Callie Torres

Hraje ji:

Sara Ramirez (*31. 8. 1975, Mazatlán, Sinaloa, Mexiko)

————————

Známá z:

Láska přes internet. Spider-Man. Chicago, Sofie První, Sophia the First: Once Upon a Princess, Zákon a pořádek, Policie New York, Star Patrol, As the World Turns, Washington Heights, Third Watch, Spin City

————————

Bio:

Sara je rodilá Mexičanka – i její otec pochází z Mexika a matka je napůl Mexičanka a napůl Irka. Sara se narodila ve městě Mazatlán, oblíbeném výletním středisku na pobřeží Tichého oceánu. Zde také strávila rané děství. Když jí bylo osm, odstěhovala se po rozvodu rodičů s matkou do kalifornského města San Diego. Jazyk pro ni nebyl problém, protože ji rodiče od narození vychovávali bilingvně – Sara mluví plynně anglicky i španělsky. Jakmile si odchodila střední – San Diego School of Creative and Performing Arts – dostala se na prestižní newyorskou Julliard School, kde si zdokonalila herecké schopnosti. Tady promovala v roce 1997 a začala si hledat práci.

A že se jí dařilo. Hned v roce 1998 si poprvé zahrála na Broadwayi v muzikálu Paula Simona The Capeman, namluvila hlavní postavu Lammy z playstationové hry UmJammer Lammy (roli si zopakovala i v pokračování této hry PaRappa the Rapper 2) a mihla se i ve filmu Láska přes internet s Meg Ryan a Tomem Hanksem. Já osobně mám tenhle film docela rád – Meg ho natočila ještě předtím, než si nechala zamrazit obličej –, ale o Sařině účasti na natáčení jsem neměl sebemenší ponětí. Ale je to tak, hraje tu prodavačku v supermarketu.

V následujícím roce zažila největší úspěch opět na divadle, to když získala za ztvárnění své role v muzikálu The Gershwins’ Fascinating Rhythm nominaci na Outer Critics Circle Award. V roce 2000 si dala od zpěvu trochu pauzu a zaměřila se na práci pro televizi. Natočila televizní film Star Patrol a objevila se vždy po jedné epizodě v seriálech Zákon a pořádek, Spin City, Třetí hlídka a Welcome to New York. Rok nato se k divadlu vrátila, tentokrát rovnou ve dvou představeních: v Dreamgirls a A Class Act.

Následovaly další role jak na divadle, tak v televizi. Zmínit můžeme například Sařino účinkování ve Vagina Monologues či televizním filmu Baseball Wives. Sara se ale dostala i do velkých hollywoodských produkcí. Pravda, sice se jí pro sebe podařilo urvat jen drobné role, ale i to se počítá. Objevila se tak v roličce policistky v prvním Spider-Manovi (počkejte si, až Peterovi postřelí strýčka a pak zkuste nemrkat, abyste ji nepřehlédli) a coby tancující a zpívající komparzistka v Chicagu.

V roce 2005 pak objevila Zlatý grál: Dostala se do muzikálu Monty Python‘s Spamalot, napsaného Ericem Idlem a Johnem Du Prezem a samozřejmě založeného na filmu Monty Python and the Holy Grail. Představení se ihned po premiéře stalo obrovským hitem a diváci obzvlášť tleskali právě Saře za její ztvárnění postavy Jezerní paní. Všimla si i kritika – Sara za tuhle roli získala cenu Outer Critics Circle Award a především pak cenu Tony. Stala se z ní hvězda a tak si mohla podle libosti vybrat, kam dál.

A vybrala si právě Chirurgy. K nim toho roku nastoupila do druhé řady coby vedlejší postava, od sezóny třetí z ní ale byla postava hlavní. S tím, že si po úspěchu Spamalotu mohla Sara doslova vybrat, co dál, jsem nepřeháněl. Když si jednou televizní moderátorka Oprah Winfrey sezvala celý ansámbl Chirurgů do svého pořadu, prozradila Sara, že jakmile se z onoho muzikálu stal hit, přišli za ní zástupci stanice ABC (na které se Chirurgové vysílají) a udělali jí nabídku, která se neodmítá. Sara si mohla vybrat kterýkoliv z pořadů, co se na ABC v té době vysílal, a oni by ji tam protlačili. A protože Sara zbožňovala Chirurgy, nemusela se ani moc dlouho rozmýšlet.

Zpočátku se ale účinkování v Chirurzích Sara trochu bála. Ne že by nevěřila svým hereckým schopnostem, ale byla si příliš vědomá své postavy. V Hollywoodu už nějaký ten pátek frčí tyčky a Sara se obávala, že jí budou její křivky buď vyčítat a nutit ji, aby se jich zbavila, že se ji budou neustále pokoušet zakrývat, a nebo že z její morbidně morbidní obezity udělají zápletku na několik dílů. Ale ono chyba lávky. Jak Sara brzy se smíchem řekla: „Nikdo se mi ani slůvkem nezmínil o tom, že bych byla nějak při těle. Namísto toho po mně chtěli, abych jim zatančila jen ve spodním prádle.“

Ačkoliv tedy od roku 2006 Sara hraje výhradně v našem seriálu (teprve v letech 2012 a 2013 namluvila postavu královny v seriálu Sofie První a filmečku Sofia the First: Once Upon a Princess), nedá se zrovna říct, že by měla možnost na zpívání zanevřít. V epizodě šesté sezóny, nazvané „Holidaze“ propůjčila svůj hlas a cappella verzi písničky „Silent Night“, která se objevila v soundtracku onoho dílu (od roku 2009 je tahle verze dokonce ke stažení na iTunes). A zapomenout nemůžeme ani speciální hudební epizodu „Song Beneath the Song“ v sedmé řadě. Celý tento díl se samozřejmě točil kolem její postavy a Sara si zde zazpívala – buď sólově nebo s ostatními kolegy – hned v několika písních. Všechny písničky si můžete stáhnout nebo koupit, protože je tvůrci vydali na CDčku.

A když už jsme u CDček, Sařino jméno najdete hned na třech plackách. Jednak na již zmíněném soundtracku z epizody 7×18 Chirurgů, jednak na soundtracku k muzikálu Spamalot, ale také na Sařině sólové desce, kterou vydala v roce 2011 pod prostým názvem Sara Ramirez.

Roku 2011 se Sara také zasnoubila, a to se svým dlouholetým partnerem Ryanem Deboltem, obchodním analytikem, pracujícím pro společnost TIMEC. O ruku Ryan Saru požádal poněkud atypicky v Paříži. Oddáni byli v červenci 2012 při soukromém obřadu na pláži ve státě New York.

————————

Vývoj postavy:

Callie (celým jménem Calliope, ale tak jí smí říkat jen otec s Arizonou) vyrostla na jihu Floridy v dost bohaté rodině. Má jednu sestru, která má stejně jako ona velmi hudební jméno – Aria. Zatímco calliope znamená v řečtině „krásný hlas“, aria je italsky „melodie“. Callie sama sebe popsala jako tak trochu vyvrhele – takový ten typ dívky, co sedí ve třídě hodně vzadu a celou hodinu si žužlá vlasy. Jako mladá se přidala k Mírovým sborům a právě tady se v ní probudila vášeň pro medicínu.

V seriálu se Callie poprvé objevila v epizodě 2×19, kdy na ni padla povinnost nahodit Georgovi vykloubené rameno. Ten se zrovna po oné jedné obzvlášť nevydařené noci s Meredith bál používat výtahy, aby na ni nenarazil, a tak chodil po schodech. A z jedněch spadnul. Callie v něm okamžitě poznala toho kluka, co ve výtahu provedl otevřenou operaci srdce, když Alex tak trochu zbaběle couvnul, a chtěla ho poznal blíže. Dala mu proto své číslo a řekla, ať jí cinkne.

George si ale nechtěl tak brzo po fiasku s Mer s nikým začínat, takže se jí dlouho neozýval. Callie si to vyložila tak, že o ni nemá zájem, a začala ho ignorovat. George jí nakonec ale přeci jen zavolal, omluvil se jí, šli spolu na rande a začali spolu chodit. Callie Georgovi dlouho nechtěla říct, kde bydlí. Ten ji ale jedné noci hledal a její obydlí náhodou objevil – Callie bydlela ve sklepě nemocnice. Vysvětlila mu, že v nemocnici beztak tráví většinu času, takže je to takhle prostě pohodlnější. George ji políbil a té noci se spolu poprvé pomilovali.

Těsně před plesem, který Richard Webber požádal pro svou neteř, Callie Georgovi přiznala, že ho miluje. Prý to bylo poprvé, co to kdy jakémukoliv muži řekla. George jí ale nedal odpověď, protože mu zrovna pípla Izzie s tím, že ho nutně potřebuje. Právě se totiž chystala Dennymu přestřihnout kabel od LVADu, aby mu zvýšila šance, že dostane srdce k transplantaci, a potřebovala, aby jí někdo pomohl udržet poté Dennyho naživu, dokud nedorazí Preston. George své nejlepší kamarádce trochu neochotně pomohl (ostatně, žádala od něj dost velkou šílenost) a jakmile bylo po všem, vrátil se ke Callie a řekl jí, že ji sám nemiluje. Zatím. Věřil ale, že by v budoucnu mohl. Prostě jí nechtěl říct něco, co by nemyslel vážně. Callie to vzala a dál s Georgem chodila, ačkoliv ji dost štvalo, jak moc si byl blízký s Izzie.

Šéf zanedlouho objevil její sklepní sluj a chtě nechtě ji musel vyhodit, protože co dělala, bylo proti předpisům. Callie se proto nastěhovala k Georgovi do Meredithina domu. Ta z ní spolu s Izzie vůbec nebyla nadšená. Callie jim přišla divná a navíc o ní i šířily mylné informace, že si po malé potřebě nemyje ruce. Ani George nebyl z tohoto nového uspořádání zrovna na větvi, protože mu přišlo, že v jejich vztahu dělají až moc velké kroky. Callie se mu to rozhodla ulehčit a odstěhovala se od něj do hotelu. Tam ho jednoho dne pozvala, ale George ji odmítl s tím, že se musí postarat o Izzie, která si zrovna procházela osobní krizí. Callie naštvalo, že před ní Izzie (a Meredith) neustále upřednostňuje, a rozešla se s ním.

Ještě té noci si zašla do Joeova baru, kde narazila na Marka Sloana. Pozvala si ho k sobě na pokoj a hned s ním na to vlítla. Téměř okamžitě ale jejich vztah ukončila a dál Markovo svádění ignorovala. Vyhýbala se i Georgovi, protože měla černé svědomí a nedokázala se mu podívat do očí. Alex ji jednoho dne uslyšel, jak se o svém záletu baví, a zmínil se o něm Georgovi. Ten zuřil, že si Callie začala s jiným, ale než si to s ní stačil jít vyříkat, přivezli mu do nemocnice otce s netěsnící chlopní a nádorem na jícnu. George se rozhodl věnovat své rodině a problémy v milostném životě odsunout na později.

Callie v průběhu léčby Georgova otce svého bývalého partnera jednak morálně podporovala a jednak mu pomáhala komunikovat s jeho bratry, s nimiž si nikdy moc nerozuměl. Tedy, George se její pomoci původně vzpíral, ale jeho otec mu domluvil, takže k ní začal pookřávat. Dokonce ji k jejímu překvapení políbil. Georgovi otec krátce poté zemřel. Callie ho v těch nejtěžších chvílích podržela a v následujících týdnech mu pomáhala zapomenout na všechnu jeho bolest tím, že s ním od rána do večera spala. I tak ji ale dost překvapilo, když se jí George vyslovil.

I přes svůj šok mu ale řekla Ano, odletěla s ním do Las Vegas a nechala se s ním oddat. Alex se Sydney Heronovou ji po příjezdu přejmenovali na Callie O‘Malleyovou. Zatímco spousta kolegů byla z jejich sňatku nadšená – třeba taková Addison svou kamarádku s nadšením podporovala – Izzie už tolik entuziasmu neprojevovala. Callie s Izziiným antagonismem došla trpělivost a nechala se slyšet, že kdyby si měl George vybrat, zůstal by s Callie, tak ať Izzie laskavě drží pec.

A chvíli to tak i vypadalo: George se odstěhoval od Meredith a přesídlil do Calliina hotelového pokoje. Každý týden jí dával 200 dolarů, protože si myslel, že to je jeho podíl, jeho polovina výdajů. A s Izzie se poté, co mu řekla, že ta svatba byla přešlap, přestal bavit. Jenže pak se od Callie dozvěděl, že těch 200 babek zdaleka nepokrývá jejich náklady na bydlení, ale že to vůbec nevadí, protože pochází z bohaté rodiny a mohou si dovolit zůstat, kde jsou. George to ale bral jako zradu, protože mu své bohatství Callie do té doby zatajovala. Svěřil se s tím své (opět) kámošce Izzie, která to při operaci předhodila Callie. A ta se dopálila, že jí George to tajemství vyzradil, a ještě toho večera mu omlátila o hlavu, že si myslí, že je do něj Izzie podle ní zamilovaná. Ve vzteku ho z jejich pokoje vykopla.

George si té noci koupil chlast, zašel za Izzie, aby se jí vybrečel na rameni, ale tak nějak se s ní v opilosti vyspal. Domluvili se, že o tomhle nedopatření Callie neřeknou. Callie se hned druhý den Georgovi omluvila a vrátila se k němu. Dokonce přežili i příjezd Calliina otce. Tomu se George postavil se slovy, že jeho peníze nepotřebují, že se o sebe s Callie dokážou postarat sami. Na Callie tím sice udělal dojem, ale postupem času v ní také vzbudil podezření, že někde něco nehraje. Dál se totiž strašně často motal kolem Izzie a Callie se to vůbec nelíbilo. Když už nevěděla, jak dál, polapila si Izzie ve výtahu, kde ji snažně poprosila, aby jí George nechala. A stále si přitom myslela, že jsou jen kamarádi:

„Vím, že to není fér a že to není tvoje vina, a vím, že mezi tebou a Georgem se nic neděje. Vím to. Až na to, že se děje. Jsi jeho nejlepší kamarádka. Miluje tě. Chápe tě. Potřebuje tě. A já jsem jenom… jenom… jeho žena. Vím, že se s ním můžu milovat, mám s ním závazky a sdílím s ním svůj život, ale také chci, aby mě chápal, aby mě potřeboval. Nemůžu v tom s tebou ale soutěžit. Tak tě žádám, abys prosím přestala. Prostě přestaň. Najdi si jiného kamaráda. Jen mi prosím vrať manžela.“

Izzie byla tak v šoku, že asi i souhlasila. Callie pak Georgovi nadhodila, že by se mohli pokusit o dítě, s čímž on nadšeně souhlasil. Krátce nato se ale dozvěděla o jeho aféře s Izzie, což vedlo k rozpadu jejich manželství a jejich rychlému rozvodu. Callie byla na oba zpočátku hodně naštvaná, takže když na začátku čtvrté série poprosila Izzie, jestli by se s ní nesešla v bufetu, Izzie si přirozeně myslela, že jí bude Callie chtít rozbít tlamu. Zvěsti o chystané bitce se rychle rozšířily celou nemocnicí, takže když mělo na onu schůzku dojít, čekala v bufetu nejen Izzie, ale také půlka personálu. Callie tahle situace strašně potupila, protože si opravdu chtěla jen popovídat. Mnohem později Arizoně přiznala, že si v téhle době přála, aby Izzie zemřela, ale že si tohle přání hrozně vyčítala, když Izzie dostala rakovinu.

Ačkoliv se jí v osobním životě moc nedařilo, v tom profesním si nemohla stěžovat. Když se spolu s Mirandou Baileyovou pokoušela získat post šéf-rezidentky, snad ani nedoufala, že by tenhle závod vyhrála ona, a ne Šéfova učenkyně. O to asi musela být překvapenější, když Šéf vybral zrovna ji. Callie si ale na tomhle postu nevěděla rady a plácala se ve svých povinnostech. Miranda se nemohla dívat, jak se trápí, tak jí začala vypomáhat. Nakonec odváděla většinu práce za ní, což samozřejmě neuniklo pozornosti Šéfa, který obě dámy v téhle funkci prohodil.

A ve čtvrté sérii se Callie také seznámila s Ericou Hahnovou, kardiochirurgickou nástupkyní odešlého Prestona Burka. S tou si tak padla do oka, až spolu začaly chodit. Pro obě ženy to byla první lesbická známost, ale zatímco se Erica se svou nově uvědomělou (?, do té doby tvrdila, že „chodí zásadně s muži“ a na ženy neměla ani pomyšlení… tyhle náhlé orientační otočky mi prostě v seriálech často přijdou dost podezřelé) orientací rychle sžila, Callie s tím měla dost problémy. A protože si chtěla být jistá, že ji muži už opravdu nepřitahují, řekla si, že si to naposledy vyzkouší. A jako pokusného králíčka si vybrala velmi svolného Marka. Erica jí tuhle v podstatě nevěru zpočátku dost zazlívala, ale pak jí odpustila a jejich vztah se den ode dne prohluboval.

Erica se ale na začátku páté série především kvůli problémům v práci rozhodla z nemocnice odejít a ani její vztah s Callie jí v tom nezabránil. Té ostatně, jak se ukázalo, nebyla schopná odpustit, že si nebyla a není jistá, jestli tedy chce být se ženou, nebo s mužem. A bisexualitu jako omluvu nebrala. Ze Seattlu, kde ji tedy nic nedrželo, proto odjela a Callie zůstala sama (respektive si občas trochu užila s Markem, ale to jen do doby, než jí kvůli vztahu s Lexie ukázal záda).

Krátce po Eričině odjezdu to skoro vypadalo, že si Callie najde rychlou náhradu v podobě Sadie Harrisové, která s ní nezřízeně flirtovala. Nic z toho ale nebylo a Sadie nakonec kvůli nechopnosti beztak vyrazili z programu.

Což Callie nemuselo moc vadit, protože do nemocnice nastoupila Arizona, nová vedoucí pediatrie. Obě si té druhé hned všimly, takže když Callie našla Arizona jednoho večera u Joea v baru, jak brečí na záchodech, hned se ji jala utěšovat a políbila ji. Když se pak ale dozvěděla o Calliině předchozím vztahu s Ericou a faktu, že do té doby chodila jen s muži, málem si celý potenciální vztah rozmyslela, protože nechtěla ztrácet čas s někým, kdo si zatím není pořádně jistý sám sebou. Callie se tím hodně dotkla. A všechno se ještě trochu zkomplikovalo, když si Callie Arizonu vystopovala, aby si to vše vyříkaly, a našla ji na rande s nějakou ženou.

Arizoně ale brzy došlo, že se zmýlila, a dala vztahu s Callie šanci. Nějakou dobu spolu chodily, jenže Callie pak do Seattlu dorazil otec, kterému se ani trochu nezamlouvalo, že se z jeho dcery najednou vyklubala lesbička. Aby ji za to potrestal, odstřihnul ji od zdroje svých peněz, ke kterým měla do té doby přístup a ze kterých žila. MarkCristinou se ji po jeho odjezdu snažili přesvědčit, ať mu zalže, ať mu nakecá, že se s Arizonou rozešla, a že tak bude mít vystaráno. Jenže když ji Arizona ujistila, že ji bude mít ráda, ať už se rozhodne jednat jakkoliv, Callie si řekla, že lhát nebude, protože by ji měl mít otec rád takovou, jaká je. Tomu se to ale pořád moc nepozdávalo a do Seattlu přikvačil znovu, aby to Callie vymluvil. Postoj nakonec ale vymluvila Arizona jemu. Pan Torres od té chvíle začal na své vztahu k dceři pracovat.

Callie v polovině šesté série na krátkou dobu pracovala v nemocnici Mercy West. Richard Webber ji tehdy nepovýšil na vedoucí, což Callie hodně špatně nesla a na protest podala výpověď. Netrvalo to ale dlouho a Mercy West se sloučila se Seattle Grace, přičemž se Callie konečně dostala na své vysněné místo a byl klid.

S Arizonou přečkávaly všechny drobnější krize. Například tu, během níž Arizona vyslovila podporu Georgeovi, když se rozhodl odejít do armády, což se Callie hrozně dotklo, protože o něj nechtěla přijít. Vytkla jí to, ale brzy se jí omlouvala – to když jí Arizona svěřila, že jí samotné v armádě zemřel bratr, takže předtím jen tak neplácala do větru. Nebo tu, během níž Callie přijel zpátky její otec, aby se jí opět pokusil vymluvit to její pošetilé lesbictví. Tehdy zakročila Arizona, která mu vysvětlila, že Callie je pořád tím stejným člověkem, kterého znal od dětství. Pan Torres si nechal domluvit a začal svůj názor na ni přehodnocovat (což se ovšem nedá tak úplně říct o Calliině matce).

Na obzoru se nicméně brzy objevila jedna dost velká překážka. Arizona totiž nechtěla děti, zatímco Callie ano. Pro Callie to byla taková překážka, že se rozhodla v jejich vztahu nepokračovat a ukončila ho. Spojila je až tragédie z konce šesté série. Když šílený střelec Gary Clark nakráčel do nemocnice a začal šířit paniku, byly zrovna obě ženy s pár dětmi na pediatrii. Pan Clark je tam objevil chvíli poté, co ho postřelil zásahový tým a přinutil Callie, aby mu ránu narychlo ošetřila. Ačkoliv toho dne střílel do každého doktora, kterého viděl, přítomnost dítěte, Arizoniny modlitby a Callina pomoc ho přesvědčily, aby je nechal žít. Odešel a už se nevrátil. Tenhle traumatický zážitek donutil Callie s Arizonou přehodnotit své pozice. Vrátily se k sobě a dohodly se na tom, že si časem děti pořídí.

Půl roku po střelbě se Arizona dozvěděla, že získala Carter Madisonův grant a byla jí nabídnuta pracovní pozice v Malawi. O tohle místo si sice zažádala celé dva roky předtím – tedy v době, kdy se s Callie ještě neznala – ale i tak jej přijala. Callie z toho moc odvázaná nebyla, protože to místo bylo na tři roky, ale uvolila se, že s Arizonou do Afriky odjede. Kvůli jejímu ne zrovna ideálnímu postoji k celé té věci se s ní ale Arizona na letišti strašně pohádala a nakonec odletěla bez ní.

Callie to zlomilo srdce. Trochu lidského kontaktu pak zkusila najít v Markově náručí. Vyspala se s ním… a Arizona nedlouho potom přijela s omluvami zpátky. V té době už ale Callie věděla, že oné noci s Markem otěhotněla, a protože byla na Arizonu naštvaná (nota bene nevěděla, jak by jí to těhotenství vysvětlila), tak jí práskla dveřmi před nosem. Následující týdny se jí ze všech sil vyhýbala, ale ve finále jí řekla pravdu. Arizona zprávu o jejím těhotenství po nějaké době zpracovala a rozhodla se, že to nějak zvládnou, že dítě vychovají ve třech.

Z toho byla Callie nadšená a ještě více se jí líbilo, že se Mark začal projevovat jako hodně zainteresovaný otec. Pořád jí volal, pořád se do něčeho montoval, pořád vstupoval mezi ní a Arizonu. Kvůli tomu jí Arizona občas dávala dost kapky. Callie se ji rozhodla utišit víkendem pro dva v nedalekých lázních. Jenže cestou tam Callie opět trávila většinu času na drátě s Markem a Arizona se s ní kvůli tomu pohádala. Callie na ni pak v zápalu hádky křikla, „Řekni mi, co po mně chceš, a já to udělám,“ načež ji Arizona požádala o ruku. Obě to dost zarazilo a vyšokovalo. Zadívaly se jedna druhé do očí, snad aby se ujistily, že se nepřeslechly. Jenže se měly dívat spíše na cestu. Řítily se totiž přímo proti náklaďáku.

Arizona z téhle nehody vyvázla jen s lehkými poraněními, zato Callie, která si na chvíli odepla pás a znovu se nestihla připoutat, vyletěla z auta čelním sklem. A jsme u rozezpívané epizody 7×18, kterou Callie zahájila tímto proslovem:

„Mozek je nejtajuplnějším orgánem lidského těla. Učí se, mění se a přizpůsobuje. Dává nám vědět co vidíme, co slyšíme. Umožňuje nám pociťovat lásku. Podle mě se v něm skrývá lidská duše. Můžeme ho zkoumat sebevíc, nikdo ale neodhalí, jak nám uvnitř lebek všechna ta choulostivá a jemná šedá hmota mozková funguje. A když dojde k jeho poranění, když lidský mozek přijde k úhoně, inu, právě tehdy se stává o to tajuplnějším.“

Callie byla okamžitě převezena do Seattle Grace Mercy West, kde na ní pracovali všichni její kolegové. Addison jí musela z dělohy vyjmout nedonošené dítě, protože kdyby to neudělala, matka ani dcera by nepřežily. Obě to nakonec ale zvládly. Calliina první slova po probuzení z narkózy byla pronesena k Arizoně, která seděla u jejího lůžka: „Ano, vezmu si tě.“

Callie a Sofii, jak dítě s Arizonou pojmenovaly, trvalo celých dvanáct týdnů, než se zotavily natolik, že mohly být propuštěni. Callie se totiž kromě šrámů z nehody a jizev po operaci musela navíc dostat i z hlubin poporodní deprese. Pak ale začala plánovat svatbu. Musela se jen potýkat se svou nechápavou matkou, která sice přijela, ale donutila jejího otce odjet ještě před obřadem, protože prostě neschvalovala Calliiny životní volby. Callie z toho dost vyšilovala a chtěla celý obřad zrušit, ale Miranda, která je sama oddávala, jí nakonec domluvila. Během svatebního tance se navíc vrátil Calliin otec, který si s ní i přes názory jeho paní nemohl v tento den nezatancovat.

Osmou sérii Callie, respektive Calzona, přežila relativně bez úhony. Až na jejím konci se všechno zvrtlo – to když s Arizonou spadlo letadlo. Když ji a Marka do nemocnice po čtyřech dnech v lesích přivezli, oba byli v hodně špatném stavu a Callie tak čekalo hodně rozhodování. Jednak musela Alexovi nařídit, aby Arizoně amputoval nohu, ačkoliv ji Arizona předtím několikrát vyzývala a dokonce i donutila slíbit, že to v žádném případě neudělá. Její zdravotní stav se ale tak zhoršil, že ji infekce v noze ohrožovala na životě, takže Callie vlastně ani neměla na vybranou. Druhé rozhodnutí se týkalo Marka. Ten se sice po příjezdu na krátkou chvíli skoro zotavil, ale pak upadl do kómatu, z něhož se již neprobral. Callie s Derekem ho podle jeho přání po 30 dnech odpojili od přístrojů na podporu životních funkcí a nechali zemřít.

Callie tak přišla o otce své malé dcery a Arizona jí situaci vůbec neusnadňovala. Nemohla jí totiž odpustit, že jí i přes všechna přání a naléhání nechala uříznout nohu. Skoro se s ní nebavila a když, tak na ni jen štěkala. Nechtěla, aby se jí Callie byť i jen dotkla. Na rehabilitace nechtěla chodit a dlouho ani nestála o protézu. Callie se brzy dozvěděla o tom, že letecká společnost přeživším nabízí odškodné, a šla to s Arizonou zkonzultovat. Ta ji poslala do háje a řekla jí, že to klidně může rozhodnout za ni – to jí ostatně šlo. Callie se nedala odradit a těsně před onou schůzkou pro Arizonu zajela domů. Našla ji ale v koupelně ležet v kaluži moči:

Callie: Proč sedíš…?

Arizona: Myslela jsem, že se na mísu sama dostanu včas. Očividně jsem se spletla.

Callie: Upadlas? Jsi v pořádku?

Arizona: Vypadám snad v pořádku? Dřepím tu v kaluži vlastní moči.

Callie: Pomůžu ti do sprchy.

Arizona: Ne, zmiz odsud!

Callie: Takhle se mnou nemluv.

Arizona: Prosím, běž odsuď!

Callie: Arizono…

Arizona: Slyšíš mě? Za tohle můžeš ty! Ani už se sama nevyčůrám!

Callie: Jo a je to fakt běs, protože pěkně smrdíš! Zasmradilas celou koupelnu! S nikým, kdo takhle páchne, nebudu sdílet domácnost.

Arizona: Pusť mě! Nech mě! Dej ty pracky pryč!

Callie: Já nemám, kam jinam jít! Tohle je teď i můj život!

Na schůzku ale přeci jen šla bez Arizony. A spolu s ostatními přeživšími odmítli nabídku letecké společnosti. Místo toho na onu společnost podali žalobu, která díky chytrému úskoku pojišťovny přistála v klíně samotné nemocnice. Ta si nemohla dovolit jen tak vyplatit každému 15 miliónů dolarů a dostala se na pokraj bankrotu. Z něj ho měla dostat Alana Cahillová, která přijela na Owenovo pozvání v nemocnici zavést úsporná opatření a sehnat jí nějakého kupce. To se jí opravdu podařilo, jenže společnost Pegasus měla dost nechvalnou pověst. Callie s Richardem se jeli na vlastní oči podívat, jak to v nemocnicích, vlastněných touhle korporací, chodí a vypadá. A byli zhrozeni.

Callie ostatním přeživším řekla, že Pegas je zlo, a protože se schylovalo k podepsání smlouvy, museli přijít s náhradním plánem – nemocnici odkoupí sami za peníze z odškodného. Callie sice nebyla na palubě letadla, ale měla k dispozici Markův díl. Aby Pegasus nemocnici nekoupil, podali všichni najednou výpověď, čímž pádem hodnota nemocnice klesla a Pegasus odletěl do tramtárie (alespoň na chvíli). Ani všechny jejich (a Richardovy) peníze dohromady ale nestačily a lékaři se tak museli poohlídnout po cizím investorovi. Toho si mysleli, že našli v podobě miliardáře Truska, jenže ten je poslal do háje a byli namydlení.

Z louže je vytáhla až deus ex Catherine, jíž se o těchto problémech zmínil její přítel Richard. Catherine se poradila se zástupci Nadace Harpera Averyho a lékaře zafinancovala. Nadace se stala hlavním podílníkem a Catherine do čela správní rady, jíž byla Callie i Arizona členkou, dosadila svého syna Jacksona.

Postupem času se Callie začala s Arizonou opět sbližovat. Trvalo to ale dlouho, protože se Arizona nedokázala přenést přes fakt, že neměla nohu. Všechno se točilo kolem ní – například kvůli ní skoro nešly Mirandě na svatbu. Callie jí musela rázně domluvit, že se beztak nikdo nebude koukat na její umělou nohu, ale na Mirandu, a ať se kouká vzpamatovat.

Dokonce spolu začaly plánovat další přírůstek do rodiny. Otěhotnět tentokrát chtěla Arizona. Spolu s Callie si vybraly dárce, podstoupily oplodnění, Arizona otěhotněla… jenže potratila. Zatímco Callie se pak chtěla o dítě dál snažit, Arizona byla proti. Měla totiž pocit, že další ztrátu (přišla už o nohu, o jedno dítě, o nohu…) by nesnesla. Trochu se kvůli tomu spolu chytly, ale nic vážného to zas nebylo.

Jako mnohem vážnější se ukázal příjezd Dr. Lauren Boswellové do nemocnice. Ta dorazila, aby Arizoně pomohla s jednou operací, a strašně s ní flirtovala. Arizona takovému koketování nakonec podlehla a s Lauren se během superbouře v závěru deváté série vyspala. Callie si všimla, že mají obě ženy prohozené pláště a z Arizonina výrazu vyčetla, co se stalo. Pohádaly se (přirozeně) a Arizona celou věc stáhla zpátky k její amputaci (také přirozeně). Jejich vztah tenhle zásah neustál.

Callie se se Sofií, aniž by Arizoně řekla, kam jde, odstěhovala k Meredith a Derekovi a Arizonu začala solidně ignorovat. Nejen to, chtěla ji úplně odstřihnout od přístupu k dceři, což jí ale naštěstí Derek s Mer rozmluvili. I tak ale žily odděleně. Callie si po nějaké době řekla, že Arizonina nevěra není její vina, takže nemá důvod prchat z jejich bytu, vyhodila ji odtamtud a sama se tam se Sofií nastěhovala zpátky. Arizona šla bydlet do hotelu.

Jejich vztah byl na bodu mrazu až do chvíle, kdy Callie zažaloval její bývalý pacient za nedbalost, kvůli níž přišel o obě nohy. Vzhledem k tomu, že šlo o profesionálního snowboardistu, to byla dost velká ztráta. Když se o procesu dozvěděl Calliin otec, přijel dceru podržet. Zaregistroval přitom, že u ní v bytě není Arizona ani Sofie, a hned se po nich ptal. Když mu Callie řekla, že ji kvůli nevěře vyhodila, vyčetl jí, že se nesnažila jejich vztah nějak zachránit, a přiznal, že kdysi sám podvedl její matku. Ona mu ale dokázala odpustit a díky tomu spolu strávili celý šťastný život. Callie tím nasadil brouka do hlavy.

Callie se krátce poté v budově soudu o přestávce na záchodech sesypala a uklidnila ji právě až Arizona. Ta jí přinesla obrázek od Sofijky a morálně ji podržela. Ačkoliv spolu totiž byly na nože a Arizona v té době spala s Leah Murphyovou, pořád doufala, že mezi ní a Callie není úplný konec. Právě tahle laskavost (a otcova slova) Callie donutila dát Arizoně druhou šanci. Ta se ihned rozešla s Leah a o svém krátkém románku tentokrát Callie řekla sama, aby měla čisté svědomí (což Callie pochopila – ostatně nebyly spolu). Začaly na svém vztahu opět pracovat a postupně se sbližovat.

Výsledek onoho soudního procesu byl pro Callie také hodně zajímavý. Vědělo se, že onen snowboardista dostal do obou nohou infekci, ale nikdo si nebyl jistý tím, odkud ona infekce mohla pocházet. Callie si o oné operaci, kterou nikdy předtím nevykonávala, zjistila první poslední. Dokonce i napsala týmu z Německa, který zákrok vyvinul, ale ti jí neodepsali. A v průběhu operace Callie nikde nechybovala. Pouhý den před vyřčením rozsudku ale objevila za knihovnou zapadlou obálku od onoho výzkumného týmu, kterému psala. V ní byl dopis, ve kterém němečtí lékaři Callie doporučovali, aby od zákroku ustoupila, protože u pacientů často dochází ke zhoubným infekcím. V té chvíli byla doma s Meredith a odehrála se mezi nimi tahle skvělá scéna:

Meredith: Jaké datum je na razítku?

Callie: Tři týdny před Travisovou operací. Tohle přece nemůžu zatajit. Musím jim to říct, že jo?

Meredith: To bych nedělala. Záměrně jsi nic netajila. Nejednala jsi nezodpovědně nebo se zlými úmysly. Vycházela jsi z údajů, které jsi v té době měla. A pak zasáhla boží vůle. Dopis zapadl za knihovnu. Stejně tak se mohl ztratit na poště.

Callie: Ale neztratil.

Meredith: Náhody se stávají. Je to práce. Tohle se událo u tebe v obýváku, ne na sále.

Callie: Víš, byla jsem rozrušená. Nedávala jsem pozor. Když mi neodepsali, měla jsem je dál urgovat.

Meredith: Kvůli tomu, co se stalo, je ti na nic. Tak by bylo každému. Ale ta obálka není zázračný lék. Ta mu nohy zpátky nevykouzlí. Ale porotu by ovlivnit mohla. Viděla by tě v jiném světle. Mohla bys mít po kariéře. Ne kvůli nedbalosti, nebo kvůli špatnému jednání, ale proto, že ses cítila špatně, provinile? Nepleť si pojmy s dojmy. Faktem je, že jsi neudělala nic špatného.

Callie: Ale udělala.

V morálně lahodně problematickém závěru epizody Callie dala na Meredithina slova a u soudu zamlčela, že o nějakém dopisu věděla. Spor vyhrála, ale nadšená z toho výsledku příliš nebyla.

Vlastních problémů sice měla dlouho až nad hlavu, časem se však s Arizonou přestaly tolik kočkovat a našly si k sobě cestu. I když jí ale bylo nejhůř, Callie si vždycky dokázala udělat chvilku na to, aby vypomohla přátelům. Proklepla například při předstíraném pracovním pohovoru Owenovu novou přítelkyni Emmu, aby zjistila, jestli je Owena vůbec hodná. Položila jí sérii velmi osobních otázek a když zjistila, že Emma není šílená, řekla Owenovi, že mu ji schvaluje a že se nemá čeho bát. Ten se jí sice o žádnou takovou zprávu neprosil, ale určitě ho to potěšilo.

V polovině desáté série šla Callie s Arizonou na svatbu April Kepnerové a Matthew Taylora. Zatímco se ale Callie obřadu účastnila jen jako obyčejný host, Arizona jí šla za družičku – to ale jen proto, že byly zrovna Arizona, Mer a Cristina na ráně, když se April bouřila svým sestrám. Jak Callie tak Arizona každopádně měly lístky do první řady na ono představení, které na svatbě nečekaně rozehrál Jackson.

Callie a Arizona koupily po Apriliině nezdařené svatbě s Matthewem dům, aby tak opustily svůj starý byt plný vzpomínek (nejen na Marka a Lexie), a začaly tak společně nový život. Později se také rozhodly, že se pokusí i o druhé miminko, ale při zdravotní prohlídce se dozvěděly, že Callie kvůli srůstům na děloze, které vznikly po Sofiině narození, nemůže donosit další dítě. Arizona se nejdříve nabídla, že miminko odnosí, a obě začaly s radostí plánovat, jaká bude vhodná doba pro oplodnění. V závěru se ale shodly, že si druhé dítě pořídí teprve ve chvíli, až si budou svým vztahem jisté.

Mimoto řešila Callie i možnou žalobu. Díky práci na senzorech a mapování lidského mozku se dostala do sporu s Derekem, kterého byla ochotna zažalovat za to, že senzory používal k jiné studii bez jejího souhlasu, zatímco ona sama je ani nesměla používat. Callie nakonec Dereka přesvědčila, aby se postavil Bílému domu a o senzory se podělil. Pokud by mu to Bílý dům neumožnil, Derek by  ze studie odešel.

Na začátku 11. série jsme sledovali Callie a Arizonu, jak docházely na terapii do manželské poradny (tím si prošli i Owen a Cristina a April s Jacksonem), aby se pokud možno pokusily posílit svůj vztah a manželství. Během terapie dostaly úkol – po dobu třiceti dní musely žít odděleně. Pod jednou střechou, ale každá v jiném pokoji a bez sexu. Pokud by během této doby kdykoli porušily toto pravidlo, musely by začít znovu – dalších 30 dní. Úkol nedodržely a začaly spolu znovu sexuálně žít. Na posledním sezení Arizona přiznala, že si bez Callie svůj život nedokáže představit, ale Callie to cítila jinak. Ukončila proto jejich manželství a z terapie odešla.

Ve 12. sérii začala Callie randit s Penny, která byla rezidentkou v nemocnici, kde zemřel Derek (dokonce byla u toho). Tento fakt Penny před Callie zatajila. Pravda se ukázala až při společné večeři u Meredith, která ji poznala, a všem řekla, co je Penny zač. To se stalo ještě dříve, než Callie stihla oznámit, že Penny bude nastupovat jako rezidentka do Grey Sloan Memorial, což následně potvrdila i Baileyová.

Všichni na tuto zprávu reagovali negativně, a snažili se poté Penny vystrnadit z nemocnice pryč – hlavně Amelia, která ji vinila z toho, že právě ona zavinila smrt jejího bratra. Callie na ni oproti tomu byla jen rozzlobená, protože jí Penny o sobě neřekla celou pravdu. Proto na nějakou dobu jejich vztah utnula, aby si nechala čas na rozmyšlenou. Poté, co se situace uklidnila, zkoušela Callie s Penny jejich vztah obnovit, což se podařilo.

V polovině sezóny se Callie dozvěděla, že Penny vyhrála Premingerův Grant a čeká ji stěhování do New Yorku. Protože ji milovala, rozhodla se, že s ní odjede a vezme s sebou i svou dceru Sofii. To se ale nelíbilo Arizoně, která proti ní u soudu podala návrh o svěření Sofie do péče. Při soudním řízení se Calliina právnička snažila hodit na Arizonu všemožnou špínu a postavit ji do špatného světla. Soud nakonec rozhodl ve prospěch Arizony, a Sofie tímto byla svěřena do výhradní péče Arizony. Sofie v Seattlu ostatně nejenom měla kamarády, zázemí a školu, ale měl ji zde také kdo hlídat, pokud by Arizona byla v práci. Callie byla zdrcená, a začala přemýšlet, zda opravdu odjede s Penny za cenu ztráty vlastní dcery. Penny se nakonec do New Yorku odstěhovala, ale bez Callie, která jejich vztah čistě z praktických důvodů ukončila.

Na konci poslední epizody za Callie přišla Arizona společně se Sofií a v ruce držela dvě letenky do New Yorku. Oznámila jí, že chce, aby Sofia měla obě mámy šťastné, a předala jí dokument s dohodou o střídavé péči. Arizona podle ní měla mít Sofii v létě, každý druhý školní rok a na Vánoce. Callie byla šťastná a společně s dcerou se odstěhovala za Penny. Tím její působení v Greys Sloan Memorial a celém seriálu skončilo.Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby