Šedomyška ve Verunce Marsové

Dobrá zpráva pro fanoušky Tiny Majorino – naše milá herečka, která v Chirurzích ztvárňuje postavu Heather Brooksové, si příští rok zahraje v celovečerním filmu Veronica Mars. Ten bude dějově navazovat na předčasně zrušený seriál a Tina si v něm zopakuje roli Cindy “Mac” Mackenzie, macherky (machryně?) přes počítače a dobré kamarádky samotné Veronicy, ztvárněné Kristen Bellovou.

Z celkových 64 epizod tohohle seriálu, vysílaných ve třech řadách mezi lety 2004 až 2007, se Tina objevila v celých 33. Začínala jako vedlejší postava, která se tu a tam mihla na obrazovce, ale ve třetí sezóně povýšila na jednu z postav hlavních.

Režisér Rob Thomas, který byl zároveň tvůrcem původního seriálu, k obsazení Tiny řekl: “Tinu jsem ve Veronice Mars hrozně chtěl mít. Říct, že jsem postavu Mac psal s Tinou na mysli, celou věc ani zdaleka nevystihuje. Mac jsem napsal tak, že ji mohla hrát jen a pouze Tina. Veronica potřebovala kamarádku a zároveň někoho, kdo by s ní měl podobný vztah jako má Q ve filmech s Bondem, a Tina mi přišla jako někdo koho by Veronica mohla mít nejen ráda, ale také si ho vážit. Ani nevíte, jakou mám radost, že se k nám připojí i ve filmu.

Film do kin přijde, jak už bylo zmíněno, v roce 2014. Objeví se v něm všichni hlavní herci ze seriálu: Kristen Bell, Jason Dohring, Percy Daggs III, Chris Lowell, Enrico Colantoni i Francis Capra.

O tomhle filmu se hodně mluvilo před čtvrt rokem kvůli způsobu jeho financování. Seriál je sice kultovní záležitostí, ale faktem je, že byl zrušen kvůli nízké sledovanosti. Žádnému z velkých studií se proto nechtělo do filmu cpát do něj peníze v obavách, že by z něj byl propadák a oni by na tom ještě tratili. Tvůrci nechtěli dělat kompromisy a trvali na absolutní tvůrčí svobodě, takže se rozhodli si financování zajistit jinde.

V tomhle ohledu jim pomohl několik let fungující server Kickstarter. Jeho princip spočívá v tom, že na něm lidé představují své většinou nezávislé projekty, na které shánějí finance. Když se člověku při brouzdání těmito stránkami nějaký projekt líbí a chtěl by ho vidět zrealizovaný, může na něj přispět určitým obnosem. Když se dá dohromady dost lidí a vyberou mezi sebou dost financí, autorovi návrhu nestojí nic v cestě a může se dát do díla. Lidé takhle posílají peníze spisovatelům na vydání jejich dílek, umělcům na domalování série obrazů, začínajícím módním návrhářům na nové kolekce, kutilům a vynálezcům na jejich projekty atd.

Pokud jde o projekt větší, často člověk dostane za svou vloženou částku nějaký dárek – se zvyšujícím se vloženým obnosem se kvalita a kvantita dárků samozřejmě zvyšuje. V případě Veronicy Mars si lidé mohli odnést podepsané plakáty, pak trička, DVDčka s filmem, mohli předem dostat scénář k filmu, lístky na červený koberec při slavnostní premiéře a jeden nejštědřejší mecenáš se pak objeví v drobné roličce v samotném filmu.

Jakmile tvůrci Veronicy Mars přišli s nápadem vzít financování na Kickstarter, ono jim to šeredně vyšlo a lidé jim začali přispívat horem dolem, samozřejmě že se zvedla vlna nevole. Kritici namítali, že Kickstarter je určen nezávislým lidem pro realizaci jejich drobných/osobních projektů, a že hollywoodská velkoprodukce tam nemá co dělat. To ale byly především závistivé řečičky.

Ve Veronice Mars našel vzor například Zach Braff, který si na Kickstarteru našel peníze na pokračování svého skvělého filmu Procitnutí v Garden State.Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby