Barman Joe

Hrál ho:

Steven W. Bailey (*1. 7. 1971, San Diego, California, USA)

————————

Známý z:

My Big Fat Obnoxious Fiance, Buffy, přemožitelka upírů, Angel, Skandál, Bunheads, Will & Grace, Mix Tape, All That, Private Practice, Status: Nežádoucí, Community, NCIS: Los Angeles, How Sweet It Is

————————

Bio:

Ačkoliv se narodil v Kalifornii, rodina se záhy přestěhovala do Washingtonu a Steven na základní i střední docházel právě tam. Do rodného státu se ale vrátil – vychodil učební program na Americké divadelní konzervatoři v San Franciscu. U divadla také dlouhou dobu zůstal – hrál po celých Státech s divadelními společnostmi American Conservatory Theater, Utah Shakespearean Festival, California Shakespeare Festival a dalšími.

Tu a tam ho bylo vidět i v televizi. Poprvé se na obrazovkách objevil ve dvou epizodách seriálu Nash Bridges. Následovaly další drobné role v seriálech Becker, Angel, The Court, Buffy, přemožitelka upírů, Will & Grace a All That. První pořádný part ale dostal až v Chirurzích. Spolupráce se Shondou Rhimes se mu vyplatila – díky ní si zahrál i v Private Practice a nejnověji se objevil i v jejím Skandálu.

Ve filmech příliš často nehraje. Zmínit můžeme leda televizní snímek Chestnut Hill z roku 2001, Mix Tape z roku 2003 a How Sweet It Is z roku 2013.

Steven je metr devadesát tři centimetrů vysoký.  Od roku 2002 byl ženatý, s manželkou Anneliese Boiesovou se ale v roce 2012 rozvedl.

————————

Vývoj postavy:

Joe byl barmanem a vlastníkem baru naproti nemocnici, kam všichni lékaři chodí po pracovní době upustit páru. Byl to rodák ze Seattlu, který rád naslouchal problémům ostatních. Poprvé nám byl představen ne jako Joe, ale jako Jeremy. Jeho nejoblíbenějším jídlem byla pálivá kuřecí křidélka, nejoblíbenějším filmem pak horor Carrie.

Ve svém podniku se snažil udržovat pořádek, což znamenalo, že musel tu a tam rozplést mydlící se rozběsněné bijce, tu a tam pohlídat přes míru opilé doktůrky, tu a tam si kromě alkoholu pohlídat i ovládání televize. Měl rád filmy a seriály, v malých dávkách i trochu pohybu a rád si také vyjížděl do přírody.

Byl přátelský a s každým náramně vycházel, což byl jeden z důvodů, proč u něj byla polovina Seattle Grace pečená vařená. Zároveň se se všemi doktory z nemocnice hodně skamarádil. Izzie ho i s přítelem Walterem pozvala na večeři ke Dni Díkuvzdání, kterou pořádala u Meredith doma.

Walter byl Joeův dlouholetý přítel. Na jednom výletu do přírody se v rozhovoru s Richardem svěřil, že spolu byli s přestávkami už deset let, že mezi nimi v té době ale vše náramně klapalo, a že dokonce zvažovali adopci. Na tu skutečně došlo, když si je jako adoptivní rodiče pro svá nově narozená dvojčata vybrala mladá matka, kterou přivezli do Seattle Grace.

Problémy Joeovi nastaly, když mu byla zjištěna výduť v mozku. Joe na operaci jít nechtěl, protože se bál, že by kvůli vysoké ceně zákroku musel prodat svůj bar, který pro něj byl vším (vlastnil ho tehdy už přes patnáct let). V téhle obtížné situaci mu pomohl George, kterému se podařilo přesvědčit Šéfa Webbera, aby Joeovu operaci zafinancoval z grantových zdrojů. Samotný zákrok, provedený Derekem a Prestonem, vyšel a Joe nejen přežil, ale mohl si díky grantu bar také nechat.

S postavou Joea jsme se mohli vídat od první až do sedmé série. V pozdějších sezónách například zaměstnal Cristinu, která si zrovna dávala pauzu od chirurgování, a učil ji, jak se obsluhuje, míchají drinky a vůbec pracuje na báru. Od osmé sezóny dál se po něm ale slehla zem. Kdo ví, třeba má plné ruce práce s výchovou špuntů a musel proto obsluhování baru dát na pár let sbohem.

—————————–

Hlod na závěr: Shonda si určitě myslela, že nám to uteklo, ale to se teda šeredně spletla! Když budete pozorní, v šestém díle první série Joea uvidíte na sále, jak se ze všech sil snaží tvářit jako anesteziolog. Pokud si všimnete, nebojte, není to blud. To jen Stevena W. Baileyho naše milá Shonda původně najala jako doktora a až později mu napsala mnohem lepší postavu. Ha! A určitě se plácala po rameni, že si toho nikdo nevšimne… Jak ta nás podcenila!
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby