Callie se již ve třinácté sezóně nevrátí

Sara Ramirez se minulý měsíc na Twitteru loučila s postavou Callie Torres. Tehdy to ještě nevypadalo na úplný odchod, jelikož Sara se loni se sezónou loučila stejně a zpráva nevyzněla jednoznačně. Teď už ale máme jasno, Sara včera svůj odchod potvrdila.

Sara svůj odchod odůvodnila nutností pauzy a na adresu Shondy Rhimes a svých kolegů pěla jen chválu a stejně tak se s ní rozloučila i sama Shonda: “Dr. Callie Torresová do našich životů vtančila ve spodním prádle téměř před deseti lety a já bych nemohla být šťastnější či více pyšná na to, kam došla. Výkon Sary Ramirez mě stejně jako miliony fanoušků každý týden inspiroval. Přejeme jí jen to nejlepší při její opravdu zasloužené pauze. Callie mi bude nesmírně chybět, ale těším na to, co budoucnost přinese Saře. V Shondalandu bude mít vždy svůj domov.”

Sara do Chirurgů přišla v druhé řadě a ze zpočátku ne až tak oblíbené postavy ortopodické superstar se stala jedním z pilířů show, kterou si diváci na celém světě zamilovali hned od první řady. Callie si prošla vztahy od stážisty George O’Malleyho, se kterým utekli do Vegas, kde se vzali, přes svou první lesbickou zkušenost s Ericou Hahn a přátelský-milenecký vztah s Markem Sloanem, se kterým později otěhotněla těsně po rozchodu se svou životní láskou Arizonou Robbins.

Mozek je nejtajuplnějším orgánem lidského těla. Učí se, mění se a přizpůsobuje. Dává nám vědět co vidíme, co slyšíme. Umožňuje nám pociťovat lásku. Podle mě se v něm skrývá lidská duše. Můžeme ho zkoumat sebevíc, nikdo ale neodhalí, jak nám uvnitř lebek všechna ta choulostivá a jemná šedá hmota mozková funguje. A když dojde k jeho poranění, když lidský mozek přijde k úhoně, inu, právě tehdy se stává o to tajuplnějším. (Callie 7×18)

Callie si prožila dramatický porod v muzikálové epizodě, při které Sara ukázala, že umí zpívat. Spolu s Markem a Arizonou vychovávali malou Sofii až do Markovy smrti. Callie s Arizonou se vzaly a později rozvedly, jejich vztah narušila letecká nehoda, při které Arizona přišla o nohu, a po které se utápěla v depresích, a její následná nevěra mu taky moc nepřispěla. Ovšem vina byla na obou stranách a i když byl rozchod a rozvod těžký, obě se nakonec spolu začaly opět přátelit a v poklidu vychovávaly svou dceru Sofii.

Poté se ovšem objevila Penny. Původně rezidentka z nemocnice, kde zemřel Derek, nastoupila kvůli Callie do Grey Sloan Memorial a snažila se zapadnout a hlavně přežít. Meredith a Amelia její příchod nesly hodně těžce a navážely se do ní. Ovšem Pennyin talent nezůstal nepovšimnut a Mer si ji vzala pod křídlo a Amelia žasla, jak jí to jde na neuru.

Penny se přihlásila do výběrového řízení Premingerova grantu a za podpory ostatních lékařů ho získala. V tu chvíli ale vyvstal značný problém, protože to znamenalo odjezd do New Yorku. Callie se rozhodla, že pojede s ní a Sofii vezme s sebou. Arizona se obrátila na advokátku a v tu chvíli se rozpoutala právní bitva o svěření do výhradní péče. Tu vyhrála Arizona a zdrcená Callie se rozhodla zůstat v Seattlu se svou dcerou a rozešla se s Penny. Arizona ale nakonec ustoupila a nabídla Callie střídavou péči, a tak se Callie vydává do New Yorku za svou milovanou Penny.

Sara Ramirez je držitelkou ceny Tony z roku 2005 v kategorii Herečka ve vedlejší roli v muzikálu za svou roli v montypythonovském Spamalotu. S rodiči se po rozvodu rodičů přestěhovala v osmi letech z Mexika do San Diega, navštěvovala prestižní Juilliard School of Drama. V roce 2012 se vdala za svého dlouholetého přítele, analytika Ryana DeBolta.

Foto: ABC

Co říkáte na odchod Sazy Ramirez vy? Bude se vám po ní stýskat?Komentáře

 • Kacajam:

  Je to přirozený vývoj postavy. Asi to tak mělo být. Jsem ráda, že ji Shonda nezabila a v podstatě by se mohla kdykoli vrátit. Mě chybět nebude, ačkoli jsem ji měla moc a moc ráda. Ale už nebyla jako dřív. Už neměla tu jiskru, co na začátku.

 • Radka:

  Na jednu stranu mám pocit, že ta postava dostala v seriálu svůj prostor a nevím, kam by ji chtěli posouvat dál, ale upřímně… za mě je to velká ztráta. Třinácté sérii dám určitě šanci, ale v určitém směru pro mě Grey’s končí.

 • Alemkač:

  Wuh, takže možná proto Callie měla WTF obrat, chovala se tak, aby mohla její postava odejít( To s tou Penny a všechno kolem ) Postavy přicházejí a odcházejí. Myslím že i pro děj seriálu to není na škodu. Jak už někdo zmínil, měla svůj prostor a ten posun by už asi nebyl. Je to už 12 sezonní seriál, takže je to pochopitelné. V reálu asi taky aby nevyhořela a posunula se dál, musí odejít aby tzv. nevyhořela. Takže za mě, Caliope dík za vše :-) . Hl. postava je Meredith, pokud se nepletu ( nesleduji seriál od začátku) takže až ta bude chtít odejít, to pak bude tóčo. U další serie naviděnou :)

 • flixo:

  jenom takový drobný a vtipný překlep. Sařin manžel se jmenuje Ryan Debolt a ne Debilt. :D
  chybět bude určitě. ale nemyslím si, že by se bez ní GA nějak zhroutilo. přežili jsme horší a tragičtější odchody.

 • Adél:

  Je mi u ní líto, že odchází. Byla to super postava, sice mě teď pbčas taky štvala, ale patřila už prostě mezi ty “původní”. Každopádně jsem se k GA dostala teprve před rokem, během krátkého období vše zkoukla a tohle byla až prvné série kdy jsem muela čekat na díy, takže jsem předtim třeba když byl poslední díl s Christinou neveděla že odchází “nadobro”, takže teď jsem v očekávání no:)

 • Zuzka:

  :oo Je to veliká škoda. Chirurgové mě pořád baví, ale už to není ono. Byla jsem ráda, že aspoň Callie je tam neustále (jedna z mála,který tam jsou od 1 série) Je mi to velice líto, protože jsem jí měla hrozně moc ráda! Doufám, že se Callie vrátí! :(

 • Peťule:

  Callie mi bude hodně chybět, ale zase mi nebude vůbec chybět Penny, tu jsem prostě ráda neměla. TAkže když to vezmu z té lepší stránky, je lepší, že jde Callie do NY, než aby šla Penny zpět.

 • Lucifrid:

  DeBolt opraveny, diky.

 • Adysh:

  Tak jsem teď četla prohlášení Shondy, že odchod Callie údajně nebyl vůbec plánovaný, že se to Shonda dozvěděla až poté, co Sara natočila tu scénu s odjezdem za Penny. Prý Sara potřebovala nutně pauzu, takže se její odjezd do NY hodil a sezónu 13 tak vynechá a pak se uvidí, podle toho, jestli se Sara bude chtít vrátit, protože Shonda pro ni prý měla pro 13. sezónu vymyšlenou dějovou linku.
  No, nevím, vzhledem k tomu, že tahle sezóna mi ke Callii vůbec nepasovala, tak se mi nezdá, že by ten její odchod nebyl plánovaný… Každopádně alespoň zůstává možnost, že se Callie někdy do GA vrátí :)). Mně osobně bude hodně chybět, ale v poslední době mi nepřišla zdařile napsaná, úplně jinak charakterově…
  (článek viz : http://hollywoodlife.com/2016/05/23/sara-ramirez-leaving-greys-anatomy-shonda-rhimes-interview/)

 • Alex:

  Je mi to líto, ale víc mne mrzí, že odešla zrovna takhle. Celá ta záležitost s Penny byla Callie tolik nepodobná. Navíc, zrovna Penny… Doufala jsem v návrat k Arizoně, ale pravda je, že potom by už asi ani jedna z nich neměla kam jít. Teď je možnost nového příběhu alespoň pro Arizonu. Jen škoda, že pro Callie Shonda nevybrala někoho lepšího, lépe řečeno, škoda, že postava Penny nebyla napsána a ztvárněna lépe.

 • Gabča:

  To mě teda mrzí, Callie mi bude dost chybět, byla to výrazná postava a bavila mě její energie a krásnýúsměv, v podstatě celkově se mi líbila. Škoda…

 • M.V.:

  Bude se mi po Dr. Toress stýskat. Je to bojovnice a úžasná postava. Její úsměv mě vždy potěšil a měla v očích takovou jiskru! Každopádně, když jsem viděla v ukázkách, že se budou s Arizonou soudit o dítě, musela jsem si dát pauzu. Takhle naštvaná jsem naposledy byla když byla April nevěsta na útěku…

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby