Natáčení 10. série se pomalu rozjíždí!

Dětem před chvílí začaly prázdniny a někteří z Vás si užívají své dovolené, ovšem náš drahý štáb i herecké osazenstvo dává svým dovoleným valé! A i když je máme všichni moc rádi a pořádnou dovolenou si bezesporu zasloužili, rozhodně už nastal ten nejvyšší čas a alou do práce!

Počínaje pondělím, 8. 7. se do studií vrací dekoratéři a montéři a po několikaměsíční pauze budou vybalovat veškeré vybavení, techniku a dekorace. O týden později, přesně 17. 7. se na plac vrátí také herci, což znamená i první pomyslné “klap” desáté řady.  A když už máme tu pauzu, mohli bychom se trochu blíže seznámit s šedými eminencemi celého kolosu Grey’s Anatomy. :-)

Tony Phelan – výkonný producent, příležitostný scénárista a především režisér. Jeden z těch, kterým Shonda věří nejvíce a který se na seriálu podílí už od druhé série. Režíroval například hudební epizodu nebo flashbackovou epizodu deváté řady Remember the Time. V deváté řadě se pak z režisérské židle podepsal ještě pod patnáctý a předfinálový 23. díl. Je známý pro svou pedantnost a obrovské nadšení pro děj, které umí rozdat všem členům štábu.

Rob Corn – producent a režisér, na seriálu spolupracující od pilotního dílu. Na triku má téměř všechna finále. Následně pak také režíruje premiérové díly nových řad, což je od tvůrců velmi prozíravý krok, kdy rukopis jednoho režiséra a atmosféra konce řady, kterou vytvoří, pomáhá na podzim navázat tam, kde se na jaře skončilo. Za zmínku dále stojí i režie originální 15. epizody sedmé řady Golden Hour. Rob mimo Grey’s Anatomy spolupracoval také na seriálu Chicago Hope.

Betsy Beers – výkonná producentka, na jejímž kontě je všech 196 epizod Grey’s Anatomy. Pravá ruka nebo spíš taková druhá polovina Shondy Rhimes. Spolu seriál produkují od samého začátku a se Shondou dále spolupracuje jako producentka seriálu Scandal a stejně tak tomu bylo u i spin-offu Grey’s – seriálu Private Practise. Do roku 2006 produkovala pouze filmy, což se změnilo se vznikem Grey’s Anatomy, kdy natrvalo přesedlala k produkování seriálů.

Dan Bucatinski – herec, producent a scénárista. Na seriálu spolupracuje střídavě jako pomocný producent od šesté ředy. Ve dvanáctém díle této řady si také zahrál epizodní roli přítele operního pěvce, který nechce jít na operaci, protože by přišel o hlas. V Grey’s má dále ještě další, tentokrát scénáristický zářez, a to z deváté řady, kdy napsal 22. epizodu Do You Belive In Magic. Se Shondou spolupracuje i na seriálu Scandal, kde mimo jiné ztvárňuje jednu z vedlejších rolí – přítele vedoucího kanceláře prezidenta. I v reálném životě je Dan gay a žije se svám manželem Donem Roosem, s nímž má adoptované dvě děti. Jeho produkční parťačkou, která s ním dlouhodobě spolupracuje, je Lisa Kudrow ala Fíbí z Přátel.

Debora Cahn – jedna z předních členů týmu scénáristů. Psala pro seriál The West Wing, za což dostala i ocenění. Když ale tento seriál skončil, zakotvila u Grey’s. Naskončila do rozjetého vlaku, který tou dobou projížděl třetí řadou a tehdy také napsala svou první epizodu, což byl třetí díl s názvem Sometimes a Fantasy. Dále pak napsala finále páté a sedmé řady, velmi povedený 9. díl osmé řady nebo například 9. a 22. díl řady deváté.

Susan Vaill – střihačka, která na seriálu spoluparcuje od pilotního dílu. Tony Phelan o ní řekl, že má perfektní smysl pro vycítění momentu, kdy použít střih nejen jako přirozený posun děje obrazem, ale i smysl pro emocionální přesah, který divák získává právě díky střihu. Sama Shonda v ní má obrovskou důvěru, protože jí svěřila střih své oblíbené hudební epizody.

Nicole Cramer – hlavní dekoratérka. Má na starosti veškeré vybavení interiérů, dekoraci bytů a domů, kde všichni z Grey-Sloan Memorial bydlí nebo pořádají večírky. Stejně tak se ale stará o vybavení nemocnice, konferenční místnosti i nemocniční pokoje. A pokud v seriálu dojde na svatbu, je to právě Nicole a její tým, který aranžuje všechny skleničky, talířky, ubrousky a dortíky.Komentáře

 • fandapcd:

  Pecka :)

 • Werma:

  Super :) už aby byla ta 10. ! :D

 • Veronika:

  Super článek, díky :-)

 • Linda:

  Dobrý článek.
  Já jsem myslela, že je to s těmi scénáristy jako u českých seriálů, kde prostě jedna skupina scénáristů má vztahovou část děje, druhá děj kolem a tak… Přijde mi divné, že každý díl napíše úplně někdo jiný, protože ten člověk nezná ty postavy tak jako někdo, kdo je píše už od začátku a kdo je zná skoro jak svou vlastní rodinu.
  Ponaučení z tohoto článku: Nesmíme za všechno, co nás v GA naštve příště nadávat Shondě!

 • fandapcd:

  Tak to, že píše scenář taky někdo jinej neznamená, že to jde mimo Shondu. Přeci jenom Shodna je Boss :D ona se scenáristama spolupracuje, takže to mimo ní nejde.

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby