Olivia Harperová

Hrála ji:

Sarah Utterback (*12. 1. 1982, New Hampton, Iowa, USA)

————————

Známá z:

Reception, Medium, Odložené případy, Posel ztracených duší, Griffinovi, Námořní vyšetřovací služba

————————

Bio:

Ačkoliv se Sarah narodila v USA a prožila zde většinu života, vzdělání má tak trochu celosvětové. Studovala drama na Royal Academy of Dramatic Art v Londýně a pak i v divadle Steppenwolf v Chicagu (které mimochodem spoluzaložil představitel Thatchera Greye Jeff Perry).

Její první televizní rolí byla postava unesené dívky v seriálu Medium v roce 2005. Tento rok pro ni byl dost zlomový – získala v něm zároveň roli sestry v Chirurzích, která ji proslavila asi nejvíce, a poprvé namluvila postavu Lindsay Lohan pro Griffinovi (což si o čtyři roky později zopakovala v dalším díle).

Díky účinkování v Chirurzích měla Sarah o práci postaráno, na vavřínech ale neusnula. V roce 2007 si zahrála v jedné epizodě Odložených případů a Posla ztracených duší, krátkém filmu My First Time Driving a další kraťas, pojmenovaný Who You Know, dokonce produkovala.

V roce 2009 z Chirurgů odešla, další stálou práci si našla v televizní sezóně 2011-2012 v seriálu Reception.

Kromě televize a krátkých filmů se Sarah hodně věnuje také divadlu. Objevila se například ve hře ruského dramatika Vassilyho Sigareva Ladybird nebo hře Il bidone of Federica Felliniho. Sama pak v Los Angeles založila vlastní produkční společnost Rushforth Productions a divadelní společnost IAMA Theatre Company.

————————

Vývoj postavy:

Olivia (také známá jako Syfilitická Sestra nebo Tyfová Mary) byla jednou ze sester na chirurgii v Seattle Grace. V nemocnici pracovala už od roku 2002. Poprvé na sebe pořádně upozornila, když se vyspala s Georgem. O’Malley tehdy dlouho nikoho neměl  a Cristina do něj tak dlouho šila, ať to s Olivií zkusí, že se po čase poddal a pozval ji na rande. Skončili spolu v posteli a všechno vypadalo náramně… dokud George nezačalo tam dole něco strašně svědit.

Ukázalo se, že George od Olivie chytnul syfilis, který jí samotné věnoval po jedné divoké noci Alex. George se s Olivií krátce nato rozešel, ani ne tak kvůli tomuhle syfilitickému nedopatření, jako spíše faktu, že ji George nemiloval – alespoň ne tolik jako Meredith. Naštěstí i po svém rozchodu a následné hádce zůstali i nadále přáteli.

Olivii později načapala Izzie v posteli znovu s Alexem, se kterým v tu dobu zrovna chodila, a dost se na ni kvůli tomu nakrkla. Olivia ale o Izziině vztahu s Alexem nevěděla a vina tak padla hlavně na jeho hlavu.

Aby těch postelových veselostí nebylo málo, Olivia se také podílela na akci “Sestry proti Marku Sloanovi“, jakémusi vzepření žen onomu věhlasnému milovníkovi. Z toho lze usuzovat, že kdysi musela podlehnout i jeho kouzlu.

S Olivií jsme se museli rozloučit v šesté sérii. Při slučování nemocnice Seattle Grace a zdravotní kliniky Mercy West Olivia poprosila Alexe, aby jí dal vědět, kdyby se začalo mluvit o vyhazovech personálu. Věděla totiž, že ačkoliv jdou sestry v takových případech na řadu jako první, dozví se o tom většinou naposled. Zpráva o jejím propuštění bohužel dorazila ještě toho dne. Derek jí dal alespoň výborné doporučení, takže je velmi pravděpodobné, že si našla dobrou práci v nějaké jiné nemocnici.

————————

Pamětihodný hlod:

OLIVIA: Ty bažanty si vymej sama, Stevensová!

IZZIE: Ty si zas užij toho svýho syfla, Olivie!

————————
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby