirandou a Benem pořád houstne, nejen proto, že Miranda sestaví komisi, která bude posuzovat správnost Benova rozhodnutí. Penny se musí rychle rozhodnout, zda přijme grant a odstěhuje se do New Yorku. Zdá se, že ani na moment nezváží situaci, že by Callie mohla chtít jet s ní a počítá se vztahem na dálku.

Ben stále opakuje, že neměl jinou možnost, ale kamerový záznam ukazuje, že viděl, jak se výtah otevírá a mohl tak pacientku odvézt na sál. Ben ale říká, že byl soustředěný na to, aby ji zachránil a neuvědomil si to.

Stephanie si začíná psát s Kylem a vyvíjí se to dobře.

Zdá se, že ani manžel zemřelé pacientky to nepřežije. Jeho matka podepíše papíry o zákazu oživování. Tady ale i Miranda poruší předpisy, když se mu zastaví srdce. Vypadá to, že bude nakonec v pořádku.

Callie chce odjet s Penny do New Yorku. Zbývá jen říct to Arizoně s tím, že Sofii si vezme s sebou. April tak nebude jediná, kdo se bude soudit o opatrovnictví.

April se bojí, že se s miminkem něco děje, ale jsou to jen obyčejné pohyby, které u Samuela nikdy nepoznala. Jackson se chce s April usmířit. Přeci jen spolu čekají dítě.

Komise nakonec uzná, že Ben jednal správně a nepochybil, ale podle Mirandy i tak musí dostat trest. Je tedy na šest měsíců suspendovaný.

Callie se snaží s Arizonou domluvit ohledně Sofie, ale té spíš přijde, že ji Callie postavila před hotovou věc. Do nemocnice přivezou postřeleného osmiletého chlapce, kterého nešťastnou náhodou postřelí jeho kamarád a ještě k tomu matčinou zbraní.

Ben přemýšlí, co bude během suspendace dělat a v nemocnici si domluví, že bude opět pracovat jako anesteziolog. Mirandě se to samozřejmě nelíbí. Ben je ale zoufalý a na sále být potřebuje.

Alex je překvapený, že i Jo má doma zbraň. Ona se mu snaží vysvětlit proč, ale nakonec přijde na to, že je s ním v bezpečí a už jí nic nehrozí.

Callie oznamuje Baileyové, že odjíždí s Penny do New Yorku. Stefanie si pořád píše s Kylem, ale na skutečné rande není připravená. Nakonec se ale odhodlá a jde s ním na první rande.

Owen konečně řekne Amelii celou pravdu o něm a Riggsovi. April se domlouvá s Jacksonem, že spolu půjdou na ranní ultrazvuk. Arizona řekne Callie o tom, že si najala právničku.

Miranda nesouhlasí s tím, aby byl Ben na sále při jejích operacích. Ten si myslí, že ho Miranda jen sabotuje. Callie a Arizona budou muset na svou stranu dostat kvůli soudu o opatrovnictví co nejvíce přátel.

Maggie s Meredith ráno nachytají Amelii s Owenem na gauči. Stephanie přichází s Kylem do nemocnice, protože se mu tentokrát třese druhá ruka. Amelia si všimne toho, že mezi nimi něco je, a tak ji stáhne z případu. Kyle se musí připravit na další operaci.

April je s Jacksonem na ultrazvuku, kde Arizona zjistí něco, co ji znepokojí – tentokrát jde o mozek dítěte. April nemůže uvěřit tomu, že se to děje znovu.

Maggie řekne Benovi, že je arogantní a měl by být rád, že ho Baileyová nenechala vyhodit a že by se měl chovat s trochu větší pokorou. Riggs zase trochu promluví do duše Baileyové.

April se nakonec uleví, protože miminko je naprosto zdravé, ale Arizona jí řekne, že už nemůže být její doktorkou, protože chce zůstat její kamarádkou a obojí nejde.

Stephanie se rozejde s Kylem, aby mohla být zase doktorkou. Den strávený v čekárně byl pro ni hodně těžký, protože nedokáže jen tak sedět a nic nedělat. Potřebuje uzdravovat a to s ním nedokáže.

Owen s Amelií se konečně dohodnou, že spolu chtějí být.

Mezi Callie a Arizonou začíná velká soudní bitva o Sofii. Obě musí dokázat, že jsou i přes své pracovní vytížení skvělé mámy. April se s Jacksonem snaží domluvit na střídavé péči dřív, než se dítě narodí.

Stephanie se opíjí v baru a dochází jí, že rozejít se s Kylem byla velká chyba. Kyle je znovu v nemocnici a nevypadá to s ním dobře. Navíc dá Stephanii jasně najevo, že už se o něj nemá starat.

Arizoně bohužel u soudu zvoní telefon a volají ji k naléhavému případu. Vysvětlí soudkyni, jak moc je pro ni dcera důležitá a pak odjíždí do nemocnice. Malá Sofie nakonec zůstává s Arizonou, což Callie srazí na kolena.Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby