Arizona Robbins

Hraje ji:

Jessica Capshaw (*9. 8. 1976, Columbia, Missouri, USA)

————————

Známá z:

Minority Report, Pánská jízda, Milostný dopis, Big Time, Killing Cinderella, Valentine, Romeo Fire, Letuška 1. třídy, The Mesmerist, Na Západ, One Angry Juror, Dvojnásobná vražda, Thick and Thin, Láska je láska, Nebe, peklo, ráj, Advokáti, Kobylky, Denial, Odd Man Out

————————

Bio:

Jessica se narodila do rodiny Kate a Roberta Capshawových. Její matka je poměrně známá herečka a producentka, otec pak očividně dělá, co se zrovna namane: vystřídal už pozice obchodníka, ředitele marketingu, vedoucího nákupu a třeba taky středoškolského ředitele. V roce 1994 Jessica maturovala na Harvard-Westlake School a o čtyři roky později promovala na Brownově Univerzitě v oboru Anglických studií. Ani po všech těchto studiích ji škola neomrzela, takže se přestěhovala do Londýna a nastoupila zde do Royal Academy of Dramatic Arts. Vzhledem k povolání matky měla k herectví asi už od malička blízko a fakt, že se jí rodiče po čase rozvedli a máma se jí znovu provdala za samotného Stevena Spielberga, její kariéře asi taky příliš neuškodil.

Když už jsme tak u toho, pojďme si udělat takovou drobnou odbočku a zamyslet se nad tím, jací lidé se v Hollywoodu mají šanci prosadit a dostat se na stříbrné plátno. Ostatně, komu někdy nepřišlo na mysl, že by to bylo děsně fajn, kdyby si ho náhodou jednoho dne na ulici všimnul hledač talentů a udělal z něj mezinárodní hvězdu? Funguje to ale tak, nebo v Hollywoodu platí jiná pravidla? (Nápověda: Platí.)

1) Vezměme si třeba rovnou příklad Jessicy. Ta patří do kategorie šťastlivců, co měli dveře do Hollywoodu už od počátku pootevřené díky tomu, že pochází z rodiny, která se o továrnu na sny už nějakým způsobem otřela. Její mamka byla sama herečka (nota bene herečka, co se provdala za Stevena Spielberga), takže nebylo těžké Jessicu protlačit v podstatě kamkoliv: „Hele, Láďo, ty teď točíš ten biják o té vraždící násadě na koště, že jo? Nenašla by se tam náhodou nějaká malá rolička i pro tu moji holku? Ona by to u filmu ráda zkusila a potřebuje nabrat zkušenosti…“ Asi tak nějak. Tohle je případ mnohem více herců a hereček, než byste řekli:

–          Emily Deschanel (Sběratelé kostí) a její sestra Zoey (500 dní se Summer) se do Hollywoodu dostaly díky otci, na Oscara nominovanému Calebu Deschanelovi a jeho herecké manželce Mary Jo

–          Bryce Dallas Howard (slepá dívka z Vesnice) – otec režisér Ron Howard

–          Liv Tyler (Arwen z Pána Prstenů) – otec Steven Tyler z Aerosmith

–          Sourozenci Gyllenhaalovi jsou z rodiny režiséra a scenáristky

–          A tak dál a tak dál – téměř kompletní seznam najdete TADY

2) Pak tu máme případ třeba takového Harrisona Forda. K tomu se vztahuje legenda, že si ho přímo na place Hvězdných válek – filmu, co z něj udělal hvězdu, na kterém ale zpočátku pracoval jako obyčejný člen štábu-tesař – vyhlédnul sám George Lucas a nabídnul mu stěžejní roli v budoucí prvotní trilogii. Tohle pravda je a není. Harrison s Georgem pracoval už na jeho předchozím filmovém projektu, takže se alespoň od vidění znali (nehledě na to, že měl za sebou celých deset let hraní v nejrůznějších seriálech a malých filmech). A o to právě jde – být přímo v Hollywoodu a být viděn: Chodit na konkurzy (třeba i jen do komparzu), chodit na premiéry, snažit se získávat kontakty, kde se jen dá. A i tak to může být na dlouho. Třeba takový Jon Hamm strávil v Hollywoodu celých několik let obcházením konkurzů a vyděláváním si drobných za barem, než ho vzali do hlavní role v Mad Menech. A i tak mu dělali potíže, protože do té role chtěli někoho slavného, a jeho nikdo neznal. Takže začít můžete i od nuly (a ve Fordově případě je to nula apokryfní), ale musíte se snažit co nejvíce zviditelnit.

3) Lepší ale je, když už vás nikdo nezná ani nemůže protlačit dovnitř, když se můžete na konkurzech blýsknout nějakými předchozími zkušenostmi. Proto tolik herců začíná ve školních divadelních představeních, objíždí Státy s různými divadelními spolky, natáčí krátké filmy, fotí reklamy apod. Chtějí si něčím zaplnit CVčko…

4) S tímhle začít se samozřejmě dá už v dětství, pokud se vám do toho chce a/nebo máte hodně cílevědomé rodiče. Dětským hvězdičkám sice občas jebne (ehm, Macaulay Culkin, ehm, Lindsay Lohan, ehm), ale občas na svůj raný úspěch naváží kariérou i v dospělosti (Olsenovic dvojčata, Mayim Bialik).

5) A pak tu máme dva extrémy: Tím prvním jsou superhvězdy ve stylu Johnnyho Deppa, Angeliny Jolie, Brada Pitta, Jennifer Lawrence a dalších. Ať už tihle lidé pochází z jakéhokoliv zázemí, mají za pasem jeden nebo více pořádných hitů, takže ti na konkurzy ani chodit nemusí. Namísto toho jim jejich manažeři posílají tucty scénářů od tvůrců, kteří by na jejich jméno chtěli do kin nalákat davy. Protože jsou jejich tváře rozeznatelné, známé a jako reklama efektivní, mohou si tihle lidé účtovat milióny: Třeba taková Angelina si teď za film bere 20 miliónů dolarů a níž jít nechce (což je taky důvod, proč ji ve filmu Gravitace nakonec nahradila levnější Sandra Bullock).

6) Druhým extrémem jsou lidé naprosto neznámí, co ani na konkurzy nechodí, a kterým herecká kariéra doslova přistála v klíně. S tímhle scénářem jsem před pár odstavci začínal. Ne že by se to nestávalo – třeba takového Jasona Stathama si filmaři vyhlédli jen tak na ulici –, ale stává se to vzácně (a ve Stathamově případě šlo o roli tupohlavého bijce – že umí hrát tvůrci ke svému překvapení zjistili až během natáčení a teprve tehdy si uvědomili, že by ten chlapík mohl mít v Hollywoodu budoucnost). Takže konečné ponaučení: Jestli něco chcete, nečekejte, až vám to spadne do klína, a jděte si za tím!

Ale teď už zpátky k Jessice. Ta se po všech svých studiích dala na herectví, u kterého ostatně měla díky rodičům nepopiratelně dveře otevřené. Svůj filmový debut si odbyla roku 1997 v hororu Kobylky. Následovaly další drobné role, např. v jednom díle Pohotovosti či filmech Denial, Milostný dopis nebo Killing Cinderella. V roce 1999 pak získala roli hned ve 13 dílech seriálu Nebe, peklo, ráj. V něm vydržela rok a jakmile ho opustila, začala skákat z jednoho projektu do druhého. Buďto ale šlo o malé filmy nebo její role nebyly nic než drobné štěky. Zmiňme například Valentine, The Mersmerist, Romeo Fire, Letuška 1. třídy (v tomhle filmu se její jméno ani neobjevilo v titulcích). A ještě hlod: I když ji zaměstnal její nevlastní otec ve svém úžasném filmu Minority Report, svěřil jí jen tak miniaturní roli, že se vsadím, že si teď většina z vás pomyslela, „Počkat, ona hrála v Minority Report?!“

Pořádnou roli Jessica dostala až v roce 2002, to když ji najali do u nás neznámého seriálu The Practice. Tady vydržela až do roku 2004, zahrála si v celých 44 epizodách. Jessice se někdy v té době asi musela práce pro televizi hodně zalíbit (nebo si uvědomila, že to v dravém a nelítostném Hollywoodu na zářnou kariéru na stříbrném plátně nevypadá) a od té doby pracuje téměř výhradně pro televizi. Objevila se například ve Sběratelích kostí, seriálu Láska je láska a Head Case, televizní minisérii Na západ či televizních filmech One Angry Juror a Dvojnásobná vražda. Hvězdu z ní ale udělali teprve Chirurgové.

Jessica byla dlouholetou fanynkou Chirurgů a do seriálu se chtěla za každou cenu dostat, byť by hrála jen drobnou roli. Původně proto šla na konkurz do role Derekovy krátkodobé přítelkyně Rose. Shondě se ale zalíbila, takže ji najala do role jiné a jako Rose najala někoho jiného.

Informace, že v seriálu získala roli, se poprvé vynořila v prosinci 2008. Tehdy se psalo, že se objeví pouze v celkem třech epizodách tehdy vysílané páté řady. Už při natáčení se ale Jessice se všemi náramně spolupracovalo, Shonda si ji oblíbila ještě víc a i úvodní reakce diváků byly příznivé. Prostě a jednoduše, Shonda Jessice prodloužila kontrakt na zbytek páté řady a od sezóny šesté z ní udělala stálého člena chirurgického týmu. S chemií, kterou mezi Arizonou a Callie vytvořila, byla Shonda natolik spokojená, že ji označila za jednu z nejlepších věcí na páté sezóně: „Jessicu Capsaw miluji. A když říkám miluji, myslím to doslova. Je to snad ta nejpříjemnější osůbka na světě a chemie mezi Arizonou a Callie mi hodně připomíná jiskření mezi Meredith a Derekem. Strašně ráda s na ty dvě dívám.“

Arizonu si navíc oblíbila i kritika, která ji vyzdvihovala coby neotřelou postavu, vítaný přírůstek do seriálu, novou krev. Arizona je zároveň často zmiňována jako jedna z mála (a kolikrát i jako jediná) čistě lesbických postav v pořadech, uváděných v hlavním vysílacím čase.

Vzhledem k tomu, jak důležitou roli Arizona v popkultuře zastává a jak moc má Jessica Chirurgy ráda, se dá předpokládat, že se s touto postavou na rozdíl od tolika dalších loučit nebudeme muset. Chirurgové jsou ostatně v posledních letech jediným pracovním projektem, kterému Jessica věnuje čas.

Na nějaké chození po konkurzech ostatně asi nemá moc pomyšlení, protože má doma tři šprčky. V roce 2007 se jí a jejímu dlouholetému manželovi Christopherovi Gaviganovi (vzali se v roce 2004 na Jessicině rodinném pozemku v East Hamptonu, Christopher se živí jako spisovatel a věnuje se také správě neziskovky na podporu zdraví dětí, kterou sám založil) narodil syn Luke Hudson, v roce 2010 dcera Eva Aigusta a v roce 2012 druhá dcera Poppy James (schválně se koncem osmé série dívejte, jak se snaží zakrývat bříško). Kmotrou všem jejím dětem byla kolegyně herečka Sasha Alexander, kterou možná budete znát ze seriálu Rizzoli & Isles. Tyhle dvě dámy se seznámily na jednom z mnoha konkurzů poté, co se doslechly, že spoustě lidem přijde, že si jsou podobné jako vejce vejci. No, porovnejte sami:

————————

Vývoj postavy:

Vychovali mě tak, abych byla přístavem v bouři, abych milovala svoji zemi, milovala svoji rodinu a chránila všechny věci, které mám ráda. Když se můj otec, plukovník Daniel Robbins z Námořní pěchoty Spojených států, dozvěděl, že jsem lesbička, řekl mi, že má jen jedinou otázku. Byla jsem připravená na: “Jak rychle dokážeš vypadnout z mého domu,” ale namísto toho se mě zeptal: “Jsi pořád tím člověkem, kterého jsem vychoval?”

—————

Arizona se nám představila v polovině páté sezóny coby čiperná, věčně dobře naladěná, v botách na kolečkách chodící a drandící vedoucí pediatrické chirurgie. Nahradila tak dosavadního vedoucího, kterému se podařilo samou nevýrazností odumřít. Arizona své jméno získala díky vojenským kořenům své rodiny – pojmenovali ji po bitevní lodi U.S.S. Arizona. Její otec byl plukovníkem u mariňáků, děda také sloužil a i bratr nastoupil do armády. Toho jí ale ve válce zabili.

Arizona se díky mužům ve své rodině naučila v případě potřeby s lidmi jednat tvrdě a bez okolků. S tím, že je lesbička, nikdo neměl sebemenší problém. Ostatně, na stěně pokoje jí visel plakát Cindy Crawford, o které Arizona později řekla, že na pihu u pusy se jí rozhodně nedívala. I tak ale když domů přivedla svou první přítelkyni Joanne, bála se nejhoršího. Nakonec to ale dopadlo přesně tak, jak to sama popsala v úvodním citátu.

Téměř ihned po příjezdu do Seattle Grace se jí zalíbila její kolegyně Callie. Na tu jednoho večera narazila v Joeově baru a protože viděla, že je Callie celá ubrečená, tak se ji snažila uchlácholit. Polibkem. Proti vztahu s ní ale měla výhrady, moc se jí do toho nechtělo. Nebyla si totiž jistá, že si je sama Callie jistá tím, že je lesbička – ta měla ostatně předtím jen jednu partnerku, Ericu Hahnovou, a i tu podvedla s mužem, Markem. Ve své práci se každý den potýkala s novorozenci a prostě se teď nechtěla s jedním takovým lesbickým novorozenětem dát dohromady i v osobním životě. Callie byla dotčená. Celá situace se ještě trochu zkomplikovala, když Arizonu objevila na rande s nějakou Julií. Po téhle nehodě se jí začala vyhýbat.

Brzy se ale obě ocitly ve výtahu, odkud nebylo možno nijak utéct. Arizona Callie vysvětila, že občas pod tlakem nečiní právě ta nejmoudřejší rozhodnutí, že chybovala a že by to s ní přeci jen ráda zkusila. Callie ji zase ujistila, že nemá v plánu od ní v dohledné době utéct za nějakým chlapem. Arizona ji pozvala na rande a Callie nabídku přijala.

Nějakou dobu spolu poklidně chodily, jenže Callie pak do Seattlu dorazil otec, kterému se ani trochu nezamlouvalo, že se z jeho dcery vyklubala lesbička. Aby jí za takovou trestuhodnou neuvážlivost řádně vyčinil, odstřihnul ji od svého účtu, ke kterému měla do té doby přístup. Mark s Cristinou se ji po jeho odjezdu snažili přesvědčit, ať mu zalže, ať mu řekne, že se s Arizonou rozešla, že tak bude mít vystaráno. Jenže Arizona jí pak ujistila, že ji bude mít ráda, ať už se rozhodne jednat jakkoliv, a Calie si řekla, že lhát nebude, že by ji měl otec mít rád takovou, jaká je.

Tomu se to ale pořád moc nepozdávalo a do Seattlu přijel znovu, aby to Callie vymluvil. Postoj nakonec ale vymluvila Arizona jemu – použila k tomu proslov citovaný na začátku. Pan Torres od té chvíle začal k dceři pookřávat.

Callie a Arizoně to s občasným zaškobrtnutím náramně klapalo. Například když se Callie dozvěděla, že Arizona podporuje George v jeho rozhodnutí odejít do armády, tak z toho Callie zrovna na větvi nebyla. Když se ale dozvěděla, že Arizonin bratr sám zemřel ve válce, tak se jí omluvila a zase se udobřily. Pořádné trable jim nastaly, až když se začaly bavit o dětech. Callie je chtěla, Arizona ne. Callie si původně myslela, že o ně nestojí kvůli bratrově smrti, ale Arizona ji brzy ujistila, že je nechce prostě proto, že je nechce, že se jí její současný život líbí. To Callie nedokázala překousnout a oběma v té chvíli došlo, že spolu dál nemohou pokračovat. Rozešly se.

Do nemocnice pak ale nakráčel smutkem šílený Gary Clark a začal kolem sebe střílet. Callie s Arizonou byly uvězněné spolu s pár dětmi (včetně jedné holčičky, která nutně potřebovala ošetřit) na pediatrii a nemohly se odtamtud hnout. Gary Clark je poté, co byl sám postřelen zásahovým týmem, našel a donutil Callie, aby ho ošetřila. Arizona mezitím svírala v náručí svou malou pacientku a dokola opakovala, že tam jsou jen děti, aby jim neubližoval. Pan Clark se nechal ošetřit a odešel. Tahle vypjatá situace obě ženy donutila přehodnotit své priority, takže jakmile se z nemocnice v pořádku dostaly, daly se opět dohromady a domluvily se, že si děti časem přeci jen pořídí.

Půl roku po střelbě se Arizona dozvěděla, že získala Carter Madisonův grant a byla jí nabídnuta pracovní pozice v Malawi. O tohle místo zažádala celé dva roky předtím, tedy v době, kdy se s Callie ještě neznala. Po chvíli nerozhodnosti Arizona po téhle jedinečné nabídce skočila. Callie pro ni měla pochopení a plánovala si, že Arizonu do Malawi doprovodí. Na letišti se ale hrozně pohádaly a Arizona odletěla bez ní. Zanedlouho se ale vrátila, protože bez Callie nedokázala být. Místo v Malawi i grant kvůli ní pustila k vodě. Callie jí zabouchla dveře před nosem.

Arizona brzy po příjezdu opět nastoupila na své původní místo. K Alexově úlevě za dramatických okolností vystřídala podle všech neschopného Dr. Starka. Dále se pokoušela mluvit s Callie a vše si s ní vyříkat, ta se jí ale následující dny a týdny ze všech sil vyhýbala. Arizona moc nechápala důvod takové hostility, ale z Callie brzy vypadlo, že se v době její nepřítomnosti vyspala s Markem a že s ním čeká dítě. Arizona ji požádala, aby jí dala čas na sežvýkání takovéhodle sousta, nakonec ale celou situaci přijala, ke Callie se vrátila a obě se k sobě sestěhovaly. Když pak spolu šly na ultrazvuk a poprvé slyšely, jak dítěti tluče srdce, mluvily o něm jako o jejich špuntovi.

Mark byl ale strašně zainteresovaný otec a neustále je vyrušoval a míchal se jim do vztahu. Arizona proto Callie často vyčítala, že ho trochu nekrotí. Aby ji Callie trochu uklidnila, koupila jen pro ně dvě dárkovou poukázku na víkend v lázních. Cestou tam ale Callie s Markem bez ustání telefonovala, což Arizonu vytočilo a začaly se v autě hádat. Callie na ni pak v zápalu hádky křikla, „Řekni mi, co po mně chceš, a já to udělám,“ načež se jí Arizona vyslovila. Obě to dost zarazilo a vyšokovalo. Zadívaly se jedna druhé do očí, snad aby se ujistily, že se nepřeslechly a že to bylo myšleno vážně. Jenže se měly dívat spíše na cestu. Řítily se totiž přímo proti náklaďáku.

Arizona z nehody vyšla jen s pár oděrkami, Callie ale nebyla připoutaná a náraz ji vymrštil čelním sklem. V rozezpívaném díle Callie podstoupila sérii život zachraňujících/ohrožujících operací, včetně císařského řezu. Addison totiž ve snaze zachránit život matce musela z dělohy vyndat hodně nedonošené dítě. Zatímco Callie operoval jeden chirurg za druhým, Mark s Arizonou se na galérkách i mimo emocionálně hroutili. Obzvlášť Arizona se užírala výčitkami a kladla si nehodu za vinu. Callie nakonec všechny zákroky přežila a když se probrala z narkózy, její první slova zněla: „Ano, vezmu si tě.“ Vzaly krátce poté. Oddala je jejich dobrá kamarádka Miranda.

Ke konci osmé série se všichni rezidentští páťáci připravovali na komisionální zkoušky a rozhodovali se, kam nastoupí do práce, až je udělají. Arizona byla přesvědčená, že jí její učeň a svěřenec Alex nikam neuteče, protože to nevypadalo, že by měl nějaké plány. Když ale Alexovi po zmáknutí závěreček Richard Webber oznámil, že o něj mají zájem v Johns Hopkins Hospital, začala se s nimi o Alexe přetahovat. Myslela si, že má dobré šance, jenže Alex jí oznámil, že se nakonec rozhodl pro změnu a přestoupí do Johns Hopkinsovky (hlavně si chtěl dokázat, že dokáže stát na vlastních nohách, že Arizonu nepotřebuje mít neustále za zády).

Arizona zuřila. Alex byl v tu chvíli na cestě na letiště. Seattle Grace Mercy West totiž požádala nemocnice ve městě Boise o zaslání doktorů, kteří by jim pomohli rozdělit siamská dvojčata. V záchvatu vzteku Arizona Alexovi řekla, že má útrum, a vytrestala ho tím, že do Boise místo něj letěla sama.

Letadlo s ní Markem, Lexie, Meredith, Cristinou a Derekem ale spadlo a ačkoliv tohle neštěstí Arizona přežila (narozdíl od Marka s Lexie), dost ošklivě si při něm poranila nohu – při pádu do lesních hlubin si uhnala otevřenou zlomeninu stehenní kosti. Cristina jí sice pomohla dát nohu do dlahy, Arizona ale brzy začala vykašlávat krev. Navíc v lese strávili až moc dlouhou dobu – záchranářům trvalo celé čtyři dny, než je našli. Sečteno a podtrženo, když je odvezli do nejbližší nemocnice – nemocnice v Boise – lékaři jí chtěli kvůli komplikované zlomenině a infekci nohu ihned amputovat. S tím ale Arizona nesouhlasila a trvala na tom, aby je převezli do Seattlu.

Tak se také stalo (před odletem je ale všechny museli kvůli traumatu z létání uspat). Ve své domácí nemocnici znovu naléhala na Owena, aby jí nohu v žádném případě nebrali. Callie se jí o zanícenou nohu začala okamžitě starat. Arizoně brzy došlo, že se jí noha nehojí, a to ji hrozně vyděsilo. Dál na Callie naléhala, aby vymyslela nějaký plán, jak ji zachránit, a donutila ji, aby přísahala, že jí nohu neuřízne. Arizona ale krátce nato začala kvůli infekci kolabovat a Alex jí musel nechat převézt na sál. Callie v té době sama operovala Derekovu ruku. Když jí Alex přišel říct, že udělal vše, co mohl, ale Arizonin stav se nijak nelepší, musela se rozhodnout, jak se svou ženou naložit dál. Nařídila Alexovi, aby Arizoně nohu amputoval.

Jakmile Arizona zjistila, že jí Callie i přes její naléhání a svůj slib nohu nechala uříznout, jednak jí to zazlívala a jednak propadla depresím. Když po 30 dnech v komatu zemřel Mark, propadla depresím i Callie a bylo toho na ni moc. Zašla proto za Callie do ložnice, kde ji našla sedět na posteli, a odehrála se mezi nimi tahle milá konverzace:

Callie: Já už to sama dál nezvládnu, Arizono. Prostě to nedokážu. Vstávej. Vstaň už z té postele a koukej se zmátořit. Když ne pro mě, tak alespoň pro Sofii, protože ta včera večer přišla o rodiče. A já o nejlepšího přítele, takže nehodlám ještě navrch přijít i o tebe.

Arizona: Zmátořit se z toho? Zmátořit se z tohodle? Jak se mám k čertu zmátořit, když jsi mi uřízla nohu?

Vztahy mezi nimi byly na bodě mrazu. Arizona Callie odmítala pořádně vnímat i tehdy, když jí Callie přišla říct o vysokém odškodném, které všem přeživším v té době nabízela letecká společnost. Callie jí navrhla, aby s ní na ono jednání zašla, na což jí Arizona odsekla, že to přece není potřeba – Callie byla zvyklá činit závažná životní rozhodnutí o ní i bez ní. Callie ji ale nechtěla nechat trucovat, takže pro ni přijela, aby ji na jednání odvezla. Našla ji ale v koupelně sedět v kaluži vlastní moči. Arizona to kvůli amputované noze nestihla; a domácí ošetřovatelku k ruce už neměla, protože se jí znelíbila a vyhodila ji. Callie ji odnesla do sprchy, kde jí dala najevo, ať se kouká vzpamatovat, protože její problémy jsou i Calliiny. Callie pak sama šla na jednání a nabídku odškodnění nepřijala.

Arizona se po Calliině domluvě začala pokoušet vrátit do normálního života. Zašla si i do nemocnice pro protézu. Celé jí to bylo zpočátku nepříjemné. Nechtěla, aby ji kdokoliv viděl – což se jí moc nepodařilo, protože ji objevil Alex. Ten jí jednak zachránil před pádem a jednak ji řekl, že se bez ní v práci neobejdou. Arizona mu odpověděla, že se snaží. Na svého protetika i Callie ale dál štěkala jak pes, protéza ji tlačila a tak dál a tak dál – nakonec si ale umělou nohu nastavila tak, aby ji netlačila, a začala se s ní sžívat.

K návratu do nemocnice Arizoně musela pomoct až Baileyová. Ta ji vylákala pod záminkou výpomoci u „obzvlášť náročného“ případu. Když se ale Arizona dotáhla až do nemocnice, omlátila Mirandě o hlavu, že jde přeci o úplnou prkotinu. Miranda si ale mohla mnout ruce [*vložte uchechtnutí zde*], protože se jí podařilo vytáhnout ji z bytu a přivézt zpátky do svého živlu. Arizona se brzy vrátila natrvalo. Callie s Alexem a Mirandou se snažili jí první den zpátky co nejvíce zpříjemnit (Alex podplatil jednoho jejich pacienta, aby se na její protézu neptal; Miranda o ni měla strach a podotýkala, že zákrok, co si Arizona vybrala, vyžaduje hodně stání na sále; a Callie pověřila Heather Brooksovou tím, aby za Arizonou celý den nenápadně jezdila s vozíčkem pro případ, že by si potřebovala odpočinout). Arizona si nakonec vedla vcelku dobře. Sice musela hodně lítat sem a tam a očividně nestíhala svým dvounohým kolegům… a pak také v jednu chvíli dala až moc váhy na svou neexistující nohu a spadla, ale všechno brala s humorem.

Když se pak Miranda vdávala, Arizona s Callie jí měly jít za družičky. Arizoně se tam ale na poslední chvíli nechtělo, protože si kvůli protéze nemohla obout boty na podpatku a v teniskách se necítila dost žensky. Callie ji ujistila, že i v teniskách bude na svatbě tou nejkrásnější ženou. Když ale Arizona pořád nechtěla jít, Callie jí vyčetla, že se všichni budou dívat jen na Baileyovou, ne na její nohu, že o její noze snad už mluvili dost, že se kolem její nohy měsíce točil celý jejich život a že už toho bylo dost. Arizona si obula tenisky a šla.

Někdy v té době spolu dokonce začaly plánovat další přírůstek do rodiny. Otěhotnět tentokrát chtěla Arizona. Spolu s Callie si vybraly dárce, podstoupily oplodnění, Arizona otěhotněla… jenže o dítě záhy přišla. Zatímco Callie se pak chtěla o dítě dál snažit, Arizona byla zásadně proti. Měla totiž pocit, že další ztrátu (kohokoliv a čehokoliv) by nepřežila. Trochu se kvůli tomu spolu chytly, ale nic vážného to zas nebylo.

Jenže v závěru deváté série do Nemocnice Greyové a Sloana přijela vykonat jeden zákrok Lauren Boswellová. Ta začala s Arizonou okamžitě flirtovat a Arizona… Nejdřív nevěděla, jak zareagovat, pak snad i flirtovala taky, pak zase předstírala, že si žádného flirtu není vědoma. No, nakonec spolu skončily na příslužebně v posteli. Lauren stačilo, aby Arizonu ponoukla, aby se pro jednou trochu odvázala.

Arizona si ale měla dávat větší pozor, když se v rychlosti oblékala a prchala s černým svědomím od Lauren pryč. Vzala si totiž její plášť a ten svůj nechala Lauren. Bohužel na lemu toho svého měla připevněný svůj prstýnek, který kvůli práci nemohla nosit na ruce. Toho si Callie samozřejmě všimla a z Arizonina provinilého pohledu si odvodila, co se stalo. Strašlivě se pohádaly a Arizona na ni opět vytáhla fakt, že jí uřízla nohu. Očividně se přes tohle trauma ještě nedostala. A protože citátů není nikdy dost, tak si tu hádku pojďme připomenout:

Callie: Já myslela, že to nejhorší máme za sebou, že už je nám konečně zas dobře.

Arizona: To nám bylo. To nám je.

Callie: Vzaly jsme se!

Arizona: Já vím.

Callie: Bože, máme spolu i dítě!

Arizona: Já vím!

Callie: Jaks něco takového mohla udělat?

Arizona: Nevím. Prostě tak.

Callie: Po všem, co se letos přihodilo, čím jsme si prošly, co jsme přežily: bankrot, Marka, to letadlo…

Arizona: Tys v tom letadle nebyla, Callie! Tys nemrzla v těch lesích a neslyšela Meredith plakat za Lexie, Marka sténat bolestí, mě, jak v bolestech křičím a řvu. Nebylas tam, ale chováš se, jako bys to vytrpěla s námi. Nebylas tam, tvoje zkušenost to není!

Callie: Přišla jsem o Marka a i tys mi málem umřela!

Arizona: “Přišla jsem o Marka a i tys mi málem umřela!” Jenžes neseděla v tom zkurveným letadle! Chceš si připsat zásluhy? Odznak odvahy? Rány z boje? Fajn. Vystrč nohu, já si skočím pro pilku na kosti a vyrovnáme skóre!

Callie: Všechno se to pokaždé vrátí k té noze.

Arizona: Já ti věřila. Více než čemukoliv a komukoliv jinému v životě. A ty ses mi ji rozhodla uříznout.

Callie: Abych ti zachránila život!

Arizona: Tys o nic nepřišla! To já! Já.

Callie: Jak se zdá, přišla jsem o tebe.

Jejich vztah byl v troskách, obě ženy se rozešly a Callie od Arizony i se Sofií odešla (o Lauren už nepadlo ani slovo a i přes její ujištění, že bude o Arizonu bojovat, se v nemocnici již neukázala). Aniž by jí řekla, kam jede, odstěhovala se k Meredith a Derekovi. Nejen že se s Arizonou odmítala bavit, nespolupracovala s ní a odmítala s ní mít cokoliv společného, chtěla jí dokonce úplně zakázat kontakt se Sofií. Když ale Derek s Meredith viděli, jak tím Arizona trpí, přesvědčili Callie, aby se o výchovu Sofie dělily. Callie si po čase uvědomila, že je vlastně v právu a že není důvod, aby z bytu prchala zrovna ona. Vyhodila proto Arizonu a nastěhovala se Sofií zpátky. Arizona začala spát v hotelu.

Kromě toho si také začala románek se stážistkou Leah Murphyovou. Nejdříve se s ní jen vyspala, ale když viděla, že jejich vztah Leah bere nějak vážně, ujistila ji, že šlo jen o záležitost na jednu noc. Pak jí ale napsala textovku a začaly se vídat pravidelněji. Když ale Callie později zažaloval její pacient za to, že ho svou neschopností připravila o nohy, a Callie se ocitla u soudu, Arizona ji přišla morálně podpořit – snad proto, že ji nechtěla úplně vyškrtnout ze svého života. Na dámských toaletách ji navíc uklidnila a povzbudila, a to do takové míry, že se Callie (také na popud svého otce, který jí vyčetl, že Arizonu hned opustila a nepokusila se celou krizi nějak přežít, a také přiznal, že sám podvedl její matku, ale ona mu dokázala odpustit, díky čemuž spolu strávili desítky šťastných let života) rozhodla dát jim znovu šanci. Zašla za Arizonou do hotelu a nabídla jí, že se může nastěhovat zpátky. Arizona, která byla zrovna na pokoji s Leah, řekla své milence, aby se sbalila. Vztah s ní ukončila, vrátila se k manželce a začala napravovat škody, způsobené její nevěrou.

A to včetně toho, že Callie přiznala, že v době jejich odděleného života započala vztah s jinou ženou. Aby uchránila nevinné duše před úhonou, tak jí sice neřekla, s kým přesně se stýkala, ale Callie to hodně rychle stejně došlo. ihned jí to vyčítala a dál Arizonu držela v psí boudě, jenže té po čase také došla trpělivost, řekla jí, že se jí dokola omlouvat nemůže a že jestli jí nedokáže odpustit a bude jí to jen věčně vyčítat, tak jejich vztah snad ani nemá cenu. Než aby se dál hádaly, tak si obě ženy padly do náruče.

Obě pak byly také pozvány na svatbu April a Matthewa, Callie jen jako host, zato Arizona jí šla rovnou za družičku. Ne snad proto, že by se s April kdovíjak dobře znala, ale byla zrovna spolu s Cristinou a Meredith na ráně, když se April vzpouzela svým příšerným sestrám a nutně za ně hledala družičkovské náhradnice. Jak ona svatba ale dopadla, všichni víme…Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby