Rozhovor se Shondou Rhimes o finále 9. řady!

V deváté řadě našeho oblíbeného Grey’s Anatomy nám už zbývají jen dvě epizody! Skutečnost lehce nepříjemná, ale taková už realita bývá. Sama Shonda se o posledních dvou epizodách, které nesou názvy Readiness Is All (9×23) a Perfect Storm (9×24) před časem vyjádřila jako o celku, který dohromady utvoří velké finále této řady, jehož hlavním tématem bude bouře. Bude před touto bouří skutečně zapotřebí řádné přípravy? Diskutovat můžete zde, ale z rozhovoru se Shondou Rhimes pro The Hollywood Reporter to tak zatím rozhodně vypadá! Za finální korekci moc děkuji phoebess! :-)

Jeden z lékařů bojuje ve finále o svůj život. Jak moc hrozivé to v porovnání s pádem letadla, které nakonec stálo životy Lexie a Marka, můžeme očekávat?
Rozhodně uvidíme několik lidí v ohrožení. Až opustíme tuto řadu, určitě tu zůstane někdo, o koho se budeme bát. Sama si ale nemyslím, že by se cokoliv mohlo rovnat brutalitě loňského finále. Znovu jsem to před nedávnem viděla a samotnou mě překvapila brutálnost toho všeho. Nemyslím si, že bychom to kdy překonali, ale pro mnoho postav to bude o dost emotivnější. Uvidíme spoustu „emocionálních úmrtí“.

Jak se Owen a Cristina postaví k situaci ohledně Ethana? Tímhle si už prošli – Cristina byla neoblomná ohledně toho, že nechce děti. V čem to teď bude jiné? Je připravená Owena ztratit?
Tuto diskuzi stále odkládají, protože se navzájem opravdu milují. Rozvedli se, takže to mohli zamést pod koberec. Nyní se ale dostali do bodu, kde se vyskytne cosi, co už se pod tím kobercem dál neudrží. Teď už se o tom dál nemůžou nebavit. K tomuto rozhovoru to skutečně spěje. To je to, kam směřujeme.

Měli bychom se o ně bát?
Bát bychom se měli o budoucnost každého páru.

Čemu se Owen díky Ethanově příběhu přiučí? Vypadá to, jakoby Ethanova babička rozdělila volbu mezi sociálku a Owena.
Máme v rukávu pár zvratů. Je tady toho spoustu, čemu se Owen přiučí a co pochopí. Očividně se v hlavě rozhodl pro Cristinu a s Cristinou také je, ale myslím si, že se věci na čas trochu rozbouří.

Meredith a dítě se zdají být v promu na příští epizodu rozhodně v ohrožení. Bouře a nastávající matka se většinou pohromadě nevidí. Jak se bude jí a dítěti dařit?
Jak už jsem řekla, Meredith porodí v té úplně nejhorší situaci, ve které byste rozhodně rodit nechtěli. Nebude to pro ní vůbec příjemné. Ellen odvedla skutečně krásnou práci a příběh, jež vyprávíme, má opravdový náboj, je zajímavý a silný. Pro Meredith Greyovou se věci očividně nevyvíjejí lehce. Derek snad bude někde poblíž (smích).

Arizona si užívá pozornosti a flirtu, jímž jí Lauren (Hilarie Burton) zahrnuje. Kam až nechá tento flirt zajít?
Zajde to opravdu velmi daleko. Jsem dokonce i přesvědčená o tom, že to odsouvá pověst Callie a Arizony jako šťastného lesbického páru, ve kterém může být jen jedna s druhou – té šťastné dvojice, která si sedí někde v koutě. Nepovšimnuta. V této řadě si prošly velmi zajímavou a složitou cestou, a ta cesta ještě není u konce. Hodně jsem toho přečetla o posttraumatické stresové poruše a smutku a ti lidé si tuhle řadu prošli naprostým peklem a my jsme je pozorovali, jak se s tím vyrovnávají, snaží se dát sami sebe do pořádku během krátké doby, pravděpodobně až moc krátké doby. Jsou tu záležitosti, které nejsou dořešeny a my je vedeme skrze tyto věci, což si myslím, že je skvělé. A Lauren rozhodně je jednou z možných součástí toho všeho.

Jaký je vůbec cíl tohoto příběhu? Arizona nakonec sebe sama přesvědčí, že už se zase dala dokupy? A jak to postihne její manželství s Callie?
Cíl tohoto příběhu začne být skutečně jasný až v posledních chvílích finále. Všemu doopravdy porozumíte v jejich poslední scéně. Při čtení scénáře to byl ten nejvíce ohromující okamžik – všichni herci zalapali po dechu a ztichli. Až tehdy tomu všemu opravdu porozumíte. Je to složité a pro obě moc důležité a zahlédnete v tom cosi velkého. Neřeknu vám, co je cílem celého příběhu. Pointou ale je, že k pochopení toho všeho musíte nejprve odhalit cíl příběhu.

Poslední epizoda vytyčila další etapu pro Alexe a Jo, kteří se zdají být souzeni jeden druhému. Jak si s touto druhou šancí Alex poradí?
Uvidíme takové Alexovo chování, které bude ve formě až překvapivě ne-alexovské. Je tu posun, což je milé, ale vidíme ho klestit si cestu skrze poměrně komplikované situace. Ne všechno je tak, jak to z poslední epizody vypadá. Objevíme pro něj pár zajímavých věcí. Zatímco se s Jo bude potýkat s bouří, začne se pro ně v posledních dvou epizodách rýsovat společná cesta.

April a Matthew jsou opět spolu, ale April zve zároveň Jacksona ven. V jakém momentě o něj začne zase bojovat?
V příští epizodě se stane něco, co bude pro April znamenat opravdu hodně, bude to doslova život měnící moment, který jí navede určitým směrem. A ve finále ji potom čeká další podobný moment, který ji ale posune zase jiným směrem. Těchto obou momentů je i není Jackson součástí. Je skutečně velmi zajímavé sledovat, kam až jí to celé nakonec dovede.

Stavíte se k desáté řadě jako k poslední řadě Grey’s?
Kdepak!Komentáře

 • Markéta:

  Ellen Pompeo neporušila žádnou smlouvu, to byl jen Apríl :-))

 • Lůca:

  Renmil: Naprosto s tebou souhlasím, seriál rozhodně neupadá, je čím dál tím lepší, je logické že nemůže být stejný jako na začátku, postavy se mění a dospívají. Některé odcházejí a jiné přicházejí. Rozhodně je to pořád špičkovej seriál který má co nabídnout jak ze vztahového tak doktorského prostředí.
  Jsem hrozně moc ráda že 10 sérií to nekončí, byla by to ohromná škoda :)
  Doufám že Mer a McBaby budou v pořádku, Mer už málem umřela tolikrát a prošla si tolika věcma že si zaslouží šťastnej kocec. Co se týče ostatních tak doufám že vše skončí dobře.. ale celkem se bojím který doktor to bude bojovat o život a doufám že svůj boj vyhraje.

  P.S RezaK děkuji za krásný článek a překlad.

 • fandapcd:

  No podle proma na příští díl se mi zda že do bejvalýho baraku Mer kde ted bydlí Alex a Jo padne nakej strom nebo co to bylo takže teoreticky to může bejt jeden z nich :D Alex taky zatim neměl krom finále 6 serky nic umíracího:D

 • killinka:

  Moc bych chtela podekovat za clanek a za ujisteni od Shondy na dalsi serie. A velke diky vsem,co se podileji na techto strankach,kde my,zavislaci,vyhlizime kazdou novou informaci nebo novy dil.Diky,diky,diky…

 • medička01:

  Juu parádní článeček, parádní překlad, parádní korekce, parádní obrázky :)) parádní seriál a už zase končí série. Je to vůbec možné? To vždycky tak rychle uteče. Zase nás čeká nekonečná letní pauza fňuk. Mám teda trošku bojinky z toho finále, ale to bude dobrý :D

 • RezaK:

  Já mám taky bojinky a vubec si nemyslim, ze to bude dobry. Naopak bych rekla, ze to bude letos extremne spatny! :D

 • Demin:

  Horší než loni? To snad už ani nejde ne??!! :D

 • wazowski:

  Já si myslíš, že to bude skvělý finále. Už se nemůžu dočkat. Jestli to na sebe pasuje tak se kousnu a počkám až do konečného finále a užiju si dvě episody najednou :D To s tou Lauren bylo dobrý. Takový svěží. :D Doufám že Jo a Alex budou spolu, to určitě jo. Nejvíc mě dostala poslední scéna minulý episody :O

 • wazowski:

  Já si myslím, že to bude skvělý finále. Už se nemůžu dočkat. Jestli to na sebe pasuje tak se kousnu a počkám až do konečného finále a užiju si dvě episody najednou :D To s tou Lauren bylo dobrý. Takový svěží. :D Doufám že Jo a Alex budou spolu, to určitě jo. Nejvíc mě dostala poslední scéna minulý episody :O

 • wazowski:

  Sakra, dvákrát, sorry :))

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby