Alana Cahillová

Hrála ji:

Constance Zimmer (*11. 10. 1970, Seattle, Washington, USA)

————————

Známá z:

Kauzy z Bostonu, Vincentův svět, House of Cards, Láska bolí, Demoted, The Babymakers, Teorie chaosu, Bejbybum, Po právu, Jake in Progress, Out of Practice, Joan z Arkádie, Jeden pokoj, Záhadná žena, Good Morning Miami, Sbohem, má lásko, Providence, Felicity, Dva z Queensu, Hyperion Bay, Příšerná kocovina, Superlék, Babylon 5, Unhappily Ever After, The Wayans Bros., Nemocnice Chicago Hope, Akta X

————————

Bio:

Constance se narodila v Seattlu manželům Ingrid a Gunterovi Zimmerovým. Asi nikoho tedy nepřekvapí, když dodám, že má kořeny v Německu. Věnovat se herectví se Constance rozhodla na střední škole, kdy se do hraní doslova zamilovala. Po odchození střední školy ji přijali na American Academy of Dramatic Arts ve městě Pasadena a i poté, co tuto školy vychodila, vzdělávala se v herectví dál pod vedením herečky Stelly Adlerové a hereckého instruktora Arthura Mendozy.

Mimo veškeré své umělecké aktivity si na Constance na živobytí vydělávala ještě jako profesionální, ehm, “shromažďovatelka peněžních prostředků” (fundraiser) pro takové organizace jako AIDS Project Los Angeles, Tuesday’s Child nebo The American Cinematheque.

Svůj televizní herecký debut si odbyla v televizním filmu z roku 1993 The Day My Parents Ran Away. O rok později si zahrála štíček v seriálu Babylon 5. Krom toho ji lidé viděli každý den na svých obrazovkách v reklamách, například jedné na baterky Duracell.

Constance se ale postupně začala prodírat do všemožných seriálů, z nichž můžeme vypíchnout například Ellen, Unhappily Ever After, Jenny, Seinfield, Senseless, Diagnóza vražda, Beverly Hills 90210, Felicity, Dva z Queensu, Hyperion Bay, Příšerná kocovina, The Wayans Bros., Akta X nebo Providence. A to byla jen část toho, co dělala do roku 2000.

Pořádný průlom jí ale přinesl až seriál Good Morning, Miami, který se začal vysílat v roce 2002, a ve kterém si zahrála línou, vyhořelou kancelářskou krysu. Po ukončení tohoto pořadu Constance přešla na epizodu dvě do spousty dalších seriálů – Joan z Arkádie, Kauzy z Bostonu, Out of Practice, Jake in Progress, Po právu atd. atd.

Od roku 2005 do roku 2011 se také objevovala ve Vincentově světě v roli vedoucí studia a velkého hollywoodského zvířete Dany Gordonové – tahle role ji proslavila asi nejvíce.

Z poslední doby můžeme vypíchnout dalších pár dalších projektů: S Ryanem Reynoldsem si v roce 2008 zahrála v Teorii chaosu, byla také jednou z hlavních hvězd krátce vysílaného seriálového opusu Láska bolí a ještě než se začala objevovat v Chirurzích, měli jste ji možnost zahlédnout v dramatickém seriálu s Kevinem Spaceym House of Cards.

Constance žila mnoho let s přítelem Russem Lamoureuxem. V roce 2008 se jim narodila dcera Colette Zoe a o dva roky později se Constance s Russem vzali. Od té doby jsou spolu.

————————

Vývoj postavy:

Být tvrdým soudcem je nedílnou součástí mé profese, pane. Vidím vám v očích zklamání, ale hodnotit jste mě mohl jen coby učitel. Tím už nejste. Během stáže jste nám řekl něco, na co jsem nikdy nezapomněla. Řekl jste: “Medicína se neustále vyvíjí. Buď se na té změně podílejte nebo si rovnou dejte odchod.” Já se tu o pár změn postarám. Měl byste na mě být pyšný.

Alana je lékařská poradkyně, která v deváté sérii přichází Nemocnici Seattle Grace Mercy West snížit náklady na provoz a pomoci jí tak vyrovnat se s obrovskou částkou, kterou musí z vlastních peněz vyplatit přeživším doktorům z havarovaného letadla. Hned první den dorazí k Owenově překvapení do práce pozdě, ukáže se ale, že to bylo jen proto, že hrála pacienta a hodinu seděla nepovšimnutě na pohotovosti a čekala na ošetření. A hnedka měla nemocnice vroubek.

Alana byla personálem přijata chladněji než mrazivě. Zaměstnanci Owenovi nezbaštili jeho ujišťování, že přijela jen proto, aby jim pomohla snížit náklady a zvýšit výkonnost – moc dobře věděli, že bude také vyhazovat. Alana se hned po svém příjezdu v doprovodu Owena rozhodla projít si celou nemocnici a s jejími zaměstnanci se seznámit.

Nejprve narazila na Dereka, se kterým se – pro nedostatek lepšího výrazu – domluvila, že se na něj příští den přijde podívat na sál. Pak se setkala s Richardem, kterého si pamatovala ještě jako svého učitele z mediny. Když se ale Webber dozvěděl, že Alana medicínu už nepraktikuje (Alana jednoho dne na sále ztuhla, zamrzla a nevěděla jak dál a to ji vyděsilo natolik, že se rozhodla s chirurgií seknout.), vrhnul na ni takový pohled, že se naše poradkyně raději rychle sebrala a odešla dál. Druhý vroubek.

V úchylárně (od slova “uchýlit se”) pro vedoucí objevila zašitou uslzenou Arizonu, která stále ještě těžce nesla svoji nohu, respektive fakt, že o ni přišla. Třetí vroubek. I s ní se domluvila, že se na ni přijde podívat na sál.

Druhý den se Alana snažila dostat na co nejvíce sálů, ale díky Joině manipulaci s rozvrhovou tabulí jí málem utekla ta Derekova. Zjistila o tom až na poslední chvíli. Byla totiž s Owenem zrovna na galérce a povídala si s ním o seattleském africkém programu, když na Arizonu na sále přišly fantómové bolesti a ona se sesula k zemi. Owen měl příliš starostí s pomáhám své kolegyni a prokecl se, že Derek už dávno operuje. Alana začala pochybovat o tom, jestli má vůbec Arizona na sále co dělat, a běžela Derekovi na sál. Ten k ní byl tak chladný, že jí došlo, že není vítaná. Odešla proto zpátky k Arizoně a dorazila tam zrovna ve chvíli, kdy Owen přikazoval Alexovi, aby Arizonu bodnul skalpelem do její protézy. Vrub jak poleno.

Při následném zhodnocení Alana kupodivu vyzdvihla práci zaměstnanců, ocenila africký program, ale ke zděšení a popudu všech navrhla zavřít velice prodělečnou pohotovost. Navrhla také, aby sebou doktoři více mákli a prostoje mezi operacemi zkrouhli na polovinu. Po celé nemocnici dále nechala nainstalovat videokamery s mikrofony, na jejichž druhém konci seděl vzdálený lékař, který našim doktorům radil, jak co dělat efektivněji a levněji. Zavedla navíc nový elektronický systém karet, který ale vůbec nefungoval a měl pořád nějaké poruchy. A aby toho nebylo málo, pozvala si do Seattlu “odborníka” na operace kýly, který celý personál učil jeho úžasné nové ultraefektivní technice.

Ačkoliv ještě nevěděla, čím ji nahradí, Alana pohotovost úplně zrušila a odvezla z ní všechno vybavení. Derek s April se sice pokusili vymyslet náhradní plán na její záchranu (obešli si ostatní oddělení a donutili je ke škrtům), který Alaně hrdě přednesli, ta jim ale odvětila, že pohotovost nezachrání, ani kdyby nakrásně chtěli. Jedinou nadějí na záchranu nemocnice podle ní bylo její odkoupení a aby vypadala pro kupce lákavě, musela pohotovost prostě jít.

Alaně se nakonec díky jejím zásahům podařilo pro nemocnici najít kupce – společnost Pegasus. Když její zástupci do Seattlu dorazili, Alana je vzala na prohlídku. Ve stejné době bohužel April s Matthewem přivezli do uzavřené pohotovosti pacienta, který nutně potřeboval ošetřit, a skoro celý personál se spiknul a rozhodl se jim v tom i přes všechny zákazy a nařízení pomoct. Alana si na podlaze na pohotovosti všimla kapky krve, došlo jí, že jde o nějakou čertovinu, lidi od Pegasu nechala s Derekem a šla vyšetřovat. Díky Meredith, která “omylem” vymazala pacientovu složku ze systému sice nic nezjistila, ale rozhodla se všechny vyslechnout. V tu chvíli k ní do kanceláře přišli Alex s Jacksonem a přiznali se. K Alanině překvapení z toho Owen nevyvozoval žádné závěry.

Zhruba ve stejné době Callie s Richardem zašli do jiné nemocnice, vlastněné Pegasem, a co tam viděli, je absolutně nepotěšilo. Špatné zprávy přinesli do Seattlu a Alanina oblíbenost klesla ještě níž. Teď ji všichni už přímo nenáviděli. Ona to ale opravdu myslela jen dobře. Snažila se nemocnici zachránit, aby její zaměstnanci nepřišli o práci, a neviděla jiné řešení než tohle. Nenávist ostatních brala jako součást své práce.

Aby nemocnici dala tvář, najala si Dereka Shepherda, nafotila ho a jeho kukuč dala k jeho hrůze natisknout na všechno, co v nemocnici mělo plochu. Derek obzvlášť nemohl vystát plakáty se svou podobiznou a chtěl je sundat (nějaký vandal je dokonce ničil – nakonec se ukázalo, že to byl Shane, který pracoval na Derekův příkaz), ale Alana mu zůstala neoblomná.

V té chvíli kvůli všemu, co se dělo v nemocnici, začaly sestry vyhrožovat odchodem. Alana proto poprosila Owena, aby jim domluvil. Ten je nakonec přesvědčil argumentem, že jemu samotnému se takové podmínky také nelíbí, ale pro nemocnici je to to nejlepší.

Jakmile byla tahle krize zažehnána, vypadalo to, že podepsání smlouvy s Pegasem nestojí nic v cestě, ale ouha. Derek, Callie, Meredith, Arizona a Cristina na poslední chvíli do jednoho podali výpověď a Pegasus se zaleknul a vycouval. Owen se cítil po Derekově předchozím ujišťování, že mu bude krýt záda, podražený, a Alana vůbec nevěděla, odkud tohle přiletělo. Owen na ni byl sice trochu naštvaný, ale ona výpověď pro něj byla stejným překvapením jako pro ni, takže se ji pokusil podržet, když si nejvíce zoufala. Připomněl jí, že v tom, co dělá, je nejlepší, a že to zvládne prostě proto, že to zvládnout musí.

I když to – z jejího úhlu pohledu – ta banda doktorů všechno tak krásně pototentočkovala, Alaně se přeci jen nakonec podařilo Pegase umluvit ke koupi. Tentokrát ale nemocnici nekupovali za účelem jejího dalšího provozu, ale chtěli ji rozprodat na části a všechny zaměstnance propustit. Naše lékařská pětka musela rychle jednat, zašli za Owenem a ten zaběhnul za radou a poprosil je, aby na Alanu nedali, aby nemocnici ještě neprodávali a ještě počkali. Rada dala na Owena a Alana zase utřela.

Lékařské pětce/šestce se nakonec podařilo najít peníze ne tam, kde si mysleli (u miliardáře Juliana Cresta), ale u Averyho mámy a její Harper Averyho Nadace. Ta složila velký balík peněz a spolu s těmi pěti doktory a Richardem nemocnici sami odkoupili. Ačkoliv tak všechno vlastně dobře dopadlo, Alana i přes všechny svoje dobře míněné snahy pomoci ve výsledku asi spíše škodila.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby