Reed Adamsonová

Hrála ji:

Nora Zehetner (*5. 2. 1981, El Paso, Texas, USA)

————————

Známá z:

Hrdinové, Mad Men, May, Gilmorova děvčata, Prci, prci, prcičky 2, Off Centre, Drsná škola, Ohnisko požáru, Zmizení, Tajemství rodu Locků, Spůner, Princezna, Bratři Bloomovi, 50 tablet, Everwood, Brick, Mezi mužem a ženou

————————

Bio:

Nora je rozená Texasanka – narodila se v El Pasu, na základní školu chodila do Richardsonu na předměstí Dallasu, ve čtrnácti letech přestoupila přímo do hlavního města na McKinleyho střední a jeden rok dokonce studovala na Texaské akademii matematiky a přírodních věd.

Hrát začala v osmnácti letech. Poprvé se objevila jako komparzistka v jedné epizodě Gilmorových děvčat, v roce 2001 pak zazářila ve filmech Tart, Prci, prci, prcičky 2 a Americké město. Následovaly další role v televizních filmech, seriálech a reklamách – ve své době se hodně proslavila například ztvárněním postavy Laynie Hartové v seriálu Everwood nebo postavy Eden McCainové v Hrdinech.

Ve filmu Brick (kde hrála po boku Josepha Gordona-Levitta) se objevila v roli bohaté femma fatale. Pro tenhle snímek navíc nazpívala jednu písničku do soundtracku – “The Sun Whose Rays Are All Ablaze”.

V roce 2007 se s hereckými kolegy Tomem Arnoldem a Daxem Shepardem vydala do Perského zálivu dělat pár dní společnost místním vojenským jednotkám, odvést jim myšlenky a podepsat, cokoliv jí podstrčí.

V posledních letech se objevuje sporadicky hlavně v televizi – mihla se v jednom dvou dílech Mad Menů, Policajtů z L.A., seriálech Warehouse 13, Grimm či Common Law.

Drobný osobní detail na závěr: Nora je vegetariánka.

————————

Vývoj postavy:

Reed se nám představila v šesté sezóně, kdy do Seattle Grace nemocnice přišla spolu s dalšími rezidenty z lékařského střediska Mercy West poté, co se obě nemocniční zařízení kvůli financování musela sloučit.

Reed byla od začátku poměrně drsná slečna a k lidem, které příliš dobře neznala (obzvlášť pak zbylým rezidentům), se často chovala dost neomaleně. O jejím životě mimo zdi nemocnice jsme se toho kvůli její brzké a tragické smrti příliš mnoho nedozvěděli – víme jen, že se kamarádila s Jacksonem Averym a Charlesem Percym (který ji zjevně miloval, ale nikdy jí to nepřiznal), a že se spřátelila i s April Kepnerovou, se kterou dokonce jednu dobu i bydlela.

Krátce po svém příjezdu se navíc zakoukala do Alexe Kareva, v němž spatřovala určité kouzlo, a se kterým během jeho rozvodu s Izzie dokonce zkoušela flirtovat. Alex jí ale nikdy neukázal sebemenší špetku vlastní náklonnosti a Reed tak svého snažení brzy nechala. Od Alexe utekla do náruče Marku Sloanovi, se kterým se po jedné oslavě u Dereka doma dokonce vyspala. Mark v té době sice chodil s Teddy, ale protože byl jejich vztah jen takový neoficiální, zalaškovat si s mladičkou rezidentkou nikomu nijak nevadilo.

Reed se ve finále šesté řady stala první obětí šíleného střelce, ovdovělého Garyho Clarka. Zabil ji poté, co na sebe narazili ve skladu léčiv a lékařských pomůcek. Pan Clark se při cestě za Derekem ztratil, zeptal se Reed na cestu, ale ta mu odsekla, že nemá čas se mu věnovat, že se musí jít postarat o svého umírajícího pacienta, a že je Clark navíc v prostoru, vyhrazeném lékařskému personálu, kde nemá co dělat. Pan Clark ji střelil mezi oči. Její tělo po chvíli našla April Kepnerová, která šla sama do skladu a uklouzla v kaluži její krve.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby