Heather Brooksová

Hraje ji:

Tina Majorino (*7. 2. 1985, Westlake, California, USA)

————————

Známá z:

Vodní svět, Pravá krev, Napoleon Dynamit, The Deep End, Velká láska, Když muž miluje ženu, Pravé ženy, Beze stopy, Veronika Mars, What We Do Is Secret

————————

Bio:

Tina má italské kořeny. Narodila se do rodiny realitního makléře Roberta Majorina a Sarah Blackové. Má staršího bratra Kevina, se kterým si založila rockovou kapelu The AM Project.

Svou kariéru začala jako dětská hvězdička v sitcomu Camp Wilder z roku 1992. Na stříbrném plátně se poprvé objevila o dva roky později – ve filmu Když muž miluje ženu. Ve stejném roce ji diváci mohli vidět i v rodinných filmech Corrina, Corrina či Andre.

Pořádně na sebe ale upozornila až snímkem z roku 1995, zvaným Vodní svět. V tomhle postapokalyptickém bijáku si zahrála dceru hlavní ženské hrdinky, později objektu lásky hlavního hrdiny, kterého hrál Kevin Costner. Pravda, tenhle velkofilm měl neuvěřitelně nabobtnalý rozpočet (například kulisy, postavené na moři, srovnal s hladinou hurikán, takže se musely za pořádný peníz stavět znovu) a vydělal jen zlomek peněz, čímž se z něj stal jeden z nejklasičtějších případů totálního kasovního propadáku, ale i tak… Tina v něm hrála a na dítě hrála dost dobře.

V roce 1999 se ještě objevila ve filmu Alenka v Říši divů, ale pak se na několik let stáhla a v žádném dalším filmu ani seriálu neúčinkovala. Jako důvod svého odchodu z Hollywoodu udala syndrom vyhoření – pracovala od dětství a jednoduše toho na ni bylo moc. K herectví se znovu vrátila až v roce 2004 v kultovním filmu Napoleon Dynamit.

Od té doby se začala znovu pravidelně objevovat v kinech a v televizi. Střihla si roli počítačového mága ve Veronice Mars (tvůrce seriálu Rob Thomas pro ni postavu Cindy Mackenzie konkrétně vytvořil a napsal ji Tině přímo na tělo) ve druhé a třetí sérii tohoto televizního počinu. Ve stejné době, kdy hrála ve Veronice Mars, se také objevovala v seriálu Big Love.

V roce 2009 jí nevyšla práce v dalším seriálu. Jmenovat se měl The Deep End, ale americká televizní stanice ABC ho zrušila po pouhých šesti odvysílaných dílech. Tina si z toho ale moc nedělala. O dva roky později si střihla roli agentky Genny Shawové v několika dílech Sběratelů kostí a zahrála si i ve videoklipu k písničce Fuckin‘ Perfect of Pink!

V roce 2012 si zopakovala svou roli z Napoleona Dynamitu ve stejnojmenném animovaném seriálu (postavě tedy propůjčila svůj hlas), mihla se v pár epizodách Pravé krve (hrála tu další technicky zdatnou postavu – tentokrát upírku – ale závěrem řady její postava naštvala, koho neměla, a skončila na podlaze jako louže krvavého rosolu) a konečně i nastoupila k Chirurgům.

Již ve druhé polovině roku 2013 ale bylo oznámeno, že si Tina zopakuje roli Mac v celovečerním filmu Veronica Mars, který bude dějově navazovat na události z předčasně ukončeného seriálu. Kromě toho dostala také roli v seriálu stanice TNT Legends a natočila kraťas You Me & Her – zkrátkaa dobře, sešlo se jí až moc rolí, až moc jiných pracovních povinností a příležitostí a Tina proto musela požádat o odchod z Chirurgů. V tom nebyl problém jí nevyhovět a Shonda tak nechala postavu Heather zemřít již v premiérovém dílu desáté řady.

————————

Vývoj postavy:

Heather je jednou z nově příchozích stážistů, které poznáváme v deváté sérii. Nikdo ji v nemocnici zpočátku nedokáže příliš vystát, protože přátelům, kolegům i nadřízeným připadá strašlivě nepříjemná. Zároveň se ale tváří dost zakřiknutě a příliš se nevyjadřuje, čímž si u Cristiny vyslouží přezdívku Šedomyška.

Z její minulosti víme jen to, že se její rodiče rozvedli, a že jejich rozvod nebyl nikterak příjemnou záležitostí. Neustále se hádali a chudáka Heather celou dobu stavěli mezi sebe a štvali jeden proti druhému.

Heather má na začátku sezóny krátký poměr s Alexem Karevem. Nechá se slyšet, že jí sex přijde jako mnohem jednodušší způsob komunikace než samotné mluvení, a že tím, jak s Karevem spí, z něj alespoň nemá takovou hrůzu. Ostatním stážistům se pak v jedné chvíli také svěří, že po sexu často pláče.

Co se její specializace týče, Heather nemá dlouhou dobu nic vyhlídnuto. Owenu Huntovi se jednoho dne ale znelíbí, že Heatheřin kolega Shane Ross tráví až moc času s Derekem Shepherdem, a že ostatní stážisté tak nemají moc šancí dostat se ke každé specializaci a zjistit tak, co by se jim líbilo. Donutí proto Heather, aby k Derekovi na pár dní šla, a ten v ní objeví skrytý talent pro neurochirurgii.

V tu chvíli Derek vycítí povinnost rozloučit se s Rossem a přijmout pod svá výchovná křídla právě Heather (udělá to snad i trochu nerad, protože mu Heather od první chvíle připadala – a stále připadá – náramně divná, ale snah o to, ji změnit, se brzy vzdá). To Ross nedokáže přenést přes srdce a Heather to zazlívá. Obviňuje ji navíc, že se ho úmyslně snaží z neura vyštípat. Derek mu pak ale vysvětlí, že především hledá někoho s vrozeným talentem, který Heather má, zatímco on ne. Doporučí mu proto, aby si našel nějakou specializaci, kde by přirozeně vynikal.

Ačkoliv ale Ross Heather ani na konci deváté série pořád příliš nemusí, na nože přímo také nejsou. Zatímco se ale Ross jen tak plácá od ničeho k ničemu a neví, co se sebou, Heather na konci deváté série zůstává na neurochirurgii. Ta jí ale občas připadá dost nudná, takže je otázkou, jestli tam zůstane…

Tam, tam, tá – nezůstala. Ne snad ale proto, že by si to rozmyslela. Heather byla krátce po odeznění bouře, když byl v nemocnici ještě stále mumraj a Dr. Webber nebyl k nalezení, pověřena Shanem, aby se po něm podívala (ten ho měl na příkaz Mirandy najít sám, ale měl tehdy jinou práci a nechtělo se mu tím marnit čas). Pi svém pátrání zavítala i do sklepení, kde ho objevila, jak leží v bezvědomí na zemi. Jenže si nevšimla, že leží v kaluži vody a všude je elektřina. A také si nevšimla, že do té kaluže sama šlape…

Heather byla zasažena elektrickým proudem a zastavilo se jí srdce. Ačkoliv je oba zanedlouho Shane našel a Dr. Webbera se podařilo zachránit, i přes veškeré snahy Heather už neoživili. Její smrt se velmi dotkla nejen Dereka, který tak přišel o svou žačku, ale především Shanea, kterého kardinálně vykolejila a od základu mu změnila celou osobnost. Ostatní rezidenti si po příjezdu její matky do nemocnice uvědomili, že ji/se vlastně skoro vůbec neznají. Vzpomínání na to málo, co o ní věděli, je po měsících nezaujaté koexistence konečně semknulo.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby