Sloan Rileyová

Hrála ji:

Leven Rambin (*17. 5. 1990, Houston, Texas, USA)

————————

Známá z:

Hunger Games, Percy Jackson: Moře nestvůr, Terminátor: Příběh Sáry Connorové, Džungle rtěnek, Scoundrels, Seven Minutes, Walter, Two Night Stand, Babe, Na divoké vlně, Gigantický, Zákon a pořádek, All My Children, Isolated, The Book of Daniel, Wizards of Waverly Place, Kriminálka Miami

————————

Bio:

Narozená v texaském Houstonu, Leven (což v dánštině znamená „život“) vyrůstala v rodině Karen a Howarda Rambinových, zakladatelů realitní kanceláře Moody Rambin Interests. Jejím dědou byl J. howard Rambin, bývalý vedoucí manažer ropné megakorporace Texaco Oil Company. Herectví ji bavilo už od malička, takže podle toho volila i své školy. Chodila na Houston School of Film and Theatre, New Canaan High School a St. Francis Episcopal Day School – na té poslední začala hrát v prvních školních představeních. V dospívání ale také zkusila chvíli modelovat – chodila do kurzu modelingu Mayo-Hill.

Po dokončení studií se nakrátko přestěhovala do Connecticutu a později za lepšími možnostmi zaměstnání do New Yorku Tady dostala v roce 2004 svou první profecionální roli v americké telenovele All My Children. Role to byla dost obsáhlá – Leven v tomto seriálu hrála až do roku 2010 (respektive roku 2008, pak si dala pauzu a po dvou letech se vrátila natočit jeden díl) a objevila se v celých 162 epizodách. V roce 2006 za ni byla nominovaná na cenu Emmy v kategorii mladých herců.

Během prací na své domovské telenovele ale Leven přijímala i další nabídky. V roce 2006 se tak objevila v seriálu The Book of Daniel, o rok později jste ji mohli vidět v jednom dále Zákona a pořádku, v roce 2008 v Džungli rtěnek (kde hrála hlavní roli její budoucí kolegyně z Chirurgů Kim Raver) a svých prvních filmech Gigantický a Austin Golden Hour. V roce 2008 také získala velkou roli v předčasně zrušeném Terminátoru: Kronikách Sáry Connorové.

A v roce 2009 se díky Shondě dostala do Chirurgů. Její postava ale byla ihned po svém uvedení natolik neoblíbená, že v seriálu pobyla jen chvíli a tvůrci se jí rychle zase zbavili. O nějakou přivandrovalkyni, co se chtěla stavět mezi Marka a Lexie, holt nikdo neměl zájem.

Špatná kritika z Chirurgů Leven ale kariéru nijak nepoškodila. Vysoká sledovanost seriálu jí spíše pomohla. V násedujících dvou letech dostala výrazné role v seriálech Scoundrel, Wizards of Waverly Place, One Tree Hill a Kriminálka Miami. V roce 2012 se pak objevila v roli Glimmer ve své první hollywoodské velkoprodukci – Hunger Games.

Když se člověk může chlubit takovým kariérním úspěchem, není pak moc těžké sehnat si nějakou dobrou roli. Ještě toho roku si Leven zasurfovala Na divoké vlně (surfování, kterému se kvůli natáčení musela naučit, ji dodnes strašně baví) a tvářila se smyslně ve videoklipu kapely Green Day k jejich písni „Stray Heart“.

Od té doby si na CVčko připsala účast v dalším velkofilmu, druhém Percym Jacksonovi (hraje tu Percyho úhlavní táborovou antagonistku) a několika filmech menších (Seven Minutes, Isolated, Walter a Two Night Stand).

Leveniným nejoblíbenějším sportem je floorball. Velmi ráda zpívá a chodila i do kurzů zpěvu.

————————

Vývoj postavy:

„Já přece nemůžu mít dítě kriplíka. Nerozumíš tomu. Nemá tátu a jeho máma je hloupá poběhlice. Copak to nechápeš? Už takhle jsem mu dost ublížila tím, že bude mít za mámu mě. Hele, prostě netuším, jak se o takový dítě postarat, rozumíš? Jakýkoliv dítě, natožpak postižený. To prostě nezvládnu.Ani ta máma se mnou nemluví. Jsem na všechno úplně sama.“

——————


Sloan je biologickou dcerou Marka Sloana. Mark o její existenci neměl ani ponětí. Tedy až do chvíle, kdy se objevila v nemocnici se slovy: „Ahoj, tati!“ Sloan bylo v té době 18 let a její matka Samantha Rileyová ji vyrazila z domu poté, co se dozvěděla, že je Sloan těhotná. Protože neměla kam jinam jít, rozhodla se Sloan vyhledat svého biologického otce, kterého do té doby neviděla, a zkusit štěstí u něj.

Mark byl z její přítomnosti dost vyjukaný, ale chtěl udělat správnou věc a neotočit se k rodině zády, takže jí dovolil u něj zůstat. U nich doma to ale vyvolalo dost nepříjemnou atmosféru, protože měla pocit, že Mark neustále upřednostňuje tuhle pro něj stále cizí holku. Když už to vypadalo, že se Mark nechá zviklat a Sloan z bytu vyhodí, řekla jim konečně po týdnech mlčení, že je těhotná. To Marka odzbrojilo a dovolil jí zůstat natrvalo. Jenže to bylo příliš velké sousto pro jeho přítelkyni Lexie, na kterou v tu chvíli nebral pražádné ohledy. Lexie se s ním proto krátce po Sloanině příjezdu rozešla.

Sloanino těhotenství se také neobešlo bez problémů. Lexie si během Sloaniny prohlídky všimla, že má dítě něco omotaného kolem nohou a došla s ní na gynekologii, kde jí tohle podezření tamní vedoucí potvrdila. Mark nechtěl nic riskovat a okamžitě nechal do Los Angeles poslat pro Addison. Ta přiletěla, dala hlavu dohromady s Arizonou a nabídli Markovi a Sloan dvě možnosti: Buď mohla Addison operovat dítě přímo v děloze a problém tak vyřešit okamžitě, nebo mohli všichni počkat, nechat Sloan dítě porodit a pak ho hned svěřit do péče Arizoně, která by se o jakýkoliv defekt už postarala. Mark se Sloan se rozhodli nečekat a Addison si ji odvezla na sál. Během zákroku ale došlo ke komplikacím a Mark, který byl strachy bez sebe, Addison odmítl povolit, aby v operování pokračovala. Addison proto Sloan zavřela a odletěla zpátky do Los Angeles.

Lexie ale Marka přesvědčila, že čekat na zázrak je hloupost a že by měli zákrok přeci jen podstoupit. Mark se Sloan se nechali přesvědčit a tentokrát odletěli oni za Addison. Operace proběhla v pořádku a Sloanino těhotenství dá probíhalo bez problémů.

Jenže Sloan nebyla na blížící se mateřství vůbec připravená. Vidina toho, že by dítě kvůli všem těm komplikacím navíc mohlo mít nějaký defekt ji hrozně děsila. Rozhodla se proto zbavit všeho stresu a problémů a dát dítě, jen co se narodí, k adopci. To Mark nechtě dopustit – ostatně šlo o jeho vnouče. Nabídl proto Sloan, že by se malého (Lexie spolu se seattleskou vedoucí gynekologie zjistila, že to bude kluk) ujal spolu s Callie. Sloan se ale takový plán nepozdával, protože by s ním šlo ruku v ruce až moc problémů, a odmítla ho. Následně ze Seattlu po tomhle všem odjela.

Vrátila se až ve chvíli, kdy rodila. Mark jí byl při porodu oporou, takže znovu zvažovala, jestli mu dítě přeci jen nepřenechat, ale poté co ji ubezpečil, že ji bude mít rád, ať už se rozhodne jakkoliv, dala chlapce k adopci. Malého se ujal pár ze státu Washington a Sloan odjela. Od té doby se v Seattlu neukázala (a to ani ve chvíli, kdy jí otec ležel po havárii letadla na nemocničním lůžku a umíral).
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby