Steve Mostow

Hrál ho:

Mark Saul (*20. 6. 1985, Los Angeles, California, USA)

————————

Známý z:

Sociální síť, Gepetto, Freaky Deaky, All That, Campus Ladies, The Winner, Pravidla zasnoubení, Parks and Recreation, Sběratelé kostí, Renee, Tělo jako důkaz

————————

Bio:

Ještě jako pískle se Mark, jehož rodina má kořeny ve Východní Evropě, ukázal na obrazovkách v pořadu All That. Šlo o zábavný pořad, plný vtipných skečů a hudebních čísel, vysílaný na televizní stanici Nickelodeon, zaměřené na dětské diváky. Mark v All That účinkoval během posledních dvou let vysílání a po jeho ukončení se vrátil k pilnému studiu na El Camino Real High School v údolí San Fernando. Před pár lety pak promoval na California State University, odkud si odnesl bakalářský titul v oboru scenáristiky.

Ještě během studií  na střední škole si dvakrát odskočil do Hollywoodu – poprvé natočit film Gepetto, podruhé jednu epizodu seriálu The Nick Cannon Show. Jinak začal pravidelně hrát až v roce 2006, kdy se objevil v seriálu Campus Ladies. Rok nato dostal roli v pilotním díle The Winner a konečně i v Chirurzích.

Díky nim jeho tvář lidé začali poznávat a producenti se nebáli svěřovat mu další a další role. V roce 2010 si zahrál například v Sociální síti a NCIS: Los Angeles, o rok nato v Pravidlech zasnoubení, Parks and Recreation a Zoufalých manželkách.

Po odchodu z Chirurgů v roce 2012 byl vidět ve filmech Renee a Freaky Deaky nebo seriálech Tělo jako důkaz nebo Sběratelé kostí.

Kromě hraní v seriálech a filmech se Mark také věnuje muzice. Má vlastní kapelu, pojmenovanou A.M. Trash (Another Man’s Trash), ve které hraje na kytaru a zpívá vokály. Mezi své hudební vzory uvedl například kapelu ABBA, Boba Dylana, The White Stripes, Oasis, Toma Pettyho, Davida Bowieho, The Shins, Queeny, Hot Hot Heat a Beatlesáky.

V roce 2012 se navíc objevil v televizní reklamě na kalifornský restaurační řetězec Jack in the Box v roli mladého muže, který se chce oženit s hamburgerem se slaninou (to jako fakt!).

Od června 2012 je Mark ženatý se svou dlouholetou přítelkyní Ilanou Bergerovou, s níž žije ve Woodland Hills v Kalifornii. Má starší sestru Dianu, která pracuje jako kostýmní návrhářka.

————————

Vývoj postavy:

Steve byl jedním z nejvýraznějších stážistů, kteří nám byli představeni ve čtvrté sérii. V seriálu zároveň vydržel nejdéle – objevoval se zde až do série osmé. Ale vezměme to popořadě – Steve připadl Cristině, ale příliš velký dojem na ni neudělal. Například hned během Halloweenu ve čtvrté sezóně, když Cristina všem stážistům nařídila, že se musí za něco převléknout, Steve přišel v kostýmu klauna, z čehož Cristina neměla vůbec radost. Steve si z toho vyvodil, že s klaunů musí mít panickou hrůzu.

Když Cristinu v premiérovém dílu páté sezóny prošpikoval rampouch, Steve neodolal a – stejně jako tomu bylo u všech ostatních stážistů v nemocnici – první, co ho napadlo, bylo si ji vyfotit na mobilu. Navíc jí ale ani nedokázal cokoliv vyčíst z rentgenu. Vina tady ale byla hlavně na Cristinině straně – všechny zákroky ráda dělala sama a své stážisty moc neučila.

Právě kvůli téhle výukové deprivaci si stážisté založili tajný klub, ve kterém se sami učili provádět nejrůznější chirurgické zákroky. Sadie to ale se svým nápadem pokročit na další stupeň a naučit se apendektomii tím, že jí slepé střevo vyndají zaživa v suterénu oni sami, všem dost pokazila. Operace se nezdařila, Sadie málem zemřela, stážistický spolek byl odhalen a všichni jeho členové dostali podmínku a měli na čas omezené pravomoci. Steve se tomuhle všemu ale vyhnul, protože pár hodin předem mu kolegové píchli epidurál, po němž mu vypověděly službu nohy… a k pobavení všech ostatních i stavidla močového měchýře.

Steve aspiroval na pozici neurochirurga a jeho vzorem byl Dr. Shepherd. Jeho nejoblíbenějším zákrokem byla kraniotomie jednou provedená právě s Derekem, při níž směl pacientovi v mozku držet sondu. Velmi měl také rád Joea z baru odnaproti. Velká část Stevovy dějové linie není rozebrána přímo v seriálu, ale v jeho internetové minisériové odnoži Seattle Grace: On Call.

V šesté sezóně si po rozchodu Megan s Piercem, svých dvou kolegů stážistů, s Megan sám vyšel, pak se s ní i vyspal a následně omylem zaměstnancům nemocnice rozposlal e-mail, ve kterém se tímhle úspěchem chlubil. Pierce to bral jako hrozné nactiutrhání a se Stevem se porval. Steve mu způsobil monokla, Pierce jemu zase ošklivě poranil ruku.

Steve s Megan ale chodil i nadále a dokonce se spolu i vzali. Oddal je Stevův strýc během malého obřadu za nemocnicí, svědka jim dělala kolegyně Graciella. V průběhu již zmíněné internetové minisérie Seattle Grace: On Call bohužel pro Steva vyšlo najevo, že si Megan nebyla jistá otcovstvím svého očekávaného dítěte, a že bez jeho vědomí šla na test paternity. Ačkoliv se nakonec ukázalo, že je dítě skutečně Stevovo – a ne Piercovo, jak se Megan obávala – Steve jí takový podraz nedokázal odpustit a rozvedl se s ní.

V nemocnici jsme ho mohli tu a tam vídat až do osmé série, kdy se bez udání důvodu vytratil.

——————

Pár hlodů na závěr:

Nejoblíbenější Stevovou barvou je úborová modř.

Je talentovaným hráčem deskových her a minigolfu.

Hraje dobře i na kytaru a na střední škole byl v kapele zvané Monzun, se kterou objížděli oslavy Bar Mitzvah.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby