George O’Malley

Hrál ho:

Theodore Raymond Knight (*26. 3. 1973, Minneapolis, Minnesota, USA)

————————

Známý z:

Dobrá manželka, Charlie Lawrence, Kriminálka Las Vegas, Frasier, Zákon a pořádek, The Last Request, 42, Garmento

————————

Bio:

T.R. Knight, normálně přezdívaný T. R. nebo Teddy, se narodil v minnesotském Minneapolisu, kde už v pěti letech nastoupil k divadelnímu spolku, spřízněnému s Guthrie Theatre. Na školu chodil do Annunciation Catholic School. V prvním ročníku střední dostal stipendium od Connersovy nadace a nastoupil k Children‘s Theatre Company. Mezitím ale s bratrem pilně pracoval ve svém rodném městě v supermarketu.

Po vychození střední školy a Academy of Holy Angels ve městě Richfield se T.R. dostal na University of St. Thomas. Tady mu studia ale dlouho nevydržela, ze školy záhy utekl a přeběhl zpátky do Guthrie Theatre, kde začal dostávat jednu roli za druhou.

Jakmile Teddy nabral trochu zkušeností, přestěhoval se do Mekky amerického divadla – do New Yorku. Téměř ihned se objevil na Broadwayi – zahrál si spolu s Patti LuPone v roce 2001 v obnovené premiéře hry Noises Off. O dva roky později za svou roli Damise v Tartuffovi získal spoustu pochvalných recenzí a ve stejném roce za účinkování ve hře Scattergood dokonce nominaci na Drama Desk Award. Napřesrok se objevil v dramatu Boy.

V televizi se T.R. objevoval jen sporadicky. Jeho první rolí byl drobný štěk ve filmu Garmento z roku 2002, který následoval roku 2003 účinkováním v šesti dílech seriálu Charlie Lawrence (tenhle seriál s Nathanem Lanem v hlavní roli ale neměl dlouhého trvání). Pak se ještě objevil po jednom díle ve Frasierovi, Zákonu a pořádku a Kriminálce Las Vegas (jde o epizodu XX, kterou můžu vřele doporučit).

Pravý zlom v Teddyho televizní kariéře tak přišel až v roce 2005, kdy byl obsazen do Chirurgů. Stranou konkurzu do seriálu a následného získání role, která z něj udělala hvězdu, se T. R. vyjádřil následovně: „V té době jsem bydlel v New Yorku a do L. A. jsem přijel jen na tu věhlasnou sezónu pilotů, o které se všude tak mluví. Přečetl jsem si k tomuhle seriálu scénář a… Každý herec má tendenci se chránit před účinkováním v očividných hovadinách, a tenhle materiál se mi opravdu strašlivě líbil. Navíc jsem měl pocit, že se do té role i hodím. Na scénáři k tomu pilotnímu dílu se mi také zamlouvalo to, že George není zobrazen jen jako patolízal, ale že ho jeho selhání i viditelně zranilo. Obdivoval jsem Shondu, že takovýmhle způsobem ukázala obě strany mince. No, prostě jsem se na tu roli připravil tak nějak s vědomím, že si George přinejhorším zahraji na deset minut během konkurzu a třebaže to tím pro mě dost možná skončí, tak si to alespoň co nejvíce užiji… Ono pro mě totiž bylo obtížné se na ten konkurz už jenom dostat. Můj agent za mě musel tvrdě bojovat, aby mě tam protlačil, za což mu budu do smrti vděčný. Když člověk není z herecké rodiny, tak je strašně důležité, aby u sebe měl někoho, kdo na něj dá pozor a případně se za něj i postaví. Víte, ony určitě existují tisícovky jiných herců, co by zvládly George hrát, a spousta z nich by jistě odvedla mnohem lepší práci. Ne vážně, každý rok nás zaměstnání hledá tolik, že tak to prostě je.“ Tak, nebudeme mu to brát, ale já za sebe si dovolím nesouhlasit.

No, každopádně… T. R. si původně myslel, že ho v seriálu nechají tak maximálně na rok a pak se ho zbaví, ale to se docela spletl. Stážista – a později – rezident George se stal jednou z hlavních postav. Kvůli téhle postavě si Teddy musel pět let barvit vlasy – zatímco on sám je má od přírody světle hnědé, George je potřeboval mít mnohem tmavší.

První známky toho, že něco není, jak má být, se objevily v průběhu třetí sezóny v roce 2007. T.R. se díky Isaiah Washingtonovi ocitl ve víru nehezké aféry, která měla co do činění s Teddyho homosexualitou a Isaiahovým nevybíravým slovníčkem. Celý tento skandál je detailně popsán v profilu Prestona Burka. Tato zákulisní aféra měla pro oba herce dalekosáhlý dopad – Washington na svá slova doplatil účinkováním v seriálu a pověstí, Teddyho zase přinutila veřejně lidem prostřednictvím článku v časopise oznámit, že je gay.

A Shonda se bohužel také příliš nevyznamenala – právě v téhle době bychom snad dokázali vysledovat první trhliny v jejím vztahu s Knightem. Shonda se ve chvílích, kdy byl skandál nejžhavější, snažila celou záležitost hlavně co nejvíc ututlat, aby tím nějakým způsobem neutrpěla pověst (a sledovanost) seriálu. Postoj to byl sice z obchodního hlediska pochopitelný, vůči jejím hercům to ale vypadalo trochu zvláštně. V jednom rozhovoru z roku 2009 pak sama přiznala následující: „S tím incidentem jsem si asi neporadila úplně nejlépe. Nezajímaly mě názory veřejnosti, spíše jsem se soustředila na to, co si myslí lidé, se kterými každý den pracuji. Takže jestli jsem si s tím dokonale poradila? Samozřejmě že ne. Tohle byl můj první seriál. Někde jsem se tyhle věci naučit musela.“

Na druhou zvláštní věc pak člověk narazí, když si čte články o Teddyho coming-outu. Shonda byla podle jeho slov jedním z lidí, kteří ho od tohoto rozhodnutí výslovně odrazovali. A přesto se pak člověk dočte, že Shonda jednomu reportérovi řekla toto: „Vybavuji si, jak jsem kolegyni výkonné producentce řekla, že na tenhle den můžeme být setsakramentsky pyšní, protože T.R.ovi zrovna vyšel ten článek o tom, že je gay, a já mu řekla, že se tím vývoj jeho postavy nijak nezmění. On měl totiž obavy, že jakmile sám o své homosexualitě začne mluvit, budeme muset udělat gaye i z George. Ona je ale představa, že homosexuální muž nemůže hrát heterosexuální postavu dost urážlivá.“ Slova to jsou sice pravdivá, ale v souvislosti se vším kolem se člověk nad Shondinou rozdvojenou osobností nemůže nepozastavit.

Jakmile se ale celá tahle vlna skandálů přehnala, situace se na čas uklidnila. Vše nasvědčovalo tomu, že seriál už nečeká žádná další rána. Zdání ale klame. Už od prosince 2008 se začalo spekulovat o tom, že by Knight ze seriálu rád odešel, a že se domlouvá se Shondou a ostatními producenty na tom, jak toho docílit.

Důvodů k odchodu měl T.R. několik. Jednak měl odůvodněný pocit, že jeho postava v páté sezóně nic moc nedělala, že se na obrazovkách moc často neukazovala (jako by tam byla jen do počtu a scenáristi nevěděli, co s ní), ale také se mu začalo špatně komunikovat se samotnou Shondou. Vše nasvědčuje tomu, že za ní a ostatními scenáristy několikrát zašel s otázkou, co pro George plánují a prosbou, aby pro něj už konečně něco vymysleli, ale ačkoliv mu všichni vždycky spoustu věcí naslibovali, nakonec skutek utek. Knight se například nechal slyšet, že, „má pětiletá zkušenost s Chirurgy mě utvrdila v předsvědčení, že jsem nemohl věřit ničemu, co mi o Georgovi tvrdili.“

Obavy fanoušků se potvrdily v červnu 2009 po odvysílání finále páté řady, kdy se v tisku objevila zpráva o tom, že Knight s tvůrci a producenty Chirurgů nepodepsal smlouvu na další sérii. Shonda se ho na poslední chvíli údajně snažila přemluvit, aby si to ještě rozmyslel: „Podívala jsem se mu do tváře, ale vypadal, že si je svým rozhodnutím naprosto jistý. Měli jsme pocit, že takhle to pro něj bude nejlepší.“ Rozmluvit se mu to snažila i jeho nejlepší kamarádka ze seriálu, Katherine Heiglová: „Podle mě udělal hloupost. Řekla bych, že na některých problémech, o kterých mluvil, se dalo zapracovat. Ale když to dopadlo, jak to dopadlo, měla jsem za něj ve finále i radost, protože bylo jasně vidět, že už je připravený odejít.

T.R. byl tedy rozhodnutý a neoblomný. Sám se vyjádřil takto: „Chápu, že spousta lidí mimo branži mohla nabýt dojmu, že jsem jenom další rozmazlený herec, který neví, co je pro něj dobré, a jak dobře se vlastně vůbec má. Existuje spousta lidí, kteří by za moje místo v tom seriálu vraždili. Jenže já prostě potřebuji, aby mě moje práce také nějak naplňovala.“

Bulvárními plátky pak v rychlosti proběhnul výžblept o tom, že by měla být postava George přeobsazena nějakým jiným hercem, ale ten Shonda rychle smetla ze stolu se slovy, že jde o směšnou fámu.

Ačkoliv se spolu nerozešli přímo ve zlém, T.R. za sebou (když odhlédneme od přátelských vztahů s hereckými kolegy) profesionálně tak trochu spálil všechny mosty. Shonda ho před začátkem natáčení šesté sezóny zkontaktovala s prosbou, aby se do seriálu na jeden díl vrátil. Chtěla  totiž premiérový díl opepřit tzv. flashbacky, záblesky z minulosti postavy George. Měla v plánu divákům ukázat George v jeho posledních okamžicích, jak se jde naverbovat k armádě, a jak se ve snaze zachránit jednu neopatrnou slečnu vrhá pod kola autobusu. Knight ale Shondu s díky odmítl a my si tak museli vystačit pouze s vyprávěním oné zachráněné neopatrné slečny.

Od chvíle, co odešel z Chirurgů se Knight věnuje především divadlu. V roce 2009 hrál a zpíval v muzikálu Parade a o rok později se vrátil na Broadway ve skvělé hře Davida Mameta A Life in the Theatre, ve které sekundoval Patricku Stewartovi.

V televizi se ale přeci jen tu a tam také objeví. V roce 2011 si zahrál v jedné epizodě spin-offu (odštěpku) Zákona a pořádku s podtitulem Special Victims Unit a v roce 2013 hrál jednak ve filmu s Harrisonem Fordem 42 (což byla jeho zatím snad největší filmová role)…

…a také ve větším dějovém oblouku tehdejší řady Dobré manželky.

————————

Vývoj postavy:

„Neznal jsem ho ani nijak dlouho. Coby úrazový chirurg ale měl obrovský potenciál. Velice mu to pálilo a dokázal také v krizové situaci zároveň přemýšlet a jednat. Měl obrovský potenciál a, víte, byl také netrpělivý. Chtěl se stát lepším, rychlejším, chtěl zachránit více životů. Byl hodný. A byl také starostlivý a štědrý. A také si myslím, že se choval ušlechtile a hrdinně. Měl jsem ho velice rád. Podle mého vám dal spoustu důvodů být na něj pyšná.“ (Owen Hunt k Georgově mámě)

——————–

George nám byl představen hned v úvodním dílu spolu s Meredith, Cristinou, Izzie a Alexem jako jeden z nových stážistů v Seattle Grace, pracující pod vedením Dr. Baileyové. Z jeho minulosti víme poměrně dost historek o jeho rodině. George vyrůstal v rodině se dvěma bratry, ale celý život se cítil tak trochu osamělý. Zatímco bráchové byli klasičtí školní atleti, jeho spíš zajímalo učení. Na každoroční pánské toulky přírodou a střílení krocanů na Den díkůvzdání také zrovna nebyl a odmítal se jich zúčastnit. Podobně se nedokázal bavit o autech, na která jeho bratři a otec tak často sváděli řeč. Ačkoliv si ale s bratry příliš nerozuměl, coby nejmladšího sourozence na něj oba dva dávali pozor a v případě potřeby se ho i zastali. Například když se O’Malleyovi rozhádali se svými sousedy, vyhodili pro George bráškové do povětří jejich sekačku na trávu. A pro fajnšmekry s lupou tu mám jeden drobný postřeh: George má mít na jedné ruce mateřské znamínko ve tvaru státu Texas. Přeji šťastný lov screenshotů.

George se krátce po nástupu do nemocnice sestěhoval spolu s Izzie k Meredith do jejího domu – jejich byt si pak svérázně přejmenovali na blyt. Do Mer se také okamžitě zakoukal, ačkoliv nebyl s to jí to přiznat. Zároveň se hodně sblížil s Izzie. Z téhle dvojky se brzy stali nejlepší kamarádi.

Hned první den v práci si také od Alexe vysloužil přezdívku 007, kterou ho následně Cristina tak často a ráda častovala – ani jeden z nich ho nebral jako plnohodnotného, schopného doktora. Pro Alexe byl moc velká fňukna a pro Cristinu málo dravý. Ale k té přezdívce, to bylo tak: Preston Burke ohlásil, že jeden ze stážistů dostane šanci si hned první směnu zaoperovat – šlo o prosté vynětí slepáku, proceduru, kterou měli všichni už dávno umět. A protože se ho věčně nervózní George smrtelně dotknul, tak si k tomuhle zákroku vybral právě jeho. Věděl, že ať by si vybral kohokoliv, ten dotyčný by operaci zmrvil, a protože George neměl rád, chtěl z něj udělat odstrašující případ pro ostatní stážisty. A George nezklamal: Při operaci nastaly komplikace, George ztuhnul a Preston musel zákrok dodělat za něj. Všichni jeho kolegové na galérce se mu za jeho nebezpečnou neschopnost vysmáli a začali mu říkat 007 – agent s povolením zabíjet.

Alespoň že to kamarádství s Izzie Georgovi vycházelo. Jen nechápal, jak se Izzie mohla přátelit s takovým poděsem, jako byl Alex. Jeho nevraživost vůči Alexovi vzrostla o to víc, když George začal chodit se sestrou Olivií, chytil od ní syfilis a pak zjistil, že ona sama za tuhle nemilou nemoc vděčí právě Alexovi. George, kterému Alex neustále předhazoval, jaký je to ubožák, Alexovi vpálil jednu mezi oči (chápejte, „dal mu ránu pěstí,“ nic horšího). Se sestrou Olivií se ale stejně rozešel.

Georgův vztah s Alexem dosáhl nového dna, když se oba dva jednoho dne ocitli uvězněni ve výtahu s pacientem, který nutně potřeboval operaci. Dr. Burke se k nim nemohl dostat a jedinou nadějí na záchranu pacienta byla operace přímo v kabině výtahu. Skalpelu se nejdříve chopil mačo kabrňák Alex, ale zákrok vykonat nedokázal. Štafetu po něm převzal George, který pacientovi provedl otevřenou operaci srdečního svalu a zachránil mu tak život. Před zraky kolegů byl konečně za hrdinu.

Tenhle incident rozhodně pomohl také jeho vztahu se samotným Prestonem. Ten na něj zpočátku jen pro své vlastní pobavení kulil oči a pouštěl hrůzu, ale jak si ho k sobě přibíral na další a další zákroky, začal si všímat, že v sobě George má velký talent, a oba se docela sblížili. Brzy se stali nerozlučnou dvojkou (podobně jako později JacksonMarkem) a Preston byl ochotný Georgovi nabídnout ve chvíli nouze i přístřeší.

Pouze a jen jeho nejlepší kamarádka Izzie (a jeden laškující pacient) věděla o Georgových citech k Meredith a tak dlouho do něj šila, aby jí o tom řekl, až se jí George, který do té doby o spoustě věcech jen snil…

…nakonec poddal. Zašel za Mer a řekl jí, že ji asi miluje. Mer o něm do té doby takhle nikdy nepřemýšlela – byla zamilovaná do Dereka a George vždy brala jen jako kamaráda. Ten den se ale cítila dost pod psa a pomyslela si, že je docela dobře možné, že právě George je pro ni ten pravý a že ho jen kvůli krutému humoru osudu celou dobu přehlížela. Políbili se a skočili na to. Během sexu si ale Mer uvědomila, jak velkou chybu dělá, a rozbrečela se. Tahle romantická katastrofa byla pro George pochopitelně docela silná rána, takže se Mer v následujících týdnech snažil vyhýbat. Pak si ale uvědomil, že vina byla i na jeho straně a že sám dobře věděl, že Mer miluje Dereka, a odpustil ji.

Moc odpuštění mu ale nezbylo pro Izzie, které dával celý tenhle incident za vinu – ostatně to ona ho postrčila k tomu, aby Meredith řekl, jak moc ji má rád. Pohádali se spolu tak moc, až se George nakvašeně odstěhoval z domu. Neměl ale kam jinam jít. Tenhle trn mu z paty vytrhnul Preston, který mu nabídnul, že může zůstat u něj a Cristiny, se kterou v té době bydlel. A parťáci byli spolu. Náramně si spolu rozumněli, každé ráno chodili běhat, po večerech hráli stolní hry a klábosili. Takže Cristina samozřejmě hledala nějaký způsob, jak se Džordžího ladně zbavit. A přišla na geniální strategii – začala se po bytě promenádovat v rouše Evině. Preston nechtěl, aby mu přítelkyni okukoval jiný chlap a George vyhodil. Ten se pak vrátil zpátky do Meredithina domu a usmířil se s Izzie.

Při svých každodenních snahách vyhnout se Mer ale jednoho dne sletěl na schodech a kvůli podezření ze zlomeniny potřeboval konzultaci na ortopedii. Právě tehdy se setkal s Callie. Ta ho ošetřila a protože se jí zalíbil, dala mu na sebe číslo. George ale tak krátce po rozchodu s Mer nebyl na randění připravený a dlouho se jí neozval, což si Callie vyložila hodně zle a byla na něj naštvaná. Když jí pak ale přeci jen zavolal, tak se uklidnila, oba se udobřili a začali spolu – k Izziině překvapení a nevoli – chodit. Izzie si z Callie dělala od samého počátku srandu (kvůli tomu, že si myslela, že si po malé potřebě nemyje ruce; kvůli tomu, že má prostřední jméno Ifigenie apod.) a Callie vcelku správně odpozorovala, že to bude nejspíš proto, že má George sama ráda a na Callie proto žárlí.

A pak přišel závěr druhé série a… Vlastně, ještě ne. Ve druhé sérii nám rodila Miranda. Ta sice o George do té doby nejevila moc zájem a brala ho jen jako jednoho ze stážistů, tedy nijak výjimečný potěr, ale George jí byl v den jejího dramatického porodu tak nápomocný, že po něm pojmenovala svého šprčka a sblížila se s ním dost možná více než s kterýmkoliv jiným stážistou.

A pak přišel konečně závěr druhé série a Callie Georgovi na plese, který Dr. Webber uspořádal pro svou neteř, přiznala, že ho miluje. Než jí ale stačil jakkoliv odpovědět, zapípal mu pager a George musel odběhnout. Volala ho totiž Izzie, která se v té době zrovna chystala přestřihnout kabel od LVADu svému budoucímu snoubenci Dennymu. George spolu s Meredith a Cristinou pomáhal Izzie udržet Dennyho při životě dost dlouho na to, aby mu Preston stinul přivézt srdce k transplantaci. Prestona ale před vchodem postřelili a zákrok nakonec musela vykonat jeho celoživotní rivalka/obdivovatelka, které to srdce nota bene vyfouknul před nosem, Erica Hahnová. Když tedy všechno jakž takž dobře dopadlo, George se vrátil ke Callie, aby jí dal svou odpověď. Neřekl jí ale to, v co doufala. Místo toho se od něj dozvěděla, že ačkoliv ji v té chvíli ještě nemiluje, tak to neznamená, že ji v budoucnu milovat nemůže začít. Callie se rozhodla to risknout a počkat.

Jenže George od ní neustále utíkal, kdykoliv mu Izzie nebo Meredith pípla, a Callie se tyhle priority pochopitelně nelíbily. Takže se s ním rozešla a dala se místo něj dohromady s Markem. Jakmile se George dozvěděl, že Callie s Marekm spí (za tuhle laskavost vděčil Alexovi – nejdříve mu nevěřil a pak mu za to, že mu o tom řekl, dal po tlamě), odmítl se na ni byť i jen podívat. Sblížil je až příjezd Georgova otce do nemocnice. Toho tam přivezli jako pacienta a zjistili mu jednak nádor na jícnu a jednak netěsnost aortální chlopně. A pak se věci trošku zamotaly…

George si už předtím všimnul, že s Burkem není něco v pořádku, že se mu tak trochu třese ruka a že to asi není u chirurga to pravé ořechové. Zjistil také, že se Burkovi jeho defekt snaží Critina ze všech sil zakrýt, a dost se s ní proto rozškorpil. Když mu pak přivezli do nemocnice otce a ono se ukázalo, že potřebuje operovat srdce, Preston rozhodně nebyl Georgovou první volbou. Místo něj George pro jistotu zavolal Dr. Hahnové, které se ruce netřásly. Ta pozvání ráda přijala. A Cristina byla naštvaná, protože celá záležitost s třasem vyšla na povrch a ona s Burkem z toho měli pořádné potíže. Zatímco jí ale kolegové Burkovo krytí po čase odpustili, George jí to stále zazlíval – ostatně ona mu předtím s takovou radostí nadávala do 007ček, takže jí odpuštění vážně nedlužil.

Jenže Georgův otec pak při operaci na vyjmutí jícnu zemřel – chtěl ho dostat ven za každou cenu, protože nic nechtěl dělat polovičatě tak, aby se mu nemoc zase vrátila. A ono to nevyšlo, Georgovu otci zkolabovaly orgány a musel být odpojen od přístrojů. George byl samozřejmě zdrcen, ale ve světle téhle rodinné tragédie se jednak usmířil s Cristinou (která se mu svěřila, že i jí jako malé umřel otec, a přivítala ho proto do Klubu sirotků) a jednak se dal opět dohromady s Callie.

S Callie ho po téhle události pojil spíše fyzický vztah než cokoliv jiného. George se snažil svou bolest ze ztráty rodiče ubít spoustou a spoustou sexu. A celá záležitost došla ještě dál – oba spolu spontánně uprchli do Las Vegas a nechali se bezhlavě oddat. Georgovi se celá ta svatba časem ale trochu rozležela v hlavě a on začal přemítat, jestli náhodou neudělal chybu. Po chvíli dumání ale vykoumal, že ne, že je takhle šťastný.

Jenže zanedlouho se s Callie strašlivě pohádal a odešel si ven vyčistit hlavu… a nohy ho zanesly až na Izziin práh. George původně plánoval, že si se svou kamarádkou jen promluví, poradí se s ní, co dál, ale oba se hrozně opili a vyspali se spolu. George toho druhý den hrozně litoval, a přesvědčil Izzie, že nejlepší bude, když budou oba předstírat, že se nic nestalo. Jenže pak se spolu jednoho dne ve výtahu opět políbili a ocitli se tak docela v kaši, protože ani jeden nevěděl, co z toho.

George chtěl nicméně nadále zůstat s Callie, snažili se dokonce o dítě. Nakonec si usmyslel, že nejlepší bude se Izzie vyhýbat, což se mu dařilo skoro tři týdny. Jenže Izzie mu pak řekla, že ho miluje a chudák George nevěděl, jak dál. To nejlepší, na co přišel, byl přestup do nemocnice Mercy West. Pak si ale sám uvědomil, že má Izzie přeci jen raději než Callie a rozhodl se udělat správnou věc: řekl jí o jejich aféře. Callie mu sice zpočátku špatně rozuměla a v klidu mu odpustila, ale pak jí vše došlo a oba se dohodli, že nejlepším řešením bude rozvod. I po něm ale zůstali přáteli.

Po svém rozchodu a rozvodu s Callie to George krátce zkusil s Izzie. Jenže oba přátelé hodně brzy zjistili, že mezi nimi není absolutně žádná chemie, takže svůj vztah brzy ukončili.

Onen přestup do Mercy West, který George tolik zvažoval, byl závislý na jeho úspěšném složení stážistických zkoušek, ze kterých ale i kvůli spoustě administrativní práce pro Richarda Webbera vyletěl, takže měl útrum a musel si svou stáž zopakovat. Richard se mu po tomhle fiasku snažil ze všech sil pomoci, vedl ho, radil mu a zval si ho na operace.

George kvůli vyhazovu od zkoušek také čekala drobná životní změna – sestěhoval se pod jednu střechu s Meredithinou sestrou Lexie a začal se s ní přátelit (zato od svých původních přátel se v té době hodně odtahoval, protože se cítil zostuzen, že oproti nim zůstal pozadu). Lexie se do něj brzy zamilovala, jenže jakmile George zjistil, že mu zkoušky utekly o jediný bod, zašel kvůli tomu za Richardem, který mu dovolil si je udělat znovu a tentokrát je zmáknul levou zadní, tak se od Lexie začal vzdalovat a jí zbyly tak trochu slzy pro pláč. Za to, že jakmile se z něj stal rezident, tak na ni zapomněl, na něj byla po právu dost naštvaná, a George si časem také uvědomil, že ho má (nebo spíš měla ráda). Když se ale konečně dostal k omlouvání, tak už měla Lexie oči jen pro Marka, takže jeho omluvu v klidu přijala a dál se s ním přátelila.

V páté sérii byl George první, kdo postřehnul, že Izzie vidí věci – nebo spíše lidi – které by asi vidět neměla. Když se s ní o tom snažil nahodit řeč, tak samozřejmě zapírala. O to víc se ho pak dotklo, když se Izzie o své nemoci jako první zmínila Cristině. Začal se jí na chvilku vyhýbat, ale téměř ihned se s ní opět skamarádil, protože viděl, že Izzie potřebuje svého parťáka. George při ní stál v průběhu celé její nemoci a dokonce ji provedl uličkou, když si brala Alexe.

V páté řadě také začal projevovat obzvláštní talent pro úrazovou chirurgii, díky čemuž si dost šplhnul u Owena Hunta. Ten ho začal učit všem svým čupr úrazovým chirurgickým technikám a George hltal každé slovo. Právě Owen Georgovi vnuknul nápad, že kdyby se dal naverbovat k armádě, tak by se z něj stal ten nejlepší úrazový chirurg, co kdy chodil po zemské kůře. A George si nechal říct a zapsal se k armádě.

Reakce jeho přátel byla asi taková, jakou by člověk očekával. Báli se o něj a snažili se ho přesvědčit, aby se do armády nehrnul. Cristina ho popsala jako maníka, co je schopný se zastřelit při čištění zbraně, Miranda s Callie se ho všemožně snažily uprosit, aby si své rozhodnutí ještě rozmyslel, a ostatní přátelé pro něj nachystali Intervention – kamarádskou domluvu, během níž mu chtěli důrazně naznačit, že se zbláznil. Jen čekali, až se vrátí do nemocnice.

Do toho jim ale přivezli oběť srážky s autobusem, ošklivě potlučeného muže, který autobusu z cesty odstrčil nepozornou ženu, a to i za cenu vlastního zdraví. Jeho totožnost byla neznámá, protože u sebe neměl doklady. O to větším překvapením bylo, když tenhle oteklý, znetvořený člověk Meredith vyryl prstem do dlaně číslo 007. Meredith hned došlo, že jim v nemocnici na lůžku leží právě George.

Jenže on v tu chvíli začal kolabovat a i přes veškerou snahu lékařů se ho nepodařilo zachránit. Ve své poslední scéně se v prostoru mezi životem a smrtí naposledy setkal s v té době zrovna také kolabující/umírající Izzie. Vyměnili si pohledy, ale zatímco Izzie se oživit podařilo, pro George už bylo pozdě. Byla u něj prohlášena mozková smrt a jeho orgány byly na Izziin pokyn rozebrány k transplantacím. Izzie věřila, že tak by to George chtěl.

Jeho smrt měla na personál nemocnice, Georgovy kolegy a přátele dalekosáhlé následky. Richard částečně i kvůli jeho úmrtí začal pít a znovu propadl alkoholismu, Mirandě trvalo měsíce, ne-li roky, než se ze smrti svého nejoblíbenějšího stážisty vzpamatovala, i Alexe jeho skon zasáhl. Nechtěl se o něm sice vůbec bavit, ale to bylo hlavně proto, že mu každá vzpomínka na George připomněla i Izzie, na kterou tolik myslet (po tom, co mu udělala) ani nechtěl. Přiznal se ale, že ho – možná ne hned od počátku – obdivoval, měl ho v úctě a snad ho měl i rád.Komentáře

  • Také někdy hrajeme s přáteli stolní hry a klábosíme jen tak po večerech:-) Skoro jsem si připadala, jak jsem četla ten článek jak v tom filmu jak hráli stolní hry a přitom klábosily :-)

  • Hello! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I really enjoy

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby