Susan Greyová

Hrála ji:

Mare Winningham (*16. 5. 1959, Phoenix, Arizona, USA)

————————

Známá z:

Bratři, Mildred Piercová, Pampeliška, Tajemství, Teror, Georgia, Strom snů, Wyatt Earp, Nesmělí lidé, narušitelé, Bůh žehnej dítěti, Turner a Hooch, Sněhurka

————————

Bio:

Mare se narodila do katolické rodiny, vyrůstala se třemi bratry a jednou sestrou a už od dětství ji bavilo divadlo a hudba, hlavně hra na bubny. Její matka, učitelka angličtiny na střední škole, i otec, vedoucí Katedry tělesné výchovy na California State University, ji v jejích snahách stát se herečkou a zpěvačkou plně podporovali. Mare se divadelním vědám věnovala už od základní školy, o prázdninách jezdila na divadelní workshopy. Někdy v téhle době také dostala a přijala přezdívku Mare (vlastním jménem je Mary Megan, “mare” znamená klisna nebo kobyla).

Mare si poprvé pořádně zahrála na střední škole v představení Zvuků hudby, kde ztvárnila Marii, a kde byl jejím partnerem spolužák Kevin Spacey. Kariéru ale začala v podstatě jako zpěvačka – v roce 1976 na sebe upozornila cover verzí písničky “Here, There and Everywhere” od Beatlesáků. Ačkoliv jí tento počin nepřinesl žádnou nabídku od nahrávacích společností, ozvali se jí z Hollywoodu, zařídili jí licenci a Mare se do roka objevila v jedné epizodě seriálu James at 15 a v seriálu Young Pioneers. Následovalo několik dalších drobných rolí, například ve filmu Starsky a Hutch.

V roce 1980 si Mare zahrála mladičkou prostitutku ve filmu Off the Minnesota Strip. Ve stejném roce také získala svou první cenu Emmy (na Emmy byla v životě nominovaná již osmkrát!) za roli v televizním filmu Amber Waves. Následovaly další filmy, další nominace, další výhry: Mare v roce 1983 získala nominaci například na Genie Award za roli ve filmu Ptáci v trní, poté na další Emmy za film Love Is Never Silent, dále si zahrála po boku Toma Hankse ve filmu Turner & Hootch a po boku Kevina Costnera ve filmech Wyatt Earp a Válka. V roce 1995 pak přišel zásadní úspěch: za vedlejší roli ve filmu Georgia získala nominaci na Oscara. Od té doby se objevila v několika epizodách seriálů Pohotovost či Zákon a pořádek. Za svou účast na projektu George Wallace byla opět nominovaná na další Emmy (další dvě nominace si odnesla za účinkování v novějších minisériích Mildred Piercová s Kate Winslet a Hatfields & McCoys). Ačkoliv je Mare nominovaná v jednom kuse, příliš tedy nevyhrává.

Kromě práce na divadle a hraní v seriálech a filmech je Mare ještě poměrně známou country / bluegrassovou / jazzovou / folkovou zpěvačkou. Vydala již tři alba: What Might Be, Lonesomers a Refuge Rock Sublime.

Co se osobního života týče, Mare se třikrát provdala – poprvé v roce1981 za amerického herce a zpěváka Adolfa Martineze (jejich manželství ale vydrželo sotva pár měsíců), podruhé za Williama Mapela (toho si vzala ve stejném roce a zůstali spolu 15 let) a napotřetí za Jasona Trucca (kterého si vzala v roce 2008 a je s ním dodnes). Měla celkem pět dětí: Rileyho (její nejstarší syn, studoval v Los Angeles herectví na místní univerzitě, v roce 2005 spáchal sebevraždu), Happyho Attica, Jacka, Callu Louise a Patricka.

————————

Vývoj postavy:

Susan je druhou ženou Thatchera Greye a matkou Lexie a Molly Greyové-Thompsonové. Pro Meredith je technicky vzato nevlastní matkou, ale protože se v době jejího dospívání neviděly, o nějakém vztahu ani nemůže být řeč. Susan o Meredith a její matce sice věděla, ale kvůli dračici Ellis byla celá situace dost komplikovaná a ona neměla moc příležitostí svou nevlastní dcerou navázat kontakt. Teprve když Meredith přišla za Thatcherem, začala dobrosrdečná Susan do manžela šít, aby se své odcizené dcery nebál a zahrnul ji do jejich rodiny. Se stejnou vytrvalostí naléhala i na samotnou Meredith, aby vůči jejich rodině trochu pookřála a nedržela si takový odstup.

Meredith se Susanině snahám o pozdní mateřství zpočátku vzpouzela se slovy, že už jednu matku má a další vážně nepotřebuje, ale po smrti Ellis se Susanině dobře míněnému nátlaku přeci jen poddala a obě ženy se sblížily a konečně i spřátelily.

Susan pak ale jednoho osudného dne přišla do Nemocnice Seattle Grace s neustávající škytavkou. Její stav se zpočátku nejevil jako nikterak závažný a Meredith jí naplánovala jednoduchou operaci. Při onom prostém zákroku na odstranění škytavky se ale u Susan vyskytly komplikace, jejichž následkem Susan zemřela. Thatcher z její smrti plně vinil právě Meredith, kterou v záchvatu vzteku a bolesti uhodil do obličeje. Později jí dokonce zakázal přijít Susan na pohřeb. Její smrt oba dva na dlouhou dobu rozdělila.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby