Jason Myers (Korba Senzalíbač)

Hraje ho:

Charles Michael Davis (*14. 1. 1979, Dayton, Ohio, USA)

————————

Známý z:

The Game, Switched at Birth, Upíří deníky, The Originals, The Client List, That’s So Raven, Noah’s Arc, The Big Match, Night and Day, Another State

————————

Bio:

Charles se narodil ve městě Dayton v americkém státě Ohio. Jeho otec je afroamerického původu a ze státu Kentucky, matka pak pochází z filipínské Manily. Dnes je Charles asi nejznámější svými rolemi v seriálech The Game a Switched at Birth, ale začátky jeho kariéry bychom dohledali ve světě modelingu.

První agentura, ke které se Charles upsal, se jmenovala – držte se – Actors, Models, and Talents for Christ (ano, překládáte si to pro sebe správně – Herci, modelové a talenti pro Krista). Od téhle agentury po čase přešel k jiné, Wings Model Managment, a později ještě k další která také měla trochu méně obočí pozdvihující název – Shine.  Charles stál modelem v reklamách na Nike (jak to vyslovujete? původně anglicky “najký” nebo zparchantěle “najk”?), FootLocker a spoustu dalších společností. Kvůli téhle práci se v roce 2005 přestěhoval do L. A. a tady se brzy začaly dít velké věci. Jak sám říká:

Všechno to začalo v roce 2004, jen dva roky poté, co jsem se zapsal ke své mateřské agentuře Wings Model Management. Jednoho sobotního rána mě probudil telefon od mého agenta. Nabídnul mi možnost jít za svými sny v agentuře Shine. Jsem fakt rád, že jsem na něj dal. Abych to zkrátil, přišli jsme, viděli jsme, zvítězili jsme.

Tohodle pocitu sebejistoty jsem se držel jako klíště a necelé dva měsíce po přechodu k Shine jsem si sbalil kufry a odjel do L. A. Další dva měsíce potom jsem šel na svůj všehovšudy první televizní konkurz do seriálu That’s So Raven. Tu roli jsem dostal a brzy nato se stal členem Svazu herců. Od té doby jsem se nezastavil.

Dnes mám tolik práce s účinkováním na divadle, v reklamách, focením, dabingem, moderováním a producentskými melouchy, že si musím neustále připomínat, jak vděčný musím být za všechno, co jsem se naučil, za celou tuhle zkušenost.”

Kromě That‘s So Raven se toho roku Charles objevil ještě v jednom dílu seriálu Noah‘s Arc. V následujících pár letech hrál ve dvou krátkých filmečcích (Thanksgiving Seconds v roce 2009 a Mi Ricordo o tři roky později) a televizních filmech (The Big Match z roku 2008 a Night and Day z roku 2010).

Pravý zlom v Charlesově kariéře ale přišel až s rokem 2011, kdy získal hned dvě šťavnaté role ve dvou seriálech. Tou první byl Switched at Birth, ve kterém si zahrál v celých čtyřech epizodách, tou druhou byla role v pořadu The Game, vysílaném na televizní stanici The CW. Tady se objevil dokonce hned v pěti dílech.

A tohle stačilo. Po dokončení vysílací sezóny 2011/12 si Charles zašel na pár castingů a dostal se hned do tří, respektive čtyř seriálů: Tím prvním byl The Client List, kde účinkoval ve dvou dílech, tím druhým naši Chirurgové (a kdo ví, jestli se s Jasonem Korbou Jasonem nebudeme setkávat i v desáté sérii) a tím třetím Upíří deníky. Zde se Charles objevil v díle, pojmenovaném “The Originals”. Ten sloužil jako odrazový můstek pro upíří spin-off/odštěpek pojmenovaný právě The Originals, který se bude vysílat v televizní sezóně 2013/14 a ve kterém si pro sebe Charles urval jednu z hlavních rolí. V roce 2013 Charles do světa ještě vypustil celovečerní film Another Stateside a natočil kraťas The Learning Curve, který se ale uveřejní až o rok později.

O osobním životě toho Charles moc nevypouští; snad jen nějaký ten občasný tweet, kterým dá svým fanouškům najevo, že o nabídky nemá nouze. Jestli nějakou z nich ale přijímá, je ve hvězdách.

Překlad

Tuhle jsem se v Thajsku zeptal jedné sestřičky, kolik jí je, a jestli nemá v plánu stát se doktorkou.

Odpověděla mi: “Jsem nezadaná. Strašně moc, hrozně nezadaná.”

#NalezenoVPřekladu

————————

Vývoj postavy:

S Jasonem Myersem jsme se poprvé seznámili ve druhé polovině deváté série, kdy nám byl představen jako nový přítel Jo. V té době to už už vypadalo, že Jo na rande pozve Alex (nebo snad ona jeho), ale jakmile Alex Jo poradil, že vůbec nevadí, když to spolu dva spolupracující kamarádi zkusí, Jo se sebrala a šla… za Jasonem. Ten pracuje na gynekologickém oddělení a Alex o jeho existenci do té doby neměl sebemenší ponětí. Hodně proto musel vyzvědět od poblíž stojící Šedomyšky. Ta mu mimochodem také prozradila Jasonovu všeříkající přezdívku – Korba Senzalíbač –, která se natolik zažila, že mu skoro nikdo jinak neřekne.

Situace s Jasonem, co se vývoje děje týče, nějakou dobu trochu stávkovala. Jo ho měla ráda a chodila s ním, Alex na něj žárlil, rád ho neměl a pořád se do něj nějak strefoval. Hodně si ho dobíral například kvůli jeho profesnímu zaměření. Po čase si ale Alex asi uvědomil, že jestli má Jo rád, tak jí nebude ničit vztah (a z Jasona se navíc vyklubal vcelku slušný chlapík), takže svých výbojů po čase nechal a jal se oba dva prostě z gruntu ignorovat. Druhá možnost, proč se Jo začal tolik stranit, je, že na ni byl naštvaný, že dala přednost jinému, a trucoval. Alexe známe, tak se rozhodneme, co by mu bylo bližší.

Vztah Jo s Korbou se ale zdaleka nenesl tak poklidně, jak by se mohlo zdát. Alex se Korbovi prokecnul o Joině pohnuté minulosti (o které neměl ani ponětí), ten si to vyložil tak, že mu Jo o sobě v podstatě lhala, když mu to zatajila… a svět pak zešílel: Zatímco se na Seattle v závěru deváté série valila superbouře, Jo s Jasonem se do sebe kvůli tomuhle zatajování v nemocnici pustili. Jejich hádka pokračovala až domů a tam vyeskalovala. Jo se po Jasonovi Jason se po Jo Jeden se po druhém ohnali, ale zatímco Jo z téhle domácí šarvátky vyšla “jen” s monoklem, Jason zakopnul a praštil se tak silně do hlavy, že ztratil vědomí.

Jo okamžitě běžela za Alexem, ten ji uviděl celou pomlácenou a podlitou a začal vidět černě. Aniž by si počkal na jakékoliv vysvětlení, uložil ji do postele a běžel do Jasonova bytu, nejspíš s úmyslem ho přizabít. V bytě ho ale přizabitého už našel, takže ho ihned odvezl do nemocnice a zavolal Dereka. Společně Jasonovi odhalili krvácení do mozku a uvědomili si, že musí jejich kolega okamžitě na operaci. Na sále Derekovi asistovala jeho stážistka, Heather Brooksová.

Jason operaci přežil a jakmile se probral z anestezie, požádal personál o zkontaktování policie. Chtěl na Jo podat trestní oznámení pro ublížení na zdraví. V tu chvíli k němu na pokoj přikvapil Alex a “domluvil” mu. Pohrozil mu, že jestli zavolá policii, jestli bude celou tuhle aféru dál rozmazávat, tak po celé nemocnici rozhlásí, že Jo jednoduše zmlátil (detaily by moc neseděly, ale Jo na to vypadala, takže by detaily nikdo neřešil) a že je to násilník. Tím by mu v Seattlu v podstatě zničil kariéru a donutil ho odjet jinam. Tím ale pohádka nekončí. Alex mu také zašuškal do ouška, že v momentě, kdy by se spakoval a zmizel, osobně by se postaral o to, aby ho jeho pověst na míle předcházela. Jason si vše na Alexovo “naléhání” “rozmyslel”. Jeho vztah s Jo byl pochopitelně u konce a ona v posledním díle deváté série našla nového přítele právě ve svém zachránci Alexovi.
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby