FAQ

#1 KDY BUDE DALŠÍ EPIZODA?
Datum vysílání další epizody zjistíte zde na stránkách nebo na fóru. Na stránkách datum najdete vpravo v boxu Příští epizoda (nad shoutboardem/kecálkem), na fóru zase v sekci Epizody.

#2 KDY BUDOU ANGLICKÉ TITULKY?
Vydání anglických titulků nemůžeme ovlivnit. Jakmile jsou k dispozici, přidáváme odkazy nejen do aktuálního článku o stahování, ale i do shoutboardu a na fórum.

#3 KDY BUDOU ČESKÉ TITULKY?
Titulky bývají zpravidla v sobotu večer, někdy ale i dříve. Stav překladu titulků můžete sledovat vpravo na stránkách v boxu Titulky. Překladatelé pravidelně aktualizují stav překladu titulků i informace o odhadovaném čase dokončení.

#4 KDE SI MŮŽU STÁHNOUT ČESKÉ TITULKY?
Ihned po dokončení si můžete vpravo na stránkách v boxu Titulky stáhnout první verzi přeložených titulků.

#5 JAK ROZBALÍM TITULKY?
Pokud jste si stáhli titulky a zjistili, že jsou zabaleny v tzv. RAR či ZIP archívu, musíte je nejprve rozbalit, a to např. pomocí programu WinRAR. Program si můžete stáhnout ZDE. Jakmile ho budete mít nainstalovaný, pokud jste tak už neučinili, stáhněte si titulky a uložte si je na plochu (popř. do nějaké své vlastní složky). Na uložený soubor klikněte pravým tlačítkem myší a z nabízených možností si vyberte “Extrahovat zde…“. Pokud se vám tato možnost nenabízí, otevřete si soubor a klikněte na “Extrahovat do…“. Zobrazí se vám adresář, ve kterém si můžete vybrat, kam chcete příslušné titulky uložit. Nezapomeňte! Pokud je v souboru více titulků, rozbalí se vám všechny. Vyberte si z nich tu verzi, kterou potřebujete a ostatní můžete smazat.

#6 JAK ZJISTÍM, KTEROU VERZI TITULKŮ POTŘEBUJI?
Naše titulky pojmenováváme stejně jako verze epizod, které si můžete na internetu stáhnout.

#7 KDE SI MŮŽU STÁHNOUT NOVOU EPIZODU?
Na internetu.

#8 JAK SI STÁHNU NOVOU EPIZODU?
Zkusit třeba torrenty.  Jděte si na stahuj.cz, najděte si třeba program BitTorrent, zdarma si ho stáhněte a nainstalujte.

Jak se potom dostanete, k čemu zrovna chcete? Stahování funguje přes takového prostředníka, tzv. magnet link (případně drobný soubor s odkazem na konkrétní film nebo epizodu, který si stáhnete, program ho ihned rozpozná a začne sosat – tady ale pozor na pochybné stránky a viry). Funguje to jednoduše: Pro seriály jděte na stránku eztv.it

…najděte si, co chcete, klikněte na ikonku malého magnetku a je to, program se sám otevře a začne stahovat.

Pro filmy jděte třeba na thepiratebay.se, najděte si, co chcete, klikněte na ikonku malého magnetku a je to, program se sám otevře a začne stahovat.

BitTorrent funguje na tom principu, že si například tu kterou epizodu seriálu stahuje (nebo už ji má staženou) více lidí; video je rozkouskované na spousty částí a vy si od různých lidí různou rychlostí stahujete jeho různé části, které pak prográmek sám dá dohromady a vám ve výsledku vyplivne celý, neporušený díl. U nás by tady mělo platit pravidlo, že stahovat pro vlastní potřebu se může, jen sdílet ne, a právě sdílení se dá v každém torrentovém programu omezit (stačí jen trochu se s tím prográmkem seznámit a klikat).

#9 JAK SI PŘEHRAJI EPIZODU I S TITULKY?
Nejjednodušším způsobem, jak vložit titulky do videa, je ujistit se, že jsou titulky i epizoda stejně pojmenovány (např. název_dílu.avi a název_dílu.srt) a uloženy ve stejné složce. Pokud tomu tak je, přehrávač by měl titulky automaticky načíst. Pokud však přehrávač titulky sám od sebe nenačte, můžete si titulky přetáhnout do okna videa sami (levým tlačítkem myši kliknete na titulky a držíte ho tak dlouho, dokud ukazatelem nenajedete na okno videa). Poslední možností je si načíst titulky přímo v přehrávači. Doporučovanými přehrávači jsou VLC Media Player nebo KMPlayer.

#10 PROČ NENÍ TENTO TÝDEN NOVÁ EPIZODA?
S počtem dílů v jednotlivé sérii by seriál skončil velmi brzy. A protože seriálová sezóna trvá od září do května, je seriál prodlužován pauzami, které už jsou televizními stanicemi dopředu dané. O pauzách tak mohou diváci v USA zhlédnout reprízy odvysílaných dílů.

#11 CO JE TO SPOILER?
Spoiler je prozrazení děje z ještě neodvysílaného dílu.

#12 CO JE TO SNEAK PEEK?
Krátká ukázka z následujícího dílu.

#13 PROČ NESOUHLASÍ V BOXU “PŘÍŠTÍ EPIZODA” DATUM VYSÍLÁNÍ S ODPOČTEM?
Vždy uvádíme oficiální datum vysílání epizody. A protože je USA v jiném časovém pásmu než Česká republika, odpočet tedy vychází až na druhý den ráno.

#14 PROČ SE MI V TITULCÍCH NEZOBRAZUJE DIAKRITIKA?
Je možné, že máte špatně nastavené kódování titulků. V nastavení přehrávače si u titulků stačí nastavit skript/kódování “Středoevropské“, popř. “Eastern European“. Pokud i toto nepomůže, zkuste titulky přeuložit (otevřete titulky, klikněte na “Soubor” a pak na “Uložit jako…“). Ujistěte se, že titulky ukládáte v kódování “ANSI” nebo “UTF-8“. Pak už by mělo všechno fungovat bez problému.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby