Chirurgické rošambo

Magické počítadlo v pravém sloupečku ukazuje, že se na další díl Chirurgů můžeme těšit už za necelých 40 dní. Nyní se ale ukazuje, že to možná bude o chvilku dříve. Nebo později. Nebo v úplně stejném čase.

V podstatě se tedy zatím nic neví. Jisté ale je, že hlavouni v televizní stanici ABC něco plánují. Šachuje se s programem a potenciální změny se mohou dotknout i našeho seriálu…

O co přesně jde? Server TVLine.com před pár dny informoval o tom, že má stanice ABC blízko k uzavření dohody o koupi práv na vysílání čtvrtečních utkání amerického fotbalu Thursday Night Football. Pokud by k podepsání smlouvy skutečně došlo, ABC by tyto přenosy nasadila přímo do hlavního programu, a nikoliv do svého menšího (a méně sledovaného) kabelového sportovního kanálu ESPN.

A pokud by to takhle dopadlo, museli by si Chirurgové začít v programu hledat domov v jiném dni, protože jak určitě víte, vysílají se v Americe také ve čtvrtek. A zatímco oni se posunout mohou, čtvrteční fotbal ze čtvrtka nedostane ani svatý Petr…

Sama ABC by si jistě přála, aby k uzavření dohody došlo, protože jak nyní díky článku o sledovanosti všichni víme, sportovní utkání jsou všeobecně nejsledovanějšími pořady v televizi, takže právě na nich stanice nejvíce vydělávají (částečně i proto, že si je lidé nenahrávají a sledují je – včetně reklam – naživo). Prezident ABC Paul Lee však o celé věci zatím zarytě mlčí a přinejmenším do chvíle, než by došlo k podepsání smlouvy, „nemám, co bych k této věci řekl.“

—————————

Otázkou zůstává, jestli by přesun na jiný den Chirurgům nějak uškodil. Pokud se dá ale soudit podle minulosti, tak nejspíš ne – tedy v případě, že by na to ABC šla fikaně.

Chirurgové se totiž ve čtvrtek nevysílali odjakživa. První dvě sezóny je ABC uváděla v neděli večer, kam je v jejich první sezóně nasadila jako krátkodobou náhradu za Kauzy z Bostonu, které v tu doby zrovna měly pauzu ve vysílání (Chirurgové se vysílali hned po Zoufalých manželkách, což jim ve shánění diváků určitě neuškodilo).

Ve druhé sezóně Chirurgové dokonce Kauzy z Bostonu – v té době již zrušené – nahradili (a stále přitom v programu následovali Zoufalky). Jediná odchylka v tomto nedělním vysílání přišla až v závěru sezóny. ABC se totiž rozhodla poslední tři díly odvysílat skoro v jednom zátahu. Pětadvacátý díl uvedla klasicky v neděli a další dvě epizody hned následující pondělí.

Od třetí sezóny se však Chirurgové přesunuli na čtvrteční večery, kam je ABC nasadila do ringu proti Kriminálce Las Vegas. Zpočátku se sice spekulovalo, že se tyto dva seriály vzájemně sežerou, ale nakonec to přeci jen dopadlo dobře. A i přes všechno sýčkování se oba vysílají dodnes.

Zkrátka a dobře, ABC může Chirurgy v případě potřeby v klidu nasadit zpět do jejich původního nedělního slotu, kde se jim jednak už kdysi dařilo a kde by jim také tolik nekonkurovaly jiné současné seriály (snad jen s výjimkou seriálů kabelových stanic, ale ty by jim zase tolik diváků kvůli nižší sledovanosti neubraly).

Takže… I kdyby na něco došlo, v podstatě se (snad) nic neděje. :)

—————————

Co vy na tuhle zprávu? Štvalo by vás, kdyby ABC seriál přesunula? Pokud ano, tak proč? A myslíte si, že kdyby se Chirurgové ze čtvrtka někam šoupli, tak by jim to přeci jen mohlo ve sledovanosti ublížit?

—————————

Zdroje

http://en.wikipedia.org/wiki/Grey%27s_Anatomy_%28season_1%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Grey%27s_Anatomy_%28season_2%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Grey%27s_Anatomy_%28season_3%29

http://tvline.com/2014/01/17/scandal-greys-anatomy-replaced-by-thursday-night-football/Komentáře

 • Kristýna:

  Podle mě je úplně jedno, kdy se to bude vysílat. Skalní fanoušci si vždycky najdou čas se na ně podívat a pokud čas zrovna v neděli mít nebudou, tak se to dá přece stáhnout. :) Nás se to tolik nedotýká, akorát si zvykneme na jiný den, kdy to půjde stáhnout a kdy budou k dispozici titulky :)
  ABC holt potřebuje nějakej tahák a tím fotbal v USA určitě je.

 • Rockstar:

  Jj, hlavne nech to vysielajú!!!
  Jumpstar, vďaka za tieto články o súvislostiach okolo seriálu.
  Výnimočný fan-web, vďaka vám všetkým, ktorí ho tvoríte!

 • RezaK:

  Já teda nechci, aby se cokoliv měnilo! Naruší mi to mou týdenní stavbu :-D

 • Keit:

  No nevím, trochu bych se bála. Nepůjde přeci jen po přesunu sledovanost dolů a neohrozí se tím jarní rozhodování o 11 sérii. Sklaní fanoušci se přesměrují, ale úplně na všechny bych nesázela. Osm let mi přijde jako dlouhá doba na to tvrdit, že se jim v neděli dařilo. Navíc jak pozorný čtenář po předchozím článku ví, sledovanost 2 a 10 série je přeci jen rozdílná. Co myslíte?

 • Jumpstar:

  Ten případný přesun podle mě Chirurgům může hodně uškodit jen v případě, že by je šoupli na jiný den než neděli. Pátky jsou smrťáky, protože mladí chodí ven (fanoušci Fringe vědí), soboty jakbysmet a ve zbývajících dnech by jim hrozila moc velká konkurence od ostatních veřejnoprávních stanic. Neděle mi přijde volnější, takže by případné ztráty byly (snad) minimální…

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby