Jo Wilsonová

Hraje ji:

Camilla Luddington (*15. 12. 1983, Ascot, Berkshire, Anglie, VB)

————————

Známá z:

Californication, William a Kate, Pravá krev, Kriminálka Las Vegas, Tak jde čas, Zapomenutí, Obhájci, Friends with Benefits

————————

Bio:

Camilla je původem skutečně z Velké Británie. Narodila se v městečku Ascot v hrabství Berkshire a později nastoupila do American School in England ve městě Surrey. Jako malá ale jeden rok bydlela v Texasu, kde pochytila alespoň trošku americký přízvuk – dnes je s přízvukem tak někde uprostřed Atlantiku. Camilla má dva bratry Daniela a Joeyho a mladší sestru Amy. Díky Danielovi a Amy je dnes již dvojnásobnou tetou.

Jako malá se se sourozenci ráda dívala na The Ricki Lake Show. Svého mladšího brášku a sestru pak Camilla často navlékala do kostýmů, aby si s nimi mohla hrát na ony seriálové partnery, co si ve vztahu umí jen ubližovat. V devatenácti letech Camille zemřela matka. Ve stejné době byla také přijata na univerzitu v americké Pensylvánii a přestěhovala se proto do Států. po dokončení studií přesídlila do New Yorku a pak do Los Angeles.

Svou první roli získala v příšernosti z roku 2007 A Couple of White Chicks at the Hairdresser. Inu, nějak se začínat musí, že ano? O dva roky později se objevila v roli letušky v komedii Behaving Badly. Následovaly drobné roličky v jedné epizodě tady a tam: v Kriminálce Las Vegas a seriálech Tak jde čas, The Forgotten, Big Time Rush, Friends with Benefits nebo The Defenders. Jednoduše zatím nic moc.

Průlom nastal v roce 2011. Při příležitosti britské královské svatby v Anglii vzniknul film William a Kate, kde si Camilla zahrála nikoho jiného než budoucí královnu Spojeného království. Britský deník The Daily Mail o ní v té době psal, že je díky téhle roli “na nejlepší cestě za slávou”.

Vůbec se nemýlil – Camilla na sebe dost upozornila a dostala tak příležitost zahrát si po boku Davida Duchovnyho v jeho seriálu Californication (ztvárnila tu slečnu na hlídání Charlieho špunta) nebo třeba v Pravé krvi (kde se objevila coby víla). V roce 2012 pak nastoupila do Chirurgů.

Na rok 2013 si připravila jedno překvapení pro hráče videoher – propůjčila totiž svůj hlas Laře Croft v Tomb Raiderovi. Údajně prý zpočátku ani nevěděla, že o Tomb Raidera půjde. Na konkurz šla přesvědčená, že se jedná o projekt, který nesl tajemný název Krypted. Sice jí přišlo, že je Tomb Raiderovi podobný, takže se i příhodně oblékla do kraťasů a pohorek, ale zjištění, že jde o TU hru, pro ni bylo naprostým překvapením. Když jí to oznámili, prý utekla do svého auta a řádně se v jeho soukromí radostí vykřičela. Stranou téhle hry Camilla ještě s pobavením dodala, že součástí práce bylo nejen namlouvání replik, ale také motion capture – počítačové zachycování jejího pohybu a jeho následné přeformátování na pohyb počítačové figurky. Jeden celý den tak třeba měla vyhrazený na zahrání sto plus jedné násilné smrti své hrobky vykrádající hrdinky.

————————

Vývoj postavy:

Jo do nemocnice přichází v deváté sérii jako jedna z nových stážistek. Ačkoliv ji Alex kvůli její pěkné tvářičce a chování cimprlíny opakovaně říká Princezno, Jo má k princezničkám hodně daleko. Jak se Alexovi později svěří, neměla to v minulosti vůbec lehké.

Dva týdny po narození ji matka odložila na schodech požární stanice a Jo se dostala do dětského domova. Celé dětství si ji pak všemožní pěstouni přehazovali jako horký brambor. Nikde příliš dlouho nezůstala a co je to domov nepoznala.

V šestnácti letech se osamostatnila a začala bydlet ve vlastním autě, zaparkovaném za svou střední školou. Paní Schmittová, její učitelka, o Joině situaci moc dobře věděla a snažila se jí všelijak pomoct. Před začátkem vyučování ji proto vpouštěla do školy, aby se Jo mohla alespoň umýt a vyprat si oblečení.

Jo dřela jako kůň, aby střední vychodila. Po jejím dokončení se dokonce dostala na vysokou. A ne jen tak ledajakou – na samotný Princeton a pak i Harvard. Medicínu vystudovala s nejlepšími výsledky ze své třídy. Při její promoci jí v publiku seděla jediná osoba – paní Schmittová.

V Seattlu si Jo vyčíhne Meredith Greyová jako nejnadějnějšího stážistu a svěří jí vykonání prvního vlastního stážistického zákroku. Jo ale rupne a operaci za ni musí dokončit Meredith sama. Owen Hunt Jo později svěří, že onen zákrok ani neměla být schopná dokončit, že to celé byl pouhý test.

Jo se v průběhu deváté sezóny velmi spřátelí s Alexem, dlouhou dobu jsou ale oba dohodnutí, že přáteli i zůstanou. Jo si po čase najde v nemocnici přítele – Dr. Jasona “Korbu Senzalíbače” Myerse z gynekologie. Alex se na ni za to dost naštve, protože ji už už chtěl sám pozvat na rande a říct ji, že ji miluje, ale nedá se svítit. Prošvihnul svou příležitost a musí si tak vystačit s tichým ignorováním Jo a hlasitým nenáviděním Senzalíbače.

Vše se ale brzy změní. Senzalíbač se koncem deváté řady od Alexe dozví o Joině pohnuté minulosti, o které mu ale ona sama do té doby neřekla ani půl slova, a vezme to jako podraz. Hrozně se do sebe s Jo chytnou a jejich hádka vyeskaluje. Jo se pak objeví na Alexově prahu s dost ošklivým monoklem. Ve finále deváté řady se ukáže, že se Jo se Senzalíbačem poprala, že on zakopnul, přepadl, uhodil se do hlavy a krvácí do mozku. Ačkoliv by vinu za jeho případnou smrt na sebe vzal Alex, Jo slíbí Meredith, že by ho to udělat nenechala, že ví, co je správné. Senzalíbač se naštěstí probere a na Alexův nátlak ani nebude na nikoho podávat trestní oznámení.

Alex se Jo konečně vyzná z lásky a zatímco venku zuří bouře století, oba se konečně políbí. Začnou spolu chodit a náramně jim to klape. Jeden druhému rozumí a mají stejné zájmy. Například když Meredith a Derek ve spolupráci s Owenem a jeho přítelkyní Julií organizují slavnostní večeři ke Dni díkuvzdání, dají před touto společností Jo s Alexem oba přednost práci, kyblíku smaženého kuřete a následným nočním radovánkám.

Jo na začátku desáté série zemře kolegyně Heather Brooksová a všichni noví stážisti si najednou uvědomí, že ji vlastně vůbec neznali. Protože si ale do nemocnice přijede její matka vyzvednout její věci a oni vědí, že jí budou muset o dceři alespoň nějakou jednu historku říci, dají ve snaze si na něco o své zemřelé kolegyni vzpomenout hlavy dohromady. Tato zkušenost všechny stážisty semkne a oni tak konečně začnou držet trochu při sobě.

Ačkoliv si Jo s Alexem velmi rozumí, brzy udělá tu chybu, že ho začne tlačit do něčeho, co je mu proti srsti. Když totiž do nemocnice přivezou zfetovaného pacienta po autonehodě, v němž Alex možná pozná svého otce, nejenže se Jo rozhodne odebrat oběma vzorek krve a potvrdit tak, že jsou opravdu příbuzní, ale tlačí pak navíc na Alexe, aby se s otcem začal bavit. Sama totiž nikdy neměla rodinu a tak teď nechápe, proč by se Alex k té své otáčel zády. Alex má ale z dětství díky tomuto muži takové množství traumat, že se vzpírá, seč může, a jeho vztah s Jo tím značně trpí. James, který až do odchodu z nemocnice nemá o tom, že v budově pracuje jeho syn, sebemenší ponětí (Jo dostala od Alexe zákaz mu cokoliv povídat), sice dostane od Jo nabídku zapsat se na odvykačku a dát se do kupy, ale odmítne ji a po ošetření odejde.

Joino naléhání se Alexovi ale dostane pod kůži a otce si vystopuje a zajede za ním. Ten ho ale rozčílí, takže mu dá Alex po tlamě a po návratu do nemocnice je na Jo ještě více naštvaný. Brzy mu ale dojde, že Jo všechno udělala jen ze starosti o něj a zase se uklidní. Toho klidu si bohužel dlouho neužijí, protože James Alexe při jeho návštěvě poznal a jeho pěstní naléhání ho donutilo přehodnotit priority. Rozhodl se skoncovat se závislostí, přestal užívat drogy a dostavily se u něj abstinenční příznaky. Když mu bylo nejhůř, vzpomněl si na Joinu původní nabídku a jel zpátky do nemocnice.

Jo mu sice řekla, že ta nabídka už neplatí, a Alex sám chtěl Jamese okamžitě vykopnout, jenže Owen jim svěřil sladké tajemství, že si pacienty vybírat nemohou a ať ho koukají přijmout. Jo se Jamese tedy ujala a začala ho ošetřovat. Ten trpěl halucinacemi, poodhalujícími jeho odpornou náturu, se kterou měl do té doby zkušenosti jen Alex a jeho rodina. V jednu chvíli James dokonce blouznil natolik, že Jo fyzicky napadl, a nebýt rychlého zásahu Alexe, byla by si odnesla další modřiny. Po této zkušenosti se Alexovi celá otřesená omluvila, že ho do téhle celé šlamastyky vůbec zatahovala.

Alex byl ale na jednu stranu rád. Díky Jamesově přítomnosti si totiž uvědomil, jak dobře na tom nyní je. Poslal otce do háje a společně s Jo vyrazili na svatbu April a Matthewa. Zatímco pak James dostával zástavu srdce a ležel pod kudlou Shaneu Rossovi, Alex s Jo se mohli kochat tím, jak krásně Jackson oběma potenciálním novomanželům rozvrací životy.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby