Lauren Boswellová

Hraje ji:

Hilarie Burton (*1. 7. 1982, Sterling, Virginia, USA)

————————

Známá z:

One Tree Hill, Ve službách FBI, Dawsonův svět, Unscripted, Takoví normální puberťáci, The List, Tajný život včel, Slunovrat, Malá Velká Británie v USA, Castle na zabití, Rodinná prokletí, Naughty or Nice

————————

Bio:

Hilarie (rodiče asi měli při vybírání jména nějakou veselou náladu) se narodila ve městě Sterling ve Virginii. Na střední chodila do Park View High School, odkud v roce 2000 odmaturovala. Za svých studií byla Hilarie třídní pokladní a prezidentkou spolku studentů, kapitánkou týmu roztleskávaček a jednou se dokonce stala královnou maturitního plesu – Hilarie prostě byla už od počátku angažovaná.

Poprvé na sebe upozornila svou videoteportáží do pořadu Total Request Live, vysílaném na stanici MTV. Měla sice komentovat jen jeden úsek jednoho dílu, ale producentům se zalíbila natolik že jí nabídli stálou pozici. Hilarie se tak dostala například až k moderování MTV Video Music Awards v roce 2000. Samu sebe v roli modernátorky také ztvárnila v roce 2002 v Dawsonově světě – šlo o její první účinkování v televizi.

Jen o rok později Hilarie dostala part v pilotním díle nového seriálu stanice The WB One Tree Hill. Seriál byl toho roku na stanici nejsledovanějším pořadem a z Hilarie udělal hvězdu. Role Peyton Sawyerové dodnes zůstává asi její nejznámější. Získala za ni tři nominace na cenu Teen Choice a díky ní se objevila na obálkách časopisů People, Maxim nebo American Cheerleader Magazine.

V květnu 2009 fanoušky seriálu ale zaskočila zpráva o tom, že se Hilarie nevrátí do sedmé a poslední série. Ačkoliv zlé jazyky tvrdily, že to bylo hlavně proto, že po tvůrcích chtěla moc peněz a oni jí nevyšli vstříc, na takovéhle řeči je lepší nedávat. Hilarie prostě odešla proto, že odejít už chtěla.

V době svého účinkování v One Tree Hill Hilarie hrála i v pár malých, nízkorozpočtových nebo nezávislých filmech. Zmínit můžeme například nezávislák Jsi jen naše z roku 2005, televizní filmek pro stanici Lifetime Takoví normální puberťáci z roku 2007, o rok mladší nezávislý thriller The List, další nezávislák Rodinná prokletí, který spatřil světlo světa v roce 2010, nebo televizní film Naugthy or Nice z roku 2012.

Filmová kariéra se Hilarie od země příliš neodlepila, ale třeba po něčem takovém Hilarie ani netoužila – ostatně v televizi zářila a září neustále. Rok po odchodu z One Tree Hillu se poprvé ukázala Ve službách FBI a tvůrci tohoto božího (to jako fakt – zkuste ho, jestli se na něj ještě nedíváte) seriálu si ji natolik oblíbili, že si ji tam podrželi ještě další tři roky. Krok toho se mihla i v Castlovi na zabití nebo seriálu Malá Velká Británie v USA.

Nyní Hilarie hraje v Chirurzích (a vypadá to, že se tu dost možná i zdrží) a připravuje si dva filmy – The List a Plastic Jesus – tak uvidíme, jak to s ní bude dál.

Hilarie má tři mladší bratry a jednu starší sestru a dodnes bydlí převážně ve Wilmingtonu v Severní Karolíně, kde se kdysi natáčel One Tree Hill. Již několik let má kocoura, kterého si pojmenovala po spisovateli Edgaru Allanu Poeovi (a hlavní cenu v kategorii Hlod roku získává…). V roce 2007 si založila vlastní produkční společnost Southern Gothic Productions.

V roce 2004 se provdala za asistenta režie Iana Prangeho, ale s tím se po pěti letech rozvedla. V roce 2009 začala chodit s hercem Jeffrey Dean Morganem, kterého určitě znáte coby Dennyho z Chirurgů (že by ji postavu Lauren dohodil on?). V roce 2010 se jim narodil syn Augustus.

————————

Vývoj postavy

Na Lauren poprvé narážíme ve dvaadvacátém díle deváté řady, kdy jí v nemocničním bufetu Arizona čmajzne kafe, aniž by si přečetla, jestli je vážně její, a udělá si z něj nasycený roztok cukru. Lauren se dá kvůli tomuhle nedorozumění s Arizonou do řeči a je jasné, že jí Arizona padla do oka.

Chronologicky o pár chvil později se tyhle dvě dámy setkají znovu, tentokrát ovšem proběhne důkladnější představení a my tak zjišťujeme, že ona flirtující blondýna z bufetu není nikdo jiný než kraniofaciální specialistka, pro kterou si Owen poslal, aby Arizoně a Jacksonovi pomohla s operací miminka s výhřezem mozku. Obě doktorky se spolu zapředou spoustu příjemných rozhovorů, ze kterých vyjde najevo, že si těsně před příjezdem Lauren musela Arizonu zběsile googlit, a že to samé brzy udělá Arizona i jí.

Vše se ale dost komplikuje, protože Lauren Arizoně nepřestává dělat návrhy. Při jednom takovémhle flirtu ve výtahu Arizoně dost nápadně naznačí, že by ji ráda svedla, a že jí je upřímně ukradené, že Arizona nemá nohu, ale zato manželku a dceru ano.

Jakmile je ona operace na miminku hotová, Arizona si už už myslí, že její pokušitelka odjede, to je ale na omylu – Lauren se rozhodne zůstat přes noc v nemocnici. Jednak je bouřka a nikam by se nedostala, jednak je dost možné, že ji bude potřeba, a pak chce také osobně dohlédnout na uzdravení svého malého pacienta. Požádá proto Arizonu, jestli by ji neodvedla na příslužebnu… A tady ji svede.

Po své avantýře se Arizona rychle obleče a z jejich šmajchlkabinetu bez přílišného vykecávání prchne – ostatně už dávno měla být na svém oddělení a pomáhat Alexovi připravovat špunty na bouřku a možný výpadek proudu. Na ten i dojde a v té chvíli Lauren přispěchá doktorům na pomoc, trochu je uklidní a přidá ruku k dílu.

Když jsou na oddělení z toho nejhoršího venku, Arizona jí sice také poděkuje, ale stejně jí v její blízkosti do zpěvu není. Lauren se jí sice v podstatě vyzná z lásky, Arizona jí ale odvětí, že udělala chybu.

A na scénu přichází CallieChudák všímavá Callie – která postřehne, že má Lauren na sobě Arizonin úbor s jejich snubním prstenem připnutým spínacím špendlíkem u krku. Navzdory Laurenině výmluvě si dá Callie dvě a dvě dohromady, což ji vede k rozchodu s Arizonou. Lauren má sice v plánu o Arizonu bojovat a v nemocnici snad i zůstat, na konci deváté série byl ale největší důraz kladen na dopad jejích pletek na vztah Arizony s Callie, takže co se jí týče, nic není tak jisté.

Tato situace se rozřeší ař v desáté sérii. No, rozřeší – Lauren se i přes svý kavalýrská slova v seriálu již neukázala.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby