Budoucnost Patricka Dempseyho v Grey’s Anatomy

Po poslední epizodě má hodně z vás otázky, proč Shonda navedla seriál tímto směrem a co to vlastně znamená. V tomto článku se vám pokusíme alespoň částečně na tyto otázky odpovědět. Nezapomeňte ale, že článek obsahuje spoilery z posledního dílu.

Jak jsme už z Shondiných hrátek zvyklí na poťouchlá proma, která se vždy nakonec vyřeší, tak pravděpodobně velká část z nás čekala, že majáčky z 20. epizody nakonec budou znamenat něco jiného (např. příjezd Dereka jako hrdiny). No, vše nakonec dopadlo, jak to dopadlo, takže se pojďme podívat na příčiny, které k tomu vedly. Ale předtím:

Patrick Dempsey měl stejně jako Ellen Pompeo podepsanou smlouvu na dva roky. Sice se v poslední sezóně tolik neukazoval, ale odcházet rozhodně neměl. Podle (samozřejmě nepotvrzených) zpráv se Patrick choval na place jako primadona a tím naštval Shondu, která si našla cestu, jak se ho zbavit. Patrick i Shonda samozřejmě mluví o úžasné zkušenosti a jak byl čas jít dál, ale věřte dnes takovýmto prohlášením – PR agentury toho dokážou hodně. Vzhledem k tomu, že se Shonda nemazala s odchodem Katherine Heigl či Isaiaha Washingtona, se ale není čemu divit.

 alt=

Samozřejmě, že úplnou pravdu se asi nikdy nedozvíme, a také tu nehodláme vynášet žádné soudy. Na obou stranách nejspíše byla nějaká ta chybka a bez znalostí podrobností těžko někoho vinit. Abychom dali hlas oběma stranám, přinášíme vám prohlášení, které Shonda Rhimes vydala ještě ve čtvrtek. Nic objevného od něj ale nečekejte.

Derek Shepherd je, a vždy bude, nesmírně důležitou postavou – jak pro Meredith, tak i pro mě a pro fanoušky. Nikdy jsem si ani nedokázala představit, že dáme McVysněnému sbohem. Patrick Dempsey zformoval Dereka do reálné představy moderní lásky dnešních žen – veselé, smutné, plné bolesti, ale i pravdy. Nad jeho ztrátou budeme truchlit všichni. Meredith a celá její rodina v Grey’s Anatomy teď vstupují na neprobádané území a otevírají novou životní kapitolu. Možnosti jsou nekonečné, a jak by řekla Ellis Greyová: “Rozjetý kolotoč se nikdy nezastaví.”

Patrick poskytl serveru EW exkluzivní rozhovor a my vás o něj také nehodláme ochudit.

EW: Nedává to smysl. Nepodepsal jste loni dvouletou smlouvu?
Patrick: Ano, máte pravdu. Tak nějak se to vyvinulo, prostě se to stalo. Bylo to překvapující, ale přirozeně to vyplynulo. Jsem rád, jak to nakonec dopadlo.

EW: Kdy jste se dozvěděl, že v seriálu skončíte?
Patrick: Stalo se to celkem rychle, vyvinulo se to přirozenou cestou. Nepamatuji se přesně na datum, ale nebylo to na podzim. Asi někdy v únoru, nebo březnu. Stalo se to rychle.

EW: Byl jste překvapený?
Patrick: Ani ne. Byl to přirozený vývoj. Očividně nastal čas.

EW: Jak dlouho jste točil svou poslední epizodu?
Patrick: Skoro tři týdny. Všichni věděli, že je má poslední. Něco se točilo ve studiu, něco v exteriérech.

EW: Na Instagram jste vyvěsil fotku, jak stojíte na trajektu. Měl to být signál?
Patrick: Pro Dereka mají trajekty velký význam. Jsou pro něj znakem svobody a poklidu. V exteriérech moc nenatáčíme. Na sociální sítě přispívám, jen když něco cítím a když mě něco dojme. Seattle mě hodně inspiroval. Škoda, že jsme tam netočili víc.

EW: Brečel jste v poslední den natáčení?
Patrick: Ne, stále to zpracovávám. Je to součást truchlícího procesu.

EW: Jaký byl váš poslední den?
Patrick: Jako kterýkoli jiný, prostě den v práci. Hodně se toho děje, vy jste chycený proudem a nestíháte to zpracovat.

EW: A jaký jste si ho představoval?
Patrick: Nikdy jsem o tom nepřemýšlel. Snažím se žít přítomností. Ty dlouhé hodiny strávené prací… Nejlepší je soustředit se vždy na probíhající scénu a dát jí ze sebe co nejvíc.

EW: Odnesl jste si s sebou něco na památku?
Patrick: Ne, nepotřebuji to. Mám vzpomínky. Nepotřebuji nic hmatatelného k tomu, abych nezapomněl.

EW: Myslel jste si, že to prosákne ven?
Patrick: Jak by také ne. Říkal jsem si, že bude hodně těžké to udržet pod pokličkou. Štáb a všichni herci odvedli skvělou práci. Všichni mě podporovali a bylo to celé dojemné.

EW: Když se podíváte zpět, jaké jsou vaše oblíbené okamžiky?
Patrick: Nevím, celé mi to splývá, bylo to tak intenzivní. Ty záběry z pilotní epizody. Viděl jsem je poprvé a nemohl jsem uvěřit, jak to tam sedlo a jaký emocionální dopad to mělo. Všichni mají takovéhle skvělé okamžiky. V těchhle chvílích vám dojde, jak skvělé lidi kolem sebe máte a že celý kolektiv může za úspěch. Ne jedna jediná osoba.

EW: Jak tato role změnila váš život?
Patrick: Když jsem někam vešel, hned se změnila atmosféra. Něco jako: “Oni mluví o mně.” Bylo to bouřlivé.

EW: Šílely z vás ženy?
Patrick: Ano, bylo to šílené. Předtím jsem chodil na jeden konkurz za druhým a najednou mě znal celý svět. Stalo se to během jednoho měsíce a jsem rád, že jsem to zvládl, protože to bylo velice omamné.

EW: Jaké to je pracovat s Ellen Pompeo?
Patrick: (Během rozhovoru se poprvé rozbrečí). Kouzelné. Nádherné. Jako bychom byli manželé. Bylo to 10 let a to kouzlo tam bylo od samého začátku. Naprosto jsme si sedli.

EW: Tohle fanoušky zabije.
Patrick: Rozhodně to bude šok. Bude to hodně silné a emotivní. Ale takový je život. Pokaždé, když odešel někdo z původního obsazení, tak po něm tu díru nikdo zaplnit nedokázal. Shepherda lidi milovali. Nechtějí ho ztratit. Byl v jejich životech přes 10 let. Ale život jde dál.

Pozn.: EW v neděli vydalo nezkrácenou podobu rozhovoru. V případě zájmu si ho můžete přečíst zde. A pokud byste neměli dost, tak tady je další dlouhý rozhovor, a to s Caterinou Scorsone (Amelie).

Co se týče Patrickovy nejbližší budoucnosti, tu stráví na závodní dráze. Jak víte, věnuje se závodění a tomu se teď může oddat naplno. Jde mu to celkem dobře.

V minulosti jsem se věnoval příliš mnoha věcem najednou. A to vždy skončí tím, že musíte něco obětovat. Stojí vás to mnohem více úsilí. Na této úrovni závodění musíte být neustále ve vozu, trénovat a řádně se stravovat. Musíte se tomu plně věnovat. Chci v tom být dobrý a být považován za soupeře. Máme tým a prostředky, abychom dosáhli výsledků.

Patrick zatím závodil na okruzích v Americe a v Le Mans. Teď se podívá znovu do Evropy, procestuje svět a splní si svůj sen. Když ho budete chtít vidět, můžete si udělat výlet třeba na závody do Německa, ale taky třeba do Bahrajnu, v sérii FIA World Endurance Championship se Patrick podívá opravdu kolem světa. Nejbližší dny stráví na okruhu v Belgii a poté ho čeká Le Mans.

Bude to síla. Je to jedinečná příležitost a já ji hodlám beze zbytku využít. Pracovat pro Porsche? Děláte si srandu? Mám opravdu štěstí a užívám si to. Rád bych se věnoval něčemu jinému, než jen hraní. Vezmu si po zbytek roku volno a budu se věnovat dětem, závodění a produkování.

Ale Patrick se televize zatím úplně nevzdal, v procesu je drama The Limit, které popisuje jako Mad Meny ze světa závodů 60. let a špionážní thriller Fodors.

Derek byl nedílnou postavou celého seriálu a jeho vztah-nevztah s Meredith se táhl napříč všemi sériemi. V tomto článku si můžete zavzpomínat, co Dereka dělalo McVysněným. Který je váš oblíbený okamžik?

A na závěr takový malý dovětek:

R.I.P. McDreamy

Korekce: KevSpa & Jumpstar

————–

Zdroje:

http://pagesix.com/2015/04/20/diva-dempsey-all-but-gone-from-greys-anatomy/
http://www.cosmopolitan.com/entertainment/tv/news/a39519/shonda-rhimes-on-greys-anatomy-shocker/
http://www.ew.com/article/2015/04/23/patrick-dempsey-interview
http://www.foxsports.com/motor/story/patrick-dempsey-grey-s-anatomy-fans-shocked-after-career-change-derek-shepherd-mcdreamy-042415
http://www.foxsports.com/motor/story/patrick-dempsey-excited-for-fia-wec-debut-041115
http://www.ew.com/article/2015/04/23/patrick-dempsey-greys-anatomy-next

Fotografie: ABC


Komentáře

 • Alca: Jak píše Lucifrid. Během týdne překládáme kolem pěti a více seriálů. Takže psát ještě postřehy z překladatelského procesu už by nás úplně zničilo. Jumpstar holt měl jen Grey’s Anatomy, tak si mohl vyhrát i s takovými specialitkami. :D

 • Alca:

  Lucifrid, Kevspa: já to nemyslela vůči vám dvěma špatně, fakt ne :) Chápu, že na to čas nemůžete mít, když toho překládáte tolik a jsem ráda, že si na GA najdete čas (a abych pravdu řekla, obdivuju vás, protože v těch lékařských termínech bych se ztratila :) ). protože úroveň překladu je stále neobyčejně vysoká, klobouk dolů :)

 • Martina:

  Tak já vám nevím, po tom všem co Derek přežil mě příjde ubohé udělat z něj takového idiota, který hledá mobil napříč silnicí. Miluju tento seriál, ale tohle mě opravdu příjde jako pomsta. No, asi se podívám na další díl a potom zvážím jestli nepřesedlám na jiný seriál.

 • Lucifrid:

  Alca, vpoho, ja to ani spatne nebrala :) Diky :)) Na lekarsky terminy musi byt clovek tak trochu hypochondr nebo nemocnej, rekla bych :DD Ale samozrejme je dulezite mit nad sebou i kontrolu, protoze vsechno vygooglit nejde a hlavne nektere veci se v realu pouzivaji=rikaji jinak. Takze ac mam radost, ze hodne veci je schvaleno bez opravy, vzdy se priucim necemu novemu a jsem za to moc rada :) A pak muzu u doktora machrovat, ze mi nemusi nic vysvetlovat, ze vsechno chapu :D

 • Bára:

  Myslím si, že Derek měl v seriálu rozhodně zůstat! Pomale a jistě ukončují hraní v seriálu všechny původní postavy, které tam byli od začátku. Myslím, že místo natáčení dalších dílů a umírání čím dál víc hlavních hrdinů by měli vymyslet šťastný konec a vysílání seriálu ukončit

 • Petra:

  Hann : presne tak to citim taky…

  A jeste k tem tragediim, me prijde pritazeny za vlasy uz jen to, ze nikdo z hlavnich nebo vedlejsich postav nemel normalni porod. To je taky dost nepravdepodobny, ze se v jedne parte lidi zadne dite nenarodi normalne bez komplikaci.

  Nemyslim si, ze by to fanousky min bavilo, kdyby nekdo porodil normalne a mimino bylo v pohode.

 • eva:

  Kdyby jen porod, ale kazdej tam minimalne jednou umiral, Derek dvakrat, Mer dvakrat…tolik tragedii, ze kdyz pak fakt skape, neni to ani trochu emotivni, uz z toho nedokazali nic vyzdimat, fakt uplne ale uplne o nicem dil. Meli se rozejit, stejne se furt stekali, bylo by to realistictejsi, tim by odesel ze serialu a ne tak trapne…ona se tam chova jak by prisla o krecka.

 • eva:

  Jediny co tam bylo super bylo to, jak vedel, ze ho nezachrani pac jsou nymandiy to bylo silne….

 • kikinavin:

  Je škoda Dereka, byl to krásný chlap :( Myslím že po tomhle odejde i Mer.. co tam bude bez nej delat? :( Cely serial se motal jenom kolem jejich vztahu a ted kdyz uz neni… Brečela jsem dost, jak ho odpojovali z přístrojů. :( :'( Bude mi moc chybět :(

 • Minimo:

  Jak Derek, tak i Meredith dali tomuto seriálu hodně. Přijde mi velice pomstychtivé a zákeřné, že opustil seriál touto ponižující cestou. S Mer toho zvládli hodně. Toto Shonda nevychytala, a mě to přinutilo sledování chirurgů ukončit a přejít na nějaký veselejší seriál. GA už je jen o katastrofách, pamatuji si prvotní série, kdy hlavním tématem každé epizody byl rádoby nevyřešitelný případ, na který jedna z postav vždy přišla. Nyní můžeme v každém díle očekávat, kdo další tentokrát umře, a být v depresi na další týden, dokud nevyjde další epizoda.

 • Qlour:

  Nejhorší na tom bylo, že se celou dobu Derek tak moc snažil, aby se mu na té silnici nic nestalo. Pořád se díval do zrcátek, pak se při každém překročení silnice díval na všechny strany a pak ho ještě sejme nějaké auto z druhé strany…né z té strany kde byla ta otáčka v protisměu, ale z té strany kudy přijel a bylo jasně vidět, že tam stojí auto napříč…to byl fakt největší trapas z toho všeho!! :D

 • Bára:

  Nemůžu teda souhlasit s názory, že jeho smrt nebyla emotivni.
  Já jsem celkem cynik a nebrečím u filmů, ale tohle mě uplně dostalo
  myslím, ze to bylo hodně emotivní. Přece jenom s tím chlapem žiju 11let :D :D
  Miluju ho i když ho občas nenávidím a tohle mě uplně dostalo i když jsem měla ráda Lexie a Marka. Tak ničí smrt v serialu mě tak nezasahla. takže sice to chápu, že jsou to herci a musí se to měnit a točit, ale určitě to bylo hodně silné.

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby