Nathan Riggs

Hraje ho:

Martin Henderson (*8. 10. 1974, Auckland, Nový Zéland)

————————

Známý z:

Kruh, Kruh 2, Everest, Home and Away, Pot a dřina, Off the Map, Shortland Street, Sejmi eso, Rytíři nebes, Vzpoura v Seattlu, Malá ryba, Miracles from Heaven, Dr. House, Moje velká indická svatba, Dokonalé protiklady

————————

Bio:

Martin Henderson pochází z novozélandského Aucklandu. Po absolvování základní školy Birkenhead Primary a střední školy Westlake Boy’s High School studoval dva roky na divadelní škole Neighborhood Playhouse v New Yorku.

Herectví se začal věnovat už jako 13letý, když se objevil v pořadu „Strangers“ a poté se objevil v několika australských pořadech či filmech. V USA se pak po studiu divadelní školy zúčastnil během jednoho roku několika konkurzů, a to převážně v Los Angeles, ovšem neúspěšně. Až v roce 2001 byl obsazen do filmu Kód Navajo (Windtalkers) a právě tento film jeho kariéru odstartoval. Následně se objevil ve fimech Kruh, Moje velká indická svatba, Malá ryba a v mnoha dalších. Henderson si také zahrál v několika seriálech, např. Big sky, Home and Away, The Red Road, Pot a dřina, lékařský Off The Map a další. V roce 2006 ho novináři a kritici vychvalovali za jeho roli v divadelní produkci Fool for Love. V roce 2015 se objevil spolu s Keirou Knightley, Jakem Gyllenhaalem a Joshem Brolinem ve filmu Everest. Jeho poslední seriálovou rolí je kardiochirurg Nathan Riggs v Grey’s Anatomy.

————————

Vývoj postavy:

Nathan Riggs je kardiotorakálním chirurgem, který pracoval s April Kepnerovou během jejího působení v Jordánsku. Poté, co pomohl April dopravit malého pacienta s nádory na obou rukou do Seattlu, získal práci v Grey Sloan Memorial Hospital. Od té doby se dozvídáme informace z jeho minulosti.

Nathan se s Owenem Huntem a jeho sestrou Megan poprvé setkal na medicíně, kde se z nich rychle stali přátelé. Nathan se do Megan po pár týdnech zamiloval a Owena bral jako svého bratra. Po škole všichni tři nastoupili do armády, kde však došlo k tragédii, když Owenova sestra Megan nastoupila do helikoptéry se svým pacientem, ale helikoptéra nikdy nedoletěla do cíle. Samozřejmě to oba velice zasáhlo a Owen to nikdy Nathanovi neodpustil, protože měl pocit, že místo Megan měl letět s pacientem on.

Nathan se díky misi v Jordánsku seznámí s April Kepnerovou, která sem přijíždí po své vlastní tragédii – smrti syna. Spřátelí se, a mají k sobě blízko. Riggs jí společně s ostatními lékaři a personálem přezdívá „Robot“, protože pracuje tak tvrdě, že všem dává najevo, že oni mají pracovat stejně. Pár měsíců poté se April vrací s pacientem do Seattlu. Společně s ní přijíždí i Nathan a získává zde práci jako kardiochirurg. S April jsou stále dobří přátelé, v baru spolu hrají šipky, a celkově si dobře rozumějí.

Po nástupu do nemocnice se zde po několika letech Nathan setkává s Owenem, který ho však nevidí rád, kvůli jejich dávnému sporu. V jedné z epizod mezi nimi dojde dokonce i k hádce a následné rvačce, kdy rozzuřený Owen napadne Nathana. Oba to odnesou jen pár škrábanci a monokly, ale Owenova nenávist vůči němu stále pokračuje. V další epizodě ji však musí Owen potlačit ve chvíli, když oba mají za úkol zachránit pacienta po vážném úrazu. Jsou tak dobří a sehraní, že nikdo na sále ani nedutá a všichni sledují jejich práci. Po operaci se vše vrátí zpět, ale Riggs se alespoň snaží s Owenem komunikovat. Ten to odmítá.

Mer se snaží Owena dokopat k tomu, aby se už smířil s tím, že vše je minulost, ale ten jí řekne, že za Meganinu smrt může Riggs, protože to bylo jinak, než tvrdil. Megan nenastoupila do helikoptéry vyloženě kvůli pacientovi, ale protože ji Riggs podvedl a odešla od něj. To následně Riggs potvrdí, ale nakonec se dozvíme, že k nasednutí do helikoptéry Megan ponoukl Owen, který si vše dává za vinu.

Ke konci sezóny se k Nathanovi a Owenovi vracíme v momentě, kdy April nečekaně pár hodin před svatbou Owena a Amelie začne rodit a Riggs musí dovézt prstýnky Owenovi do kostela. Owen je nakonec rád, že tam je.

Do Riggsovy dějové linky vstupuje Meredith, která je Owenova dobrá kamarádka a hlavně nejlepší kamarádka Owenovy bývalé ženy Cristiny. Tudíž jí je Riggs lhostejný a bere ho stejně jako Owen. Prostě ho nemá ráda. Její nesympatie vůči Riggsovi začnou slábnout ve chvíli, kdy jí Riggs pomůže zachránit pacientku, aby nevykrvácela. Sice se jim onu ženu nakonec zachránit nepodaří, ale Meredith přeci jen s Riggsem začne komunikovat ve více přátelštějším tónu.

Vše okolo jejich „vztahu“ vyvrcholí ve chvíli, kdy se na sebe oba vrhnou po hádce na parkovišti. Mer se poté o té noci nechce moc bavit, ale na svatbě Owena a Amelie na sebe s Riggsem pokukují. Ovšem úsměv Mer ztuhne ve chvíli, kdy zjístí, že její sestra Maggie má pro pro Riggse slabost.

—————

Napsala: Louveiva

—————Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby