Charles Percy

Hrál ho:

Robert Baker (*15. 10. 191979, Memphis, Tennessee, USA)

————————

Známý z:

Presumpce viny, Valentine, Special, Justified, Odložené případy, JAG, Kriminálka: Las Vegas, Odpočívej v pokoji, Zachraň mě, Little Athens, Důvěrnosti, Osamělý jezdec

————————

Bio:

Robert (přezdívaný Bo a narozený ve znamení vah), 185 centimetrů vysoký rodák z Texasu, do Hollywoodu přišel v roce 1999, kdy si střihnul drobnou roli pařmena ve filmu An Angel on Abbey Street. Na další příležitost si musel počkat celé dva roky a na plátnech kin se znovu mihnul až ve filmu Ruling Class.

Díru do světa ale udělal až na televizních obrazovkách. Na nich se poprvé objevil v roce 2002 – získal roli v jedné epizodě seriálu JAG a také v pilotu neodvysílaného komediálního pilotu stanice ABC The Funkhousers. Následovaly další role ve filmech i seriálech – některé máte vyjmenované nahoře – z nichž můžeme vypíchnout například film Old School, kde si po boku Willa Ferrella a Vince Vaughna zkusil udat postavu vysokoškoláka, kriminální thriller Presumpce viny, ve kterém si zahrál spolu s Denzelem Washingtonem, nebo western s Piercem Brosnanem a Liamem Neesonem Muž proti muži.

Robert sice díky své statnosti povětšinou dostával (a stále dostává) fyzicky dominantní role, sám je ale hotový ťutínek. Když hrál v Chirurzích, velmi trval na tom, aby všichni kolem věděli, že je osobně pravým opakem své dost antagonistické postavy, a že když sám – byť omylem – dupne na nějakého brouka, cítí se na rozdíl od jeho postavy vždycky provinile.

V současnosti se Robertovi i díky slávě z Chirurgů poměrně daří. Jen v roce 2013 hrál hned ve třech filmech – Devil’s Knot, Virtually Heroes a spolu s Johnny Deppem ve filmu Osamělý jezdec.

————————

Vývoj postavy:

Charlie (jak mu občas řekla jen a pouze Reed Adamsonová) či Yetti (jak mu často říkali všichni ostatní) se do nemocnice dostal s várkou ostatních rezidentů z Mercy West, když v šesté sérii došlo ke spojení obou nemocničních zařízení. O jeho minulosti a osobním životě toho příliš mnoho jasného nebylo – vědělo se jen, že se přátelil s kolegy rezidenty April Kepnerovou a Jacksonem Averym, a že tajně miloval již zmíněnu Reed Adamsonovou (která ale o ničem neměla sebemenší ponětí a sama o něj očividně nejevila přílišný zájem).

Krátce po příchodu do Seattle Grace (v té době přejmenované na Seattle Grace Mercy West) se Charles sblížil s Izzie Stevensovou. Do oka si padli natolik, že mu Izzie svěřila přístupový kód do nemocniční výzkumné knihovny. Když ho ale později načapala, jak se zbylým rezidentům chlubí, že si z ní udělal poskoka, naštvala se na něj a on přišel o veškerou její důvěru. Charles se jí sice omluvil, řekl jí ale také, že ačkoliv by se s ní rád přátelil mimo nemocnici, uvnitř jejích zdí se spolu kamarádíčkovat jednoduše nemohou.

Charles si kvůli své mohutné postavě vysloužil spoustu nelichotivých přezdívek. Jeho figura a síla mu ale zároveň přinesly spoustu příležitostí jít vypomoct kolegům, a to i na sál – chirurgové si ho často zvali na podržení či přizvednutí těžkých věcí. Miranda Baileyová ho sama jednou požádala, aby jí šel během její operace podržet sekeru, zaťatou do pacienta. Při výkonu zákroku Charles ale omdlel.

Baileyová mu to ale neměla dlouho za zlé. Ve finále šesté řady byl Charles postřelen ovdovělým šílencem Gary Clarkem a Mirandě, která se ze všech sil snažila mu zachránit život, zemřel v náručí – vykrvácel, protože kvůli vyhozeným pojistkám nemohl být nepozorovaně převezen výtahem do vyššího patra na sál. Před smrtí projevil obrovskou statečnost a samotné Baileyové navíc v posledních minutách svého života svěřil, že právě ona byla jeho nejoblíbenějším chirurgem, že právě ji měl ze všech nejraději.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby