Shonda Rhimes odchází z ABC do Netflixu

Málokdo věřil, že by jedna z nejúspěšnějších televizních producentek mohla dát někdy sbohem ABC. Ale po patnácti letech, a hitech jako Grey’s Anatomy, Scandal či How to Get Away With Murder, stanici se svou společností ShondaLand opouští. Na nových projektech bude pracovat pod hlavičkou Netflixu.

Shonda Rhimes byla pro stanici ABC neocenitelnou producentkou, která chrlila jeden hit za druhým. Ale každá pohádka musí jednou skončit, a tak nastal čas loučení. Shonda Rhimes podepsala několikaletou smlouvu se streamovací službou Netflix, kam se přesune celá její produkční společnost ShondaLand. Následovat ji bude i její produkční partnerka Betsy Beers.

Programový ředitel Netflixu Ted Sarandos k jejímu příchodu řekl:

Shonda Rhimes je jednou z nejlepších vypravěček v dějinách televize. Její tvorba patří na televizním poli k těm nejpoutavějším a nejnápaditějším, je dechberoucí a boří tabu. Shondu znám a je to pravý netflixák tělem i duší. Zbožňuje televizi a filmy, svá díla si hýčká, aby je mohla představit divákům. Jsme nadšeni, že se k nám přidala.

Ze svého “přestupu” do Netflixu je nadšená i Shonda Rhimes:

Přesun ShondaLandu do Netflixu je výsledkem společných plánů, na kterých jsme se s Tedem Sarandosem domluvili na základě mých představ, jak bych měla coby tvůrce pokračovat a jak by se měla vyvíjet má produkční společnost. Ted na Netflixu nabízí tvůrcům prostor pro jejich tvorbu. Chápe, co potřebuji, tedy možnost vytvořit pro scenáristy nový domov plný života, kde budou mít tvůrčí svobodu. Budoucnost ShondaLandu má na Netflixu neomezené možnosti.

Odchod Shondy a její produkční firmy ale nebude mít vliv na její seriály, které ABC vysílá. Grey’s Anatomy i chystaný spin-off o hasičích, stejně jako poslední série Scandalu, krimi How To Get Away With Murder a novinka For the People, budou na ABC pokračovat, jak sama Shonda Rhimes potvrdila.

Naše aktuální seriály budou na ABC pokračovat. Na začátku kariéry jsem si nemohla přát lepší místo, kde tvořit. Jsem vděčná, že mohu spolupracovat s tolika talentovanými lidmi… Nové příběhy však už začneme vymýšlet pro Netflix, z čehož mám ohromnou radost.

ShondaLand tak na ABC bude mít stále své zastoupení. Ačkoli Shonda odchází na Netflix, aktuální seriály jsou v dobrých rukou jejích žáků. Coby showrunneři tak budou na ABC působit Pete Nowalk (How to Get Away With Murder), Krista Vernoff a Bill Harper (Grey’s Anatomy), Stacy McKee a Mark Wilding (spin-off Grey’s Anatomy), Mark Fish (Scandal), Don Todd a Paul William Davies (For the People), a Allan Heinberg, který byl producentem nedávno ukončeného The Catch.

Pro ABC je přesto odchod Shondy Rhimes velkou ztrátou. Stála za řadou jejich úspěšných seriálů, na kterých sice budou ještě spoustu let vydělávat, nicméně s ní počítali i na další projekty. Podle všeho probíhalo posledních několik měsíců vyjednávání o nové smlouvě mezi ABC a Shondou Rhimes, které ale nedopadlo pro stanici dobře. Pro úspěšnou producentku ale jistě nehrály roli jen finanční podmínky nové smlouvy. Na ABC vdechla život řadě hitů (mezi ty patří i Private Practice, který se dočkal celkem šesti sérií), a coby producentka rozhodně neřekla své poslední slovo. Jenže ABC je celostátní televize, která má řadu omezení, což zrovna nehraje do karet tvůrčí svobodě. S tímto problémem se ale Shonda na Netflixu nebude muset potýkat a poprvé ve své kariéře může své nápady naplno realizovat.

Zdá se ovšem, že odchod Shondy Rhimes rozpoutal menší válku mezi Netflixem a Disneym, pod které stanice ABC spadá. Disney má nyní v plánu vytvořit vlastní streamovací službu a stáhnout z Netflixu své filmy. O tom si můžete přečíst více v tomto článku. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet, nicméně to vypadá, že rozhodnutí Shondy Rhimes přesunout svou produkční firmu na Netflix bude mít v budoucnu velký dopad na Netflix i studio Disney.

Zdroj: Hollywood Reporter

Netflix přivítal Shondu Rhimes tímto videemVložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby