James Evans

Hraje ho:

James Remar (*31. 12. 1953, Boston, Massachusetts, USA)

————————

Známý z:

Dexter, Rychle a zběsile 2, Transformers 3, Mortal Kombat 2, Sexbomba od vedle, Battlestar Gallactica, Jericho, Ratatouille, X-Men: První třída, Red, Silný kalibr, Nespoutaný Django, Horns, Sex ve městě, Akta X, Hill Street Blues, Miami Vice, Eli Stone, Nenarození, Baba na zabití, Třetí hlídka, Pod povrchem, Smrt nečeká, Lovkyně, Vrah se vrací, Fantom, Souboj cti, Soudce Dredd, Fatální instinkt, Padlí andělé, Flákač, Parta snů, Walker Texas Ranger, Dámská jízda, Divoký Bill, Bílý tesák, Indecency, Obojek, Noční vidiny, Cotton Club, Warriors, Na lovu, Psanci, 48 hodin, Najatý policajt, Band of the Hand, Horns

————————

Bio:

James se narodil v americkém Bostonu v rodině psychiatričky Elizabeth Mary a právního zástupce S. Roye Remara. Do základky chodil na John Ward Elementary School, na střední pak do Newton North High School. Ačkoliv v rodině žádné herce neměl, když mu bylo šest let a poprvé viděl Spartaka, rozhodl se jedním stát. V patnácti letech si ale od téhle vysněné kariéry udělal slušnou odbočku. Pustil tehdy střední školu k vodě a vydal se na turné se svou rockovou kapelou. Po pár měsících mu ale turné skončilo, James se do školy vrátil a dodělal si maturitu.

Ve snaze stát se konečně panem hercem se hned po ní James přestěhoval do New Yorku, kde se začal učit v tehdy slavné Neighborhood Playhouse School of Theatre. V té době začal také vystupovat ve školním představení muzikálu Pomáda. Netrvalo dlouho a v roce 1979 se na Jamese usmálo štěstí v podobě první filmové role – objevil se ve snímku On the Yard. Ten ho sice ke slávě nekatapultoval, ale pro začátek to stačilo.

Díky téhle roli se totiž dostal do filmu Warriors, díky kterému se vyšvihl na výsluní. V tomhle filmu hraje sexuálně agresivního a násilnického chuligána, kterého musí povolaná policistka připoutat k lavičce v parku. Z filmu se stal kultovní hit a Hollywood si Jamese zaškatulkoval coby herce, který se perfektně hodí do rolí psychopatů a násilníků. Těmhle rolím se od té doby nedokázal vyhnout. Přihodil si k nim ještě všemožné jiné záporáky, policejní střeva, běsnící maniaky, armádní vošousty a podobné existence, v romantické komedii byste ho ale nenašli.

Například v roce 1982 si v 48 hodinách zahrál vraždícího maniaka, uprchlého z vězení; v The Cotton Clubu z roku 1984 se objevil coby psychotický gangster; v Najatém policajtovi z roku 1987 se objevil coby psychopatický vrah; v Příbězích z temnot:Filmu pak dostal roli umělce, co uzavřel smlouvu s ďáblem. A tak dál a tak dál.

V roce 1986 – a tohle je jen takový hlod – získal roli v Cameronových Vetřelcích, natáčení ale po několika týdnech opustil a byl nahrazen Michaelem Biehnem. Jako důvody pro jeho odchod byly uvedeny tvůrčí neshody. Natáčení takového velkofilmu je ale dost náročná a drahá záležitost, takže nebylo možné s Michaelem dopřetočit všechny Jamesovy scény. Když se proto budete pozorně dívat, v několika scénách ho tam uvidíte, jak se tváří, že v tom filmu má co dělat.

To divadlo, kterému se celou dobu – kdy jen mohl – věnoval, k němu bylo co do pestrosti nabízených rolí mnohem milejší. Například v roce 1979 na sebe strhnul hodně pozornosti a získal si chválu kritiky za ztvárnění role milence Richarda Gerea v broadwayském muzikálu z prostředí koncentračního tábora Bent. A to byl, prosím pěkně, jeho broadwayský debut.

Zatímco v průběhu osmdesátých let James pracoval částečně na divadle a ve větší míře pro film, od devadesátých let se začal ve stále větší míře věnovat televizi. Jistě, pořád sice točil filmy – jmenujme si například Bílého tesáka z roku 1991, Fatální instinkt z roku 1993, Mortal Kombat 2 z roku 1997 nebo komedii (ano, občas se dostal i do komedie) Dámská jízda z roku 1995 – ale začal vystrkovat růžky i v mnohých seriálech. Jako hostující hvězda se roku 1991 objevil v seriálu z produkce HBO Tales from the Crypt, v roce 1997 ve třinácti dílech seriálu Total Security, v roce 1999 ve Walkerovi Texas Rangerovi a rok nato například v Lovkyni.

Rolí má za opaskem samozřejmě ještě tucty, pořádně na sebe ale upozornil asi až v roce 2001, kdy byl obsazen do Sexu ve městě. Jeho postava byla vcelku nezapomenutelná, protože v seriálu jako jeden z mála mužů unikl spárům sexuchtivé Samanthy. Tahle role mu otevřela dveře do filmu s Michelle Pfeiffer Pod povrchem, bijáku Rychle a zběsile 2 a kupy dalších seriálů všetně Akt X, Battlestar Gallactiky, Jericha, Kriminálky Miami a tak dál a tak dál.

Hádal bych ale, že ho většina z vás bude znát coby Harryho Morgana, otce roku ze seriálového Dextera. Právě tahle role pro mnohé definovala celou Jamesovu kariéru (hádám, že si dnes jen málokdo pustí nějaký film z konce sedmdesátých let, třeba Warriora). Pro ty, kdo na Dextera nikdy nekoukali: Harry Morgan byl Dexterův adoptivní otec, který se hlavního hrdiny ujal, když byl ještě dítě, a jakmile zjistil, že má Dexter tu a tam nutkání něco/někoho vykuchat, rozhodl se mu pomoct. Naučil ho ventilovat tyhle vražedné potřeby tím správným směrem, konkrétně směrem k jiným vrahům a násilníkům – čili lidem, co si v rámci jeho morálky a etiky takové vykuchání zaslouží. V průběhu vysílání seriálu se Harry Dexterovi často zjevoval ve chvílích nouze, aby mu poradil, jak dál.

Dexter se vysílal mezi lety 2006 až 2013. V téhle době James stačil například namluvit postavu Larousse v Ratatouillem, zahrát si v Nenarozených, Pineapple Expressu, Red, třetích Transformerech nebo X-Menech: První třídě. Objevil se i ve Vražedných číslech, Upířích denících, FlashForwardu a konečně i v Private Practice. Ano, podobně jako Sarah Drew a Marguerite Moreau, i James je jedním z těch herců, co ve světě Chirurgů/Private Practice hraje dvě různé postavy. A Shonda si nejspíš pořád myslí, že to nikdo neví…

V roce 2013 se James kromě účinkování ve filmech Hatfields & McCoys, Persecuted a Rohy a seriálech Newsreaders, Wilfred, Beware the Batman a The Legend of Korra konečně dostal také do Chirurgů.

Z osobního života můžeme zmínit například to, že je James hodně dlouho ženatý s Atsuko Remar, se kterou má dvě děti. Ve volném čase rád fotí, potápí se a hraje tennis a golf. Během natáčení, jak je o Jamesovi všeobecně známo, si občas při přestávkách bez varování nahlas zpívá. Jinak si své soukromí střeží.

————————

Vývoj postavy:

James Evans, přezdívaný také Feťák Jake, je biologickým otcem Alexe Kareva. Než jsme se s ním konečně setkali v 10. sérii, věděli jsme o něm pouze z doslechu. A nedonesly se k nám zvěsti právě nejlíbeznější.

Alex si svého otce celý život pamatoval jako obhroublého chlapa, co věčně nebyl doma a místo toho s kumpány někde hrál na basovou kytaru, nasával a píchal si heroin. Když už se domů dostal, tak ve svých četných alkoholových oparech tak akorát bil manželku a své tři děti. Alexe tohle chování samozřejmě trápilo a rozhodl se s tím něco udělat. Na střední škole proto začal docházet na kurzy wrestlingu a jakmile pak otec na rodinu příště vztáhnul ruku, tak ho zpacifikoval a vlastnoručně vyrazil z domu. James od rodiny v té chvíli odešel a už se nevrátil.

V desáté sérii Jamese přivezli do Nemocnice Greyové a Sloana coby poraněného feťáka, který se tak sjel, až se z toho vyboural. Jeho ošetřujícími lékaři se stali Cristina se Shanem, nikdo ale neměl sebemenší ponětí, o koho jde. Byla to prostě jen další neopatrná fetka. Jakmile ho ale v nemocnici uviděl Alex, dostal takové neblahé tušení, že by mohlo jít o jeho otce, se kterým se dvacet let neviděl. Tohle podezření mu záhy potvrdila jeho přítelkyně Jo, která mu za Alexovými zády provedla test otcovství. Alex zuřil, protože se Jo o nic takového neprosil a nevěděl, jak s tou informací naložit; Jo, která nikdy neměla vlastní rodinu, zase nechápala, jak se Alex té svojí může tak snadno zříct. Alex ale měl svoje důvody.

Ani když na sebe s otcem narazili ve výtahu, mu Alex nic neřekl a nechal ho odejít. Jo do něj ale tak dlouho šila, až se jí poddal a za otcem si zajel do nějakého zablešeného baru, kde zrovna vystupoval. Pořád mu sice neřekl, že je jeho syn, ale dali se spolu do řeči a pak si i zabrnkali na kytaru. Z Jamese vypadlo, že si v životě nejvíc vyčítá to, že opustil svou rodinu, že zklamal svého syna, že pro něj nikdy nebyl dobrým tátou. Chvilka jak z harlekýnky.

Jenže pak se ukázalo, že James mluví o jiné rodině – rodině, kterou si založil poté, co opustil tu Alexovu. Z Jamese se jinými slovy vyklubal sériový opouštěč. A to Alex nepřenesl přes srdce, důrazně mu promluvil do duše, pak mu ještě důrazněji rozbil ciferník a nasupeně odešel.

A v tu chvíli Jamesovi došlo, s kým měl celou dobu to potěšení. Setkání se synem ho velmi zasáhlo a James se proto pokusil sebrat a něco se sebou udělat. Přestal brát drogy, jenže to udělal ze dne na den a brzy se u něj projevily abstinenční příznaky. Ve strašném zdravotním stavu se dobelhal do nemocnice a i přes Alexův odpor ho Jo musela přijmout. Během jeho pobytu v nemocnici se James vracel ve vzpomínkách do dob, kdy terorizoval celou svou rodinu, a v jednu chvíli halucinoval tolik, že fyzicky napadl Jo. Alex zabránil nejhoršímu, ale zatímco pro něj to byl návrat do staré rutiny, Jo byla touto zkušeností dost otřesená a brzy si začala vyčítat, že Alexe do seznamování s otcem vůbec navezla.

I přes všechnu Jamesovu lítost nebyl Alex schopný otci odpustit za všechna jeho trápení. Místo toho, aby se pokoušel opravit škody napáchané na vztahu s ním, mu Alex doporučil, aby raději zkusil štěstí u své druhé rodiny. Krátce poté, co Alex odešel, dostal James infarkt a musel jet okamžitě na sál. Protože se ale v té chvíli vdávala April s Matthewem, byli skoro všichni lékaři pryč. Zákroku se chopil Shane nadopovaný energy drinky a plný výčitek, že jeho slova připravila o život stážistku Heather. Asistovala mu kolegyně Leah. Jamesovi ale, jak lékaři zjistili, praskla aorta a dál se trhala. Shane na zákrok nestačil a ačkoliv řval na celé kolo, že to zvládne, Leah poslala pro pomoc. Jediný lékař, co v nemocnici zbyl, byl Dr. Webber. Ten po Shaneovi zákrok také převzal.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby