Henry Burton

Hrál ho:

Scott Foley (*15. 7. 1972, Kansas City, Kansas, USA)

———————–

Známý z:

Pravá krev, Město žen, Vřískot 3, Felicity, Hlubina, Dr. house, Poslední templář, The Goodwin Games, Jednotka zvláštního určení, Yellowstone v plamenech, Scrubs, Dawsonův svět, Skandál

———————–

Bio:

Scott se narodil do poměrně cestovatelské rodiny jako nejstarší ze tří bratrů. Jeho otec pracoval v mezinárodním bankovnictví, takže se celá rodina musela několikrát stěhovat do všemožných koutů světa. Bydleli ve Státech, v Sydney nebo třeba v Tokiu. Když bylo Scottovi 15 let, zemřela mu matka. Celý život nechtěl dělat nic jiného než hrát, takže jakmile dokončil střední školu, koupil si jednosměrnou letenku do Los Angeles a vyrazil si vydobýt hvězdnou kariéru.

To se mu kupodivu začalo i dařit – v roce 1998 získal roli v seriálu Felicity a brzy se začal objevovat i coby přítel Elliot Reidové v seriálu Scrubs nebo postava Cliffa v Dawsonově světě. Za svou roli ve Vřískotu 3 byl dokonce nominován na Teen Choice Award. Z dalších rolí zaujme třeba postava baseballového nadhazovače, závislého na drogách, kterou si střihnul v seriálu Dr. House, nebo postava přítele hlavní postavy ze seriálu Město žen (přítele dost krátkodobého, nutno dodat – v seriálu se hřál jen tři epizody).

Z nedávné doby můžeme co do Scottových pracovních závazků zmínit jeho účinkování v páté sérii Pravé krve (zahrál si tu Terryho kamaráda z války, pronásledovaného iráckým démonem, který ho v posledním díle také zabil), seriálu The Goodwin Games nebo Shondině dalším seriálovém dítku Skandál. Ve Skandálu Scott navíc od roku 2013 hraje jednu z hlavních postav.

V osobním životě na sebe Scott příliš neupozorňuje. V roce 2000 se poprvé oženil – s kolegyní ze seriálu Felicity Jennifer Garnerovou. S tou se ale již po třech letech manželství rozvedl. Jennifer si našla náhradního partnera v Benu Affleckovi a Scott se v roce 2007 podruhé oženil s Marikou Dominiczykovou. Oddat se nechali ve vší tichosti na Havaji. Sňatkem s Marikou se Scott stal švagrem americkému herci Patricku Wilsonovi, kterého můžete znát coby Nightowla ze Strážců nebo Joea z Andělů v Americe, a který je ženatý s Maričinou sestrou Dominikou. Scott má s Marikou dvě děti – dceru Marinu Jean a syna Kellera.

———————–

Vývoj postavy:

Henry nám byl poprvé představen jako nesmírně milý a zábavný obyčejný pacient, bývalý profesionální hráč baseballu, který ačkoliv nemá pojištění, nutně potřebuje v Seattle Grace Mercy West operaci. Jeho situace vypadala dost bezvýchodně, ale ke překvapení všech – včetně jeho samého – se mu Teddy Altmanová nabídla, že si ho vezme za muže a tím pádem mu výdaje na operaci pokryje ze svého vlastního pojištění. Henry po chvíli zdráhání nabídku přijal.

Během operace se ale vyskytly komplikace a Teddy musela coby jeho manželka učinit závažné rozhodnutí, které z Henryho udělalo doživotního diabetika. Henry jí to ale neměl za zlé a byl rád, že je naživu. Krátce poté, co se probral z narkózy, se Henry v omámení léky vyznal Teddy z lásky. Ona mu ale odvětila, že jeho city neopětovala. Přestože ale tedy Teddy i po svatbě dále chodila na rande s jinými muži a oba novomanželé všem přátelům tvrdili, že se vzali jen z nutnosti a nic k sobě necítili, postupem času oba začali zjišťovat, že si zas až tak lhostejní nebyli. Z přátelství začalo přerůstat ve vážnější vztah obzvláště v době, kdy Teddy chodila k Henrymu domů z nevydařených schůzek se svými všemožnými nemožnými nápadníky.

Do Seattle Grace brzy přijel Teddyin bývalý přítel Andrew Perkins a zeptal se jí, jestli by s ním nechtěla odjet pracovat do Německa. Teddy si vše nechala projít hlavou a Henrymu brzy oznámila, že do Německa odjede. Henry ji obratem požádal o rozvod, s nímž Teddy souhlasila, protože měl Henry tou dobou již vlastní zaměstnání, byl pojištěn a nadále ji tedy už vlastně nepotřeboval. Ve finále sedmé sezóny si Teddy svůj odjezd do Německa na poslední chvíli rozmyslela a rozhodla se zůstat s Henrym. Přišla za ním,políbila ho a řekla mu, že ho miluje.

Idylce je ale učiněn rázný konec, když se Henryho zdravotní stav začne rychle zhoršovat. Henry potřebuje operaci, ale ačkoliv by ji Teddy ráda vykonala sama, udělat to nesmí. Výkonem zákroku proto pověří Cristinu. Protože ale ví, že by ji takový nápor stresu (Cristina by si po celou dobu operace říkala, že přece nesmí zabít manžela své šéfové a kamarádky) mohl negativně ovlivnit při práci, zajistila, aby se o Henryho identitě Cristina vůbec nedozvěděla. Bylo jí jen oznámeno, že operuje přibližně pětatřicetiletého muže, nic víc. Henry zákrok bohužel nepřežil, což zdrtilo nejen Teddy, ale – jakmile se o jeho identitě dozvěděla – také Cristinu.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby