Lexie Greyová

Hrála ji:

Chyler Leigh (*10. 4. 1982, Charlotte, North Carolina, USA)

————————

Známá z:

Bulšit, That ’80s Show, Reunion, Prozrazení, Advokáti, North Shore, The 19th Wife

————————

Bio:

Chyler si prožila docela krušné dětství a dospívání. Její rodiče oba pracovali v oblasti životosprávy a pomáhali lidem hubnout. Když bylo Chyler osm let, jejich podnik ale zkrachoval, a ve dvanácti letech se jí rodiče rozvedli. Chyler šla bydlet s mámou a svým starším bratrem na Floridu do Miami. Zde si jejich matka znovu našla cestu k prvnímu manželovi a znovu se za něj provdala. To samé se ovšem nedá říci i o Chyler – ta si s otcem zůstala celé roky odcizená a znovu se sblížili relativně nedávno.

V osmé třídě začala Chyler pracovat jako modelka, což jí otevřelo dveře k herecké kariéře. Začala hrát v reklamách, roku 1997 se poprvé objevila ve filmu Kickboxing Academy (zde si sice zahrála po boku svého bratra, ve filmu ovšem ztvárnila jeho přítelkyni) a o dva roky později získala roli v seriálu pro náctileté Hall Pass. V roce 1999 se s matkou přestěhovala do Los Angeles, aby měla k Hollywoodu blíže – díky její práci v modelingu si jí totiž všiml tvůrce a producent seriálů Aaron Spelling a najal ji do krátce vysílaného pořadu Safe Harbor. Chyler věděla, že už kvůli práci nebude mít příliš času na školu, takže si udělala California High School Proficiency Exam, jakousi malou maturitu.

V šestnácti letech ale Chyler potkala na konkurzu do seriálu Saving Graces svého o čtyři roky staršího budoucího manžela Nathana Westa, brzy po jejich seznámení odešla od rodiny a k Nathanovi se nastěhovala. Krušná dětství a problémová rodinná zázemí oba dva brzy dovedla k experimentům s drogami. Počáteční laškování s marihuanou a kokainem ale brzy přerostlo v nefalšovanou závislost a osud páru tak vypadal bledě. Zlom přišel teprve v roce 2001, kdy při konkurzu do jedné role režisér stranou Chyler, která v té době pravidelně brala drogy a sotva kdy něco snědla, poznamenal, že vypadá až nezdravě pohuble. Do roka se i s přítelem Chyler závislosti zbavila a oslavila to ve velkém stylu. V úzkém kruhu rodiny a nejbližších přátel se s Nathanem dali oddat na Aljašce.

Vraťme se ale zpět k Chylerině kariéře. Ze Saving Graces ani Safe Harbor se hit sice nestal, ale i tak se Chyler o nedostatek práce bát nemusela. Jen v roce 2000 se objevila v seriálech M. Y. O. B., Wilder Days a Sedmé nebe a roku 2001 byla obsazena do hlavní role ve filmu Bulšit. Celou tuto dobu se také dál věnovala modelingu a kromě toho roku 2001 také vystoupila ve videoklipu Marilyna Mansona k písni “Tainted Love”.

Od té doby hrála následujících pár let skoro v samých v seriálech. Povětšinou šlo o drobné role v jedné či dvou epizodách – jako například v North Shore či Rocky Point. Občas se jí ale podařilo sehnat si i důležitější a rozsáhlejší roli – třeba v pořadech Reunion, That 80´s Show nebo Girls Club.

Ke své nejslavnější roli přišla až v roce 2007. Řeč je samozřejmě o postavě Lexie v Chirurzích. Chyler se poprvé objevila coby hostující hvězda ve finále třetí řady tohoto seriálu, od série čtvrté v něm vystupovala již jako postava hlavní. V průběhu natáčení Chirurgů se Chyler stihla objevit ještě coby Lexie v seriálu Private Practice a natočila i film The 19th Wife.

Z Chirurgů Chyler odešla na konci osmé série po domluvě s tvůrkyní seriálu, Shondou Rhimes. Na rozdíl od některých dalších herců, kteří byli v té doby seriál snad i donuceni opustit, Chyler odejít chtěla, protože se chtěla věnovat rodině a zkusit se zaměřit na jiné projekty. Od té doby stihla například natočit filmy Prozrazení a Window Wonderland.

————————

Vývoj postavy:

Lexie Greyová je dcerou Thatchera Greye a jeho ženy Susan. Má mladší sestru Molly Thompsonovou a její starší sestrou není nikdo jiný než Meredith, kterou má Thatcher z prvního manželství s Ellis Greyovou. Než nastoupila do Seattle Grace, vystudovala medicínu na Harvardu. Do Seattlu jít pracovat vůbec nechtěla. Její první volba – nemocnice Mass General v Massachusetts – ale padla poté, co jí po vážných zdravotních komplikacích zemřela matka.

V nemocnici jí coby vedoucí byla přidělena Cristina Yangová, která se odmítala naučit jména svých stážistů (protože věděla, že většina z nich beztak vyletí) a Lexie proto dala přezdívku Trojka. Lexie se při prvním setkání s Derekem Shepherdem neubránila přírodě a trochu s ním k Meredithině nevoli zaflirtovala. Když se Mer dozvěděla, že jsou s Lexie příbuzné, zpočátku ji to nechalo absolutně chladnou a s mladší sestrou nechtěla mít nic společného. Teprve časem k ní pookřála.

Lexie se spřátelila s kolegou stážistou Georgem O’Malleym a společně si pronajali byt. Krom toho byla jednu dobu zaláskovaná i do Alexe Kareva. Do George se Lexie zamilovala až v páté sezóně, ale protože ten její city nijak neopětoval, jejich přátelství se do značné míry na určitou dobu rozpadlo. Krom toho se Lexie podařil ještě jeden kiks – spolu s ostatními stážisty si v suterénu založila klub, ve kterém se nedovoleně učili vykonávat nejrůznější zákroky. Všechno ale prasklo a stážisti se do jednoho ocitli v podmínce – měli omezené pravomoci, nesměli na sál a neměli daleko od vyhazovu.

Navzdory Derekovým a Meredithiným piklím si Lexie padla do oka s Markem Sloanem. Mer s Derekem se báli, že sukničkář Mark ťutínce Lexie ublíží, ale poté, co po srážce s autobusem zemřel George, to byl právě Mark, kdo Lexie poskytl psychickou oporu. Aby se vyrovnala se ztrátou George, Lexie se k němu nastěhovala. V pozdějších dílech šesté sezóny do Seattle Grace přivezli Thatchera Greye, kterému  – jak se ukázalo – kvůli jeho přehnané konzumaci alkoholu vypověděla službu játra. Lexie se nabídla, že mu část svých jater poskytne k transplantaci, ale coby dárce se nehodila. Začala proto naléhat na Meredith, která sice zpočátku nechtěla, ale nakonec ustoupila a Thatcherovi tímto způsobem pomohla.

Nedlouho poté se ve dveřích Markova a Lexiina bytu objevila Markova těhotná dcera. Mark se rozhodl k situaci postavit čelem a dceři nabídnul, že u nich může zůstat. S Lexie své rozhodnutí ale neprobral, ani slovem se jí o něm nezmínil. Když se o tom proto Lexie dozvěděla, rozešla se s ním a ihned nato se – citově na dně a z náhlého popudu – vyspala s Alexem. Ten byl tou dobou sice stále ženatý s Izzie, ale ta ho už opustila a vůbec se k němu neznala. Lexie se začala s Alexem vídat.

Během finále šesté sezóny ovdovělý šílenec postřelil Alexe a málem zabil i Lexie. Ta se s tímhle traumatem jen těžko vyrovnávala, upadla do skoro vegetativního mentálního stavu, musela být přijata na psychiatrické oddělení a na 50 hodin udržena pod sedativy. S tím se zase nedokázal vyrovnat Alex, a ačkoliv tím Lexie pěkně rozzuřil, rozešel se s ní. Mark Alexovo počínání okamžitě odsoudil, Lexie mu byla za jeho soucit a laskavost nesmírně vděčná, odpustila mu a oba dva se k sobě zase vrátili.

Záhy ale vyšlo najevo, že se Mark během doby, kdy nebyli spolu, vyspal s Callie Torresovou, a ta z toho otěhotněla. Lexie to opět nemohla rozdýchat a opět proto jejich vztah ukončila. Po tomto rozchodu s Markem našla na krátkou dobu oporu ve vztahu s kolegou rezidentem Jacksonem Averym. V osmé sezóně ale Lexie začala žárlit na Markovu novou přítelkyni Julii, což se Jacksona – mírně řečeno – trochu dotklo a s Lexie se rozešel. Lexie se po čase Markovi vyznala z lásky, ten ji ale kvůli vztahu s Julií ignoroval.

Vše se změnilo teprve ve finále osmé sezóny, kdy s šesticí lékařů spadlo letadlo a přeživší doktoři Lexie objevili v troskách přimáčknutou pod kusem trupu. Každému bylo jasné, že nepřežije. Mark ji vzal za ruku a pověděl jí, že ji miluje, že ji vždy milovat bude, že si jsou souzeni. Lexie následně svým zraněním podlehla. Na její památku se po ní v deváté sérii přejmenovala nemocnice.Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby