Sadie Harrisová

Hrála ji:

Melissa George (*6. 8. 1976, Perth, Western Australia, Austrálie)

————————

Známá z:

30 dní dlouhá noc, 3:15 zemřeš, Bag of Bones, Pronásledovaná, V odborné péči, Čarodějky, Mulholland Drive, Kašlu na lásku, Hra s nevěrou, Triangle, Music Within, L. A. Confidential, Můj přítel Monk, Svádění, Angličan, Zloději, Smrtihlav, Přátelé, Alias, Lincolnská střední, The Betrayed, Anatomie lži, Není kam utéct, Swinging with the Finkels, Brazilský masakr, Rovnice smrti

————————

Bio:

Melissa je původem Australanka. Narodila se jako druhé ze čtyř dětí do rodiny zdravotní sestry a dělníka na stavbě (a děda z matčiny strany pracoval jako dozorčí ve věznici na Rottnest Island). Melissu už od dětství bavilo tancovat a v sedmi letech proto začala chodit do školy jazzu, tapu, baletu a moderny. Její nadšení pro tanec se postupem času přeměnilo v nadšení pro umělecké bruslení na kolečkáčích (ano, i takové sporty existují). Ale dotáhla to s ním daleko, ne že ne – stala se australskou národní šampiónkou na kolečkových bruslích. V Národním šampionátu v letech 1989 a 1990 získala bronz a ve Světovém šampionátu o rok později stříbro.

Na prahu puberty Melissa začala pracovat jako modelka a v roce 1992 dokonce vyhrála v soutěži o nejkrásnější teen modelku Západní Austrálie (budu se opakovat, ano, i takové soutěže existují). V šestnácti letech potkala castingovou agentku Liz Millinarovou a přes ní se pak dostala do tehdy velice populární australské telenovely Home and Away.

Za tuhle roli byla pětkrát nominovaná na australskou Logie Award, z čehož dvakrát vyhrála. Přestěhovala se do Sydney a začala se herecké kariéře věnovat naplno. Natočila jedno fitness video, navrhla kolekci pyžam (ne, nedělám si srandu, tohle navíc bude důležité později) a spolu s Heathem Ledgerem si zahrála v krátkou chvilku vysílaném fantasy dramatu Roar. Následně se rozhodla zkusit štěstí v Hollywoodu a přestěhovala se do Los Angeles.

A ono jí to vyšlo! V roce 1998 se mihla ve filmu Smrtihlav, o rok později dostala malou roli ve filmu Stevena Soderbergha Angličan, v roce 2001 pak v černé komedii Lincolnská střední a Mulholland Drive od Davida Lynche. Krom toho se objevila i v televizi – získala roli v (pravda, nikdy neodvysílaném) seriálu Lost in Oz, v krátce vysílaném dramatickém počinu Thieves, mihla se v Čarodějkách a v roce 2003 dostala velkou roli v seriálu Alias.

První hlavní rolí ve velkém hollywoodském filmu pro ni bylo účinkování v hororu 3:15 zemřeš, předělávky klasiky z roku 1979. Kritika film sice strhala, ale celosvětově i díky nízkým nákladům vydělal slušný balík (a na tom záleží ze všeho nejvíc, protože Hollywoodu jde hlavně o peníze), takže si Melissa mohla do svého resumé připsat první hit. Jedna z mála věcí, kterou kritici na tomhle hororu vyzdvihovali, byl právě herecký výkon Melissy a jejího filmového manžela Ryana Reynoldse. V jejím případě se ještě podivovali nad tím, jak skvěle si poradila s americkým přízvukem. Melissa si začala dělat jméno.

V roce 2005 se ještě objevila po boku Cliva Owena a Jennifer Aniston ve filmu Hra s nevěrou, o rok později po boku Olivie Wilde a Joshe Duhamela v Brazilském masakru. V roce 2007 uchvátila kritiku svým výkonem v nezávislém dramatu Music Within a zahrála si také ve výborném hororu s Joshem Hartnettem 30 dní dlouhá noc.

V roce 2008 se už s čerstvým americkým občanstvím vrátila zpět na televizní obrazovky v seriálu V odborné péči coby jedna z pacientek psychiatra Gabriela Byrna (za tuhle roli byla nominovaná na Zlatý glóbus) a v roli Sadie v Chirurzích. Pár měsíců po podepsání smlouvy o účinkování v našem seriálu ale bylo oznámeno, že po domluvě s producenty Melissa z Chirurgů brzy zase odejde.

Rok 2009 Melisse přinesl roli ve dvou epizodách Anatomie lži a australsko-britském mysteriózním thrilleru Triangle. Následovaly další role v televizních filmech a seriálech, ze kterých za vypíchnutí stojí hlavně Bag of Bones, natočený na motivy románu Stevena Kinga Pytel kostí, ve kterém hrála spolu s Piercem Brosnanem.

Z dalších úspěchů můžeme zmínit, že se v roce 2010 Melissa stala tváří módního festivalu L’Oreal Melbourne Fashion Festival. Kvůli filmu Není kam utéct také vyšplhala na Ben Nevis.

I když… tady si neodpustím drobnou připomínku. V rozhovorech to Melissa popisuje jako strašlivý úspěch, jako vyčerpávající zkušenost,  který jí od základu změnil pohled na svět. Dodává, že na tuhle velehoru lezla s chlapíkem, co už se několikrát vyškrábal na Mt. Everest, a že to jednoduše považuje za úžasný výkon. Ehm… Ben Nevis je 1344 metrů vysoký kopeček ve Skotsku, který spíše než cokoliv jiného připomíná přerostlý krtinec. Na Wiki se dočtete, že “ročně přiláká asi 100 000 návštěvníků, z nichž asi tři čtvrtiny použijí k výstupu zrekonstruovanou koňskou stezku z údolí Glen Nevis na jižní straně hory.” Takže asi tak. Co by Melissa asi tak říkala, kdyby ji někdo vytáhnul na Sněžku?

Melissa je také autorkou tzv. Style Snaps – šikovného výmyslu, díky kterému si člověk může nastavovat délku nohavic, aniž by je musel přešívat. Za tenhle vynález prý ročně vydělá více peněz, než na kolik si přijde hraním.

Melissa byla jednou vdaná za režiséra Claudia Dabeda, se kterým se seznámila v roce 1998 na Bali. Po třinácti letech manželství se rozvedli a Melissa začala chodit s hiphopovým mogulem Russellem Simmonsem. Po rozchodu s ním byla následně spojována s francouzským milionářem Jean-Davidem Blancem.

————————

Vývoj postavy:

Sadie do nemocnice nastoupila v páté sérii jako nová stážistka po několikaleté praxi v márnici. Od počátku bylo všem jasné, že se velmi dobře zná s Meredith. Chodily spolu na vysokou a zcestovaly dokonce celou Evropu. V Amsterdamu se ale podle všeho strašlivě pohádaly, a ačkoliv se později zase usmířily, jejich přátelství už nikdy nebylo stejné jako předtím. Když se proto Meredith jednou chytla s Cristinou, Sadie se jí pokusila domluvit a varovala ji, aby neudělala stejnou chybu jako kdysi a šla se jí raději hned omluvit. Co se Cristiny samotné týče, té se Sadiin příjezd do Seattlu vůbec nezamlouval. Cristina totiž na velké přátelství mezi Sadie a Meredith začala hrozně žárlit. Sadie také poměrně dost zamotala hlavu Callie, která si myslela, že po ní Sadie pokukuje, ale nikdy si tím nebyla tak docela jistá.

Sadie s Meredith pojila dlouholetá minulost a také odedávná zášť vůči Ellis Greyové – to si Sadie alespoň myslela, když do Seattlu přijela. O to byla překvapenější, když zjistila, že ji Meredith už vlastně nic nezazlívala a v podstatě ji měla zpětně po její smrti i ráda.

Sadie se hodně spřátelila s Lexie, obzvlášť potom, co se Sadie ubezpečila, že Lexie není taková cimprlína, za jakou ji považovala (v tomhle vlastně měla prsty hlavně Meredith, která Sadie nakukala, že je Lexie naivka, co celý život žila pod ochranou rodičů v pokojíčku se smajlíky na stěnách, a která nikdy neporušila jediné pravidlo). Své přátelství Lexie dokázala i tím, že se jí zastala, když se jí ostatní stážisté posmívali, a všem řekla, že to ona Markovi porouchala penis.

Spolu s ostatními stážisty, kteří bažili  pro troše chirurgické praxe, Sadie založila skupinu, v níž si v suterénu nacvičovali nejrůznější zákroky. Díky Sadie se tahle zpočátku nevinná aktivita ale dost zvrtla. Sadie se totiž jednoho krásného dne nabídla, že stážisty nechá, aby jí – pod podmínkou, že pak oni nechají to samé udělat ji – vyndali slepé střevo. Stážisté se do operace po chvilce váhání pustili, ale zákrok nevyšel podle jejich plánů. Od smrti Sadie zachránil jen včasný zásah Cristiny a Meredith.

Po tomhle fiasku byla na Sadie spolu se zbylými stážisty  uvalena podmínka. Měla zakázaný vstup na sál, omezené pravomoci a navíc jí za takovou pitomost pěkně vynadala i sama Meredith. Sadie sice později Lexie řekla, že svého rozhodnutí nelituje, bylo jí ale hloupé, že na její špatný úsudek musela doplatit i její kamarádka. Šla proto za Šéfem Webberem a řekla mu, že to celé byl jen její nápad, a jestli by to Lexie nemohl odpustit. Richard jí odvětil, že do toho ona nemá co mluvit, a že jediný důvod, proč Lexie ještě nevyhodil z programu, je fakt, že je dcerou Thatchera Greye.

Sadie se následně účastnila hry, kterou pro stážisty připravila Izzie. Kvůli svým hodně omezeným znalostem medicíny ale dělala strašlivé chyby (na obyčejného whippla na sále zakryla pacienta plentou od hlavy až k patě, dítěti se při ultrazvuku snažila dopplerem najít srdeční tep na zadku), čehož si všimnul George a dal jí ultimátum: Buď zajde za Šéfem a tohle mu svěří sama, nebo to za ni udělá on. Sadie následně z nemocnice odešla, což vedlo George s Meredith k přesvědčení, že se Sadie musela do chirurgického programu dostat nějakou šmelou. Od té doby se do Seattlu už nevrátila.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby