13. řada

Rozumy pro tuto řadu pro vás podle překladu KevSpy, Lucifrid a Iqtiqueho zpracovává Misshu

13×01 Undo

Začátek epizody:

MeredithNechcete někdy vzít zpátky, co jste řekli, nebo udělali? Čas zpátky nevrátíte. Zbývá jen naděje, že se poučíme a změníme. Mám pravdu? Můžeme se polepšit? Co jsme udělali, nelze odčinit. Minulost nelze změnit, protože se na nás valí budoucnost.

Konec epizody:

MeredithPokud se z našich chyb nepoučíme, odsoudíme se k životu, který jsme si nevybrali. Minulost je daná. Nemůžeme ji změnit. Co se stalo, stalo se. Ale je na nás jakou budoucnost si zvolíme.

13×02 Catastrophe and the Cure

Začátek epizody:

MeredithJako chirurgové si kryjeme záda. Všichni za jednoho. Oddanost až za hrob. Vidíme strach druhých. Panickou hrůzu ze selhání. Vidíme sami sebe. A kdo by se na to rád koukal?

Konec epizody:

MeredithProcházíme dveřmi jako stážisté, podceňující se samotáři, podřadné rockové hvězdičky na cestě za slávou. Plácali jsme se v tom spolu, společně zachraňovali životy, a vzájemně se zachraňovali. Stala se z nás rodina. A i když to někdy pořádně zvoráte, rodina je tu pro vás pořád. Oddanost až za hrob. Všichni za jednoho.

13×03 I Ain’t No Miracle Worker

Začátek epizody:

MeredithKaždý pacient, co se dozví špatnou zprávu, chce být výjimkou. Jedním z milionu. Zázrakem. Ale chirurgové na zázraky nevěří. My je musíme konat.

Konec epizody:

MeredithZázraky nemusí mít obří rozměry. Vyléčená horečka. Držící steh. Srostlá kost. Proto je těžké je spatřit. A proto je s nimi takovej opruz. Abychom si rozuměli, malé zázraky jsou skvělé. Malý zázrak je taky zázrak. Jenom nemusí stačit na naši záchranu.

13×04 Falling Slowly

Začátek epizody:

MeredithVšechno zlé je k něčemu dobré. Ale pořád je tu to zlé. A to zlé se může kdykoliv zhoršit. A tak si musíme užívat dobré dny, kdykoliv je to možné. Snažte se být pozitivní. Že někdo jiný dostal dobré zprávy.

Konec epizody:

MeredithExistuje důvod, proč se léčba nazývá dočasnou. Není určena, aby trvala věčně. Co když se stane, že se uchýlíte k dlouhodobější léčbě? Budeme se snažit vzpírat? Nebo ustoupíte a uznáte, že smířit se s tím je ten nejlepší lék?

13×05 Both Sides Now

Začátek epizody:

MeredithNení náhoda, že spousta lékařských vtipů začíná: „Mám dobrou a špatnou zprávu“. Špatná zpráva je často tak špatná, že i když přijde ta dobrá, občas to kapku přeženeme.

Konec epizody:

MeredithVšechno zlé je k něčemu dobré. Ale pořád je tu to zlé. A to zlé se může kdykoliv zhoršit. A tak si musíme užívat dobré dny, kdykoliv je to možné. Snažte se být pozitivní. Že někdo jiný dostal dobré zprávy.

13×06 Roar

Začátek epizody:

MeredithZnáte ten příběh, jak uvízne dítě pod autem a jeho rodič najde nadlidskou sílu, auto nadzvedne a zachrání mu život? Vždycky jsem dumala, jestli se to vážně stalo. Pokud by uvízl nebo se zranil někdo mně blízký, naskočil by mi instinkt? Věděla bych, co mám dělat? Zvedla bych auto? Vrhla se před kulku? Dokázala bych někoho zmlátit do bezvědomí? Doufám, že ano.

Konec epizody:

MeredithKdyž se vaše milovaná osoba ocitne v nebezpečí, je snadné najít potřebnou sílu, abyste je zachránili. Ale občas není ohrožení fyzického rázu. Občas je to mnohem vážnější. V takovém případě, vás instinkty nezachrání. Žádná radlická síla, ani nával adrenalinu. Nedokážete si proklestit cestu ven zpod havarovaného auta. Musíte si jen sednout a čekat…A přát si, aby bylo všechno jinak.

13×07 Why Try to Change Me Now

Začátek epizody:

Meredith: Nespravuj, co není rozbité. Je jedno, jestli jde o lidské tělo, pračku, nebo mixér. Dobrý chirurg ví, že když se bude vrtat v něčem, co to nepotřebuje, obvykle něco zvrtáte.

Konec epizody:

Meredith: Není snadné přiznat, že jste se spletli, že i když se zdá vše v pořádku, je tu nějaký problém. Něco je rozbité. Vy musíte zjistit co a spravit to. Jinak se to celé rozpadne.

13×08 The Room Where It Happens

Začátek epizody:

Meredith: V Itálii žila rodina, v níž nikdo nespal. Trpěli genetickou poruchou, která je držela měsíce bdělé, dokud se jejich těla prostě nevypla. Ani po tolika letech vědci nevědí, proč spím. Jen víme, že musíme. Protože bez spánku děláme špatná rozhodnutí a říkáme, co bychom neměli. A někdy vidíme věci, co neexistují.

Konec epizody:

Meredith: Všichni se dostaneme do fáze naprostého vyčerpání, kdy už nám nic nedává smysl. Tělo vás bolí, máte zastřený úsudek a cítíte se, jako kdybyste uvízli v tunelu. A přejete si zalézt do postele. Tak jak zvládnete pokračovat? Jak zajistíte, abyste to nevzdali? Někdy je to snadné. Občas začnete fantazírovat. Někoho si představíte. Někoho hodného. Cokoliv potřebujete, abyste pokračovali dál.

13×09 You Haven’t Done Nothin’

Začátek epizody:

Meredith, Amelia a Maggie: Chirurgové bojují. Bojujeme proti smrti. To je náš úkol. Ale když vezmeme v potaz historii, smrt stejně vždycky vyhraje. Můžeme vyhrát bitvu, ale válku nikdy nevyhrajeme. Takže musíme bojovat až do konce. Bojovat za správnou věc a správného člověka. A pokud spadnete na dno, tak společně.

Konec epizody:

Meredith, Amelia a Maggie: Nemůžeme prostě hodit flintu do žita. Ne po tom všem. Musíme stát při sobě. Musíme bojovat. Budu za tebe bojovat, Alexi. To moc dobře víš. Ale to znamená, že to nesmíš vzdát. Nehodíš flintu do žita. Takže, ať už se chystáš udělat cokoliv, prosím… Nedělej to.

13×10 You Can Look (But You’d Better Not Touch)

Začátek epizody:

Meredith: Dřív chodili doktoři za pacienty osobně. Takže, když jste si usekli prst, nebo se vzbudili s cholerou, objednali jste si doktora jako teď pizzu. Vážený člen obce k vašim službám. S tím nejvíc možným osobním přístupem.

Konec epizody:

Meredith: Lékaři mají pádný důvod, proč chtějí s pacientem mluvit tváří v tvář. Jde o to, že se vás mohou dotknout. Lidský dotek naváže spojení. Vzájemně se dotýkáme, abychom cítili, že jsme v tom všichni spolu. Navazujeme spolu spojení. Protože kdybychom to neudělali, cítili bychom se nesmírně osaměle.

13×11 Why Try to Change Me Now

Začátek epizody:

Jo: Všichni máme své hrdiny. Lidi, ke kterým vzhlížíme, kterými se chceme stát, kteří nás učí být lepším, než jsme, protože jsou lepší než my. Ale lepší jsou jen na první pohled. Protože při bližším zkoumání zjistíme, že hrdinové jsou jen normální lidi. A normální lidi nás můžou zklamat.

Konec epizody:

Jo: Naši hrdinové nejsou ničím zvláštní. Jsou to jen lidé jako my. Snaž se jen přežít. Snaží se být šťastní. Snaží se dělat věci lépe, být lepší a cítit se lépe. Hrdinové nejsou výjimečnější, ani statečnější než my ostatní. Jsou to koneckonců také jen lidi. Zraní se a krvácejí. Ale občas, jednou za čas, když na tom záleží, něco se jim povede. A tím se všechno změní. Hrdina je jen člověk, ale o to právě jde. Když to dokážou oni, tak vy také. A tak se snažíte dál. Nevzdáváte to. Stojíte se vztyčenou hlavou a bojujete. Vždy přijdete, abyste zachránili den.

13×12 None of Your Business

Začátek epizody:

Jo: Každý si hlídá svoje soukromí. Ale soukromí druhých už moc ne.

Konec epizody:

Meredith: Něco si musíme nechávat pro sebe. Jinak bychom se všem odhalili. Viděli by věci, které nikomu ukazovat nechceme. Proto stavíme vysoké a široké zdi a zamykáme vrata.

13×13 It Only Gets Much Worse

Začátek epizody:
Meredith: V roce 1949 prováděl Edward Murphy experiment s raketovými saněmi. Chtěl zjistit, jaké přetížení člověk vydrží. Murphyho experiment katastrofálně selhal. Nejednou. Netřeba dodávat, že nevkročil pravou nohou. Proto se to označuje jako Murphyho zákon. Protože cokoliv se může pokazit, se pokazí.

Konec epizody:
Meredith: Jakmile se pokazí, co se dá, je těžké tomu udělat přítrž. Murphyho zákony nejsou fyzika. Je to jen něco, co jeden chlap řekl při snaze najít smysl v jednom mizerném dni. Ale že se něco pokazí, neznamená, že to nemůžeme mít pod kontrolou. Je jen na nás, abychom vše napravili. Je na nás vzít vše, co by se mohlo pokazit a postarat se, aby se to nestalo. Je na nás, abychom se o to pokusili.

13×14 Back Where You Belong

Začátek epizody:
Meredith: Na srazy nechodím. Ze střední, z vejšky… Nestojím o povrchní rozhovory s lidmi, které si sotva pamatuju. Pokud chci být s někým v kontaktu, tak s ním v kontaktu jsem. Nebo možná jen nevím, jak se jich zbavit.

Konec epizody:
Meredith: Na srazy nechodím, ale chápu, proč ostatní ano. Cítíte se díky nim tak, jak už dlouho ne. Je to příjemné, povědomé, tak trochu jako návrat domů. Vidíte, jak lidé dopadli, zda naplnili své naděje a sny. Nebo zda o své naděje a sny přišli. A třeba zjistíte, že nalezli to, co bychom měli najít všichni. Zbrusu nové naděje a sny.

13×15 Civil War

Začátek epizody:
Meredith: Znám starý příběh o muži, co měl dva syny. Když věděl, že vypukne občanská válka, jednoho poslal bojovat na Sever, druhého na Jih. Řekl si, že když bude každý na jiné straně, je větší šance, že aspoň jeden přežije. Protože když válčíte na domácí půdě, odnesou to sousedi, přátelé rodina… A zůstanete sami.

Konec epizody:
Meredith: Ve válce není prostor na zdvořilosti. Zvolíte si stranu a bojujete za ni. Útočíte. Ubližujete lidem a je ubližováno i vám. Bojujete a bojovat nepřestáváte. Až do konce. Proti čemu bojujeme? Za co bojujeme? Kdy je ten pravý čas všechno to šílenství ukončit a prostě se vzdát?



Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.



http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby