Ellen Pompeo o dvanácté řadě a McDreamym

Představitelka Meredith, Ellen Pompeo, se v rozhovoru pro Entertainment Weekly rozpovídala o dvanácté řadě, nových začátcích a reakcích fanoušků na konec jedenácté řady.

Proč byla podle vás tato sezóna tak úspěšná?

Díky tomu, že lidé byli zvědaví na to, jak Meredith zvládne žít dál bez své životní lásky. Dost lidí se muselo vypořádat s tím samým, tohle je prostě život. Je zajímavé se dívat na to, jak se lidé dokáží přenést přes něco, co vypadá jako nemožné a vypořádat se s tím. Tohle téma bylo pro hodně lidí opravdu zajímavé.

Přes sto tisíc fanoušků Chirurgů podepsalo petici za návrat Dereka a mnozí volali po bojkotu seriálu. A ke konci sezóny se stali Chirurgové nejúspěšnějším dramatem ABC. Jak jste se cítila, když fanoušci ohledně Dereka zuřili a nadávali?
Jejich hněv, zášť a bolest naprosto chápu. Nikdo netoužil po tom, aby Patrick odešel, všichni znali jeho přínos pro naši show. Tohle ale nebylo o volbě. Oba jsme podepsali smlouvu na další dva roky a najednou se situace rychle změnila, nikdo to nečekal. Naštvalo mě ale, jak byla Shonda napadána. Bolelo mě, že fanoušci se nechtěli dál dívat kvůli mně, že už nebude seriál tak dobrý, ale chápala jsem to. Chápala jsem jejich hněv. Bylo nám smutno z toho, že jsme o Patricka přišli, vážně mě zklamalo, že lidé napadali Shondu. Jako by snad měla na výběr. Shonda vysvětlila, proč musel Derek odejít tímto způsobem. Kdyby odjel do západu slunce na bílém koni, co by to bylo za člověka, kdyby Meredith opustil? Proč by to vůbec dělal? Tím by byla jejich love story navždy zničena. Kdyby prostě odešel, už by nebyl tím rytířem v zářivé zbroji. A fanoušci by nedali pokoj a neustále by se dožadovali jeho návratu. Takže jsem z reakcí lidí a nenávisti, které se Shondě dostalo, rozčarovaná a zklamaná. V tu chvíli jsem se cítila dost ochranářsky a nechápala, že jí byla připisována vina za něco, za co vůbec nemohla.

V pořadu Ellen DeGeneres jste poznamenala, „jak moc toho dokážete zvládnout bez penisu“. Dobírali si vás kvůli tomu kolegové?
Ne, nedobírali. Byli na mě hodní. S podobnými otázkami se setkávám často a je to náročné. Nehledě na to, jak odpovím, stejně budou mou odpověď rozpitvávat. V tu chvíli jsem neměla čas o odpovědi popřemýšlet a přijít s nějakou diplomatickou. I když si myslím, že ženy zvládají multitasking bravurně.

Z čeho jste byla ve dvanácté řadě nejvíc nadšená?
Z linky s Penny, to byla má oblíbená část, hodně kreativně vymyšlená. Byl to skvělý nápad, jak ji vrátit do příběhu a pro mě, jak se s tím vyrovnat. A pak také Denzelem režírovaná epizoda. To bylo něco úžasného, jásala jsem nad každou scénou a prožívala to.

Co vás na Meredith fascinuje a poutá vás to k ní, že ji stále chcete hrát?
Změna. Neustále se pro ni něco mění, pokaždé přijde nový a působivý příběh. Každá změna je vzrušující a pro mě je to zábava si jí procházet a hrát ji. Nové postavy, noví herci, to všechno pomáhá.

Jste nadšená z toho velkého kroku do neznáma, který Meredith postavil na novou životní cestu? Má ještě co vyprávět?
Určitě ano. Shonda není největší televizní tvůrkyní pro nic za nic. Má moji důvěru. Spolu tuhle show děláme už dvanáct let a dosud jsme neudělaly krok vedle, takže vsadím krk na to, že to tak půjde dál. Jsem ze spolupráce se Shondou vždy nadšená a jsem ráda, že jsem toho součástí, protože ať dělá cokoli, vždy to dělá s velkou nápaditostí. Vždycky měla mou důvěru, nikdy jsem o ní nepochybovala.

Nikdy jste nepotřebovala utvrzovat v tom, že Meredith má ještě co říct?
Ale jistěže ano. Se seriály, které se vysílají tak dlouho, si vždy říkáte, zda je ještě co divákům dát. Vždycky to ale se Shondou probíráme, bavíme se spolu často. O nové řadě jsme spolu zatím ještě nemluvily, ale čeká nás to – probrat, kde jsme, co náš čeká a co já na to. A i když Shoda nezná úplně všechny odpovědi, věřím, že je najde. V životě procházíte časy dobrými i zlými a člověk přece jen neopustí hned loď proto, že se může vyskytnout jedna horší sezóna nebo pár epizod. Musíte věřit v celek a já to tak vždy dělala a vždy se mi to vyplatilo.

V předposlední epizodě dvanácté řady na to Meredith skočila s Riggsem. My na konci poslední epizody zjistili, že Maggie pro něj má slabost, což Meredith postaví ve třinácté řadě do zvláštní situace.
Už se na to těším! Pro Meredith je to velice výhodná situace, protože ho nikdo nemá rád a ona ví, že s ním nemůže mít vztah. Bude to velká zábava. Jen doufám, že to bude pojato trochu jinak než milostný trojúhelník. Uplynulo deset let a doufám, že Meredith se v této situaci zachová jinak než před deseti lety.

Pomohla jste vybudovat Shondaland. Jaký pocit z toho máte?
Jsem na to ohromně pyšná. Nejde jen o televizi, kterou změnila. Nejde jen o jeden seriál. Nejde ani o pět seriálů – dostala se do popkultury. Donutila každé studio ve městě, každou televizní společnost, každého scenáristu, režiséra i producenta přemýšlet. Její myšlenka se dostala ke každému, kdo v tomto městě něco tvoří. Myšlenka, že barevní lidé, lidé různých etnických příslušností a sexuální orientace, že by všichni měli být zahrnuti a ona jde příkladem. Olivia Pope (Kerry Washington v seriálu Scandal) byla první černou ženskou hlavní hrdinkou v seriálu za celých 40 let. Shonda nepřivedla k životu jen pět televizních show, změnila pohled na celou tvorbu. Pro mě je to náš pochod na Washington. Byla jsem a pořád jsem součástí něčeho, co přesahuje televizi. Ta myšlenka mě dojímá k slzám, lidé mohou v televizi konečně vidět ty, co je reprezentují. Ať už jde o Afroameričany, Asiaty, lesbické matky, otce gaye, nebo další současné věci, které se nás dotýkají – děti s autismem, zbraně a násilí, vše co vás jen napadne. Shonda změnila celou kulturu, otevřela všem oči a změnila pohled na svět. Je to opravdu průkopnická činnost a já jsem nikdy nebyla na nic víc ve svém životě tak hrdá jako na to, že jsem toho po dvanáct let součástí. Nic nelze srovnat s tím, čeho jsme dosáhli na této úrovni.

Zdroj: Entertainment Weekly
Foto: ABCVložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby