Leah Murphyová

Hraje ji:

Tessa Ferrer (*30. 3. 1986, Los Angeles, California, USA)

————————

Známá z:

After the Triumph of Your Birth, Go for Sisters, Griffith Park 8, Abducted

————————

Bio:

Tessa je nejmladší dcerou zpěvačky a herečky Debby Boonové a Gabriela Ferrera a zpěváky a herce má i mezi prarodiči. Vzhledem k tomuto uměleckému zázemí by bylo s podivem, kdyby herectví dříve neho později alespoň nezkusila.

Pořádně se do toho ale opřela teprve nedávno – po účinkování v několika kraťasech můžeme za její první vystoupení v pořádném snímku považovat až účast ve filmu After the Triumph of Your Birth z roku 2012. Ve stejném roce natočila také film Griffith Park 8 a začala se objevovat i v Chirurzích (šlo o její první čistě televizní roli vůbec).

V roce 2013 do kin přišel její další snímek Abducted a také nezávislý film Go for Sisters, ve kterém hrála po boku Isaiah Washingtona, představitele Prestona Burka z Chirurgů. Jinak se ale podle všeho nikde moc neobjevuje a na svůj průlomový snímek buď teprve čeká, nebo o něj ani nemá zájem.

————————

Vývoj postavy:

Leah se v nemocnici poprvé objevuje na začátku deváté sezóny spolu se čtyřmi dalšími novými stážisty, je však jednou z nejméně výrazných posil týmu. O její minulosti nic moc nevíme a z toho mála, co během svého působení první rok v Seattlu dělá, můžeme zmínit leda tak její románek s Alexem Karevem (v tomhle ohledu má ale k výjimečnosti hodně daleko).

Alex si na začátku sezóny (než se seznámí a zakouká do Jo) opravdu neužívá jen s ní – laškuje snad s každou stážistkou a sestrou v nemocnici. Leah ale chce něco víc. Když se jí Alex po jejich společně strávené noci neozývá, tráví spoustu času bloumáním, co jen udělala špatně. Když se s ní ve výsledku rozejde a jí docvakne, že od něj nic víc než sex nikdy nedostane, nechce tomu uvěřit a má v plánu získat si ho zpět. Od toho ji odradí až kolegyně stážistky, které jí domluví, ať si tímhle způsobem neubližuje a udělá krok vpřed.

Od chvíle, co Leah neřeší Alexe, se jako postava příliš neprojevuje. Tu a tam se objeví, tu a tam něco řekne, ale nic výrazného. Ani na konci deváté série například není jasné, na jakou specializaci se bude profilovat.

Jedním z nejzásadnějších okamžiků tak pro Leah je, když ji ke konci série Baileyová podezřívá (a nějakou dobu i obviňuje) z toho, že kvůli ní zemřeli na pooperační infekci dva, později tři pacienti. Leah totiž jednou přišla do práce nemocná a šla Mirandě i přesto asistovat na sál. Baileyová se proto domnívá, že Leah na pacienty musela prsknout své bacily, že si třeba odkašlala do rukavice, pak na ně sáhla, a je to kvůli oslabené imunitě skolilo. Při následném vyšetřování je Leah na Baileyovou trochu nepříjemná a při svém odchodu z provizorní vyslýchací místnosti jí dost nehezky odsekne, až to Mirandu zarazí. Musíme ale pochopit, že v té chvíli je Leah pod velkým stresem, protože si nemůže být jistá, jestli ji třeba nevyrazí. Nakonec se naštěstí pro Leah ukáže, že ona za nic nemůže, že to sama Baileyová byla přenašečkou zákeřného zlatého stafylokoka. V nemocnici tak zůstává.

Leah na začátku desáté série zemře kolegyně Heather Brooksová, se kterou se Leah cítila poměrně spřízněná, protože obě dvě byly více méně outsiderky. Její smrt ji tak kromě Shanea zasáhne asi nejvíce. Stejně jako ostatní noví stážisti si také najednou uvědomí, že ji vlastně vůbec neznala. Protože si ale do nemocnice přijede její matka vyzvednout její věci a oni vědí, že jí budou muset o dceři alespoň něco málo říci, začnou se na Heather rozvzpomínat. Díky této zkušenosti začnou noví stážisté konečně držet pohromadě. A co se oné historky týče, nakonec nepoužili žádnou svoji o Heather, ale vypůjčili si jednu od Meredith, která jim svěřila, co po smrti George řekli jeho matce, když si přijela pro jeho věci ze skříňky.

V první polovině desáté série si Leah nečekaně začne románek s Arizonou. Na Shaneovu otázku, jestli “jsi teď jako na holky?” odpovídá rázně: „Shane, dospěj už. Tohle je pohyblivé. Nahnula jsem se teď trochu jejím směrem. A jestli musíte dávat všemu nálepky, tak mě označte jako ‚zamilovanou‘.“ Je to pro ni tedy sice první vztah se ženou a stejně jako v případě všech svých předcházejících vztahů se po něm vrhá po hlavě. Okamžitě se do Arizony zamiluje, ačkoliv ta jejich vztah bere jen jako aférku na jednu noc, díky níž chtěla zapomenout na všechno své trápení s Callie. Arizona se proto s Leah rozejde a ta to bere velmi těžce. Hodně se jí při tom otevře a prozradí jí jeden důležitý rys své osobnosti:

Arizona: Ta předchozí noc byl omyl z mé strany. Já byla osamělá a tohle bylo milé, ale bylo to… byla to jedna noc. A víc z toho nikdy nebude, takže pokud jsi měla jiná očekávání, tak si je prosím přizpůsob.

Leah: Samozřejmě. Nemusíš se za nic omlouvat, tohle je má vina. Moc se lidem nesvěřuji a když se o to jen maličko pokusím, snadno se pak nechám unést. Už se to stalo. A ty… Já jsem tě prostě vždycky obdivovala… coby chirurga a jako osobnost. A myslela jsem, že na mě myslíš… Špatně jsem to pochopila. A zašla moc daleko, omlouvám se. Už se to nestane.

Jenže lidský kontakt Arizoně udělá dobře a tak Leah následně zavolá a opět se sejdou. A pak znovu a znovu. Jejich vztahu je ale učiněna brzy přítrž, když se Callie na popud svého otce rozhodne dát Arizoně druhou šanci a nabídne jí, že se může vrátit zpátky k nim domů. Arizona v tu chvíli Leah řekne, že je se vším konec, a odejde od ní. Následující dny a týdny jsou pro Leah v nemocnici dost obtížné, protože Callie sice zpočátku nezná konkrétní identitu ženy, se kterou si Arizona v době jejich odděleného života začala, ale brzy jí to dojde a Leahinu přítomnost nedokáže vystát. Leah se tak na jednu stranu snaží vyhýbat Callie a na druhou se pokouší bojovat o Arizonu. Když jí ale kolegové v čele s Jo domluví, že se přece nechce stavět mezi manželky, tak toho nechá.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby