Addison Montgomery

Hraje ji:

Kate Walsh (*13. 10. 1967, San Jose, Kalifornie, USA)

————————

Známá z:

Private Practice, Moje krásná čarodějka, Když se setmí, Scary Movie 5, Legie, Charlieho malá tajemství, Angels Crest, One Way to Valhala, Pod toskánským sluncem, Chlapi sobě, Zelená je tráva, Otec rodiny, Agentura bez rizika, Anatomy of a Breakup, Turks, Heaven, Three Below Zero, Právo a pořádek, Zločin v ulicích, Kancelářská krysa, Peppermills, Night of the Lawyers, Uprchlík, Utrpení ženatého muže, Cursed

————————

Bio:

Kate se sice narodila v San Jose v Kalifornii, ale vyrostla ve městě Tuscon v Arizoně. Její otec je původem Ir (hoj, hoj!) a matka Italka – kvůli otcově národnosti není tolik překvapující, že byla Káťa vychovávána v římskokatolickém prostředí. Kate má celkem čtyři sourozence, dvě sestry a dva bratry (oba dva pracují jako režiséři). Na střední Kate chodila do Catalania Magnet High Schoul a jakmile ji dodělala, nastoupila na nějakou dobu na University of Arizona. Právě tady přičichla k divadlu, což se jí stalo osudným.

Ještě než ale začala hrát, pracovala jako slečna za pultem – v restauracích s rychlým občerstvením Burger King a Dairy Queen. Při škole pak odjela do Japonska vyučovat angličtinu a zaujala tam náhodné hledače talentů natolik, že s ní nafotili pár snímků. A ejhle, z Kate najednou byla modelka. Po návratu do Států se ale spíše než modelingu chtěla dál věnovat divadlu, takže se přestěhovala do Chicaga a nastoupila do sboru Piven Theatre Workshop. Zahrála si také v rádiové inscenaci hry Born Guilty v rádiu National Public Radio. V roce 1987 se pak přestěhovala podruhé, tentokrát do Mekky amerického divadla, New Yorku, a přidala se ke komediální skvadře Burn Manhattan, se kterou odehrála nejedno představení (s touto improvizační skupinou zůstala opravdu dlouho, za zmínku stojí například její role v Troilovi a Kresidě nebo hrách The Danube, Happy Birthday Wanda June či Moon Under Miami).

Pak přišla televizní sezóna 1996/97 a Kate se dostala do seriálů – získala drobné roličky v Zločinu v ulicích a Právu a pořádku a Hollywood jí otevřel svá vrátka. Ještě v roce 1996 se stačila mihnout ve filmečku Normal Life. O rok později si zahrála kleptomanku ve filmu Peppermills, pravý zlom se ale dostavil až se seriálem The Drew Carrey Show, kde se objevila coby Drewova potenciální životní láska. V tomhle seriálu hrála postavu, která v minulosti trpěla obezitou, pak zhubla a v současnosti začala kila zase nabírat, takže velkou část natáčení musela Kate trávit navlečená v gumových faldech.

Následovaly další role v dalších seriálech, většinou se v nich ale Kate zdržela tak na epizodu dvě – svou jedinečností z téhle řady vystupuje například její postava z jednoho dílu Kriminálky Las Vegas. Kate si tu totiž díky ostrým rysům obličeje zahrála transsexuála jménem Mimóza. Snad jen ze seriálu The Norm Show, Karen Sisco, Uprchlík, The Men‘s Room nebo pořadu z produkce HBO Utrpení ženatého muže byste si ji mohli vybavit, protože tady se zdržela o něco déle.

Takže v televizi Kate hrála často, ale žádnou zásadnější roli dlouho ne a ne dostat. A co film? Tady si na pořádný úspěch také musela počkat. Jistě, když se podíváte do seznamu její tvorby, vypadá to, že natáčela o sto šest, takovou produkci si ale mohla dovolit jen proto, že v těchto snímcích buď neměla žádnou zásadnější roli, nebo že šlo o malé produkce, které na sebe v dnešní době blockbusterů nestrhnuly příliš pozornosti. Vezměme si například filmy The Sweetest Thing a Pod toskánským sluncem. Ten první napsala Katina nejlepší kamarádka a obě hlavní postavy jsou založené právě na ní a Kate. V tom druhém si pak Kate dokonce zahrála se svou budoucí kolegyní z Chirurgů Sandrou Oh. Ve filmu ztvárnila její přítelkyni (a shodou okolností taky doktorku), což vedlo novináře k otázkám, proč že to Kate vlastně dostává a přijímá tolik lesbických rolí , na což Kate odpověděla prostě: „Občas mě napadá, jestli to nebude tím, že vyzařuju nějakou lesbickou auru. Nebo snad tím, že jsem tak vysoká? No, holky po mně prostě jedou.“ Scénáře od kamarádek i milostné hrátky se Sandrou Oh stranou, ani jeden z těchto filmů do světa žádnou velkou díru neudělal. No schválně, kolik z vás alespoň i jeden z nich vidělo?

Svůj první hollywoodský hit si tak Kate mohla připsat až v roce 2005, kdy se objevila po boku Willa Farrella v komedii Zelená je tráva. Od tohoto prvního pořádného průlomu začala Kate (i díky Chirurgům a Private Practice) dostávat role v mnohem větších filmech. Například v roce 2008 se mihla v roli sexy servírky ve filmu Moje krásná čarodějka, o dva roky později měla jednu z hlavních rolí v tak trochu propadáku s Paulem Bettanym Legie, v roce 2012 si zahrála matku hlavního hrdiny úžasného snímku Charlieho malá tajemství a (červivá třešinka na dortu) v roce 2013 jste ji mohli vidět ve Scary Movie Fuj, tedy Scary Movie 5. Kdysi se Kate měla objevit ještě po boku Johna Cusacka a Samuela L. Jacksona v hororu Pokoj č. 1408, ale kvůli vlastnímu nabitému programu musela od téhle spolupráce nakonec ustoupit.

Vraťme se ale do roku 2005, protože tehdy se Kate také konečně objevila i v našich hledáčcích. Byla totiž obsazena do Chirurgů, seriálu, za který spolu s ostatními herci v roce 2007 získala cenu od Screen Actors Guild (Svazu scenáristů). Kate musela svým vzhledem Shondu určitě uchvátit. Ostatně lidé Kate i v reálném životě prý neustále upozorňují na to, že se hrozně moc podobá ikoně francouzského filmu Catherine Deneuve. Shonda si toho všimla a hned to vepsala do seriálu – určitě si vzpomenete, jak je Addisoninou krásou okouzlen manžel jedné pacientky a chudák doktorka tak nějak neví, co si s tím počít.

U nepřímého obdivu to ale neskončilo – Shonda měla s Kate mnohem větší plány. Postava, kterou v seriálu hrála, na konci třetí sezóny už neměla důvod v Seattlu zůstávat, ale zároveň byla tak populární, že se jí nešlo jen tak zbavit. Tak kolem ní Shonda jednoduše vybudovala celý nový seriál, Voilá! a byl z toho Private Practice. Kate tak v následujících šesti letech hrála primárně zde, ale tu a tam si odskočila i do Seattlu, to pokaždé, když se tam třeba někdo za jízdy odpoutal a proletěl i s těhotenským břichem čelním sklem. Private Practice v seriálové sezóně 2012/13 sice skončil, ale Kate jen tak snadno o práci u Shondy určitě nepřijde. Ještě před odvysíláním posledního dílu se Kate nechala slyšet, že by vůbec nebyla proti, kdyby se mohla vrátit do Chirurgů, a pár měsíců nato do médií unikla zpráva, že se tak opravdu stane.

A co jiného tak Kate ve volném čase dělá? Občas si zahraje v nějaké té reklamě – například v roce 2007 natočila reklamu na Cadillac CTS –, občas se objeví na nějakém gala večeru, organizovaném společností Caress Exotic Oil Infusions, jejíž je mluvčí, občas si i vyšetří trochu času a mihne se na divadelních prknech. S improvizační skupinou Burn Manhattan byla dlouho, ale nakonec ji musela opustit, takže když už se teď někde objeví, jde do toho sama za sebe. Například v roce 2010 si takhle poprvé zahrála v New Yorku ve hře Stephena Belbera Dusk Rings a Bell. Podle recenze v The New York Times šlo o „nádherné, krásně zahrané drama“. Ale o tom, že Kate hrát umí, my už ostatně víme.

Kromě veškerého hraní se Kate ještě věnuje módě. V roce 2010 založila kosmetickou a oděvní společnost Boyfriend LCC a ještě v listopadu toho roku do světa vypustila svůj vlastní parfém Boyfriend. A ono to té holce ušaté fakt vyšlo – parfém šel na dračku a během jednoho dne byly vyprodané zásoby. V roce 2012 na Bojfrenda Kate navázala parfémem Billionaire Boyfriend (kdo vymýšlel ten název, tomu nasadit korunu), který se nicméně stal po světě také hitovou záležitostí.

Kate má v neposlední řadě – řečeno hodně obecně – ráda lidi i zviřátka, což se u ní projevuje především politickým a sociálním aktivismem. Tak například v roce 2007 se Kate stala mluvčí Narcolepsy Network a prostřednictvím reklam a DVDček začala ve veřejnosti zvyšovat povědomí o narkolepsii. A co že to ta narkolepsie je? Tady máte definici, převzatou ze serveru Vitalion:

Narkolepsie je chronické onemocnění, které postihuje nervovou soustavu, přesněji řečeno mozková centra řídící proces usínání a probouzení. Je charakterizována náhlými a nekontrolovatel­nými záchvaty spánku, které mohou člověka napadnout v jakoukoliv denní dobu a při jakékoliv činnosti, např. při hovoru, jízdě autem nebo chůzi. Tento stav přichází bez varovných signálů a bez možnosti ho jakkoliv ovlivnit.

Kate také ve své době aktivně podporovala Baracka Obamu, když se pokoušel poprvé dostat do Bílého domu. Byla součástí jeho volební kampaně a objížděla pro něj celé Státy, mluvila s lidmi a dělala mu dobré jméno. Od roku 2005 Kate také veřejně podporuje americkou organizaci Planned Parenthood, která si díky pravicové hysterii vysloužila nálepku „ta organizace, co dělá potraty“, ale která se ve skutečnosti spíše stará o šíření základního vzdělání v oblasti sexuální výchovy a rodičovství, a která pomáhá znevýhodněným, neúplným a novým rodinám nějak se v prvních měsících a letech udržet nad vodou.

To ale ještě není všechno: V roce 2009 se Kate dala dohromady se společností na ochranu oceánů, zvané Oceana, se kterou vycestovala na Panenské ostrovy ve snaze zvýšit ochranu mořských želv. „Chci, aby se k lidem dostaly tyhle zprávy, aby se dozvěděli o tom, jakým nástrahám mořské želvy čelí. Také bych se ráda postarala o přijetí zákona, který by omezil nebezpečné způsoby rybolovu na minimum, a napomohla tak ochraně želv.“

A protože má Kate oceány a veškerou faunu a flóru v nich ráda opravdu hodně, rozhodla se vzít si na sebe v reakci na steakový obleček Lady Gaga z 2010 MTV Video Music Awards šaty, jakoby ušité ze sushi a sashimi. Odůvodnila to tím, že to je alespoň udržitelný přírodní zdroj. Později sice přiznala, že nešlo o skutečné sushi, ale říct, co chtěla, se jí tak jako tak podařilo. Sečteno podtrženo, Kate je docela pilná včelka.

Na závěr dodejme ještě pár drobností z jejího osobního života: Kate se v roce 2007 vdala za Alexe Younga, produkčního viceprezidenta studia 20th Century Fox. Poprvé spolu byli viděni jednoho dne na obědě (senzacechtivým papparazzi ani takovéhle drobnosti neuniknou) a o dva dny později spolu šli na benefiční gala večer ve prospěch právě kandidujícího senátora Baracka Obamy. Vzali se ve vší tichosti v kostele poblíž Los Angeles… a po patnácti měsících rozvedli. Papíry o rozvodu dali kompletně dohromady 5. února 2010 (i takovéhle detaily osobního života má veřejnost právo vědět). Děti spolu mít nestačili, ale Kate se stará o dva psy a dvě kočky. Hafany si Kate pojmenovala Lou Diamond Phillips a Rozie Perez – podle těch herců, které má tolik ráda. Od roku 2011 Kate údajně chodí se spisovatelem Chrisem Casem.

————————

Vývoj postavy:

O Addisonině minulosti víme spoustu věcí díky flashbakům z druhé série Chirurgů a druhé a třetí série Private Practice. Protože ji tu chci prezentovat uceleně jako postavu, která si prošla svým vývojem nezávisle na tom, v jakém konkrétním seriálu ten vývoj by ukázán, tak budu informace z obou Shondiných pořadů kombinovat. Po odprezentování všeho, co se Addison stalo v Seattle Grace se pak společně podíváme i na to, jak se měla v Los Angeles.

Addison se narodila do hodně zámožné rodiny doktora přezdívaného Kapitán. Ihned po jejím příchodu na svět jí byl zřízen svěřenecký fond ve výši 25 miliónu dolarů. O své matce, Bizzy Forbes-Montgomeryové, se Addison jen zřídkakdy zmínila a i na otce neměla jen nejmilejší vzpomínky. Stala se díky němu sice lékařkou, protože za ním často chodila na univerzitu, kde učil, poslouchala ho při přednáškách a našla v medicíně zalíbení, Kapitán ale podváděl svou manželku. Nejen to – výmluvu na to, že chce trávit čas se svou dcerou, často používal jako zástěrku pro své četné mimomanželské avantýry. Addison má jednoho bratra, Archera, který je stejně jako ona doktorem. Specializuje se ale na neurologii.

Se svým budoucím (prvním) manželem, Derekem Shepherdem, se Addison seznámila při svých studiích na medicíně. Ačkoliv to v žádném ze seriálů nebylo nikdy řečeno, musela tedy do školy chodit na Columbia University College of Physicians and Surgeons, protože přesně tam víme, že chodil Derek. Seznámila se tam také se svými budoucími kolegy z L.A. Samem a Naomi. A když už jsme tak u těch konexí, během svého pobytu v New Yorku jí a Derekovi dělal mentora Richard Webber.

Addison s Derekem během studií chodila a nakonec si ho i vzala. Jenže když si v New Yorku oba našli práci, manželství tím kvůli  jejich neustálé vytíženosti hodně trpělo. Skoro se nevídali a Addison se snad v touze po lidském kontaktu dala dohromady s Derekovým nejlepším kamarádem Markem Sloanem. Derek je ale jednoho krásného dne přistihnul in flagranti a nejenže Addison opustil, odstěhoval se od ní do Seattlu (kde zas jednoho krásného večera narazil na nějakou Meredith). Addison se jeho odjezdu sice snažila ze všech sil zabránit, ale Derek ji odmítl dál poslouchat.

Addison si po jeho odchodu obarvila vlasy na blond a pokusila se o plnohodnotný vztah s Markem, který vyústil v její těhotenství. V té době a s tímhle mužem ale dítě zrovna nechtěla, takže si zašla na potrat. Následně Marka sama přistihla při nevěře, rozešla se s ním a odjela do Seattlu – jednak na Richardovo pozvání (tak dobrou doktorku prostě nemohl nechat pracovat někde jinde) a jednak proto, aby znovu zkusila štěstí u svého manžela. V Chirurzích se poprvé objevila ve finále první řady, kdy v lobby nemocnice narazila na Dereka s Meredith. Její první slova jsou nezapomenutelná: „Zdravím, mé jméno je Addison Shepherdová. A vy určitě budete ta cuchta, co mi šoustá s manželem.“

Ačkoliv Addison věděla, že byl Derek v docela vážném vztahu s Meredith, pokoušela se s ním usmířit a vrátit se k němu. Derek z toho, že ji měl najednou neustále poblíž, původně vůbec nebyl nadšený. Stále jí nemohl odpustit její nevěru a buď se jí vyhýbal nebo na ni štěkal. Její přítomnost mu ale nakonec přeci jen připomněla, proč ji měl tak rád. Dal proto přednost jí před Meredith. I tak ale Addison později přiznala, že jeho vztah s Meredith nebyl žádný románek na pár nocí, ale že se do ní zamiloval. Addison to vzala na vědomí a oba se od té chvíle snažili nastolit ve svém vztahu opět rovnováhu, vrátit vše do původního, před-nevěrového stavu.

Sestěhovali se spolu do Derekova přívěsu v lesích a Addison přijala v Seatte Grace místo vedoucí neonatální chirurgie a gynekologie. Coby vedoucí téhle sekce jednou potrestala Alexe za jednu z jeho mnohých nejapných poznámek tím, že si ho stáhla k sobě do služby. Myslela si, jak ho tím nevytrestá, a neměla ani tušení, že v něm ve finále vzbudí o její obor takový zájem, že u něj nakonec zůstane. A když už jsme tak u toho bydlení v lesích, Addison s Derekem se jeden čas starali o Meredithina hafana a Addison s ním často chodila na procházky. Při jedné si potřebovala odskočit, tak si zašla za strom – a odnesla si z toho vyrážku od škumpy. Na tom nejnevhodnějším místě. Naštěstí jí trochu pomohla kamarádka Miranda (to Derek se jí tak akorát vysmál).

Do Seattlu každopádně přesídlila natrvalo a doufala, že se mezi ní a Derekem všechno spraví. Idylce byl ale brzy konec, protože si časem čím dál více uvědomovala, že Derek stále miluje Meredith. A Markův příjezd do nemocnice, poháněný jeho snahou omluvit se jí a odvézt si ji zpět do New Yorku, ničemu také zrovna neprospěl. Mark Addison řekl, že ji stále miluje a že Derek o ni přece nemá zájem. V tomhle tvrzení mu ale Derek trochu podseknul nohy, když se s Addison brzy poté spontánně vyspal (do té doby se tomu vyhýbal. Addison ale netušila, že to udělal jen ze žárlivosti – viděl totiž předtím Meredith oblečenou ve Finnově tričku a chtěl se jí nějak pomstít.

Když si v závěru druhé série Addison po Dennyho úmrtí uvědomila, že se spolu Derek a Meredith vyspali (a pak dokonce našla její kalhotky v kapse Derekova saka – ty kalhotky, které pak k Mirandině zuřivosti přišpendlila na nástěnku), strašlivě se opila a aby mu to oplatila, skočila na to s Markem. Jejich vztah měl ale krátkého trvání.

Addison se s Derekem dala rozvést. Teprve po jejich rozvodu mu přiznala, že její vztah s Markem zdaleka nebyl tím nesmyslným románkem, za jaký ho Derek považoval. Ani s jedním mužem jí to tedy nevyšlo. Ve třetí sérii si začala vztah s Alexem. Nejdříve po něm jen tak pokukovala, pak se s ním vyspala (k čemuž byl velmi svolný), ale když jí došlo, že Alex nemá zájem o žádný vážnější vztah, tak to s ním ukončila.

Jelikož se věčně cítila sama, rozhodla se s tím něco udělat. A jak už to tak bývá, napadlo ji, že na zahnání nudy je nejlepší vlastní novorozeně. Addison si usmyslela, že se nechá uměle oplodnit a zajela proto za svou kamarádkou a bývalou spolužačkou Naomi do Los Angeles, aby zjistila, co a jak. Bohužel se tu ale dozvěděla, že vlastní děti kvůli nízkému počtu antrálních folikulí nikdy mít nebude. Tímhle způsobem nicméně Shonda divákům představila všechny postavy z nové kliniky a připravila si tak půdu pro rozjetí Private Practice.

Addison se vrátila do Seattlu ale po čase si uvědomila, že už tam vlastně nemá co dělat, že ji tam nic nedrží. Zavolala proto zpátky svým kamarádům z Oceanside Wellness v Los Angeles a zařídila si pracovní přestup. Na konci třetí série tak z Chirurgů odešla do Private Practice. Tenhle seriál byl v podstatě vybudován kolem její postavy. Addison byla prvním a posledním člověkem, kterého v seriálu uvidíte. Záběry na ni jako by z obou stran objímají celých šest sezón.I přes účinkování v tomhle Addison-centrickém vehiklu se ale ve svém seriálu rodilém dál pravidelně objevovala. S výjimkou deváté sezóny jsme ji mohli vidět alespoň v jednom díle ve všech předchozích. Konkrétně šlo o epizody 4×13, 5×15, 5×16, 6×11, 7×18 a 8×13. Podívejme se nyní ale na to, jak se její postava v těch šesti letech v Los Angeles vyvíjela.

V prvním díle se Addison setkala s dost velkou dávkou hostility ze strany jejích nových kolegů. Ti o žádného nováčka u sebe nestáli a rozhodli se proto mezi sebou hlasovat, jestli jí tam dovolí zůstat. Addison si ale dupla a oznámila jim, že se odtamtud nehne, ať už si odvolí jakkoliv. Kolegové viděli, že s ní nehnou a svých snah o její vypuzení nechali.

Addison se hned zakoukala do Petera Wildera, jejího kolegy, který se specializoval na alternativní formy medicíny. Dohodli se spolu dokonce na rande, ale Peter na něj nepřišel. Ublížená Addison se proto rozhodla, že bude asi nejlepší, když zůstanou jen kamarády. Namísto toho si hned vyšla s policistou Kevinem, se kterým se seznámila v práci. Vypadalo to, že si spolu dost rozumí.

A přišla první epizoda, v níž se Addison vrátila do Seattlu. Přijela na pozvání Richarda, který ji poprosil, aby vypomohla u případu rodičky, jejímuž plodu rostlo srdce mimo tělní dutinu. Addison se podařilo matku i s dítětem zachránit a ještě před odjezdem stihla udělat dvě důležité věci. Jednak poděkovala Richardovi za pozvání, protože si díky návratu do nemocnice uvědomila, jak strašně se jí líbí její nový kalifornský život; a také se setkala s Meredith, které doporučila, aby Dereka nikdy neopouštěla, protože si jsou souzeni.

Ve druhé sezóně Private Practice se Addison od své šéfky Naomi dozvěděla, že se jejich klinika pomalu ale jistě ocitá ve finanční tísni. Za jejími zády o tom řekla kolegovi Samovi, který se na klinice ihned pokusil Naomi shodit ze sedla a sám převzít otěže. To se mu sice nepodařilo, ale Naomi stejně musela z vedení Oceanside Wellness odstoupit. Do vedoucí pozice pak proběhly volby a ačkoliv měli jejich kolegové na výběr pouze mezi Samem a Naomi, zvolili právě ji. Addison proto do vedení nastoupila sama. Naomi se pochopitelně cítila zrazená, takže se s Addison přestala kamarádit a přerušila s ní veškeré kontakty.

Addison v té době dál v poklidu chodila s Kevinem, jejich vztah si ale prošel těžkou zkouškou, když Kevinovi Addisonin bratr Archer vpálil do obličeje, že pro ni není dost dobrý. Addison ho ale přesvědčila o opaku. Kevina pak ve službě postřelili a Addison si ho vzala k sobě do domácího ošetřování. Brzy se ale přeci jen rozešli v návaznosti na Addisonin polibek s Dr. Wyattem Lockhartem, věhlasným onkologem, se kterým dlouhou dobu soupeřila.

Addison v jedné z dalších epizod náramně překvapilo, když zjistila, že její bratr Archer přijal pracovní pozici v jejich soupeřící klinice, Pacific Wellfare Center. Byla na něj také trochu naštvaná, protože Archer byl světoznámý neurolog a odváděl jim tak spoustu peněz, ale brzy je osud zase svedl dohromady. Archer totiž začal dostávat záchvaty, mozkové příhody, a bál se, že má na mozku nádor. Addison ho, jakmile se o tom dozvěděla, nechala převézt do Seattlu k Derekovi. A byl z toho druhý crossover (tenhle proběhl v páté sezóně Chirurgů). Derek zjistil, že Archer v mozku nemá nádor, ale spoustu parazitů. Všechny se mu je ale podařilo odstranit. Archer přežil a Addison odjela zpět do L.A.

Na konci druhé sezóny byl divákům Private Practice představen Dr. Noah Barnes, kardiochirurg, ve kterém Addison okamžitě našla zalíbení. Jakmile ale zjistila, že je Dr. Barnes ženatý s jednou jejich pacientkou, o žádný vztah se ani nepokoušela.

Ve třetí sezóně Addison dál schopně vedla celou kliniku a navíc odváděla dobrou práci i na sále. Zachránila například život své kolegyni a kamarádce Violet Turnerové a jejímu dítěti. A do toho se začala pomalu usmiřovat i s Naomi, byť ta kvůli jejich rozepři přestoupila do Pacific Wellfare.

Ve třetí sezóně za Addison také přijeli rodiče. To zní dost nudně, ale čtěte dál. Po příjezdu Kapitána mu Addison dala najevo, že ví, že její matku podváděl, a byla na něj následně šíleně naštvaná, když ho viděla, jak se líbá s Violet. Tak strašně se na něj v tu chvíli rozeřvala, až to Kapitán nevydržel a zavolal Bizzy, Addisonině matce. Ta sama brzy přijela a vyrazila Addison dech, když se nechala dcerou přistihnout při vášnivé líbačce se svou kamarádkou Susan.

Addison byla dost v šoku a navíc přesvědčená, že k tomu její matku dohnalo otcovo sukničkářství. Bizzy ji ale ubezpečila, že tak tomu vůbec není a že je se Susan v partnerském vztahu už více než dvacet let. Addisonina otce si vzala jen proto, že se to od ní očekávalo. Teprve poté, co spolu počali své dvě děti, si uvědomila, jak se s ní věci mají a seznámila se se Susan. V té době s ní být ale jednoduše nemoha. Addison se cítila dost ublíženě a naštvaně, že jí rodiče celý život lhali a rozhodla se proto s celou záležitostí vypořádat způsobem, který od nich odkoukala a věděla tak, že parádně funguje: Začala předstírat, že se nic nestalo, že k ničemu vůbec nedošlo.

V průběhu třetí sezóny se Addison také hodně sblížila se Samem, do nějž se později i zamilovala. Sam jí přiznal, že ji sám na medicíně také miloval, ale kvůli nervozitě se ji nikdy neodvážil pozvat na rande. Namísto toho začal chodit s Naomi. Tihle dva se poprvé políbili při ošetřování  jednoho manželského páru, uvězněného ve vraku vybouraného auta. Podruhé si dali pusu, když k Samovi Addison přišla celá ubrečená a otřesená poté, co viděla, jak se spolu líbají její matka a Susan.

Jenže pak do nemocnice přijel Mark coby doprovod své pubertální těhotné dcery a trochu zamíchal kartami. Jakmile ho Addison uviděla, znovu se v ní zažehnul dávno vyhaslý plamen vášně a musela s ním na to hned skočit. Jenže je načapal Sam a bylo vidět, že na ni dost žárlí. Varoval ji před tím, aby si s Markem něco začínala. A Addison si dala říct – s Markem se dohromady znovu nedali. Se Samem se pak začali opět sbližovat, ale to jen do chvíle, než všemu udělala Addison přítrž. Bála se totiž, jak moc by si to rozházela se svou kamarádkou Naomi, kdyby si najednou začala s jejím bývalým.

Ačkoliv si pak Addison začala s Petem a Sam se dal dohromady s Dr. Vanessou Hoytovou, bylo jasné, že se mají stále rádi. Dokonce na sebe oba žárlili a nemohli vystát pomyšlení na to, že ten druhý je s někým jiným. Sam se pak s Vanessou rozešel, neudržel se a Addison políbil. Addison se také neudržela a také ho políbila. Do místnosti vešel Pete. Ten Addison řekl, že jestli chce být se Samem, tak ať si s ním je, Addison se ale rozhodla zůstat s ním. O Addisonině citech k Samovi se následně dozvěděla Naomi, kterou to dost vzalo a opět se s Addison přestala kámošit. Sblížila je až nehoda Addisonina kamaráda Della, který v Oceanside Wellness pracoval na recepci, a její kmotřenky Mayi, jinak také Dellovy dcery. Ti se vybourali a Addison musela Mayu operovat. Maya přežila, Dell nikoliv. Díky jeho smrti si k sobě Addison s Naomi našli opět cestu.

V závěru třetí sezóny se Addison rozešla s Petem se slovy, že by měl být s Violet, a ne s ní. Na radu svého známého Sheldona se pak konečně dala dohromady se Samem. Nejdříve to vypadalo, že jim to nebude klapat, ale nakonec se jim to přeci jen podařilo. Špekulovali pak, jestli o svém vztahu říct ostatním. Addison se obzvlášť bála, jak by tu novinu přijala Naomi. Než aby se to Naomi dozvěděla od někoho jiného, tak jí o nich Addison zašla říct sama. Naomi ta zpráva dost zasáhla, ale rozhodla se tentokrát nedělat scény a pokusila se ze vztahu své nejlepší kamarádky a bývalého manžela radovat.

Addison to se Samem náramně klapalo a ona tak měla pocit, že uzrál čas na děti. Sam by ale proti – chtěl dát trochu víc času jejich vztahu, nechtělo se mu hned zakládat rodinu. Celou záležitost s dětmi zatím uložili k ledu.

Na kliniku brzy dorazila Bizzy, Addisonina matka, která tu hledala pomoc pro svou partnetku. Susan totiž narostl na mozku nádor. Addison spolu s Dr. Rodriguezem Susan vyléčili a Addison krátce nato začala mámě a Susan plánovat svatbu. Při spolupráci s Dr. Rodriguezem s ním Addison trošku flirtovala, čehož si všimla Naomi a šla proto Addison domluvit. Řekla jí, že její vztah se Samem je den ode dne vážnější a že přesně tohle je chvíle, kdy je o Addison známo, že ráda voře, co může. Addison jí slíbila, že to se Samem sama myslí vážně a že nemá v plánu jejich vztah nijak sabotovat. Aby jí dokázala, jak moc vážně to myslí, tak se v panice Samovi vysloví. Když to později přiznala Naomi, tak od ní dostala pořádnou čočku, protože Naomi okamžitě věděla, že to udělala jen kvůli černému svědomí.

Po svatbě Bizzy a Susan proto Addison za Samem zašla, řekla mu, že jejich vztah nechce nijak pokazit nebo uspěchat, a své vyslovení vzala zpět. Sam to pochopil. Při svatebním tanci ale došlo k neštěstí. Susan upadla do bezvědomí a byla ihned převezena do nemocnice. Tam bylo odhaleno, že se jí vrátila rakovina, dorostly jí nádory a Susan záhy zemřela. Addison následně objevila svou matku mrtvou v hotelovém pokoji – vzala si život. O tom, že Bizzy spáchala sebevraždu, Addison svému otci a Archerovi řekla až po pohřbu, kde měla proslov.

Sam s Addison pak ukončili svůj vztah a začali každý chodit s novými lidmi. Addison si vyšla s  Jakem. S ním se i rozhodla zůstat. Jenže když ve finále čtvrté sezóny viděla, jak Violet prchá před svými problémy a jak Naomi utíká vstříc novým příslibům, když viděla, že se každý někam žene, tak si řekla, že sama nikam nepůjde a vrátila se k Samovi. Řekla mu ale, že se bude dál snažit počít.

Na začátku páté sezóny Addison na Jakea ke své smůle narazila v centru plodnosti, kam pak pravidelně docházela. O vlastní dítě se snažila dlouho, nakonec se ale rozhodla pro adopci. Ve druhé polovině páté sezóny se ujala chlapce jménem Henry. A Jake přišel na scénu ještě na konci sezóny, kdy se s ním Addison vyspala. Byla tehdy dost rozrušená, protože zrovna vyšla ze sálu, kde vyjímala orgány k transplantaci z Ameliina dítěte, narozeného kvůli jejímu užívání drog bez mozku. Jakmile se spolu vyspali, Addison si uvědomila, že to fakt neměla dělat, a domluvila se s ním, že se brzy opět sejdou a promluví si o tom, co se mezi nimi stalo. V posledních scénách páté sezóny se Addison vrátila domů, kde ji přivítal přítel Sam a syn Henry. Sam se jí pak vyslovil. Nebylo jasné, jak Addison odpověděla, ale v prostřizích byl vidět Jake, jak si vykračuje na jejich domluvenou schůzku s květinami a čínou v ruce.

V šesté sezóně bylo odhaleno, že Addison Sama odmítla a namísto něj to zkusila s Jakem. A klapalo jim to. V průběhu sezóny se spolu sestěhovali, zasnoubili  a ve finále se nechali oddat. Naomi jim přišla na svatbu, dala se znovu dohromady se Samem, otěhotněla s ním a vrátila se do své původní ordinace v Oceanside Wellness.  Addison s Jakem začali žít společným životem v manželství. Zazvonil zvonec a pohádky byl konec.Komentáře

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby