Thatcher Grey

Hraje ho:

Jeff Perry (*16. 8. 1955, Highland Park, Illinois, USA)

————————

Známý z:

Skandál, Západní křídlo, Ztraceni, Kriminálka: Las Vegas, Útěk z vězení, Nebezpečné hry, Nash Bridges, Nemocnice Chicago Hope, Storyville

————————

Bio:

Jeff za svou kariéru vděčí starší sestře. Ta ho jako malého chlapce vzala na konkurz do role v divadelním představení Pirandellovy hry Šest postav hledá autora. Jeff okouzlil porotu, roli získal a do budoucna měl pěkně našlápnuto. Divadlo ale neopustil, ba naopak. Spolu s několika kumpány založil dnes již legendární chicagskou divadelní společnost Steppenwolf, se kterou je velmi úzce spojen například i známý herec John Malkovich, John Mahoney nebo Joan Allenová.

Po téměř dvaceti letech řízení Steppenwolfu se Jeff v roce 1987 přestěhoval za nabídkami práce v televizi a filmu do Los Angeles. Snad nejznámější je díky své roli Inspektora Harveyho Leeka v seriálu Nash Bridges. Zahrál si ale i v celé plejádě dalších seriálů – od Útěku z vězení přes Odložené případy až po Západní křídlo. V současnosti účinkuje v jednom z mnoha seriálů, produkovaných Shondou Rhimes, zvaném Skandál.

Jeff je podruhé ženatý. Jeho první maželkou byla herečka Laurie Metcalfová, se kterou má dceru Zoe. V roce 1984 se spolu ale rozvedli. Podruhé se oženil s vedoucí castingů do Chirurgů Lindou Lowyovou. S ní má druhou dceru Leah.

————————

Vývoj postavy:

O Thatcherově minulosti toho víme jen málo. Nějakých 20 let před začátkem seriálu byl asi sedm roků ženatý s Ellis Greyovou, ale poté, co zjistil, že ho podvádí s Richardem Webberem (v kombinaci s faktem, že kvůli práci skoro nebyla doma, a když už byla, byla příjemná jako zarostlý nehet), ji i jejich dceru Meredith opustil. Našel si druhou manželku, Susan, se kterou měl další dvě dcery – Lexie a Molly. Po dobu celého svého druhého manželství se nesnažil se svou bývalou rodinou – ani s Meredith – příliš navázat kontakt (respektive, pokud se snažil, tak málo, protože s Mer dvacet let nemluvil). Odůvodňoval to tím, že byla Ellis chladná a stýkat se s dcerou mu znemožňovala.

Co se Thatcherova povolání týče, musíme vyvozovat jen z náznaků. Ellis si jednou kvůli své nemoci spletla George se svým bývalým manželem a rozkřičela se na něj, že ji absolutně nezajímá, jak se měl, jak mu vychází granty a jak si vede u studentů. Meredith se jednou Izzie také zmíní o jakémsi otcově výzkumu. Z toho všeho lze vyvozovat, že by Thatcher mohl být učitelem na vysoké škole.

S Thatcherem jsme se poprvé setkali, když za ním přišla sama Meredith. Ačkoliv byl dost plachý a po tolika letech se s dcerou až bál mluvit, manželka Susan ho pošťuchovala, aby se s ní nestyděl navázat kontakt. Po čase si k sobě otec s dcerou skutečně našli cestu.

Susan ale záhy a neočekávaně zemřela poté, co šla do Seattle Grace s něčím, co zprvu vypadalo jako obyčejná škytavka. Thatcher přisuzoval za její smrt právě Meredith, strašlivě se na ni rozčílil a praštil ji do obličeje. Později jí dokonce zakázal přijít Susan na pohřeb.

Po letech byl sám Thatcher přijat do nemocnice, když v opilosti vysklil výplň dveří a pořezal si ruku. Meredith ho zašila a oba se opět trochu sblížili. Lexie Meredith později přiznala, že k ní byl milý jen kvůli tomu, že byl na káry, a že poslední dobou trpí velkými výkyvy nálad. Prý jí samotné jednoho dne napsal šek na dvacet tisíc dolarů s tím, že si zaslouží jen to nejlepší, a hned druhý den jí řekl, že je nevděčná mrcha. Jeho alkoholismus Thatchera dovedl až s selhání jater a Meredith mu na Lexiino naléhání darovala část svých jater k transplantaci. Nechtěla s ním ale dále už nic mít.

Thatcher se kvůli svému alkoholismu odcizil, komu jen mohl. Odešel do protialkoholické léčebny a po devětadvaceti dnech abstinence se vrátil do Seattle Grace, aby se omluvil za své dřívější chování. Richard Webber oběma Greyovým sestrám pípnul a pozval si je do své kanceláře, kde na ně už s Thatcherem čekali. Obě doktorky jeho omluvu přijali. Meredith mu poblahopřála a popřála hodně těstí, Lexie ho objala a vše mu odpustila. Později šel s Lexie a Markem Thatcher na večeři. Naposledy jsme ho v seriálu viděli v desáté epizodě šesté řady, když si na vánočním večírku u Mer doma všiml, že Richard Webber neodmítl nabízenou sklenku vaječného koňaku, a upozornil dceru na to, že to nejspíš znamená, že Šéf opět začal pít.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby