Matthew Taylor

Hraje ho:

Justin Bruening (*24. 9. 1979, Chadron, Nebraska, USA)

————————

Známý z:

All My Children, One Life to Live, Ringer, Knight Rider, Switched at Birth, Castle na zabití, Hawaii Five-0, Kriminálka New York, Kriminálka Miami, Wonder Woman, Fat Girls, Hope and Faith, 3 libry, Odložené případy

————————

Bio:

Justin pochází z hodně velkého zapadákova – narodil se sice v městě Chadron v Nebrasce, vyrůstal ale v městečku St. Helena. V době, kdy tam Justin trávil dětství, měla tahle metropole kolem 85 stálých obyvatel. Když maturoval na Wynot High School, bylo ve škole všehovšudy deset studentů.

Tady si dovolím drobnou odbočku – i kdyby v Americe měla nějaká osídlená oblast mít třeba jen 10 obyvatel, pořád se tomu bude říkat město/town. Vesnice/villages se totiž ve Státech nevyskytují, ty najdete leda v zaostalých částech světa. A Evropě :-p

Hned po maturitě justin odjel do San Diega v Kalifornii a nastoupil zde za pult do McDonaldu. Tady si ho záhy všimla lovkyně perel lebek talentů a nabídla mu práci. Justin se tak stal modelem pro oděvní společnost Abercrombie & Fitch.

Po úspěchu reklamní kampaně pro Abercrombieho & Fitche Justin zkusil studovat herectví. Zahrál si ve videoklipu k písničce “Boys” od Britney Spears (přiložený dole, Justin je třeba v čase 1:50, samozřejmě bez trička) a okamžitě si ho všimla vedoucí castingu do americké telenovely All My Children. V roce 2003 Justin v tomhle seriálu získal velkou roli a začal profesionálně hrát. Děj All My Children v letech 2004 a 2005 zasahoval do jiné telenovely, One Life to Live (podobně jako se občas mísily dějové linie Chirurgů a Private Practice), takže se toho času Justin objevoval i tam. V All My Children Justin hrál až do roku 2007, pak se jeho postava v seriálu čtyři roky neobjevila a až v roce 2011 se mihnul ve dvou dílech.

V roce 2005 se Justin ucházel o roli Supermana do nespravedlivě odsouzeného filmu Bryana Singera Superman se vrací. Part mu ale nakonec vyfouknul Brandon Routh. O rok později si Justin zahrál v malém filmu Fat Girls a jedné epizodě seriálu 3 libry, rok nato se potom objevil v Odložených případech a Kriminálce Miami.

V roce 2008 na sebe Justin upozornil trochu výraznější rolí. Stanice NBC se pokusila oživit seriál Knight Rider a Justinovi byla svěřena hlavní role – ztvárnil tu syna původního Ridera (v téhle roli kdysi zářil David Hasselhoff). Seriál byl ale dost propadák a po 17 odvysílaných dílech byl zrušen.

Přes jednorázové roličky v seriálech Castle na zabití, Wonder Woman, Friends with Benefits, Kriminálka New York nebo State of Georgia se Justin roku 2011 dostal k výraznější roli v seriálu Ringer, totálním béčku, kterým se na výsluní snažila dostat polozapomenutá Sarah Michelle Gellar. Ringera sice brzy zrušili, ale to Justinovi moc nevadilo. Získal podstatnou roli v seriálu Switched at Birth, v níž se objevoval v sezóně 2012-2013 a konečně i zapůsobil na Shondu, která si ho zrekrutovala do Chirurgů.

V roce 2005 se Justin po delší známosti oženil se svou hereckou kolegyní z All My Children Alexou Havinsovou. po jeho odchodu tuto telenovelu brzy opustila i ona a společně se přestěhovali do Los Angeles. V roce 2010 se jim narodil první potomek, dcera Lexington Grace.

Když Justin zrovna netočí nebo se nevěnuje rodince, tráví čas svým koníčkem – taxidermií. … Ha, dovedete si to představit? Ne, z nějakého důvodu ho baví sbírat konversky a už jich má více jak dva tucty. A protože nejsem ras, tak vám sem hodím ještě jeden obrázek z onoho focení pro Abercrombieho & Fitche :)

————————

Vývoj postavy:

Matthew je nám představen v deváté sérii jako paramedik, co s pacienty mimo jiné nemocnice jezdí i do té naší. Při jedné takové dovážce zraněného se Matthew náramně zadívá do April. Později se s ní dokonce i pokusí navázat kontakt, ona ho ale dokonale ignoruje. Jednak chudinka nečeká, že by se o ni někdo ucházel, a také zrovna učí svou stážistku Stephanie Edwardsovou, jak se má člověk postarat o hladký chod pohotovosti.

K April na konci onoho prvního dne, kdy mu tak padne do oka, ale zajde a pozve na rande. Sice drmolí a leze to z něj jako z chlupaté deky, ale April si ho konečně všimne a vše vypadá na dobré cestě. Matthew do nemocnice jezdí i poté, co je uzavřena pohotovost, aby byl April nablízku a mohl s ní trávit trochu času.

Jednou si takhle jedno burritové rande si užívají v sanitce před pohotovostí, když Matthewovi najednou zavrčí vysílačka a ozve se operátor, že musí vyjet k případu. Matthew April nabídne, že by mohla jet s ním, a ta nadšeně souhlasí. Pacient ale potřebuje okamžitou lékařskou péči a jiná nemocnice s volnou pohotovostí je příliš daleko. April proto zavolá Jacksonovi a poprosí ho o pomoc. S Matthewem a jeho parťačkou Nicole pacienta naloží a odvezou k April do nemocnice.

Ačkoliv je pohotovost uzavřená, v rekonstrukci a po celé budově se prohání potenciální kupci, Jackson, Meredith, Cristina, Alex a spousta dalších lékařů se spolčí a rozhodnout se násilím otevřít nefunkční automatické dveře, pacienta dostat dovnitř a pokusit se mu zachránit život. Matthew jim v těchto snahách pomáhá, když je ale pacient převážen nahoru na sál, musí už odejít za vlastní prací.

Ještě toho dne na April narazí před vchodem do nemocnice, a ačkoliv pro ni má připravený úžasný proslov, je z April tak nervózní, že mluví úplně od srdce:

April, já… Pánejo! Připravil jsem si celý proslov, co jsem ti chtěl říct, ale stačil jediný tvůj pohled a… No tak, seber se. Jsi ta nejsilnější, nejodvážnější a nejkrásnější žena, co jsem kdy potkal. Dnes jsi byla neuvěřitelná. Jsi neuvěřitelná a… Já tě mám rád. Mám tě moc rád a myslel jsem, že bych ti to měl říct, abys to věděla, protože…

V tu chvíli po něm April skočí a poprvé ho políbí. Zároveň se z hlavního vchodu vyřítí Jackson se Stephanie, líbající se pár uvidí a uvědomí si, že April udělala krok vpřed a nemá už oči jen pro něj.

April se poté s Mattheem poté dál vídá. Na rande ale chodí pořád k němu sanitky, což Matthewovi nestačí a tak April požádá, jestli by si s ním nevyšla pořádně. Rande jim asi vyjde skvěle, protože skončí u něj v bytě. Po vášnivé líbačce ale Matthew April zastaví se slovy, že dál nezajde, protože se šetří na svatební noc. Překvapená April mu v tu chvíli zalže, že ona se neposkvrněně šetří také.

Matthew je brzy nato poraněn při zásahu u hromadné nehody na silnici. Matthew si hrál na hrdinu a vlastním tělem se snažil ochránit dítě před výbuchem cisterny s benzínem. Přivezou ho do nemocnice, a přestože ho vyšokovaná April chce ošetřit sama, mají tam kvůli nehodě takový nával, že nemůže. Matthewova ošetření se ujme Jackson a z následných výjevů homoerotiky se April málem ukucká k smrti.

Matthewův pobyt v nemocnici má ale nečekané následky. Na April tolik zapůsobí smrt jedné její pacientky, že se rozhodne Matthewovi přiznat, že už není panna. Ačkoliv by tenhle samotný fakt překousnul, přes Aprilino lhaní se nedokáže přenést a rozejde se s ní. Brzy poté se ale vrací zpátky do nemocnice a dává April druhou šanci se slovy, že ji opustil jen proto, že ho ranila, a že je idiot. April mu odpustí a oba se dají znovu dohromady.

A musí jim to hodně klapat, protože za vcelku krátkou dobu se jí Matthew tak trochu neotřelým způsobem vysloví. Domluví se s Owenem, aby April celý den držel co nejdál od sálu a ona tak měla čas být povolána na příjem, a když sanitka opravdu přijede a April k ní doběhne, zavalí ji předem domluvený flashmob a uprostřed toho všeho zpívání a tančení ji Matthew požádá o ruku. April mu řekne Ano.

V závěrečném díle deváté řady se April ale přizná Jacksonovi, že chce jen jeho, nikoho jiného. On ji sice odmítne se slovy, že se přece bude vdávat, nota bene že má on sám vlastní přítelkyni, a April se tak vrátí k Matthewovi, jenže ten vycítí, že někde něco nehraje a Pril se na rovinu zeptá, jestli Jacksona stále miluje. Když mu řekne, že ano, rozejdou se.

Netrvá to ale dlouho a April za ním přijde s prosbou, jestli by se k sobě nemohli vrátit. Jelikož jsou pro ni vztahy novou zkušeností, tak prý sama neví, co dělá. Řekne mu, že miluje jeho, Matthew jí uvěří a oba zajedou do původních kolejí. Aby si byli jistí, že se po svatbě neseřerou, začnou také docházet do předmanželské poradny. Zde napíší několik testů, které mají za úkol určit, jak moc se znají a jak moc se k sobě hodí, a oba si z nich odnesou výborné výsledky. Svatba je na spadnutí.

Drobný problém nenastane ani tak s příjezdem Apriliných sester, s jejichž otravností si Matthew hravě poradí, ale s pozváním Jacksona. Toho April nechce přidat na oficiální seznam pozvaných, protože se bojí, že by jeho jméno hned v záhlaví bylo pro Matthewa trnem v oku. Obejde to sice tak, že pozve Stephanie s tím, že ta si Jacksona přivede jako partnera, ale Jackson – když vidí, jaké jsou s jeho přítomností při obřadu oplétačky – nakonec pozvání s díky odmítne. Matthew pak ale April řekne, že by tam její nejlepší kamarád přeci měl být, a já samotné se celé to rozhodnutí dost rozleží v hlavě, takže ho na poslední chvíli dopozve. Z Matthewova pohledu to ale neměla dělat. Jackson nesnesl pohled na to, jak si April bere někoho jiného, přímo při obřadu se zvedl a vyznal se jí z lásky. Matthew tam jen stál jako solný sloup, nic jiného mu ostatně ani nezbývalo.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby