Eli Lloyd

Hrál ho:

Daniel Sunjata (*30. 12. 1971, Evanston, Illinois, USA)

————————

Známý z:

Temný rytíř povstal, Graceland, Ďábel nosí Pradu, All My Children, Zachraň mě, Ztracené ideály, Česká spojka, Melinda a Melinda, Bejvalek se nezbavíš, Zmizelá, Slečna nebezpečná, At Risk, Dárek z lásky, D.C., Sex ve městě, zákon a pořádek, Právo a pořádek

————————

Bio:

Daniel se sice narodil v illinoiském Evanstonu, vyrostl ale o kousek vedle v Chicagu, kde ho jako malého adoptovala rodina policejního dispečera a bojovnice za lidská práva. Kdybyste chtěli vyzvědět něco více o Danielově etnické příslušnosti, zjistili byste, že jeho biologičtí rodiče jsou parádní ukázkou amerického kotlíkového multikulturalismu – Daniel je po rodičích Afro-Američan a Iro-Němec.

Na střední školu Daniel chodil do Mount Carmel High School v Chicagu, kde hrál obránce ve školním fotbalovém týmu. Po střední nastoupil do bakalářského studia na Florida A&M University, odkud později přestoupil na University of Louisiana at Lafayette. Vysokoškolská studia ho musela bavit, protože po dokončení bakaláře si odchodil ještě magistra v oboru herectví na New York University.

Na obrazovkách se Daniel poprvé objevil v televizním zpracování Shakespearova Večeru Tříkrálového v roce 1998. Pak dva roky neúspěšně sháněl další práci a až v roce 2000 se mu povedlo ulovit roli v sedmiepizodním oblouku v seriálu D.C. Ta pro něj byla dostatečnou reklamou, Daniel se zviditelnil a probít se do televize už pro něj bylo mnohem snazší. Dostal například roli v Zákonu a pořádku, v níž se mezi lety 2000 a 20004 objevil celkem šestnáctkrát.

V roce 2001 se tak objevil v televizním snímku Feast of All Saints a jedné epizodě americké telenovely All My Children. V září toho roku se Amerika stala obětí teroristického útoku na Světové obchodní centrum a skoro veškerá hollywoodská produkce byla pozastavena. Jakmile se lidé trochu vzpamatovali, vrátili se zpět do práce. V roce 2002 se Daniel objevil například v první po-zářijové epizodě Sexu ve městě a zahrál si také ve filmu Česká spojka s Anthony Hopkinsem, Chrisem Rockem (a v malinkaté roličce třeba i Markem Vašutem).

Daniel ale nehrál jen v seriálech a filmech – měl rád živé vystupování, takže ho lákalo i divadlo. A jeho zájem se vyplatil – v roce 2003 získal za své ztvárnění prvoligového baseballového hráče, který všem veřejně oznámí, že je gay, ve hře Take Me Out cenu Theatre World a nominaci na Tony Award a Drama Desk Award (a určitě to nebylo jen proto, že se v jedné sprchovací scéně na jevišti převleče do Adamova roucha… *zvuk horlivého ťukání do kláves a žhavení vyhledávačů*). Ve stejném roce ho navíc časopis People vyhlásil jedním z 50 nejkrásnějších lidí roku.

V následujících letech se Daniel dál snažil kloubit divadlo a televizi s filmem. Objevil se na Broadwayi ve hře Cyrano, kde si zahrál postavu Christiana de Neuvilletta, v seriálech Love Monkey, The Bronx Is Burning a Zachraň mě (tahle role ho proslavila asi nejvíce) a také ve spoustě filmů, z nichž můžeme vybrat třeba Melindu a Melindu, Ďábel nosí Pradu nebo Bejvalek se nezbavíš.

V roce 2009 na sebe ale tak trochu neslavně upozornil, to když se jako vypravěč podílel na dokumentu Loose Change 9/11: An American Coup a prohlásil, že s názory v dokumentu vyjádřenými plně souhlasí. A o čem že Loose Change je? Vzpomínáte si, jak se po útocích 11. září vyrojila horda konspiračních teorií, které tvrdily, že onen teroristický útok vlastně vůbec nebyl teroristickým útokem, ale řízenou demolicí, objednanou samotnou americkou vládou? Jakýmsi supertajným vládním projektem, jehož cílem mělo být objevení života na Plutu, dopadení Yettiho, vyvolání Lincolnova ducha z Říše mrtvých nebo nějaká podobná ptákovina? Tak o tom. Producenty Zachraň mě, kde v té době zrovna hrál, Danielovy názory natolik zaujaly, že je vepsali přímo do seriálu. Danielova postava jimi na hasičské zbrojnici způsobí dost rozruchu, když se o nich zmíní.

Mezi lety 2010 a 2011 pak Daniel našel domov v Chirurzích a zdá se, že mu tahle práce, co se kariéry týče, dost pomohla. Jen v roce 2012 se objevil ve čtyřech filmech – Slečna nebezpečná (což je mimochodem jedna z těch zhovadilostí, kterými chtěla Katherine Heighl udělat díru do Hollywoodu), Zmizelá, Generation Um… a pak absolutní majstrštyk Temný rytíř povstal (tady se sice objevil jen na chviličku jako postřelený a Banem záhy udušený velitel zásahového týmu, propašovaného do Gothamu, ale i to se počítá).

V roce 2013 pak hrál v jedné z vedlejších rolí v poslední sérii muzikálového Smash a získal také hlavní roli v novém pořadu Graceland. Navrch ještě stihnul natočit film Lullaby.

Osobní život si Daniel poměrně střeží a dost se mu i daří vyhýbat se zájmu médií a tedy i propírání v bulvárních plátcích. Ženatý Daniel není a děti nemá, podle fotek by se ale dalo usuzovat, že má – nebo alespoň měl – dlouholetou přítelkyni. Více asi nezjistíte.

————————

Vývoj postavy:

S nemocničním bratrem Eliem jsme se poprvé setkali v sedmé sérii Chirurgů a v seriálu vydržel až do série osmé. Zábavný, veselý, schopný a všemi oblíbený Eli nám toho o sobě samém příliš nepověděl, takže z jeho minulosti víme jen to, že jde o zkušeného bratra s dvanáctiletou praxí.

V desátém dílu sedmé sezóny se Eli seznámil s Mirandou Baileyovou a dost se do ní i zakoukal. Miranda v té době byla sama, protože se kvůli traumatu z konce šesté série (kdy ji smutkem šílený Gary Clark málem zastřelil, a kdy jí Charles Percy umřel v náručí) rozešla se svým přítelem Benem Warrenem.  K Benově nevoli začal Eli po čase s Mirandou chodit. Ben na Mirandu sice naléhal, aby se s ním rozešla, jenže ta mu vpálila do obličeje, aby se staral o sebe a nepletl se jí do života.

Jenže nakonec Miranda obrátila o sto osmdesát a s Eliem se rozešla. Měla ho sice ráda, ale ne dost – Eli byl podle ní skvělý chlap a ten krátký románek nelitovala, ale na delší vztah to s ním prostě neviděla. Po rozchodu s Eliem se Miranda vrátila opět k Benovi.

Protože příběh Elie od začátku osmé série, kdy k rozchodu došlo, nepotřeboval, tak jsme se s touto postavou již neviděli. Eli jako takový sice nadále v nemocnici pracuje jako bratr na jednotce intenzivní péče, akorát se s ním už nevídáme.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby