Adele Webberová

Hrála ji:

Loretta Devine (*21. 8. 1949, Houston, Texas, USA)

————————

Známá z:

Spolužáci, Krutá pravda, Až si vydechnu, Holka k nakousnutí, Kazatelova žena, Gangster, Láska zabíjí, Po čem ženy touží, Jmenuji se Sam, Crash, Everybody Hates Chris, Dreamgirls, Společné Vánoce, První neděle, Párty na klíč, Čivava z Beverly Hills 1 & 2, Jarní prázdniny, For Colored Girls

————————

Bio:

Matka Loretty pracovala jako kosmetička a její otec byl zaměstnaný v laboratoři. Loretta sama se na střední škole hodně zajímala hlavně o roztleskávání a teprve na vysoké škole přičuchla k divadlu. Z Univerzity v Houstonu si odnesla titul bakaláře svobodných umění a z Brandeis University pak magisterský titul v oboru umění a divadla.

Lorettina první role byla v muzikálovém propadáku A Broadway Musical, který byl ukončen po jediném odehraném představení. Tenhle neúspěch jí ale chuť do hraní nevzal. Odešla na Broadway a zaujala diváky i kritiku v muzikálu Dreamgirls, ve kterém odehrála celých 1500 představení, a které bylo samo o sobě nominované na šest cen Tony.

Kromě divadla se Loretta také snažila získat role v televizi a u filmu. Pořádně šťavnatou roli se jí podařilo ukořistit v roce 1995 ve filmu Až si vydechnu, kde si zahrála po boku Whitney Houston a Angely Bassettové. Za tento i hned následující film – nazvaný Kazatelova žena – byla nominovaná na několik hereckých cen. Následovaly desítky dalších rolí, z nichž můžeme vybrat například hostování v jedné epizodě Odložených případů, role ve dvou filmech Tylera Perryho For Colored Girls a Medea‘s Big Happy Family nebo účast v kritikou vyzdvihovaném – ale brzy zrušeném seriálu – Eli Stone.

————————

Vývoj postavy:

Adele byla manželkou Richarda Webbera, a třebaže se v nemocnici příliš často nevyskytovala, když už přišla, velmi dobře si rozuměla s Derekem, Addison a Prestonem Burkem. Měla sestru, kterou Richard z duše nenáviděl, a neteř Cammile, které lékaři diagnostikovali rakovinu.

Její vztah se Šéfem Webberem sice vypadal po většinu času jako naprostá idylka, ale i oni za sebou měli pořádné starosti. Vzali se v den svatého Valentýna, když Adele bylo 25 let. Richard ji v době své rezidentury v Seattle Grace podváděl s Ellis Greyovou, o čemž Adele moc dobře věděla, ale protože Richarda milovala, nechtěla ho opustit. Ačkoliv Ellis chtěla, aby Richard Adele pustil k vodě a rozvedl se s ní, on to udělat nedokázal. Rozhodl se s ní zůstat a zapracovat na jejich manželství. Adele s ním i přes tuhle nevěru a pak i jeho alkoholismus vydržela a byla mu oporou.

Pravý zlom v jejich vztahu nastal po Cammilině maturitním večírku. Adele dala Richardovi ultimátum: Měl si vybrat mezi ní a nemocnicí. Richard se rozhodovat mezi jeho dvěma životními láskami nechtěl, pro Adele byla tahle nerozhodnost poslední kapkou a Richarda opustila. Ten kvůli ní odstoupil z pozice Šéfa chirurgie s úmyslem se k ní vrátit, ukázat jí, že je ochoten pro ni nemocnici nakonec skutečně obětovat. Když za ní ale přišel, zjistil, že si Adele našla jiného muže.

Uprostřed rozvodového řízení se Adele stala účastníkem drobné dopravní nehody a byla převezena do Seattle Grace. Zde se přiznala Addison, že je těhotná. Po svém propuštění do domácího ošetřování upadla v koupelně do bezvědomí a našel ji až Richard. Ukázalo se, že Adelino těhotenství postihly komplikace, a že musí na operaci. Ačkoliv měl Richard za to, že není otcem jejího dítěte, zůstal po boku své stále ještě manželky (a to i poté, co mu ona sama řekla, aby už odešel a nechal ji být). Tahle podpora je nakonec svedla zpět dohromady. Po operaci Adele o dítě přijšla a Richardovi přiznala, že bylo jeho, že po celou dobu jejich odděleného života s žádným jiným mužem nebyla. Richard se poté vrátil zpátky do pozice Šéfa.

V sedmé sérii začala Adele projevovat známky Alzheimerovy choroby. Než jí Alzheimera Derek konečně diagnostikoval, musela být několikrát hospitalizována s drobnými poraněními, které si způsobila při vaření a dalších činnostech. Derek ji následně přijal do svého klinického pokusu. V něm sice Adele měla dostat placebo, a ne aktivní látku, ale Meredith jí bez dovolení a vědomí kohokoliv dalšího placebo za lék vyměnila. I přes to ale léčba nevyšla a příznaky choroby se u ní začaly projevovat v nohem větší míře.

V sérii osmé Richard, který na sebe vzal vinu za nedovolenou manipulaci s Adeliným lékem, odstoupil z pozice Šéfa chirurgie – jednak proto, aby tím ochránil Meredith, ale také proto, aby mohl více času strávit se svou nemocnou manželkou. Adele nicméně chřadla a ztrácela se stále více a více a sama vycítila, že na její péči sám Richard a jedna domácí sestra nepostačí. Manžela proto požádala, aby ji odvezl do Domova s celodenní péčí. Tam Adele Alzheimer postoupil natolik, že manžela přestala poznávat. Našla si zde dokonce i přítele. Richarda tento vývoj událostí sice ranil, ale věděl, že s tím nic nenadělá. Protože jeho přítomnost Adele rozrušovala, rozhodl se dát jí prostor a přestal za ní tolik jezdit.

Zatímco byli Richard s Baileyovou na cestě limuzínou na Mirandinu svatbu, zavolali mu z nemocnice, že k nim Adele přivezli na pohotovost. Baileyová řidiči limuzíny přikázala, aby okamžitě zamířil do nemocnice, a ihned po příjezdu začala Adele ošetřovat. Richard to chtěl udělat sám, ale kvůli střetu zájmů nemohl.

Protože Baileyová dlouho nepřijížděla na vlastní svatbu, jela se Meredith podívat do nemocnice, co se děje. Když zjistila, jaká je situace, a že Miranda nehodlá od operování Adele odejít, rozhodla se Meredith zůstat a se zákrokem jí pomoct. Operace se i Richardovým přičiněním podařila, Adele přežila a dokonce se i probrala. Richard jí slíbil, že u ní zůstane, že se od ní už na krok nehne, a Meredith s Mirandou odjely zpět k obřadu. Vzhledem k Richardově slibu Meredith při prvním pohledu na Richarda, jak přichází na svatební večírek, věděla, že se Adele něco muselo stát. Richard jí svěřil, že pro její tělo byla operace – byť sama o sobě úspěšná – jednoduše přílišnou zátěží, a že zemřela na infarkt.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby