Emma Marlingová

Hraje ji:

Marguerite Moreau (*25. 4. 1977, Riverside, Kalifornie, USA)

————————

Známá z:

Porota, Léto k nepřežití, Žhářka 2, Královna prokletých, Shameless, Famílie, Bratři a sestry, Smallville, The O.C., Ztraceni, Můj přítel Monk, Kriminálka New York, Playdate, Stress Position, Without Ward, June, Adrift, Lightbulb, Není to tak snadné, Probuzení, The Uninvited, Hlava nehlava, Vrtěti psem, Zachraňte Williho 2, Velký Joe, Muž dvou tváří, Kvítko, Medailon, Šampioni 1+2+3

————————

Bio:

Tahle rodačka z Kalifornie má vystudovanou Vassar College, odkud si roku 1999 odnesla bakalářský titul v oblasti politologie. Toho ale asi moc nevyužívá, protože se už od roku 1991 objevuje ve filmu a televizi (především v televizi). Právě tehdy ji diváci mohli poprvé vidět v seriálech The Wonder Years a Brooklyn Bridge. Netrvalo to ale dlouho a Marguerite se přes hrstku drobných projektů (drobných ale pro začínající herečku poměrně důležitých – například za svou roli ve snímku Šampióni byla nominovaná na Young Artist Award… A v Hollywoodu se každá nominace, byť i za role v naprostých ptákovinách, počítá…) dostala k seriálu Blossom, v němž v pár dílech mezi lety 1994 a 1995 hostovala. Právě Blossom vděčí za pořádné nastartování kariéry.

Hned v roce 1995 jste se mohli dívat, jak Zachraňuje Williho 2, a obdivovat její herecký um v seriálu Amazing Grace. V následujících několika letech hrála opět jen vedlejší role (případně, řekněme si to upřímně, štěky) v několika projektech, z nichž pro nás nejvýznamnější tak mohou být třetí Šampióni (Marguerite se objevila už v prvních dvou dílech), Vrtěti psem (v téhle komedii si zahrála „dívku v publiku“) Velký Joe (já vám nevím, kritika tenhle film s Charlize Theron a obřím gorilákem sice strhala, ale mně se líbil – zkuste mu dát šanci) nebo Léto k nepřežití (z tohodle filmečku se vyklubala docela slušná kultovka, která Margueritině kariéře rozhodně neuškodila).

V roce 2002 se konečně objevila v hlavních rolích ve třech zajímavých projektech. Tím prvním byl televizní film Žhářka 2 (v prvním díle si titulní postavu zahrála Drew Barrymore, Marguerita ji ve druhém prostě nahradila), druhým byl film Královna prokletých a – do třetice všeho dobrého – tím posledním televizní film Medailon, za který si odnesla senu Camie. Hned rok nato už sekundovala Genu Hackmanovi v Porotě.

A pak to jelo, Marguerita přijímala jednu lákavou nabídku za druhou a začala si dělat jméno a budovat reputaci. V roce 2004 získala vedlejší roli v seriálu Life As We Know It (hrála tu středoškolskou učitelku, co si začne románek s jedním ze svých studentů);rok poté jste ji mohli vidět v O. C. jednom díle Ztracených a také v premiérovém díle seriálu Killer Instinct (v tom byla původně obsazena do hlavní role, ale nějak tvůrcům nakonec asi nesedla, takže ji hned po jednom díle odepsali a nahradili ji herečkou Kristin Lehman; seriál byl zrušen po 13 odvysílaných dílech); v roce 2007 na ni čekala role v Ghost Whispererce, rok nato si střihla roli call girl v Mad Menech, a dále se objevila i v Mém příteli Monkovi, Kriminálce New York, Famílii či Bratrech a sestrách.

V roce 2009, což je docela zajímavé, přijala roli v Private Practice. Asi mě nikdy nepřestane udivovat, že Shonda takhle snadno do světa Chirurgů přibírá herce, kteří se už objevili v Private Practice v úplně jiných rolích (ostatně podobně na tom jsou i taková Sarah Drew nebo James Remar), ale což. Ačkoliv mají být oba seriály součástí jednoho světa (proto mezi nimi mohly postavy tak volně pendlovat), budeme předstírat, že tyhle kiksy nevadí.

Do Chirurgů se Marguerite dostala v roce 2013 po velmi úspěšném účinkování v seriálu Shameless. Do budoucna si připravila dva filmy: Without Ward a June, Adrift.

Z osobního života toho o Margueritě není zase tolik známo. Děti nemá, jestli je chce, se neví, a zdá se, že je nezadaná.

————————

Vývoj postavy:

Emma je šéfkou prenatálního oddělení v Presbyteriánské nemocnici v Seattlu a poprvé jsme se s ní setkali v desáté sérii, kdy si nabrnkla čerstvě nezadaného Owena. Emma má několik sester a právě proto vždy toužila po dcerách. S prvním manželem to ale nevyšlo. S ním se seznámila na Clevelandské klinice, vzali se, ale po jejich rozchodu se jim v nemocnici přátelé rozdělili na dva tábory, přičemž většina z nich stála proti Emmě. Nakonec tam bylo tak dusno, že Emma musela odjet někam jinam – a odjela do Seattlu.

V Owenem se seznámila na benefičním večírku, který Nemocnice Greyové a Sloana pořádala,a by vybrala peníze na opravu škod, napáchaných superbouří z konce deváté série. Presbyteriáni si uspořádání vlastního večírku nejspíš nemohli dovolit, ale peníze také potřebovali, tak se Emma rozhodla na tuhle akci proplížit a porozdat pár vizitek v naději, že se třeba někdo chytí. Na gala si s Owenem okamžitě padla do oka. Pozval ji na skleničku (což možná udělal hlavně proto, aby Cristině ukázal, že už na ni nemyslí, že už udělal krok dál), dali se více do řeči a zjistili, že se spolu docela dobře baví.

Owen pak sice zjistil, že je Emma z jiné nemocnice a že se mu snaží odlákat potenciální mecenáše, ale ne že by mu to zase tak vadilo. Společné konverzaci udělala přítrž až sžuchlá akrobatka, se kterou musel Owen jet do nemocnice. Tam za ním později Emma přijela. Chtěla mu říct něco děsně důležitého, ale v tu chvíli se jí vše vykouřilo z hlavy. Důležité je, že je viděla Cristina, která si uvědomila, že mezi nimi dost možná něco bude, a nevypadala, že by jí to moc vadilo.

Emma s Owenem opravdu chodit začala. Dělala mu svačiny, obědy, pekla dobroty, tu a tam za ním do nemocnice i zašla. Owen ji hned zpočátku jejich vztahu do nemocnice dokonce pozval, aby od Arizony odkoukala jednu operaci. Emma se tu setkala s Leah, Arizonou, Alexem a dalšími Owenovými kolegy. Pár lidí o jejím vztahu s Owenem už v té době vědělo, ale zdaleka ne všichni.

Kdo měl ale ve všem jasno, byla Cristina, na kterou Emma jako na potvoru narazila v umývárce. Na rozdíl od ní ale Emma sama neměla ani ponětí o tom, že je Critina Oweninou bývalkou. Když se to od ní dozvěděla, nastala mezi nimi trochu divná atmosféra (ale zase nic tak strašného) a Emma se raději rychle vypoklonkovala.

V nemocnici se později uvolnilo místo přesně v Emmině oboru a Arizonu napadlo, že by mohla radě navrhnout právě ji. Nikdo nebyl proti, ale bylo potřeba s Emmou provést úvodní pracovní pohovor. Toho se velmi ráda chopila Callie, kterou ale spíše než Emminy pracovní zkušenosti a úspěchy zajímal její osobní život a světonázor. Chtěla totiž předně vyzvědět, jestli je Emma pro Owena dost dobrá.

Emma tímhle testem nakonec prošla, ale místo v nemocnici nepřijala. Bála se, že by se mohla opakovat minulost: Všimla si, jak mají všichni jeho kolegové Owena rádi, a byla si jistá, že kdyby jim jejich vztah nevyšel, v mžiku by se do jednoho obrátili proti ní a vyštvali ji pryč. A to nechtěla riskovat. Ačkoliv tedy spolu nadále chodili, pracovali každý ve své nemocnici.

Na Den Díkůvzdání byli Emma s Owenem pozváni k Meredith a Derekovi na velkou večeři. Tedy pozváni – podmínkou bylo, že pro ně a spoustu dalších kolegů tu večeři uvaří. Ale protože Emmě Owenovi kolegové přišli fajn a navíc strašně ráda vařila, tak nabídku s radostí přijala. Jen Cristina se na téhle oslavě neobjevila. Nebylo to ale kvůli tomu, že by byla stále zamilovaná do Owena a nesnesla proto pohled na něj, jak se tulí k Emmě. Cristina v té době byla šíleně rozhádaná s Meredith a tak o nějaké oslavě ani nevěděla, natož aby na ni byla pozvaná.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby