Seattleský trojúhelník

Je tomu již pár dní, co se nad Seattlem přehnala jedna velká bouřka. Hodně pršelo, vybouchl tam autobus a jedna z důležitých postav dostala pěknou šlupku.

Seattle je ale přeci především domovem trajektů a pár takových se jich v této smršti více či méně porouchalo. Některé to vzaly přídí o dno a roztrhly se v týlu, jiné se nedohodly na správném kurzu a v té bouři zabloudily. Jiné tato bouře stmelila, ale další postavila před důležitá rozhodování. Ano, řeč je o takzvaně metaforických „ships“ aneb jak se asi budou v desáté sérii vyvíjet vztahy našich oblíbených hrdinů. Odpověď na tyto otázky přináší pár rozhovorů s tvůrci i představiteli některých rolí, které vyšly po odvysílání deváté série. Vítejte v letním cyklu, jehož cílem bude odhadnout vývoj dalšího pokračování v desáté řadě. První díl nese název Calzona.

„Chtěla jsem pro ně spor a skutečný problém, který by ale nesklouzl jen v nějakou maličkost. Chtěla jsem, aby to bylo složité a s více aspekty,“ řekla Shonda Rhimes k finále deváté řady. To, jak si umí tvůrkyně seriálu plnit svá přání, nyní předvedla ve velkém stylu. Po poslední epizodě tu v cliffhangeru zůstalo jedno zničené manželství a dvě naprosto zlomené a sebou navzájem zrazené ženy.

Pro pochopení celé této situace se ale vraťme do druhého dílu s názvem Remember The Time, kde jsme zjistili, za jakých okolností Callie nešťastné Arizoně slíbila, že jí nenechá uříznout nohu, což nakonec nebyla schopná dodržet. „Byla jsem nadšená mít takovouto věc na začátku řady – Callie učiní rozhodnutí, které Arizoně zachrání život a potom dojdete na konec řady a zjistíte, že Arizona za to Callie zcela zjevně obviňuje celou dobu,“ pokračuje dále Rhimes. Již v tomto díle jsme si mohli všimnout, že z lesů zachráněná Arizona postrádá takřka veškeré rysy své povahy. „Co se týče Arizony, je jasné, že se přes to trauma, kterým si prošla, nedostala. A není to jen tím, že obviňuje Callie. To je pouze jeden ze symptomů celého problému. Ale Arizona přišla o nohu, prošla si příšernou havárií a byla na čas ztracená v lesích. Zatímco jsme ji sledovali nepřístupnou a naštvanou, víme, že Meredith a Cristina si prošly takovým post-traumatickým stresovým syndromem jako nikdo na světě a viděli jsme, že se s tím naučily žít. A já si nemyslím, že Arizona je tou, která se s tím žít naučila,“ doplňuje Rhimes. Z toho jasně vyplývá, že se v desáté řadě musí objevit něco nebo někdo, kdo Arizoně pomůže nalézt rovnováhu mezi otřesným zážitkem v lesích a skutečností, že jí Callie nebyla schopná za velice dramatických okolností nohu zachránit. To podstatnější, co zachránila, byl ale její život – Arizonou stále nedoceněný fakt.

To, že jsme se poslední scénou Callie a Arizony v deváté řadě vrátili daleko za atmosféru výčitek z třetího dílu Love the One You’re With, ale odstartovala zpočátku nevinná spolupráce nemocnice Grey Sloan Memorial s lékařkou Lauren Boswell (v podání Hilarie Burton). Sebevědomá lékařka specializující se v oboru kranio-facialní chirurgie přijela odoperovat pediatrický případ dítěte s výhřezem mozku v obličeji. Za poměrně osudových okolností se seznámila s Arizonou a neohroženě s ní začala flirtovat. A všichni už víme, kam až to vedlo: „Arizona si v této řadě prožila ten největší kyvadlový zvrat. Na počátku této řady jsem pro ty nejsyrovější scény byla bez make-upu. Byly tam takové scény, kdy jsem volala Shondě a říkala jí, že nevím, zda jsem schopná zahrát takovou zlomenost a být takhle nešťastná. Arizona byla neuvěřitelně různorodá a být na tom takhle a nepoznávat sebe samu v této nové podobě pro ni bylo opravdu těžké. Lpěla prakticky na všem, jen aby se v tomto novém těle dostala skrze další den. A když pokročila a cítila, jakoby se zase všechno dalo do pohybu a začalo fungovat, objeví se sexy neznámá, která v ní vidí objekt touhy a Arizona za tím prostě jde. Tak pevně se po celou dobu držela, ale v tento moment prostě nepřemýšlela a šla. A o tom to celé je,“ řekla Jessica Capshaw. Vzápětí ale dodává, že se žádná nevěra neděje ve vakuu: „Nevěra je příšerná věc – nic horšího neexistuje, je to zničující. Jen doufám, že se to neotočí v roční Arizonino sebeobviňování. Myslím si, že lze udělat špatnou věc, aniž by to ihned znamenalo, že jsme špatní lidé. Nejsme určeni jedinou volbou. Jsme součtem našich zkušeností, takže můžeme zvolit špatně a pak se otočit a udělat to lépe. Myslím si, že ke každé nevěře je třeba důvod. Bude tu zkoumání toho, proč se tak stalo, což je právě to, co dává scenáristům plodnou půdu pro další sérii.“ Na otázku, zda se představitelka Lauren Boswell objeví i v desáté řadě, Jessica Capshaw odpověděla, že nemá tušení. Sama Shonda Rhimes o tom zarytě mlčí. Může se zdát, že škody již napáchala dost, ale stejně tak se může znovu objevit, a tak pomoci vývoji celé situace, ať už se směr problému bude ubírat kamkoliv.

Pojďme se ale na celou věc podívat i z perspektivy podvedené Callie. Šestice lékařů nasedla do letadla, které spadlo. Dva z nich zemřeli a ti co přežili, sdílejí stejně otřesnou zkušenost. Callie sice v letadle neseděla, naproti tomu ale přišla o nejlepšího přítele a otce svého dítěte, čímž se sama automaticky zařadila po bok zhuntovaných přeživších. Jak jí ale Arizona bez servítek vyčetla, onu otřesnou zkušenost s nimi nesdílí. Přičemž to byla právě Callie, která se účastnila všech jednání s advokáty, která se angažovala v záchraně havárií zničené Derekovy ruky a která jako první přišla s návrhem koupit nemocnici. Přeživší mají ve svém nitru zkušenost, která je spojuje a Callie se ji zoufale pokoušela nahradit, což se ovšem nedá posuzovat černobíle jako dobrá nebo špatná věc. V jednom z rozhovorů v průběhu řady ale Sara Ramirez skrytě naznačovala budoucí zvrat: „Nebude to jednoduché. A myslím, že i když vidíte určité věci navenek, nevím, zda lze současně říci, že se to skutečně hojí i uvnitř. Bude opravdu hodně záležet na tom, jak moc chtějí scenáristé tuto dvojici nechat vyvíjet se, nebo jak moc je chtějí nechat trčet v současném vzorci, který směřuje k dysfunkčnímu vztahu.

Poslední otázkou zůstává, co s Callie celá tato věc udělá, protože jak všichni velmi dobře víme, vdaná a současně podvedená už jednou byla. Co to znamená a jaké závěry z toho Callie vyvodí, bude další téma desáté série. Shonda Rhimes k tomu dodává: „Callie není oběť, obětí ani nikdy nebyla, ale podvedená už jednou byla – Georgem. Takže to, co si z toho vezme a co do budoucna podnikne, bude tou hlavní otázkou.Komentáře

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby