Kentucky Fried Webber

Jelikož se v tomto článku rozebírají události z posledního dílu (konkrétně jedna dost podstatná událost z jeho samotného závěru), asi byste neměli číst dál, pokud jste finále ještě neviděli. V článku je dost spoilerů, tak byste si přece nekazili zážitek ze sledování, že ne? :) Pokud jste díl už viděli nebo jsou vám spoilery ukradené, račte směle rozbalit :)

Webber

Poslední scéna závěrečného dílu téhle sezóny sice naznačovala, že to s Dr. Webberem nevypadá zrovna nejlépe, není ale ještě všem dnům konec. Pravda, dostal pořádnou ránu a po odchodu zdravotníků zůstal ležet sám v jezírku vody ve sklepě (kde o něm tím pádem skoro nikdo neví), kde je očividně každá stěna pod proudem… a nevíme, jestli je jen v bezvědomí, nebo jestli dostal rovnou zástavu. No dobře, s Webberem to vypadá dost bledě. Na druhou stranu, v Chirurzích lidé přežili i horší věci (Koukám na tebe, Mer, kterás byla po utonutí půl dne klinicky mrtvá!), takže víme, že stát se může cokoliv. Pojďme si tedy rozdvojit osobnost, postavit se na obě strany barikády a dát si dohromady všechny argumenty pro a proti Webberův odchod:

PRO: Scenáristé neví, co s jeho postavou dál dělat. Nebudeme chodit kolem horké kaše: Doby, kdy byly dějové linie Richarda Webbera jedněmi ze zásadních pro vývoj seriálu, jsou dávno pryč. Aby měl co dělat, scenáristé Richardovi zabili už i tu Adele, a teď jim mohly prostě dojít nápady, co s ním. Těch pár scén, co měl s Catherine Averyovou, nikoho moc nevytrhlo. A i v nich navíc hrál druhé housle a v podstatě jen přicmrndával rozvoji Averyho. Raději než ho v seriálu násilím držet, nebylo by lepší a zároveň mnohem dramatičtější se ho prostě zbavit?

PROTI: Chirurgové si už hlavních postav oddělali dost. Sami jste to zmiňovali před vysíláním závěrečného dílu – lidé si prostě slova “Chirurgové” a “finále” v mysli spojují s odchodem, hlavně tedy úmrtím oblíbených postav. Aby taky ne po tom, jak skončila 6. sezóna, že ano? Jednoduše, že některá z hlavních postav zemře, každý očekával, a protože v dílu ani toho Averyho neroztrhal výbuch autobusu, tak se všichni začali dívat směrem k Webberovi. Shonda má ale, jak ji tak známe, dost pod čepicí a ráda dělá, co se od ní neočekává. Že by tedy Webber přežil už jen proto, že všichni čekají, že zemře?

PRO: Jeho smrt by se dotkla všech. Když už by scenáristé měli napsat smrt některé postavy – smrt, která by se měla dotknout co nejvíce lidí – Richard je skvělou volbou. Všichni ho znají, všichni ho mají rádi – lékaři i diváci. Jeho zkušenosti jsou pro nemocnici více než cenné a přijít o něj by tak nejen bolelo, ale zároveň by tím vyvstala spousta dramatických problémů. Co by jiné dramatické seriály za takový dramatický potenciál daly…

PROTI: Baileyová si toho snad už vytrpěla dost, ne? Když vezmeme v úvahu její předsvatební pochybnosti; vyšetřování ze Střediska pro prevenci a kontrolu nemocí; následné odhalení, že zavinila smrt svých tří pacientů; fakt, že se jí Webber nezastal… Prostě toho na ni bylo až moc. Chirurgové se snaží život zachytit pokud možno realisticky a tohle by prostě bylo až příliš. Z takovéhle rány by se Baileyová zákonitě nemohla vzpamatovat a přijít i o ni si seriál prostě nemůže dovolit!

On i ten Šéf si toho vytrpěl až až. Aféra s Meredithinou mamkou, její smrt, alkoholismus, Adelin Alzheimer a pak i její smrt… Když už toho sám přežil tolik, proč by měl najednou umírat? Obzvlášť, když to v poslední době dal dohromady s Catherine Averyovou, by jeho náhlá smrt byla taková dost nedopečená. Seriál navíc potřebuje, aby v něm na samém konci zůstaly alespoň některé postavy, co se objevily už na začátku.

PRO: Tematicky by jeho smrt šla v duchu Chirurgů. Tenhle seriál má takovou tendenci odpravovat lékařům mentory, aby tak ti lidé byli donuceni postavit se na vlastní nohy. Cristině se to stalo několikrát – Burke ji nechal u oltáře, Teddy jí odjela do Tramtárie, starý pardál dostal na Severní Točně mrtvičku. A o Webberovi bychom mohli říct, že je mentorem celé nemocnici. Jeho smrt by byla šok, nicméně šok s dlouholetou tradicí…

PROTI: James Pickens Jr. se nepoohlíží po žádné jiné práci. Katherine Vajglová se rozškorpila se scenáristy, protože jí podle jejího mínění nepsali dost dobré příběhové linie, a ze seriálu nasupeně odešla za hvězdnou kariérou u filmu (A dnes se o ní píše v každých novinách, mluví na každé tele-… Vlastně, počkejte…). I představitelé Marka a Lexie odešli, protože chtěli změnu, něco nového. James Pickens, který hraje Webbera, je postarší pán, který se už za leskem Hollywoodu nemá potřebu hnát. Podle mě je za jistotu u Chirurgů jedině rád, tak kam by odcházel. Z jeho strany by tak smrt Webbera vynucená nebyla. A ona snad ani ta Shonda není tak krvežíznivá, ne?

Takže tady to máme. V tom aby se koza vyznala. Nejlepší prostě asi bude počkat si na novou sezónu…? Co myslíte vy?

James Pickens Jr.Komentáře

 • Jumpstar:

  Bello: Ale když ono to její jméno tak svádí… :-D

 • bello:

  Jumpstar: já vím, že svádí…no, proto ti odpouštim :-)))))))

 • Chirurgové bez Šéfa Webbera nejsou Chirurgové, ať hraje hlavní linii nebo třeba šesté housle :)

 • Is:

  A jak vubec KH coby Izzie ze serialu odesla ? Nejak se nechytam. Co tak spatneho provedla ? Dekuji !!!

 • Keit:

  Jumpstar: Jen pro zasvěcené, jasně, proto ten smajlík a vtip je to geniální! znova mně to nahlas rozesmálo!! Vajgl je taky parádní.
  Heigl jsem měla ráda ze seriálu Roswell,takže mě v GA těšila, ten nosánek jí ale od té doby nehezky narostl…

 • chrystty:

  já bych ho odkrouhla… prostě nejmenší zlo :D a už je nudnej :DD

 • Kaatkaa:

  Krásný článek! :))
  Já bych k tomu Webberovi jen přidala, že mohli klidně prohloubit víc vztahy mezi ním a Meredith, zvlášť, když už teď má dvě děti a ona sama u sebe žádného rodiče nemá a Webber nemá děti, bylo by to docela fajn, kdyby tak trochu tvořili něco jako “rodinu” :)
  Jinak pro mě hlavní důvod aby neodcházel je ta věc s Bailey, to by bylo fakt až moc…
  Tak uvidíme na podzim, už teď se zase nemůžu dočkat! :)

Vložit komentář

Jak získat Gravatar? (osobní obrázek u komentáře)

Co je to "Gravatar"?

Je to globální avarar (obrázek), který se v komentářích zobrazí u Vašeho jména. Gravatar je vždy registrován na konkréní emailovou adresu, proto může být používán pro různá fóra, blogy, které ho podporují.

Jak ho získat?

Zaregistruje se na stránkách gravatar.com (na hlavní stránce je možnost "Sign up"). Nahrajte svůj obrázek. Po úspěšných krocích, až budete komentovat a pokud uvedete svůj registrovaný e-mail, u Vašeho jména se zobrazí Váš Gravatar.http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/facebook_button_11.gif http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/2010/09/forum-icon1.png
http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/youtube-icon.png http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/TwitterIcon.png

http://www.greys-anatomy.cz/wp-content/uploads/igloonet.png

Titulky

18×20

České titulky: ZDE

Stav překladu:

Překlad: 100 %

Korekce: 100 %

Sedí na verze:

WEBRip.x264-ION10

720p.WEB.H264-PECULATE

1080p.WEB.H264-PECULATE

720p.WEB.H264-DEXTEROUS

1080p.WEB.H264-DEXTEROUS

720p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

1080p.AMZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb

Další epizoda

19x01

Everything Has Changed

26. října 2022 na Disney+

19x04

Haunted

27. října 2022 na ABC

Titulky k Grey's Anatomy a Station 19 už překládat nebudeme, jelikož se epizody objeví vždy s třítýdenním zpožděním na Disney+.

Vzkazy

Vzkazník byl natrvalo zrušen

Podpořte nás

Nevíte si rady?

Spřátelené weby