Ben Warren

Hraje ho:

Jason Winston George (*9. 2. 1972, Virginia Beach, Virginia, USA)

————————

Známý z:

Eve, Sunset Beach, Off the Map, Moje krásná čarodějka, Přátelé, Hvězdná brána, Off Centre, Zloději času, Na vrchol, Vzkvétající město, Dr. House, Confessions of an Action Star, Žralok, What About Brian, Strašák jménem manželství, Hra pro tři, Střepy reality, Eli Stone, Mistresses, Titáni, Girlfriends

————————

Bio:

Jason má vystudovanou University of Virginia, odkud si v roce 1994 odnesl diplom z dvouoboru rétoriky a komunikačních studií. Po škole se věnoval modelingu a herectví.

První roli si střihnul v roce 1996 v americké telenovele Sunset Beach, kde hrál postavu záchranáře pobřežní hlídky. V tomhle seriálu vydržel od prvního až do jeho posledního dílu (Sunset Beach odvysílal poslední díl v prosinci 1999).

V letech 2001 a 2002 hrál postavu rappera v seriálu Off Center. Objevil se také ve filmu Zloději času, Na vrchol nebo Holičství. Nejvíce pracovních příležitostí ale našel u televize, především pak ve stanici ABC – jmenovat můžeme seriály What About Brian, Eli Stone nebo Eastwick.

Jasonovi se pořádně zadařilo poté, co se seznámil se Shondou Rhimes. Při konkurzu do role Bena a jeho následném účinkování v Chirurzích na ni udělal takový dojem, že si ho tahle dáma hrozně oblíbila. Od té doby ho krom Chirurgů stačila obsadit už do dvou svých seriálových děťátek – roku 2011 do Off the Map a v roce 2013 do Mistresses.  Jason mimo to hostoval v Zoufalých manželkách a Castlovi na zabití.

Od roku 1999 je Jason ženatý s Vandanou Khannovou, se kterou má jednoho potomka.

————————

Vývoj postavy:

S anesteziologem Benem se setkáváme v šesté sérii . Je jedním z doktorů z Lékařského střediska Mercy West, který do Seattle Grace nastoupí po sloučení obou zdravotnických zařízení.

Ben krátce po příchodu do naší nemocnice začíná chodit s Mirandou Baileyovou a vztah jim vydrží celých devět měsíců… až do onoho osudného finále šesté řady. Zatímco Ben si relaxuje na golfu, Miranda – a spolus  ní všichni ostatní lékaři v nemocnici – bojují o život a snaží se utéct nebo alespoň skrýt před šíleným střelcem Garym Clarkem. Po tomhle traumatickém zážitku, ve kterém ji Ben nechal v podstatě osamocenou, s ním Miranda nedokáže zůstat a rozejde se s ním.

Dohromady se dají zase až v osmé sérii, na jejímž konci se Ben Mirandě vysloví a ona přijme. Zásnuby to jsou ale hořkosladké, protože Ben záhy odjíždí do Los Angeles na chirurgickou stáž do univerzity UCLA.

V průběhu deváté série je Ben většinu času pryč. Když už se vrátí, snaží se svůj pobyt udělat pro Mirandu co možná nejpříjemnější, kvůli čemuž si chudák Baileyová u nových stážistů vyslouží tak trochu nelichotivou přezdívku. V polovině deváté série se s Mirandou konečně vezmou.

Protože je Ben neustále pryč, Miranda mu ani nezavolá, když (pravda, vinou mizerných rukavic) omylem zabije tři své pacienty. Přivolat ho zpátky do Seattlu, aby mohl stát manželce oporou, musí až Richard Webber.

Ve finále deváté řady, přestože chtěl i s Mirandou odjet do LA a odvést jí tak myšlenky od oněch zemřelých pacientů, zůstane během superbouře s manželkou kvůli jejímu citu pro povinnost v nemocnici. Zde se na několika sálech při několika (i smrtelně nebezpečných) operacích vrací zpět do role anesteziologa. Jakmile bouře odezní, vrátí se zpátky do Los Angeles.

Tam ale nezůstane příliš dlouho. Protože vidí, že ho Miranda potřebuje, rozhodne se seknout se studii, zůstat v Seattlu a nastoupit zpět do pozice anesteziologa. Velmi se kvůli tomu pohádá právě s Mirandou, pro níž je tohle známka slabosti a neschopnosti jít si za svými cíly a sny. Přestože tahle slova Benovi ublíží, tak ale zůstane.

A brzy si začne všímat, že s Mirandou něco není tak úplně v pořádku. Časté opakování jednoduchých činností, opakování slov, důraz na rutinu a neměnnost… vše nasvědčuje obsedantně-kompulzivní poruše. Když potom Mirandu tato porucha, vyvolaná traumatem ze smrti jejích pacientů, ovlivní na sále do té míry, že začne kvůli své potřebě vše přehnaně kontrolovat ohrožovat životy svých pacientů, svěří se Ben se svými starostmi Derekovi. Jenže ten si tak závažný problém jednoho ze zaměstnanců nemocnice nemůže coby člen správní rady nechat pro sebe a Mirandu tak nahlásí Owenovi. Když ji Owen postaví částečně mimo službu (zakáže jí vstup na sál, dokud jí přidělená lékařka neusoudí, že už není pacientům nebezpečná) a Miranda z toho samozřejmě ihned viní právě Bena a jeho prořízlou pusu. I díky pomoci Dr. Webbera se ale její stav brzy začne zlepšovat a rozvlněné vody u Bena a Mirandy doma se začnou uklidňovat.

Ale Benova prudká povaha ho jako rezidenta dostane několikrát do problémů a Miranda mu jako nově jmenovaná šéfka chirurgie odmítá nadržovat. Dlouho tak mají tichou domácnost, které později nepřidá ani to, že Ben opět změní kariéru a stane se hasičem na Stanici 19.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby