13. řada

Obsahy k jednotlivým epizodám pro vás připravuje Misshu.

Když je DeLuca přivezen do nemocnice, Bayileyová se snaží zjistit, co se stalo. Meredith se dostává do těžké pozice, kdy je nucena si nechat jistá tajemství pro sebe, což ovlivní její vztah s Alexem a Maggie. April zatím čeká další spor s Catherine kvůli jejímu čerstvě narozenému dítěti.

Hunt s Amélií si užívají svůj svatební den. Mezitím ale přijíždí do nemocnice Alex se zbitým DeLucou a jeho stav je hodně vážný. Meredith to na svatbě sdělí Maggie a odjíždí k Jo, která jí řekne, co se stalo. Ben tuší, že to byl Alex, kdo DeLucovi tohle všechno způsobil, ale není si jistý. Meredith přijíždí do nemocnice a uhodí na Alexe, aby se přiznal. Nakonec mu ale prozatím pomůže vymyslet alibi, než vymyslí, co dál. Meredith by to měla říct i Maggie, ale rozhodne se mlčet.
April konečně spatří svojí krásnou holčičku Harriet. Catherine je trochu zklamaná, že nemá jméno po ní, ale nakonec se s tím smíří, protože doufá, že bude Averyová. April ji ale vyvede z omylu i v tomhle. Maggie se mezitím svěří Meredith, že je zamilovaná do Riggse.
Do nemocnice přichází také Jo, aby si promluvila s Alexem a zjistila, jak na tom DeLuca je. Po tom všem se rozhodne v nemocnici skončit. Webber ji ale přesvědčí, aby to nedělala.
Meredith ví, že bude muset Alexe nahlásit, ale jde za ním, aby to udělal sám. Chvíli potom přichází za Mirandou, ale obě nakonec zjistí, že je Alex předběhl a přiznal se.
Jo jde poprosit DeLucu, aby nikomu neříkal, že je vdaná. Maggie se na Meredith zlobí, za to, že jí lhala a prosí jí, aby to už nikdy nedělala. Ta jí ale chvíli potom zamlčí i to, že za ní byl Riggs, se kterým se to ale rozhodla raději ukončit.

Když je DeLuca přivezen do nemocnice, Bayileyová se snaží zjistit, co se stalo. Meredith se dostává do těžké pozice, kdy je nucena si nechat jistá tajemství pro sebe, což ovlivní její vztah s Alexem a Maggie. April zatím čeká další spor s Catherine kvůli jejímu čerstvě narozenému dítěti.

Alex má dnes důležitý den. Čeká ho stání u soudu, kde se rozhodne o jeho další budoucnosti. Maggie je zamilovaná do Riggse a rozhodne se ho pozvat na rande. Jen zatím neví, jak to udělat.
Amelie uspořádala kolaudaci jejich nového domu, kde chce napravit přátelství mezi Owenem a Nathanem. Harriet může být propuštěná domů, ale April zatím musí v nemocnici zůstat a nenese to zrovna lehce.
Pro Alexe to vypadá hůř, než si myslel. Soud nebude jeho jednání posuzovat jako přestupek, ale jako trestný čin.
Na kolaudaci přijde také Meredith a Jo. Meredith vysvětlí Nathanovi, že by bylo dobré, aby Maggie odmítl, až ho pozve na rande. Alex se na párty náhodou potká s Jo a snaží se jí omluvit. Ta ale nemá o omluvu zájem.
Jackson nabídne April pomoc, až ji propustí z nemocnice. I když už nejsou svoji, pořád bude Harrietin otec. Ta ze začátku pomoc odmítne, ale nakonec souhlasí.
Maggie se skutečně odhodlá k tomu, aby Nathana pozvala a ten jí podle Meredithiných instrukcí odmítne. Mezitím řekne doma Meredith Alexovi o tom, že s Nathanem něco měla. Maggie se ale rozhodne, že se jen tak nevzdá.
Miranda nabídne Alexovi místo na klinice. Ví, že teď nemůže být chirurgem a je to lepší možnost, než dostat panáka. Jo se vrací se Stephanií do bytu, kde bydleli s Alexem.

Po autonehodě na pohřbu přijíždí do nemocnice rozhádaná rodina. Z New Yorku se vrací Arizona, která se ocitne v nelehké pozici kvůli tomu, co se stalo mezi Alexem a Andrewem. Ben si vyzkouší, jaké je to být rodičem, zatímco Amelia se snaží pomoci Meredith a Maggie vyřešit problém.

Maggie řeší, jak to teď bude vypadat mezi ní a Riggsem v práci potom, co ji odmítl. Vše se ale zdá být v pořádku. Arizona se vrací z New Yorku z návštěvy Callie a Sofie. První, co uvidí, když přijde do nemocnice, je zbitý DeLuca. Na Alexovi proto nenechá nit suchou, a pořádně mu vynadá. Malý Tuck se popral ve škole a tentokrát je na Benovi, aby mu dal co proto.
Na pohotovost přijíždí řada sanitek s lidmi z pohřebního průvodu. V nemocnici je tak celá rodina, která si tam rozhodne vyřešit rodinné vztahy, které nejsou zrovna nejlepší. Navíc se zjistí, že nehodu způsobila jejich těhotná sestra, kterou deset let neviděli. Matka neunese ztrátu svého manžela a má srdeční zástavu. Lékaři jí prohlásí za mrtvou, ale ona po nějaké chvíli zázračně ožije a je naprosto v pořádku. Všichni vnímají, jaký zázrak se tady právě stal. Meredith si myslí, že by měl Nathan přeci jen na to rande s Maggie jít, ale mělo by to být nejhorší rande v jejím životě.
Vypadá to, že mezi Jacksonem a April už začíná trochu lépe fungovat komunikace. Benova lekce dala Tuckovi skutečně zabrat. Ben neváhal a ukázal mu, jak na tom byl DeLuca, když ho Alex zmlátil. Na konci dne se Arizona s Alexem usmíří a i Meredith je připravená Maggie vyslechnout, i když se tomu celý den bránila.

I když se Alex pokouší udělat správnou věc, jeho problémy přetrvávají. Jackson s April si pomalu zvykají na život rodičů. Meredith s Nathanem se snaží něco udělat se svým vztahem, zatímco v manželství Owena a Amelie se objevují první neshody.

Riggs nabídne Meredith, že by si mohli spolu někam vyrazit. Alex si zvyká na klinice, ale moc mu to nejde. Navíc má odpoledne schůzku s právníkem, ale vypadá to, že nebude moc odejít.
April i Jackson jsou vyčerpaní ze střídání o malou Harriet. Arizona nakonec řekne April, že takhle už žít nemusí. Je v pořádku a může se odstěhovat a jít zase do práce. Může začít nový život. Jackson ale nechce, aby se April stěhovala a nechce to vlastně ani ona.
Amelia má strach z toho, že o Owenovi neví spoustu důležitých věcí. Ten ale není zvyklý se s něčím svěřovat. Ten večer se ale rozhodnou, že si poví to nejhorší, co v životě prožili. Teď už ví, že si mohou říct skutečně všechno a začnou plánovat rodinu.
Meredith řekne Riggsovi, že by byla ráda, aby zůstali jen kolegy, protože má pocit, že to, co mezi nimi je, moc ovlivňuje jejich práci.
I když je Alex smířený s tím, že půjde do vězení, dnes má dobrý pocit, protože zachránil život ženě, o které si myslel, že je alkoholička, ale ona měla jen velmi vzácný syndrom.

Meredith se dostane do sporu s Baileyovou kvůli jejich pacientům, kteří oba potřebují transplantaci jater. Owen je pověřen hlídáním Harriet, ale sám na to nestačí, a tak hledá pomoc u kolegů. Amelia se mu zatím snaží sdělit důležité novinky.

April je dnes první den v práci. Dr. Baileyové se povedl mistrovský kousek. Sehnala játra pro 80letou babičku, která na ně čekala celé tři roky. Riggs rozhodně nechce boj o Meredith vzdát. Amelia oznámí Meredith, že je asi těhotná, ale není si jistá, protože si ještě neudělala test.

Amelia a Meredith: „Jsem těhotná.“ „Gratuluju, ani jsem nevěděla, že se snažíte. Super“. „Sotva jsme začali. “Bože můj, mám z vás radost. Owen je určitě nadšenej.“ „Nechci mu to říkat, dokud to nebude jisté. Vážně se na to těší.“ „Ty si jen myslíš, že jsi těhotná?“ „Mám zpoždění, což nikdy nemívám. Vůbec nikdy.“ „Takže zatím o nic nejde?“ „Nemůžu najít ty blbý těhotenský testy.“ „Já tě objala a tys ještě nepočůrala tyčinku?“

Zpráva o Ameliině „těhotenství“ se šíří rychle. Ta jen zatím neví, jak to říct Owenovi. Ten mezitím stráví celý den s Harriet a je překvapený, jak moc hezké to bylo. Doma začne s Amélií plánovat, kde udělat dětský pokoj. Test ale vyjde negativní.

Alex, Maggie, Meredith: „Amélie je těhotná?“ „Možná.“ „Doufám.“ „Jo.“ „Já taky.“ „Teď bude žvanit za dva.“

Alexovi dnes stanoví datum procesu. Ve frontě si krátí čas povídáním se ženou, kterou trápí vyrážka na ruce, a tak jí doporučí vyšetření. To ještě netuší, že ho žena vezme vážně a skutečně se s ní znovu setká v nemocnici. Její případ ale bude vážnější, než čekal. Z vyrážky se totiž vyklube rakovina slinivky. Pacientka je navíc těhotná, a tak jí čeká těžké rozhodnutí, protože pokud by zvolila léčbu, musela by se vzdát svého dítěte.

K velkému překvapení se do nemocnice vrací Leah Murphyová. Všechny to zaskočí a nejvíc samozřejmě Arizonu.

Amelie se vyhýbá Owenovi, co nejvíc to jde, aby s ním nemusela řešit jejich budoucí dítě. Byla by klidnější, kdyby mohli zůstat jen oni dva. Dnešní den je ale pro ni tak náročný, že se svěří Alexovi, že byla těhotná. Porodila syna, ale bohužel žil jen krátkou chvíli. Nikomu to nikdy neřekla, a bojí se, že ani Owenovi to říct nedokáže.

Mirandu čeká na konci dne nepříjemné překvapení. Podle Catherine Aveyrové budou muset najít chyby ve výuce rezidentů, aby se nestávalo to, co v minulosti. Miranda ještě netuší, co to obnáší a jaké důsledky to bude mít.

Do nemocnice se chystá konzultantka vzdělávání, Dr. Eliza Minnicková, aby pozorovala a hodnotila rezidentský program a pomohla tak zlepšit věci, ve kterých mají chirurgové „mezery“. Všichni najednou znejistí, protože neví, co je čeká.

April se rozhodne posunout se dál a chce začít znovu chodit na rande. Pro Jacksona je to, jak se zdá, těžko uvěřitelné, protože k ní pořád ještě něco cítí. Poslední dobou to mezi nimi není tak špatné. April se pak přizná, že její první rande nebylo dobré, protože randit neumí. Obě své velké lásky potkala v nemocnici.

Amelia oznámí Owenovi, že nechce mít děti.

Miranda nabídne Dr. Minnickové místo v nemocnici. Ta jí sdělí, že pokud místo přijme, bude muset Dr. Webber odejít, protože se o šéfování neumí dělit. Jak se Miranda rozhodne?

Chirurgům se na operační stůl dostane pacient po dopravní nehodě, jeho jméno není známé. Má natolik poškozená játra, že to vypadá, že nepřežije. A přesně v ten moment začíná Richard na sále znovu učit ty, co už s ním tolik let pracují. Nechce totiž, aby byli jen roboti, kteří chladně oznamují čas smrti ostatním členům rodiny. A tak je donutí, vymyslet pacientovi identitu. Identitu hodného člověka. Pro Richarda je to jeho matka Gail, pro Owena jeho sestra, Edwardsová vidí sebe samu jako malou v posteli s lékařskými knihami a pro Meredith jsou to její děti a Derek. Díky tomu se všichni začnou chovat tak, jako kdyby zachraňovali svého nejbližšího a Meredith tak přijde na to, že játra, která odstranili (a jsou v situaci, kdy nezbývá nic jiného, než čekat na dárce), jdou spravit mimo tělo. Pak je budou moci znovu vrátit do těla pacienta a tím ho zachrání. Oním neznámým je Carl, který má manželku a děti a operaci skutečně přežije. Po dnešku jsou chirurgové zase o trochu lepšími doktory.

Alexe čeká poslední den na klinice, datum jeho soudu se přiblížilo. Po cestě do práce jsou Alex, Meredith a Maggie svědky zřícení budovy. Ví, že je čeká spousta práce. Jo zjistí, že bude muset vypovídat u soudu a dostane strach, že ji díky tomu najde její manžel. Do toho se jí Alex přijde omluvit za to, co jí řekl. Uvědomuje si, že už třeba nebude mít později možnost. I Jo to tak vnímá, a konečně mu řekne o tom, že je vdaná.

Dr. Minnicková řekne Arizoně o tom, že je lesba a ráda by s ní zašla na panáka.

V nemocnici je i majitel spadlé budovy, který věděl, že budova není úplně v pořádku, a tak je logické, že se mu spousta rodin chce pomstít za to, že zemřeli jejich blízcí. To ještě netuší, že se ho bude jedna z nájemnic snažit odpojit od ventilátoru. Ben jí v tom naštěstí stihne zabránit.

Protože chce Alex pomoci Jo a nedostat ji tak ještě do většího průšvihu, rozhodne se, že se přizná a půjde na dohodu. Meredith mu to ale nechce dovolit. Nechce, aby se obětoval, ale aby bojoval. Alex dostane od Meredith na poslední chvíli zprávu. Jak se rozhodne?

Vypadá to, že mezi Owenem a Nathanem konečně dochází k „tání ledu“.

Vedení rezidentského programu má převzít Eliza Minnicková. Velká část doktorů s tím ale nesouhlasí a Richard je překvapený, kolik lékařů za ním ve skutečnosti stojí.

Amelia se rozhodne od Owena odejít, protože mu nedokáže dát to, co by chtěl. Nedokáže mu dát dítě.

Arizona, Jo a Miranda jedou k případu těhotné 16leté dívky do vězení. Setkají se tak s naprosto odlišným přístupem, než na jaký jsou zvyklé ve „své“ nemocnici.

Zpočátku mají ke Kristen, své pacientce, poněkud rezervovaný přístup. Z části za to může i její agresivita. Od její matky dozví, že až po porodu svou vnučku adoptuje, Kristen už ji nikdy neuvidí. U porodu se tak rozhodnou nahradit jí její matku, která jí v tuto chvíli odmítne pomoci. I Kristen je přeci jen člověk, který udělal velkou chybu, a zaslouží si, aby se v tuto chvíli cítila co nejlépe.

Na cestě zpět Miranda oznámí Jo, že se Alex rozhodl přistoupit na dohodu, a půjde tak do vězení.

Nemocnice se dělí na dvě poloviny. Na ty, kteří budou bojovat s Richardem, a kdo proti němu.

Do nemocnice veze taxikář ženu k porodu. Vše vypadá celkem normálně, ale na poslední chvíli se vše zkomplikuje. Kousek od nemocnice do nich nabourá ženin manžel a airbagy v taxíku jí způsobí vážné zranění. Jako další případ budou lékaři řešit rozříznutý obličej hokejovou bruslí a plíci propíchlou žebrem.

Owen hledá Amelii u Meredith, ale ta nemá čas, protože hledá Alexe. Musí zjistit, jak to s ním nakonec dopadlo.

Richardovou strategií vůči Dr. Minnickové je její naprosté odříznutí od operačních sálů. Tím ale začne otevřenou válku s Mirandou.

Amelia není u Meredith, ale u Stephanie a nechce se vrátit domů. Owen jí ale po Stephanii pošle vzkaz, že chce všechno spravit a věří, že to půjde.

Meredith nakonec Alexe najde, a celkem ji vystraší kde. Po celém tom úmorném dni ho totiž najde spát u sebe v posteli.

Alex právě sedí u návladního a čeká na svou právničku. V ten moment ale vtrhne do kanceláře DeLuca a chce stáhnout obvinění. Alex se vrací do nemocnice, aby získal zpět své místo.

Do nemocnice k velkému překvapení dorazí Maggina matka. Nejde však o jen tak nějakou návštěvu. Přála by si plastiku. Mezitím přiváží do nemocnice paní omotanou ostnatým drátem.

Protože Meredith nechce na svém sále Dr. Minnickovou a Miranda už vzpouře nehodlá jen tak přihlížet, tak Meredith suspenduje. Okamžitě.

Maggiina matka ale ve skutečnosti nepřišla kvůli plastice, ale kvůli podlitině na své kůži, kterou Jackson diagnostikuje jako rakovinu prsu.

Miranda po náročném dni jmenuje novou šéfku obecné chirurgie. Místo Meredith ji teď povede April.

Owen se pořád snaží přemluvit Amelii, aby si s ním promluvila. Ale ani on nemůže čekat věčně, jestli mu konečně otevře dveře, za kterými stojí.

Jako nová šéfka se April rozhodne Dr. Minnickové pomoct. Ostatní to ale vidí jako zradu, a tak to April nebude mít rozhodně jednoduché. Dr Minnicková rozjíždí druhou fázi svého programu a získává si rezidenty. Momentálně má totiž každý rezident dostat svůj případ, který povede od začátku až do konce. Rezidenti to vidí jako velkou šanci ukázat, co v nich je. Chirurgové ale zas tak nadšení nejsou.

Richard si to konečně vyříká s Mirandou, ale s Cathrine si promluvit nedokáže. Má pocit, jakoby ho podvedla.

Stephanie Edwardsová měla dnes svou první sólovou operaci žlučových kamenů. Devítiletý chlapec Matty ji ale bohužel nepřežil, a protože ji v tu chvíl nepodrží ani Arizona, ani Dr. Minnicková, jde požádat o pomoc Richarda. Neumí se vypořádat se selháním u poměrně jednoduché operace a rozhodně si nepředstavovala, že bude muset místo úspěchu oznamovat rodičům smrt jejich syna. Tahle situace je ale nová i pro Dr. Minnickovou, které nikdy nezemřelo na sále dítě, a zhroutí se v autě. Arizona se rozhodne, že jí pomůže tenhle pocit překonat. Prolomí to mezi nimi ledy?

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

13×17

'Till I Hear It From You

České titulky stahujte ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Poslední aktualizace titulků:

26.3. - 23:04

Sedí na verze:

HDTV.x264-LOL

HDTV.XviD-AFG

720p.HDTV.X264-DIMENSION

720p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Nová epizoda

13x18

Be Still, My Soul

30. března 2017

Podpořte nás

http://rooseveltparkministries.org/wp-content/uploads/2015/02/donate-button.png

Vzkazy

 

Spřátelené stránky